آخرین ارسال‌ها

رنگ کردن ویلن

• شروع کننده موضوع faribaa
  • تاریخ شروع
30/3/11
12
کیش
اگر ویلن رو رنگ کنم چی میشه؟ اصلا میشه همچین کاری کرد یا نه؟

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
همه چیز ممکنه اما عملا صدای ویولن با چالش بزرگی روبرو میشه.رنگ هر چقدر هم کم ،برای ساز اون هم از نوع زهی مضره.به شدت رزونانس صدا رو با اختلال روبرو می کنه و مانع از حرکت پژواک و طنین ساز در سالن ساز می شه.رنگ،حجم صدای ساز، تمبر صوتی هارمونیک های صدایی رو به مرگ زود رس مبتلا می کنه.

البته ویولن های رنگ شده ای در دنیا وجود دارند که بعضی از نوازندگان پاپ و ... از اون استفاده می کنن که سازندگان حرفه ای ویولن اعتقاد دارند که همان ویولن های گران قیمت هم اگر رنگ نمی شدند صدایی به مراتب بهتر داشتند.

دوستان منظورتون اینه که کلا ساز رو نباید رنگ زد یا اینکه قسمت هایی مثل گریف که رنگش به مرور میره رو میشه رنگ زد؟
اگه نه پس یعنی ساز قبل اینکه اون رنگ اولیه رو بهش بزنن صدای بهتری داشته؟

16/1/15
165
سنقر
اگه رنگ کردن توسط استادش صورت بگیره مشکلی ایجاد نمیکنه من این کار رو کردم وهیچ تاثیری روی صداش نذاشت

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
اگر منظور شما از رنگ زدن اون جوهر و لاکی هست که به ساز میزنن خیر. در بعضی موارد اگر اصولی زده بشه صدای ساز رو کمی شیشه ای تر هم میکنه.تجربه ی سازی من ای رو میگه. اگه منظور رنگ غیر از لاک و الکل و اون جوهر زیر کار هست که کلا اشتباه هست. مثلا ویولن سفید ! یا سیاه1

12/8/18
1
23
سلام من یک اشتباه بزرگ کردم و قسمت گریف ویولن هم رو با لاک پاک کن پاک کردم الان کناره های گریف رنگش رفته چکاار کنم
میشه کمکممم کنید

25/5/18
91
سلام من یک اشتباه بزرگ کردم و قسمت گریف ویولن هم رو با لاک پاک کن پاک کردم الان کناره های گریف رنگش رفته چکاار کنم
میشه کمکممم کنید
میتونی به یه متخصص بدی رنگش کنه..ولی اگه زیاد نیست مهم نیست رنگش کنی..ویولون من سالهاست رنگش پریده مشکلی نیست..اگه زیاده رنگش میکنن

صفحه ما در اینستاگرام

بالا