رمیکس عاشق ترین

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏23/6/10 در انجمن Remix

تاپیک رمیکس عاشق ترین تالار Remix در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان

امروز بعد از کلی مشغله کاری تونستم این ریمیکس رو به یه جاهایی برسونم.
    البته هنوزم باید روی میکس و مسترینگش کار کنم و خودم شخصا راضی نیستم.
    در تاپیک پاپ اصل این اهنگ موجوده.
    اینجا فقط اضافه میکنم که ریمیکس این آهنگ کار شجاعت شفاعی هستش.
    vst های زیادی استفاده کرده اما تا جائیکه من یادمه اینها بودن :
    trilian
    rmx
    symphobia
    elastick
    liquid
    و ....
    میکروفون هم rode nt-2 هستش که صدام رو مناسب با سبکش کمی فیلتر هم کردم.
    پلاگینها :
    ویوز
    cubase plusgins
    کامپرسور سخت افزاری :
    dbx-376
    دوستان لطفا نظراتشون رو بیان کنن تا قبل از میکس و مسترینگ نهایی روش اعمال کنم.
    با تشکر

دانلود.

2. Axiom

Axiom عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام..کار بسیار زیبایی بود..همه چیز مناسب بود ..فقط یک نظر شخصی داشتم در مورد استفاده از صدایی که تو موزیکتون بکار بردین...اون صدایی که تو ثانیه های 8 و 12 و 17 بکار بردین در طول آهنگ هم بکار بردین که البته نظر شخصیه منه که اگه در طول آهنگ از صدایی متفاوت تر استفاده میکردین زیبا تر میشد...صدایی که حال و هوای ریمیکس رو داشته باشه

جسارت بزرگی کردم ولی نظر شخصی بود

3. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ممنونم.
    اتفاقا داشتم به همین فکر میکردم و شما هم بعنوان یه شنونده که دست اندرکار اهنگ نبودی نطر خوبی دادی.
    منظورم اینه که معمولا کسانی که خودشون اهنگ رو میسازن گاها خیلی روی اون تعصب دارن و نطر کسی رو قبول نمیکنن. اما نظر شما رو پسندیدم و منتظرم ببینم سایر دوستان هم نظراتشون رو بگن و روش اعمال کنم. چون همونطوری که گفتم هنوز میخوام روش کار کنم.

4. musicsadaf

musicsadaf عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    جناب محبی بزرگوار سلام عرض می کنم .
    اجازه می خوام نظر خودم رو خدمتتون بگم... از لحاظ میکس و آهنگسارزی بسیار زیبا و شیک انجام شده...
    انتخاب صداها باسلیقه انجام شده.
    همونطور که دوست عزیزمون اشاره کردن این صدایی که در طول آهنگ تکرار میشه اگه بشه ولومش کمتر بشه یا بجای اون از یه نوع دیگه از این گروه صدا استفاده بشه با سلیقه بهتر (مثلا پن بشه)شاید بهتر بشه.
    دومین نکته در مورد دقیقه 3 تا 3.6 ثانیه که خواننده بصورت ممتد صداشو می کشه.. بنظرم میشه در اینجا یا ازتکنیک سایدچن روی لول خواننده استفاده بشه یا بوسیله پلاگین x slice مثلا صداشونرو قطع و وصل کرد...به این صورت : آ.آ.آآ..آآ..آ.آ ..(مثلا)
    جناب محبی عزیز جسارت منو ببخشید فقط نظرمو گفتم... با این حال کارای شما همیشه قابل ستایش بوده و هست. من شخصا لذت برم.:smile (71):

5. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام امید جان.آقای شفاعی ریمیکس خوبی انجام داده.هر دو خسته نباشید.
    فقط همون بقول خودت کمی روی میکس و مستر کار کنی خیلی خوب میشه.
    راستی اون گیتار الکتریک که استفاده شده نرم افزاری هست؟
    موفق باشید.

6. hessam

hessam عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +89 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام
    خوبی هاشو دوستان گفتن و فقط با اجازه چند انتقاد
    آهنگ رو چندین بار گوش دادم و تو هر لحظه منتظر یه اوج بودم . البته یه اوج دلچسب که جاش خیلی خیلی خالی بود . در مورد دقیقه 3 تا 3.6 ثانیه که خواننده بصورت ممتد صداشو می کشه با نظر موزیک صدف موافقم . مورد آخر هم اینکه شروع آهنگ با حس کلی آهنگ کاملا در تضاد هستش .

و در نهایت دقیقه 1:12 تا 1:15 رو خیلی دوست دارم . گرچه خیلی کوتاست

جسارت من رو ببخشد .

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    اول از همه سلام و عرض خسته نباشید دارم خدمت استاد محبی عزیز !
    خب نقاط مثبت و قوت کارتون که کاملاً مشخصه و هرکس بشنوه درک میکنه ، از جمله شعر و ملودی زیبا - صدا و اجرای پخته و دلنشین به انضمام یک ریمیکس پیوسته.
    البته بین این همه زیبایی این اثر نکاتی هم هست - امید جان من در جایگاهی نیستم که بخوام از کار شما ایراد بگیرم و یا روی اون نظر بدم ولی با عرض پوزش اگر قابل بدونی جهت پیشرفت یکسری موارد که به ذهنم میرسه رو میگم :

اول اینکه فضای ریمیکس در بعضی قسمت ها با فضای کلی ملودی همخوانی نداره - البته بی انصافی اگر از فضاسازی دقیقه 1:12 تا 1:15 بگذریم که واقعاً لذت بخشه و حس خاصی به شنونده انتقال میده.

نکته ی بعدی پاساژها و اف ایکسهایی هست که بکار بردین - به نظرم خیلی یکدست هستن و میشد تنوع بیشتری داشته باشند.

نکته ای که ذهن من رو به خودش درگیر کرده اینه که در قسمتی که میفرمایید " هرگز نفهمیدی که من عاشقترینم..." در اصل دارید یک حس و حال حماسی به شنونده میدین که به نظر من بهتره از هرگز نفهمیدی که من...یک اوج زیبا استارت بخوره و نقطه ی نهایی اون اوج به بی تو سراپا کوه دردم ، من همینم ، ختم بشه - البته من از این قسمت موزیکتون خوشم میاد چون دارید نهایت حرفتون رو میزنید پس به نظرم نباید ساده ازش گذشت و میتونید این قسمت رو زیبا و اثر گذار بسازید.

بقیه ی موارد هم که دوستان ذکر کردند...
    امید جان امیدوارم جسارت بنده رو ببخشی - نظرات من ایراد نیستند و تنها یکسری مورد هست که همونطور که میتونید این موارد سلیقه ای هست و عیب و ایراد محسوب نمیشه.

در پاسخ به دیجی امین عزیز باید بگم - فکر کنم با وجود نام liquid درلیست وی اس تی ها ، احتمالاً این گیتارالکتریک نرم افزاره که البته این رو فقط خود جناب محبی میتونن بگن چون نمیشه دقیق تشخیص داد.

8. mety58

mety58 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, studio_one
    عالی بود امید با اینترو نیستم اون صدا رو هم عوض کن:smile (13):

9. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ممنونم از همه دوستان.
    راستش ریمیکس کردن این کار به پیشنهاد شجاعت که توی بخش آهنگسازی و تنظیم استودیوم کار میکنه بود.
    من در مورد ترنس و یا ریمیکس خیلی تجربه کار و اشنایی ندارم. متاسفانه.
    اما خوب نظرات خوبی بود . و دوباره جا برای بررسی مجدد کار هستش. و انشالله بهتر هم میشه.
    اون گیتار الکتریک هم از بانکهای liquid بود. همونطوری که دوستان گفتن.

10. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    البته جناب شفاعی کارشون رو بخوبی انجام دادند !
    فقط اگر بشه و اینترو کار هم تغییر کنه خیلی خوب میشه.
    من شدیداً منتظر اعمال تغییرات رو اینکار دلنشین هستم.لطفاً حتماً روش کار کنید چون میخوام در خلوت خودم گوش بدم - یک حس و حال خاصی داره...
    مرسی امید جان.

11. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام
    امیدوارم نقدها تاثیر گذار باشه
    بر خلاف دوستان با اینترو کار اصلا مشکل ندارم و به نظر من خیلی زیباست ثانیه 10یک ملودی اجرا میشه به صورت کوتاه که باز دوباره تکرار میشه و اصلا
    جالب نیست و هدفی نداره اگه برداشته شه خیلی بهتره فکر کنم بخاطر این این ملودی رو گذاشتین که اون قسمت پر شه و بتونید اینترو کار رو به اینترو وکال برسونید
    که اصلا جالب نبود بهتر اینه که تغیر پیدا کنه
    بهتر بود ضمینه سازی بیشتری برای ورود وکال به اهنگ انجام میدادین
    ثانیه 22 که پیانو وارد میشه با اینکه استایلی از لحاض چیدمان قدیمی داره اما بسیار زیبا هست به خصوص که با دیلی همراه است
    بیس کار زیباست
    دقیقه یک که صدای شما فیلتر شده به نظر من کار واقعا زیبای نیست من اصلا نمیدونم که شما چه می خواید بگید به علت فیلتر شدن صداتون بخشی از شعر
    از دست رفته و اینکه باید ادم تو اهنگ زور نزنه که چیزی رو بفهمه باید اهنگ گویای و شیوای خودش رو داشته باشه
    معمولا فیلتر رو در تکرارها به کار میبرن و یا دوباره اون قسمت رو بدونه فیلتر چند ثانیه ای بصورت تیکه میزارند
    بهترین قسمت اهنگ دقیقه 1 به بعد که با این فیلتر ضایع شده
    1.12بسیار زیباست من یاده کارهای فریدونه اسرائی میندازه
    دقیقه 1.28نتهای اخر رو خوب اجرا نمی کنید کلا تو اجرای نتهای اخر یک نوع دلهره دارید 1.28رو گوش کنید تو رو که می گید نتها خوب ادا نمیشن و سر نت نیست یک به
    خارج میگرایه
    میکس کار یکم مورد داره به خصوص در مورد لاینهای زیر که حس میدن
    1.48 به بعد اهنگ خیلی راکده یک بیس و خوندن شما تا به گیتار میرسه واقعا زیبا بود گیتار الکتریکی
    متاصفانه من تا2.32رو تونستم دانلود کنم
    امیدوارم نقدهای من یه کوچولو بهت کمک کرده باشه استاد

راستی اینم یادم رفت بگم می گم اینم تاثیر بده میکس گیتار الکتریکی اصلا به دلم ننشست انتخاب صدا و .. گیتا خیلی خوبه اما میکسش یکم مشکل داره
    به طور مثال یکم منو هستش اگه حجیمتر بشه و پخش بشه صدا و یکم استریوی تر بشه بهتره

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/6/10
  12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ممنونم که وقت گذاشتین.
    چون موسیقی رو در این قسمت فیلتر کرده بودم وکال رو هم با همون فیلتر برای یکدست شدن فیلتر کردم.
    در مورد از دست رفتن موافق نیستم چون ریمیکس هستش و باید اصل کار و ترانه رو شنیده باشید تا تغییرات رو حس کنید.
    در کل ممنون.
    در مورد میکس هم هنوز باید روش کار کنم. همونطوری که گفتم.

13. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    البته پوریا جان فکر کنم کمی هم کم لطفی فرمودین نسبت به اینکار - نمیدونم ، شایدم زیاد روی گوش کردن کار وقت گذاشتین.دوست ندارم ناراحت شی عزیز اما با خیلی از حرفات موافق نیستم و به نظرم مشکل به حساب نمیان.
    همونطور که قبلاً عرض کردم یکسری از این نظرات سلیقه ای هست و عیب و ایراد محسوب نمیشه و نقطه ی ضعف نیست - شاید سلیقه ی شما اونطوری باشه اما در کل کار ایرادی نداره.یک نگاه به رمیکس های خارجی بندازید و با اینکار مقایسه کنید !
    موفق باشی

14. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    عزیز من چرا نارحت میشی من گفتم کار بدی خدای ناکرده حرف بدی زدم تمام مشکلاتی رو که گفتم برای بهتر شدنه کار بوده بهتر اینه که دوباره بخونید من حتی یک نکته ای سلیقه ای رو هم بیان نکردم متعجبم شما در مورد چی حرف میزنید من همیشه حرفهای خودم رو میزنم چه استاد خوبم اقای محبی باشه چه اماتور ترین ادم باشه مهم اینه که من کمکی کرده باشم به بهتر شدن کار ممنون من حرفي ن....only act

15. ilia_r

ilia_r آهنگساز عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    اقاي محبي كه ديگه استادن نبايد ما نقد كنيم .
    ولي به نظر من به عنوان يه آهنگ ريميكس زيادي ساده و خسته كننده بود . هيجاني نداشت . نه اوجي و نه ملودي خاصي . البته از اونجا كه ميگين تكميل نيست حتما تو فكر اين بخش ها هستيد.

16. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام با ملودی موافقم می تونست ملودی بهتری داشته باشه اما نباید بی انصاف باشیم کار خوبی بودو اوج و هیجان خودش رو داشت به نظر من چون استایل کار این
    رو می خواد و نتهای وکال پس نمی تونیم در هر صورتی بگیم که اوج و هیجان جواب میده بعضی اهنگها حتی در رمیکسشون هم اگر اروم باشن و اوج خاصی نداشته باشند
    بهتر به نظر میرسند
    مثلا همون رمیکس ابی اون دو تا چشم سیاه رو اگه گوش بدی اوج انچنانی نداره چون اهنگ اوج رو نمی خواد یک تیکه اوج داره که ابی واقعا زیبا اجرا می کنه
    اما باز میبینیم که حتی با اون همه اوجی که ابی دار داد میزنه و نتها رو اجرا می کنه اهنگ کمترین اوج رو داره و تنها بیس و چند زیر صدا داره میزنه کار رو
    و کار امید هم اوجهای خودش رو داشت

17. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    امید جان ببخشید که دیر نظرمو میگم
    آخه منتظر موندم تا ببینم دوستان چی میگن بعد یه جمع بندی کنم و نظرمو بیان کنم...

درصد بالایی از دو.ستان با منم هم نظر بودن ، البته چون این کاره ساخته شخص خودتون نیست هیچ انتقادی نمیکنم فقط درمورد مسترینگ اینو میگم که هنوزم کارهای زیادی داره که این حقو به شما میدم چون سبک کاره شما نیست بقول معروف آشنایی با کار نداشتین...

وقتی که تایپک رمیکس شمارو دیدم فکر کردم کارو دسته حمید رضا دادین واسه رمیکس ، چون این ایمانو دارم که اگه اینکار دستشون بیفته یه انقلاب تویه این موزیک ایجاد میکنن...

18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فقط میگم منتظر باشید. ! قراره اتفاقات خوبی بیافته !:smile (38):

19. amirpsx

amirpsx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +78 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, cubase, nuendo
    امید جان سلام خسته نباشی !! ببخشی من دیر دانلود کردم کارتو !! آهنگت عالی ! نسبت به کاره قبلی و میکسه اصلیش ! این شروع اهنگ خیلی خوشم اومد و اون choir که تو دقیقه یه 1.12 استفاده کردی انتخابه اینسترومنت ها عالی ولی در تو چند جا احساس میکنم عوضش کنی بهتره مثلا هموون صدای که تو ثانیه 47 میاد حالت wah wah داره یکم از سنگینی کارت پایین میاره و اینم سلیقه ایه ! امید جان وکالتو نمیدونم فیلتر گرفتی یا احساس میکنم فرکانسایه بالایه 16k رو کات کردی ! به نظرم یکم فرکانسایه او محدوده رو بالا ببری و وکالت شفاف بشه بهتره ! تازه خوب شد یادم افتاد باس زمینه رو هم تغییر بده مثه اونای که کوشان تو تنظیماش با پیچ استفاده میکنه ببین چه جور میشه ! :smile (70):این مورد سلیقه ای هست! خسته هم نباشی

20. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    ممنونم که کار رو دانلود کردی.
    این کار رو شجاعت شفائی تنظیم کرده.
    اما فقط میگم منتظر باشید.
    خبری در راه است. !

بارگذاری...