روشی به جای کارت صدا ؟

شروع موضوع توسط musicprooo ‏4/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک روشی به جای کارت صدا ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان یه روشی نیست که از کارت صدا استفاده نکنیم
    راستش کارت صدای من همن انبرد هستش و با نرم افزار asio4 صدا خارج میشه
    همیشه پروژه هامو کار میکنم وقتی میخواد کامل بشه چون صدا ها و لایه هام زیاد میشه هم کاپیوترم هنگ میکنه هم صدا به خش خش میافته

من احساس میکنم چون لایه های صدا زیاد میشن و فرکانس های بیشتری توسط کارت صدا تولید میشه و چون کارت صدا انبرد ضعیف هست (فکر 48000 هزتز ) نمیتونه همه فرکانس ها رو پخش کنه
    میخواستم ببینیم هیچ راهی نیست برای حل این مشکل
    با تشکر

2. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    تنها راه استفاده از میکسر در کنار یک کارت صدای ارزون هستش وگرنه باید کارت صدای نیمه حرفه ای رنج زیر 1 تومن بگیرید حالا میخواد 200 تومنی باشه یا 1 تومنی.فقط کارتهای pci e رو هم درنظر داشته باشید که کمکم داره رونق دوباره میگیره(با کارتهای pci معمولی اشتباه نگیرید .سرعت و پهنای باند این کارتها از فاتیروایر هم بیشتره چون کابلی وسط کار نیست و مستقیم داخل کیس هستش و برخلاف کارتهای pci معمولی بعضی مدلاش دارای فانتوم پاور هم هستش!!)

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    وقتي مشكل از صعيف بودن كارت صدا هستش بودن يا نبودن ميكسر هيچ تاثيري نخواهد داشت.
    فقط تعويض كارت صدا.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ربطی به توانایی کارت صدا به پخش فرکانس ها نداره . شما یا باید یه کارت صدا که از فناوری asio پشتیبانی میکنه تهیه کنید یا این که سیستم خودتون رو ارتقا بدید .
    این نکته رو هم بگم که موقع میکس مقدار بافر رو تو تنظیمات asio4all زیاد کنید احتمالا باید بهتر بشه .هر چی مقدار بافر بیشتر باشه ، تاخیر رکورد بیشتر ولی اجرای لایه ها بهتر میشه .

5. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیلی ممنون از راهنمایی
    بافر رو میدونستم بافر هر چقدر که زیاد تر میکنم عوضش صدا ها دیر به گوشم میرسن نمیتونم نوازندگی رو ادامه بدم فکر کنید با فشردن کلید لا مثلا 1 ثانیه بعد از اون به گوشم میرسه
    در هر صورت با تشکر

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما به يه كارت صداي مناسب نياز داريد.
    asio4all نميتونه جوابگوي كار شما باشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود .امید جان شاید این چیزی که میگم باعث تعجبتون بشه بنده کارت صدای maya 44 e که یک کارت pcie هستش و نه Pci معمولی گرفتم (البته الان گذاشتم برا فروش)طبق اون مدت 10 دقیقه ای که از این کارت استفاده کردم و بافر رو از 128 روی 64 گذاشتم و حتی 48 کیفیت چنان کم افت کرد که بنده اصلا باورم نمیشد .!!یعنی اصلا مشخص نیستش در ضمن هیچ خس خس کردنی هم تو صدا ایجاد نمیکنه .در حالیکه بنده قبلا کارت صدای فست ترک پرو رو داشتم و همین که کمی بافر رو کم میکردم هم کیفیت صدا خیلی کم میشد و شروع میکرد به بازی در اوردن هم صدا خس خس میکرد.البته بنده قصد جسارت ندارم چون میدونم که خیلیا فست ترک پرو دارند ولی گفتم جهت اطلاع این مطلب رو هم بگم.ممنون.

بارگذاری...