روش اجرای خطوط اتصال

شروع موضوع توسط bahar_8967 ‏5/11/11 در انجمن پیانو

تاپیک روش اجرای خطوط اتصال تالار پیانو در persian-music.org.

1. bahar_8967

bahar_8967 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام،من اغلب در مورد نحوه ی اجرای خطوط اتصال گیج میشم.. من میدونم که باید پیش از شروع جمله ی موسیقی (نتهایی که زیر خط اتصال اومدن )دست رو بلند کنم و بعد روی اولین نت فرود بیام،اما خیلی جاها نمی دونم که آیا باید دست رو بردارم یا نه..میخوام دقیقا بدونم ایا قانونی برای برداشتن دست وجود داره؟ دوم اینکه آیا برداشتن دست در ابتدای خطوط اتصال یک قانون بی چون و چراست؟یا اینکه فقط در موسیقی کلاسیک باید رعایت شه و من می تونم مثلا وقتی پاپ میزنم ازش صرفنظر کنم؟!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    برادر من هم دقیقا همین مشکل رو دارم بنده 1 سال تو تمام سایتها این سوال رو پرسیدم یه جواب منطقی و به درد به خور پیدا نکردم.شما اگه جواب گرفتی به ما هم بگو.البته بنده چون اصلا تو عمرم کلاس نرفتم این مشکل رو دارم.

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من رعايت اين حركات الزامي نيست اما شما اگر اين كار رو ميكني براي اين نيست كه شما يه موزيك ابتدايي رو بزني اون قطعه اي كه شما داري ميزني اتود هست كه دست شما عادت كنه و بعدها مثلا يه كار بتهوون يا باخ ميزارن جلوي شما اگر دست شما آزاد نباشه (منظور از آزادي انقباظ نكردن مچ و انگشتان هست) به مشكل ميخوري من توي گيتار زدن هميشه استادم ميگفت شصتت پشت گيتار باشه و معلوم نباش من گفتم خوب اين چه كاريه ؟ بعدش وقتي به قطعات سخت رسيدم ديدم واقعا بدردم خورد . توي پيانو هم به همين شكل هست من هم اوايلش ميگفتم اين حركت برداشتن دست اضافيه اما ديدم اگر من شمارش انگشتام و خطوط اتصال و . . . رو رعايت ميكنم براي اين هست كه بعدها در قطعات سخت به مشكل نخورم اما اگر از اول شما حركت دستات غلت باشه مطمئن باش پيانو رو تا 1 سال بيشتر نميتوني ادامه بدي و از همه مهمتر . . . شما وقتي فردا ميخواي توي جمع يا كنسرتي پيانو ميزني بايد همه بفهمن پيانيست هستين و نه ارگ نواز !

4. bahar_8967

bahar_8967 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من الان 8 ساله پیانو میزنم و واقعا تو قطعات سخت هم به مشکل برنخوردم،خیلی جاها آدم ناچار دستش رو برمیداره،ولی من نمی دونم چرا استادم فقط بعضی جاها تاکید میکردن دستم رو بردارم و خیلی جاهابه من چیزی نمی گفتن. در نتیجه الان من با وجودی که خوش صدا پیانو میزنم ولی خیلی جاها این حرکت رو رعایت نمی کنم..واسه همین دوست داشتم بدونم این حرکت اجباریه یا نه.

باشه حتما پرس و جو میکنم و نتیجه رو بهتون اعلام میکنم!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/11/11
  5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله درسته اجباري نيست منم قطعاتي زدم كه شايد سر همين مسئله اذيت شدم اما قانون هست . پيانو يه سازي هست كه بايد با قوانين رفت جلو

6. bahar_8967

bahar_8967 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همه سازی رو باید با قانون رفت جلو.هر سازی قوانینی داره.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. خط اتصا ل در گیتار