راه اندازی یک Home Studio

شروع موضوع توسط genius-me2 ‏25/11/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راه اندازی یک Home Studio تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. genius-me2

genius-me2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان
    اول از همه بگم که خیلی خیلی معذرت میخوام،تاپیکایی که بود هیچکدوم جواب سوال منو نداد که مجبور به تاپیک زدن شدم

من،واسه هیپ هاپ(Hip Hop) که کار میکنم،استدیویی گیر نمیارم،یعنی یکی بود که بعد از مجوز و .... دیگه هیپ هاپ ریکورد نمیکنه!ضمنا هزینه استدیو هم در کل ضرر زیادیه....

میخواستم ببینم من،هیچ امکاناتی از یک هوم استدیو(Home Studio) ندارم،ولی ضبط و میکس و مستر بلدم:smile (27): و میخواستم ببینم،با کمترین هزینه ممکن یک کیفیت خوب،نه عالی ولی خوب رو چجوری بدست بیارم

الان تنها وسایلی که دارم اینه:

-اتاق کاملا آگوستیک(اگه درست تلفظ کرده باشم:smile (71):)

مشخصات سیستم کامپیوترم هم:

Pentium(R) Dual core - E 5400 @ 2.70 GHz
    Ram : 2GB
    VGA : 2GB
    Monitor : LG Lcd 19

خواهش میکنم اسم تک تک قطعاتی که باید بخرم رو بهم بگید + قیمتشون

پیشاپیش از همکاریتون ممنونم

سبز باشید و جاوید...

2. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    Audio interface : M-Audio Fast track MKII قیمت 175

Microphone : M-Audio NOVA قیمت دقیق ندارم شما حدود 180-190 در نظر بگیر

3. genius-me2

genius-me2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنونم دوست عزیز،ولی با یه میک یه Audio Interface یه استدیو راه نمیفته که.....

4. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام ! دوست گرامی این سایت متعلق به همه ی کاربراست و همه برای گرفتن پاسخ میتونن تاپیک بزنن و همین ایجاد تاپیکه که چرخ گردش سایت رو میچرخونه ، دوستان و اساتید زیادی هم هستند که می تونن در زمینه های مختلف کاربران گرامی رو راهنمایی کنند - اما برام جالبه که بدونم چطور شما پاسختون رو از میون یک عالمه تاپیک و پرسش و پاسخ مشابه نگرفتین !!! مطمئناً پاسخ شما در تالار موجود بود - شما می تونستید تک تک تجهیزاتتون رو از داخل تاپیک های متعدد استخراج کنید.چون مطمئن باشید برای کار شما بارها تجهیزات پیشنهاد شده به هر حال امیدوارم توی این قسمت به جوابتون برسید. ضمناً استودیو برای ارتقای سطح کیفی کار شماست و اگر باشه مسلماً به بهتر شدن کارتون کمک خواهد کرد ، اگه بصورت حرفه ای موسیقی کار می کنید یا بعنوان شغل شماست مطمئن باشید استودیو از لزومات کار شماست - حتی اگر کار کسی رو ضبط نکنید و فقط کارای خودتون رو درش بسازید - پس هرچی هزینه کنه آش میخوری و اصل استودیو ضرر یا هزینه ی اضافی نیست ، بلکه ابزاری هست برای اینکه در کنار علم و تجربه ی شما منجر به تولید آثار قوی بشه. البته من این حرفا رو دوستانه گفتم و خدای نکرده برداشت بدی نشه - چون منظور منفی نداشتم. اما راهنمایی هایی که به ذهن من میرسه : سیستم کامپیوتر نسبتاً خوب و مناسبی دارید البته اگه حجم رم رو بتونید بالا ببرید و با ویندوزهای 64بیت کار کنید خیلی بهتر میشه. من به شما کارت صدای M Audio Fast Track Pro رو معرفی می کنم که یه کارت صدای استاندارد هست و اکثر نیازهای یک استودیو خونگی رو به راحتی برآورده میکنه. میکروفن Nova هم مدل خوبیه که با قیمت بسیار مناسب صدای گرمی رو بهتون میده. در مورد هدفون هم برای استفاده در dead room مدل akg K77 و برای خارج از ددروم هم مدل K99 فکر می کنم مناسب باشه.(مدلای دیگه ای هم هستن که شاید ارزون قیمت تر باشن اما من مدلای ارزون زیادی رو دیدم که کارایی لازم رو نداردن) اگه میخواین کار میکس و مستر هم انجام بدین به یک مانیتور صدای استاندارد هم احتیاج دارید که متاسفانه در این زمینه من اطلاعات دقیقی ندارم که دوستان حتماً راهنماییتون می کنند. اگر میخواین کار آهنگسازی و تنظیم هم انجام بدین و به میدی کیبورد احتیاج دارید bEHRINGER UMX کفایت میکنه. ضمناً برای کار شما میکسر نیازی نیست و میشه گفت براتون هزینه ی اضافی خواهد بود. با خرید موارد بالا میتونید یک هوم استودیوی نقلی و مناسب کارتون رو داشته باشید و با توجه به اینکه محیط آکوستیک خوب هم دارید هزینه هاتون کاهش یافته و فقط لازمه ی شروع کار خرید سخت افزارهاست. ضمناً این رو اضافه کنم که متاسفانه من قیمت دقیق رو ندارم و کسایی که قیمت دقیق رو دارند حتماً اونا رو هم میگن خدمتتون. موفق باشی دوست من.

5. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دوست عزیز فرمودید کمترین هزینه بنده هم کمترین وسایل و هزینه رو واستون گفتم

اصلی ترین وسایل شما به ترتیب کارت صدا - میکروقن و کابل مناسب - هدقون - مانیتورصدا - کامپرسور و .... هستن

اگه کار تنظیم هم خودتون انجام میدید بعد از میکروفن یه میدی کنترلر به لیست اضافه کنید

بهتره شما مبلغ رو بگید که بهتر بشه تصمیم گرفت

6. genius-me2

genius-me2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان،من برای یه کار نرمال میخوام

دیگه 600،700

میدونم الان خیلیا میخندید ولی همینم کلیه واسه من

7. genius-me2

genius-me2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ضمنا خیلی ممنونم از مدیر عزیز آقا مسعود!فقط اگه قیمت اینایی که آقا مسعود گفت بدید خوبه!
    آخه وقت ندارم برم تا پایا موزیک کرج و اینا رو فقط قیمت کنم

بارگذاری...