راهنمایی کنید ، چه تکنیک هایی برای زیبانوازی ویولن استفاده کنیم؟

29/7/17
18
3
1
19
سلام.
ببخشید این تاپیکو زدم اینطوری ولی متاسفانه جایی ندیدم کسی شرایطش مثل خودم باشه .
دوستان من از 6 سال پیش دارم ویولن کار میکنم اما متاسفانه در شهری هستم که به طور اصولی و تئوری یاد نمیگیریم.

واسه همین منم جسته گریخته از اون مدت دارم کار میکنم.

الان ویولن کار میکنم یه صدای خش توش احساس میکنم مشکلش چیه اگه لازمه بگید فیلم بگریم.

در ضمن آهنگ زیاد بلدم ولی مشکل اصلیم اینه که صدام خام و بی زیباییه ، چه تکنیک هایی وجود داره به طور کلی واسه نواختن؟ میدونم واسه اینکه کسی مثل بیژن مرتضوی بشیم باید سال های زیادی تمرین کنیم ولی به طور کلی چه تکنیک هایی اون استاد استفاده میکنه؟

خیلی ممنون از جواب دوستان

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
سلام.
ببخشید این تاپیکو زدم اینطوری ولی متاسفانه جایی ندیدم کسی شرایطش مثل خودم باشه .
دوستان من از 6 سال پیش دارم ویولن کار میکنم اما متاسفانه در شهری هستم که به طور اصولی و تئوری یاد نمیگیریم.

واسه همین منم جسته گریخته از اون مدت دارم کار میکنم.

الان ویولن کار میکنم یه صدای خش توش احساس میکنم مشکلش چیه اگه لازمه بگید فیلم بگریم.

در ضمن آهنگ زیاد بلدم ولی مشکل اصلیم اینه که صدام خام و بی زیباییه ، چه تکنیک هایی وجود داره به طور کلی واسه نواختن؟ میدونم واسه اینکه کسی مثل بیژن مرتضوی بشیم باید سال های زیادی تمرین کنیم ولی به طور کلی چه تکنیک هایی اون استاد استفاده میکنه؟

خیلی ممنون از جواب دوستان
یکی از پرتکنیک ترین سازهای جهان ویولنه اینجوری نیست که کسی بتونه توضیحش بده بیشتر حس کردنی و درک کردنی هستش
اما شما یه صدا بزار از خودت ما گوش میدیم ایرادی به ظهنمون رسید گوشزد میکنیم شاید کمکی بشه

• عالیه!
واکنش‌ها: amirziv24
29/7/17
18
3
1
19
یکی از پرتکنیک ترین سازهای جهان ویولنه اینجوری نیست که کسی بتونه توضیحش بده بیشتر حس کردنی و درک کردنی هستش
اما شما یه صدا بزار از خودت ما گوش میدیم ایرادی به ظهنمون رسید گوشزد میکنیم شاید کمکی بشه
استاد قطعه اله ناز رو نواختم سعی کردم رعایت کنم نکاتو رعایت کنم
لینک فیلم ( 5 مگابایته ) :

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

ممنون

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
بله شنیدم خوب بود
نتها رو تقریبا درست گرفتی البته بجز فا سری ک جاش مناسب نیست ک البته طبیعیه چون حرفه ای ها هم در گرفتن نتهای کرن و سری مشکل دارند
و اما ایرادها
گلیساندوها خیلی سرعتش پایینه از یه نت تا نت بعدی نباید اینقد شل بری
ویبره از انگشت انجام میدی در صورتی ک باید از مچ و ارنج کمک بگیری
ارشه داینامیک مناسب نداره یعنی بلندی صدا یکنواخته زیبایی ویولن به همون بلندی و ارومی صداس
در اخر
سعی کن تا میتونی اهنگ گوش بدی و دقت کنی به تکنوازیها ک چکار میکنند
کاری از دست ما بر نمیاد بیشتر از این

آخرین ویرایش:
واکنش‌ها: amirziv24 و pe32_64
29/7/17
18
3
1
19
بله شنیدم خوب بود
نتها رو تقریبا درست گرفتی البته بجز فا سری ک جاش مناسب نیست ک البته طبیعیه چون حرفه ای ها هم در گرفتن نتهای کرن و سری مشکل دارند
و اما ایرادها
گلیساندوها خیلی سرعتش پایینه از یه نت تا نت بعدی نباید اینقد شل بری
ارشه داینامیک مناسب نداره یعنی بلندی صدا یکنواخته زیبایی ویولن به همون بلندی و ارومی صداس
در اخر
سعی کن تا میتونی اهنگ گوش بدی و دقت کنی به تکنوازیها ک چکار میکنند
کاری از دست ما بر نمیاد بیشتر از این
خیلی ممنون استاد
فقط استاد اگه امکانش هست که یه فیلم بگیرید خیلی خیلی ممنون میشم.

چون سرعت ها رو نمیدونم چقدر باشه و

رو کامل متوجه نشدم

ممنون

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
خیلی ممنون استاد
فقط استاد اگه امکانش هست که یه فیلم بگیرید خیلی خیلی ممنون میشم.

چون سرعت ها رو نمیدونم چقدر باشه و

رو کامل متوجه نشدم

ممنون
دوست خوبم سلام مجدد
اول اینکه من استاد نیستم منم عین خودت هنرجو هستم
بعد ببین این چیزهایی ک میگی اندازه خاصی نداره ک مثلا بگم دو سانت با سرعت اینقد بزن یا اینجور کن
ویولن یعنی گوش گوش گوش
تمرین تمرین تمرین
چیزه دیگه ای نیست
سعی کن تا میتونی گوش بدی به نوازنده های حرفه ای
و سعی کنی مثل اونا بزنی
همین الهه نازو خیلی ها زدن میتونی گوش بدی چه تو اپارات چه یوتوب یا نوار بیکلام شادمهر و ....
سعی کن گوش بدی چیزه دیگه ای نیست
همچنین اتود بزن واسه قوی شدن
ویبره هم ک مشخصه فیلم نوازنده های کلاسیک و ببینی بعد تو اینه خودتو ببینی متوجه میشی ک تفاوت زیادی توی اجرای ویبره دارید

29/7/17
18
3
1
19
دوست خوبم سلام مجدد
اول اینکه من استاد نیستم منم عین خودت هنرجو هستم
بعد ببین این چیزهایی ک میگی اندازه خاصی نداره ک مثلا بگم دو سانت با سرعت اینقد بزن یا اینجور کن
ویولن یعنی گوش گوش گوش
تمرین تمرین تمرین
چیزه دیگه ای نیست
سعی کن تا میتونی گوش بدی به نوازنده های حرفه ای
و سعی کنی مثل اونا بزنی
همین الهه نازو خیلی ها زدن میتونی گوش بدی چه تو اپارات چه یوتوب یا نوار بیکلام شادمهر و ....
سعی کن گوش بدی چیزه دیگه ای نیست
همچنین اتود بزن واسه قوی شدن
ویبره هم ک مشخصه فیلم نوازنده های کلاسیک و ببینی بعد تو اینه خودتو ببینی متوجه میشی ک تفاوت زیادی توی اجرای ویبره دارید
اره درسته ولی خوب وقتی شما خودتون فیلم میگیرید کاملا مشخصه که باید چیکار کرد و نکرد اما تو فیلم های دیگه نه دست مشخصه نه چیز دیگه ای فقط صداست، درسته صدا خیلی خیلی مهمه ولی واسه ویبره من باید بدونم که دستم رو چه حالتی بگیرم ، خیلی هم تو نت گشتم ولی انواع روش هارو میاورد و اینکه مدرس هاشون هم همشون خارجی بودن و نمیفهمیدم که چی میگن