آخرین ارسال‌ها

رمیکس چیست؟تفاوت رمیکس و کاور

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
کاور یعنی همون کار رو دوباره ساختن دقیقا مثل همون
رمیکس یعنی شعر و ملودی یک کار رو با یه تنظیم ترنس یا هاوس(در کل الکترونیک همه ی سبکاش) ساختن
زمین تا آسمون با کاور فرق داره

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
خب رمیکس اصول خودشو داره و من اطلاعات کافی ندارم تو این موضوع
استید بزرگی اینجا هستن که کارشون رمیکسه

- - - - - - - - - -

خب رمیکس اصول خودشو داره و من اطلاعات کافی ندارم تو این موضوع
استید بزرگی اینجا هستن که کارشون رمیکسه

مطمئنید رمیکس فقط الکترونیکه ؟ من آلبومای راک و متال زیاد دیدم که بعضی آهنگا رمیکس شدن و دوباره تو همون سبک موندن .

A.T.B

عضو سایت
25/2/11
648
jonoob
رمیکس میشه اینطور گفت بازسازی دوباره یه قطعه به شکل های گوناگون حالا میتونه مثلا سبک ترنس باشه توسبک هاوس رمیکسش کرد و سبک های دیگه هم همینطور
کاور هم میشه همون کار رو به همون شکلی که هست ساخت
و این دو مورد یه نکاتی داره باید رعایت باشه افرادی هستن اینجا که رمیکس خوبی انجام میدن بهتر میدونن

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
دوست من شما یه تاپیک جداگانه ایجاد کردید برای کاور یکی جدا برای فرق ریمیکس و کاور؟ عزیزم فردا که خودتون بخواید تو سایت دنبال چیزی بگردید واقعا عصبی میشید ازینهمه تاپیک دو خطی !! هر دو تاپیک رو یکی میکنم.

28/8/12
1,539
خوب یه تاپیکی هست به نام اموزش ریمیکس با کیوبیس لطفا اگه میشه توی اون تاپیک توضیح بدین که چطوری میشه ریمیکس کرد..

Hossein Zahedi

Gold User
2/9/10
107
رشت
یه تاپیک دیگه قبلا تو همین زمینه بود که نکاتی رو که اونجا مطرح نشده بود رو اینجا میگم و همچنین امیدوارم نکته ای که مدیر عزیز Harmony اشاره کردن و به خاطر نظم سایت و جستجوی راحت هست رعایت بشه
همونطور که چنتا از دوستای عزیز گفتن کاور بازسازی دوباره آهنگ دقیقا به همون شکل هست با حداقل تغییرات که هدف اصلی کاور هم همین هست ...
ولی هدف رمیکس همونطور که از اسمش پیداس تنظیم و میکس دوباره کار هست به طوری که بتونه نظر شنونده رو نسبت به چیزی که قبلا شنیده بود (ورژن اصلی) بیشتر جلب کنه که در غیر این صورت باشه رمیکس معنایی نداره (به نظر بنده )
رمیکس اصولا بر اساس ملودی اصلی کار ساخته میشه و در بعضی موارد با تغییر ملودی و نحوه چیدمان نت ها...
ولی ویژگی اصلی رمیکس تنظیم جدیده که فضای کار رو عوض و شنونده رو سورپرایز میکنه . تغییر سبک ، تمپو ، صداها ، ریتم و حتی میکس و مستر کار میتونه توی بهتر شدن رمیکس کمک کنه .
تا اونجایی که من میدونم رمیکس فقط مربوط به الکترونیک نمیشه و بنده هم توی سبکای راک و متال رمیکسایی شنیدم ولی خب کارای رمیکس رو بیشتر توی سبک الکترونیک و به خصوص هاوس و ترنس میشنویم .
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ، چنتا مطلب دیگه مربوط به رمیکس کارهای با وکال هست که توی این تاپیک قبلا بحث شده :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

یه تاپیک دیگه قبلا تو همین زمینه بود که نکاتی رو که اونجا مطرح نشده بود رو اینجا میگم و همچنین امیدوارم نکته ای که مدیر عزیز harmony اشاره کردن و به خاطر نظم سایت و جستجوی راحت هست رعایت بشه
همونطور که چنتا از دوستای عزیز گفتن کاور بازسازی دوباره آهنگ دقیقا به همون شکل هست با حداقل تغییرات که هدف اصلی کاور هم همین هست ...
ولی هدف رمیکس همونطور که از اسمش پیداس تنظیم و میکس دوباره کار هست به طوری که بتونه نظر شنونده رو نسبت به چیزی که قبلا شنیده بود (ورژن اصلی) بیشتر جلب کنه که در غیر این صورت باشه رمیکس معنایی نداره (به نظر بنده )
رمیکس اصولا بر اساس ملودی اصلی کار ساخته میشه و در بعضی موارد با تغییر ملودی و نحوه چیدمان نت ها...
ولی ویژگی اصلی رمیکس تنظیم جدیده که فضای کار رو عوض و شنونده رو سورپرایز میکنه . تغییر سبک ، تمپو ، صداها ، ریتم و حتی میکس و مستر کار میتونه توی بهتر شدن رمیکس کمک کنه .
تا اونجایی که من میدونم رمیکس فقط مربوط به الکترونیک نمیشه و بنده هم توی سبکای راک و متال رمیکسایی شنیدم ولی خب کارای رمیکس رو بیشتر توی سبک الکترونیک و به خصوص هاوس و ترنس میشنویم .
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ، چنتا مطلب دیگه مربوط به رمیکس کارهای با وکال هست که توی این تاپیک قبلا بحث شده :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
مخلص حسین آقای گل هم هستیم شدید
نبودی برادر؟؟!!!
:d
حسین یه خورده راجع به تغییر تمپو توی ریمیکس نسبت به ورژن اصلی توضیح میدی؟!
با تغییر تمپو وکال چجوری روی موزیک میشینه؟
منظورم همون سینک شدن وکال با موزیک اصلی هست
با تغییر تمپو چطور میشه این کارو کرد؟

Hossein Zahedi

Gold User
2/9/10
107
رشت
وقتی یه آهنگو رمیکس میکنیم باید با همون ترانه باشه؟

برای کاور چطور؟
قطعا !!!

مخلص حسین آقای گل هم هستیم شدید
نبودی برادر؟؟!!!
:d
حسین یه خورده راجع به تغییر تمپو توی ریمیکس نسبت به ورژن اصلی توضیح میدی؟!
با تغییر تمپو وکال چجوری روی موزیک میشینه؟
منظورم همون سینک شدن وکال با موزیک اصلی هست
با تغییر تمپو چطور میشه این کارو کرد؟
قربانت برادر ، هستیم :دی
اول باید تمپوی ورژن اصلی رو بدونی و وکال کاملا با اون سینک باشه بعد به همون اندازه که تمپو رو برای رمیکس بالا بردی تمپوی وکال رو هم بالا ببری ، واسه اینکار یکی 2تا تاپیک توی سایت دیدم ،جستجو کن

قطعا !!!

قربانت برادر ، هستیم :دی
اول باید تمپوی ورژن اصلی رو بدونی و وکال کاملا با اون سینک باشه بعد به همون اندازه که تمپو رو برای رمیکس بالا بردی تمپوی وکال رو هم بالا ببری ، واسه اینکار یکی 2تا تاپیک توی سایت دیدم ،جستجو کن
اونی که میخواستم نبود توی اون ها حسین جان
بیا با یه مٍثال بریم جلو
همون ترک هات که از ایننا ریمیکس کرده بودی
تمپوی اصلیش چند بود؟
تو په تمپویی گذاشتی؟
تمپوی وکال رو با تمپوی جدید چجوری سینک میکنی؟

به نظر من یه عامل اصلی در ریمیکس و جذاب شدنش ، تغییر تمپو هستش ...
به عنوان مثال من در آخرین کار ریمیکسم
تمپوی کار رو از 75 به 120 تغییر دادم ، چون موزیکی که مد نظر من بود ، با تمپو زیر 120 سازگار نبود ...
سینک وکال با پروژه هم در هر نرم افزار متفاوت هست ...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
بالا