راههای ارزیابی میکروفون

شروع موضوع توسط persian-pride ‏18/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راههای ارزیابی میکروفون تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان از اونجا یی که سوال ها در مورد خرید میکروفون زیاد لازم میدونم با اجازه ی اساتید معیارهای خرید یک میکروفون رو در اینجا بیان کنم

1.بودجه :
    مهمترین معیار شما در خرید یک میکروفون بودجس پس با توجه به بودجتون تمام میکروفون هایی رو که میتونید خریداری کنید شناسایی کنید

2.پاسخ فرکانسی:
    خوب یکی از مهمترین مشخصه های میکروفون پاسخ فرکانسیشه که در بهترین شرایط یه میکروفون باید از 20hz تا 20khz رو ساپرت کنه اما از اونجایی که تمام پروژه های ما به صورت mp3 هستند و در یک فای mp3 فرکانس 16000hz به بالا کات میشه پس میتونیم یه مقدار از 20khz پایین تر بیایم ولی پیشنهاد میکنم از 18khz پاسخ فرکانسی میکتون کمتر نیاشه چون شما در پروسس تون مقداری از کیفیت ها رو از دست میدید و لوز دیتا خواهید داشت .
    البته باید به سایت فروشنده هم یه سری بزنید تا به نمودار پاسخ فرکانسی میکروفون رو هم مشاهده کنید و با توجه به صداهایی که میخواین ضبط کنید میک مناسب رو انتخاب کنید.

3.الگوهای قطبی
    با توجه به نوع صدابرداری تون بایدالگوی مورد نظرتون رو مشخص کنید در مورد انواع الگو ها در سایت توضیح داده شده ختما مطالعه کنید
    https://www.persian-music.org/showpost.php?p=9361&postcount=4

4.
    پیشنهاد میکنم برای استدیو از میکروفون های کاندنسر (خازنی ) استفاده کنید البته برای وکال برای اطلاع بیشتر تایپیک زیر رو بخونید

https://www.persian-music.org/showthread.php?t=1585

5. جنس دیافراگم .بدنه و قطر دیافراگم
    جنس دیافراگم بهتره از طلا باشه وقطر اون هم 1.1 اینچ در ضمن توجه داشته باشید جنس بدنه ی میک های استدیو باید و باید از فلز برنج باشه

6.
    Signal To Noise Ratio

نشان دهنده نسبت سیگنال به نویز میباشد و بالا بودن آن نشان دهنده نویز کمتر در شدت صدای خاص میباشد

امیدوارم مفید بوده باشد

بارگذاری...