راهکاری برای یادگیری نرم افزار ؟

شروع موضوع توسط stam65 ‏29/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهکاری برای یادگیری نرم افزار ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. stam65

stam65 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من پیانو و گیتار میزنم.
    تجهیزات استدیوییم هم تقریبا کامله ولی کار با نرم افزارهای آهنگسازی رو بلد نیستم به نظر شما بهترین راه برای یادگیری نرم افزارها چیه؟من چطور می تونم یه نرم افزاری رو یاد بگیرم که بتونه اکثر نیازهامو برطرف کنه؟
    آیا آموزشگاه برم یا؟؟؟؟؟؟
    در ضمن چه نرم افزاری از همه برای آهنگسازی بهتره؟

2. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    بهترين كار مطالعه منوي كمكي برنامه -مطالبي كه دوستان در سايت قرار دادن-فيلمهاي آموزشي و تمرين هست.نياز به آموزشگاه نيست.
    در مورد سوال آخر در سايت قبلا بسيار زياد بحث شده و تاپيكي هم در همين مورد ايجاد شده.در كل بايد بر حسب نيازتون و راحتي خودتون با برنامه نرم افزار مورد نظر رو انتخواب كنيد.

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی !
    با توجه به اونچه فرمودین ، مطمئناً شما از تئوری های موسیقی و نوازندگی اطلاعات پایه ای دارید که این بسیار خوبه اما اولین حرف من اینه که هیچگاه در همین زمینه ی تئوری های موسیقی دست از مطالعه بر ندارید - یعنی به امید خدا زمانی که کار با نرم افزار رو هم یاد گرفتین اما به تئوری ها پایبند بمونید...

اما اینکه چه نرم افزاری رو انتخاب کنید در موردش خیلی مفصل در سایت بحث شده و مسلماً الان دچار یه سردرگمی می شی بین نرم افزارها - اما شک نکن و بهترین خودت رو خودت انتخاب کن ! در این مورد هرکدوم از برنامه ها یک محیط خاص و کارایی های خاصی دارن اما در نهایت با کمی مطالعه و شناخت میتونی به نتیجه برسی - و همینطور پیشنهاد میدم این نرم افزارها رو تهیه و نصب کنی تا بیشتر باهاشون آشنا بشی.

در مورد چگونگی یاد گیری هم باید بگم این دیگه واقعاً به خودت بر میگرده !
    تمرین ، تلاش ، پشتکار و مسلماً علاقه ای که قوت قلبه برای ادامه دادن.
    مطالعه ی کتب ، راهنماهای موجود ، مطالب سایت ها و مجلات و مقالات و غیره و غیره همه میتونن منبعی برای یادگیری باشن اما همه ی اینا زمانی به کارتون میاد که در کنار این مطالعات تمرین عملی و تلاش هم انجام بدی تا یاد بگیری - علم رو کسب کن و در کنار تجربت بزار تا موفق بشی.

در پناه حق.

4. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ترجیحاً از آموزشگاه استفاده نکن چون آموزشگاه میل داره بیشتر قضیه رو کش بده،‌ و ترجیحاً از سی دی های آموزشی تصویری چندرسانه ای استفاده کن که یعضی هاشون هم چندان نکات مفیدی ندارن، بنابراین بهتره از سی دی هایی استفاده کنی که دوستی یا آشنایی استفاده کرده و می دونه مطالب مفید داره. من یکبار یک سی دی آموزشی دیدم که بیش از ۱۰ ساعت وقت منو گرفت ولی کل حرفش رو می تونست توی ۱۰ دقیقه بزنه . پس از توصیه دوستان در این زمینه استفاده کن.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یکی از منابع مفید فایلهایی هستش که همراه با برنامه و در واقع راهنمای استفاده از اونها هستن .. هستش
    برای اینکار باید کمی زبان خودتون رو تقویت کنید که در این کار دونستن زبان خیلی لازمه و کمک بسیار مفیدی هستش.

6. stam65

stam65 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم از همه شما دوستان
    اتفاقا زبانم کامله.
    و البته 3 تا از این نرم افزارها رو هم نصب کردم ولی یه خورده قاطی میکنم.
    قبلا تو همین سایت گفتم که با آدیوشن به صورت حرفه ای کار میکنم.(چون من تدوینگر سینما هستم)به همین خاطر با تمام نرم افزارهای تصویر و این یه نرم افزار صدا (آدیوشن)آشنایی کامل دارم.
    اما تو عمده مطالب همین سایت خوندم که آدیوشن نرم افزار مناسبی برای کار آهنگسازی و حتی میکس و مسترینگ نیست
    حال فقط در همین حد از شما راهنمایی میخوام که اگر من به دنبال نرم افزاری چون nuendo برم به کارم میاد اگه در این نرم افزار کامل بشم چون با محیطش نسبت به fl studio و pro tools(نصبشون کردم)خیلی به نظر راحتتر کنار میام
    و اگر کسی از شما دوستان سی دی آموزشی(مجموعه آموزشی)خوبی سراغ داره اگر برام پ خ بده ممنونش میشم
    پیشتر از شما دوستان مفید ممنونم

بارگذاری...