راهنمای ثبت شعر و چاپ کتاب

شروع موضوع توسط Mohammad_Gohari ‏4/10/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک راهنمای ثبت شعر و چاپ کتاب تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. Mohammad_Gohari

Mohammad_Gohari عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +116 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    این بخش رو ایجاد کردم تا کسانی که در زمینه ثبت شعر و همچنین چاپ کتاب و مراحل اون آگاهی دارند ، به من و بقیه دوستان هم کمک کنند و دیگران هم اگه سوالی در این زمینه براشون پیش اومده بود تو همین بخش مطرح کنند .
    امیدوارم بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم
    ممنون...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. nasrin_ebad

nasrin_ebad ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +244 / 0 / -0
    درود به همه دوستان گرامی
    راستش من فقط یه مجموعه شعر به چاپ رسوندم که برای مجوز چاپش خودم هیچ اقدامی نکردم و شعر ها و ترانه هام رو به ناشر سپردم . اما پیشنهادم برای دوستانی که میخوان کتاب چاپ کنن اینه که اشعارشون رو به کتابخانه ملی ببرن و اونجا به ثبت برسونن و بعد بدست ناشر بسپرن .
    برای همه تون آرزوی موفقیت دارم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mohammad_Gohari

امتیازات:
    +116 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون خانم عبادی
    لطفا راجع به هزینه ها و مراحل ثبت آثار در کتابخونه ملی بیشتر توضیح بدید ، ممنون میشم

4. nasrin_ebad

امتیازات:
    +244 / 0 / -0
    با درود مجدد
    راستش همونطور که عرض کردم ، من خودم شخصا اشعار مو به کتابخونه برای ثبت نبردم . چون این کار رو ناشر م انجام داد . چنانچه شما مایلین خودتون انجامش بدید ، میتونید اگه تهران تشریف دارین از 118 شماره کتابخونه ملی رو بگیرید و سوال کنید . البته منم اگه اطلاعاتی پیدا کردم با کمال میل در اختیارتون میذارم .
    موید باشید .

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم ، مراحل اخذ مجوز رو ناشرین انجام میدن !
    اینکه چطور و با چه هزینه ای این کار صورت میگیره ، بستگی به سطح کاری شما و میزان شهرتتون داره !
    خیلی ساده بگم که مثل تهیه ی آلبوم موسیقی که برای خواننده های گمنام پرهزینه هستش ، در این مورد هم اگر شاعر اسم و رسمی نداشته باشه کمی براش پرهزینه بار میاد مگر اینکه سطح کاریتون بالا باشه و ناشر رو جذب کنه که اونوقت بحثش فرق می کنه.
    مثلاً یکی از دوستان ترانه سرای من که البته شهرت آنچنانی ای هم نداشت ، زمانی که قصد چاپ مجموعه ی ترانه هاش رو داشت ، ناشر قبول کرد که مجوز کار رو خودش بگیره و کتاب رو با تیراژ 3000 عدد منتشر کنه ، منتها چون ترانه هاشون قوی بود ، ناشر قبول کرده که 70% هزینه ها رو خودش پرداخت کنه و بقیه ی هزینه ها رو که مبلغ زیادی هم نبود ، دوستم بپردازه.
    پیشنهاد میدم که شما با یک ناشر که قبلاً سابقه ی پررنگی در چاپ و انتشار مجموعه های شعر و ترانه داشته تماس بگیرید...

6. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

یه چند نکته که نظر شخصی من هست رو بیان میکنم . البته امیدوارم به قول بچه ها اسپم نباشه :دی .

1. چاپ مجموعه ترانه یا شعر رو من به شخصه در گام اول خیلی موفق نمی دونم . به دلیل اینکه لازم هست تا در فضایی تحت نام جامعه ، کار شما به دست مردم برسه ، کمی شناخته بشید و بعد به سراغ نشر برید .

متاسفانه مردم کشور ما سطح مطالعه خوبی ندارند . برای نمونه خودم !! لذا کم پیش میاد که کسی به مجموعه ترانه های من و شما که این روز و روزگار گم میشه بین این همه کتاب در قفسه کتابخونه توجه کنه !!!
    اما خونم .... یه رمان می نویسه و خوب هم می فروشه !!!

2. برای کامل کردن نکته اول ، قلم شما هرچقدر هم که جذاب باشه ، نیاز دارید تا اسم جذابی هم داشته باشید ( متاسفانه این یک حقیقت تلخ هست ) .

3. ناشرین محترم ( مرتبط با بازار موسیقی) به دو دسته تقسیم میشن (نظر منه ) .

1. دشمنان موسیقی
    2. دوستان موسیقی

گروه اول هر مزخرفی رو با کلی سانسور و بدون مفهوم خاص مجوز دار می کنند و سپس با 10 تا ملودی 500.000 تومنی روانه بازر می کنند . البته هستند این وسط افرادی که همه چیز دارند به جز استعداد . اینها کار رو منتشر می کنند اما واقعا سطل زباله بهترین محل نگهداری آلبوم های این افراد هست . به شخصه با اینکه هنری نیستم اما تا حالا 3-4 تا آلبوم رو روانه این سطل محترم کردم !!

گروه دوم اما ریسک پذیر نیستند ، دسترس پذیر هم نیستند !!! شما باید از 10 تا صافی ( بخوانید پارتی) رد بشید تا بلکه پشت استیج ، تو سونا و استخر یا توسط پسر ِ پسر ِ خاله ِ عمه ِ دایی ِ دوست دسته هشتمتون به این عزیزان یک شعر برسونید . که البته چون شما مطرح نیستید اینها شعر و ترانه شما رو به جای خوندن فقط مرور می کنند و با اینکه اصلا نخواستن که بفهمن شما چی نوشتید ، میگن خوبه اما هنوز برات زوده یا چیزی مشابه به این که مفهومش اینه : برو بابا حال نداریم . من نمیام x و y رو بذارم کنار و از ترانه تو استفاده کنم

3. خواننده گان ما هم عملا افراد خیلی حرفه ای نیستند !! حرفه ای بودن به این مفهوم نیست که خوب بخونید یا خوب بسازید ، برخورد حرفه ندارند و اصلا ارتباطات اجتماعی جالبی ندارند . خود بنده حسرت به دل موندم که یکی از این آقایون یک ایمل جواب بده یا اصلا به سایت خودش ( ااااااااگر داشته باشه) توجه بکنه .

در مجموع :

به نظرم اگر بگردیم و شخص مورد اعتمادی پیدا کنیم که تازه کار باشه اما کیفیت کار خوبی داشته باشه ( هم وکال و هم آهنگسازی ) و در مجموع ببینیم که آینده داره ، باید با او کار کنیم (به هدف مجوز و نه چیز دیگری ) .
    یعنی با ناشر و خواننده ای کار کنیم که هم ما برای او سکوی پرتاب باشیم و هم او برای ما !

---

متاسفانه ترانه سرا ها هنوز کار رو شروع نکرده با دیدن 100.000 تومن(که برای یک ترانه دسته چندم هم کمه) برای یک ترانه به کلی از یاد میبرند که هدف چی بوده !!! بعد از یک سال هم می بینند که 20 تا ترانه فروختن ، همه بدون مجوز و پر از خالی ( اراجیف) . من خودم هفته قبل به دلیل برخی مشکلات مالی کامپیوترم رو فروختم اما ترانه نفروختم چون دوست دارم با مجوز شروع کنم .

سفارشی نباید کار کرد عزیزان .

ببخشید که تاپیک رو شلوغ کردم و طولانی نوشتم اما حرف های من خیلی بیش از این چند پاراگراف هست .

سپاس از شما و محمد عزیز برای ایجاد این تاپیک

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. Mohammad_Gohari

امتیازات:
    +116 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش تمام حرفای شما رو قبول دارم ، اما یک نکته رو بگم :
    اما من هدفم از ثبت ترانه چیز دیگه ای هست ، ثبت ترانه یه جور پشتوانه است که کسی سوء استفاده نکنه از این آثار
    برای این بود که یه مدت پیگیر این قضیه بودم.
    اما با وجود اینکه تمام حرفات رو در زمینه فضای حاکم بر موسیقی قبول دارم ، اما هنوز امیدم رو از دست ندادم .
    و یک نکته راجع به اخلاق حرفه ای خواننده ها ( که ندارند) این موضوع راجع به خواننده هایی که تازه به یک جایگاهی رسیدن (که معمولا داخل ایران هستند) من هر بار پیغام فرستادم برای هر خواننده به اصطلاح لس آنجلسی ازشون پاسخ دریافت کردم.
    حالا کاری به این ندارم که ترانه هام توجهشون رو جلب نکرد ، اما همون جوابی که دادند برام ارزش داشت ، که کاش خواننده های داخل هم این چیزا رو یاد بگیرند...

8. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درسته محمد جان . من ادعا نمی کنم که کارهای خوبی دارم اما این رو میدونم که قابل خوندن هستند . اما هیچ وقت دلم رااضی نشده وقتی می تونم در کشور خودم این ترانه ها رو به گوش مردم برسونم ، به خارج از کشور بفرستم . دلیل هم اینه که آینده ترانه سرایی رو برای خودم اینجا بهتر میدونم . یعنی حس می کنم خیلی بهتر هست که کارم اینجا پخش بشه (َرایط رو که میدونی ) .
    ----
    در مورد ثبت ترانه ها دیدگاه شما خوب هست . اتفاقا من هم پیگیر بودم . خانم عبادی هم لطف کردن راهنمایی فرمودند . اما به نظرم اگر یه ناشر با کیفیت پیدا کنید و از کانال یک ناشر اقدام کنید بهتر خواهد بود . اگر به تنهایی ااقدام کنید دوندگی زیاد رو می طلبه (اگر جواب بده و در پیچ و خم این بروکراسی درگیر یک حلقه بی پایان نشید ) .

9. nasrin_ebad

امتیازات:
    +244 / 0 / -0
    درود به شما عزیزان
    حقیقت اینه که من تمام صحبتهای جناب bluray رو در بست قبول دارم . چون طی این چند سال خوب این قشر آهنگساز و خواننده و ناشر رو شناختم و فکر میکنم یا باید دل به دریا بزنید و ریسک کنید و یا اینکه دل نوشته هاتون رو در پستوی قلبتون نگه دارین . چون به هر حال باید از یه جائی شروع کرد . بنده شخصا از روز اول ، بطور همزمان در بیش از هشتاد استودیو ترانه هام رو گذاشتم و امکان سو استفاده رو به صفر رسوندم چون اگه جائی ازش استفاده میشد ، من در استودیوی دیگه نمونه اون کار رو داشتم . و دیگه اینکه سعی کردم با یکی تو تیم کار کنم تا نتیجه بهتری ارائه بدیم . پس بهتون پیشنهاد میکنم شما هم با چند تن از دوستان تون یه تیم تشکیل بدید تا اینطوری کمتر امکان سو استفاده از کارتون پیش بیاد .
    شاد و بهاری باشید .
    [h=2][/h]

10. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    برای به چاپ رسوندن کارهاتون طبق نظر دوستان باید به دنبال ناشر باشید که خب شرایط هر کدوم متفاوته.اگر هدفتون فقط ثبت باشه،میتونین با مراجعه به اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی برای گرفتن مجوز چاپ کتاب اقدام کنین.نهایتا بعد ازیک ماه مجوز چاپ رو به شما میدن و کار های شما ثبت میشه.که میتونید با داشتن این مدرک کار رو همینجا متوقف کنید.اما برای چاپ باید کاغذ بازی های دیگه هم داشته باشید کتابخونه ملی و شماره شابک و از این قبیل.

11. aristana

aristana

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    به نظر من بهترین کار اینه که خودتون دست به کار بشین کتابی هست به اسم "چگونه کتاب چاپ کنیم؟"
    که تو لینک زیر متن کاملش هست.این کتاب راهنمای چاپ کتاب بدون نیاز به ناشره.
    فکر کنم به درد بخوره.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/6/16
  12. معصومه افلاطوني

معصومه افلاطوني عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +420 / 1 / -0
    سلام دوستان من خودم توو شهرم قزوين براي ثبت ترانه هام به اداره ارشاد رفتم و تعدادي از اونها رو در قالب يک جزوه اقدام به ثبتشون کردم که هزينه خيلي کمي داره فقط در حد ثبت در اداره ارشاد براي جلو گيري از سوء استفاده که مراحل سخت و پيچيدهاي نداره با اميد به آينده اي روشن براي همه دوستان ترانه سرا

13. hanishaparak

hanishaparak

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام
    انجام و طی روند اخذ مجوز چاپ کتاب را خود صاحبین اثر هم میتوانند بدون مراجعه به ناشرین انجام دهند که یک سری مزایا دارد و یک سری معایب ...
    بنده قصد ندارم تا روشی را به دیگران توصیه نمایم خود دوستان باید با بررسی و تحلیل ، تصمیم بهانجام بگیرند ...
    ولی میتوانید در سایت انتشارت شاپرک تمام مراحل اخذ مجوز را به دقت مطالعه نموده و با آگاهی کامل اقدام به چاپ کتاب خود نمایید...
    شما در انتشارات شاپرک میتوانید با هر تیراژی که خواستید کتاب چاپ کنید...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/6/16
  14. arya.behzadi

arya.behzadi

شغل :
    کارشناس بیمه
    امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام و درود
    من یک سری از اشعارم رو خواستم به یکی از خوانندگان که به ایشون علاقه مند هستم بدم که بخونند. اما مدیر برنامه های ایشون گفت که باید اول اشعارم رو به ثبت برسونم و بعد به ایشون بدم. ضمن اینکه از اشعار بسیار راضی بودن و وی بودن آنها شکی نداشتند. جای تعریف نباشه خیلی ها گفتن که برای فروش آنها بی شک خواهان زیادی دارن
    حالا میخام بدونم برای ثبت این اشعار باید چجور اقدام کنم.

15. mina_ebrahimi

mina_ebrahimi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +226 / 0 / -0
    سلام و روز بخیر به همه دوستان
    برای ثبت آثارتون کافیه یه نمونه از کارتون رو به اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی ببرید و درخواست مجوز چاپ کنید که البته باید حتما تایپ شده روی کاغذ A4 بصورت یک رو دارای فهرست و شماره بندی صفحات و.. باشه
    معمولا یک ماه طول میکشه که مجوز بگیرید وبا دریافت مجوز آثار شما ثبت شده
    بعد از این مراحل باید برای چاپ به کتابخونه ملی ببرید و شماره شابک بگیریدو ناشر پیدا کنید ...

• مفید مفید x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ثبت شعر

,
  2. چاپ کتاب شعر

,
  3. مراحل چاپ کتاب شعر

,
  4. هزینه چاپ کتاب شعر,
  5. شرایط چاپ کتاب شعر,
  6. چگونگی ثبت اشعار,
  7. نحوه ثبت شعر,
  8. چگونگی ثبت شعر,
  9. مراحل ثبت شعر,
  10. روش ثبت شعر,
  11. چاپ اشعار,
  12. ثبت شعر و ترانه,
  13. چگونه کتاب چاپ کنیم,
  14. شرایط چاپ شعر ,
  15. چگونگی چاپ کتاب شعر,
  16. برای ثبت شعر باید چ کرد,
  17. نحوه چاپ کتاب,
  18. موسسه ثبت شعر,
  19. چطور کتاب شعر چاپ کنیم,
  20. راهنمای ثبت کتاب,
  21. شرایط ثبت شعر,
  22. چگونه یک کتاب را بنام خود ثبت کنیم,
  23. شعر ایران کتاب راهنمایی,
  24. مراحل نشرکتاب شعر,
  25. چطوری یک کتاب رو به ثبت برسونم,
  26. جهت چاپ شعر در روزنامه,
  27. روال چاپ شعر کودکانه,
  28. راه چاپ اشعار شاعران,
  29. چگونه باید شعر های خود را به چاپ رساند,
  30. مراحل انتشار کتاب,
  31. شعرهایمان را کجا ثبت کنیم,
  32. راهنمایی برای نشر شعر,
  33. چگونه شعر خود را به چاپ برسانیم,
  34. شعرهایم را چگونه ثبت کنم؟,
  35. شعرهایم را چگونه به چاپ برسانم؟,
  36. چگونه اشعار و ترانه های خود را ثبت کنیم؟,
  37. کجا اشعارمو چاپ کنم,
  38. چگونه اشعار خود را به چاپ برسانیم,
  39. چاپ شعر در مجله,
  40. چگونگی چاپ شعر,
  41. چگونه ترانه ی خود را ثبت کنیم,
  42. چگونه میتوان اشعار خود را بصورت کتاب منتشر نمود.