آخرین ارسال‌ها

راهنمایی کامل برای راه اندازی Fast track pro

• شروع کننده موضوع enigma
  • تاریخ شروع

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
برای استفاده از برنامه پروتولز میتونید با داشتن کارتهای ام ائودیو با نسخه برنامه پروتولز m-powerd کار کنید.
اگه کارتهای دیجی دیزاین دارید میتونید از نسخه های pro tools le استفاده کنید.
یا اینکه نسخه اصلی پروتولز جدید رو تهیه کنید که با همه کارتها کار میکنند که البته هنوز کرک نشده.
ضمنا همه این موارد قبلا توضیح داده شده بوند

سلام . ببخشید من یه راهنمایی میخواستم راجع به انتخواب Soung card تو FL studio .

من Fast track pro دارم نصبشم کردم و FL 10 رو هم نصب کردم ولی داخل منوی Audio setting برای Input/output یکم گیج شدم چون هم گزینه Primary sound driver و هم Asio 4 all V2 و هم M-audio USB asio دارم و همشونم کار میکنن ولی اکسر اوقات بعد اینکه چندتا VSTi و یا Instrument حجیم باز میکنم صدای خروجیم خراب میشه و وقتی درایورمو به یکی از اونیکی های دیگه تغییر میدم درست میشه و اینکه Sample rate مناسب و چه buffer برای کارا انتخواب میشه با Fast track pro

یه سوال دیگه هم داشتم که فقط ببخشید سرتونم درد میارم ولی چطوری میشه از طریق کارت صدا رو صدای زنده مانند گیتار الکتریک افکت اعمال کرد ، یعنی به یکی از Insert ها با کابل وصل کرد و به زبون خودمون دیگه پول آمپ و افکت نداد!

میدونم سوالام زیادن ولی شرمنده ، ممنون میشم کسی جواب بده :)

Honey_Shababi

هنرمند
19/12/09
271
29
ایران
سلام . ببخشید من یه راهنمایی میخواستم راجع به انتخواب Soung card تو FL studio .

من Fast track pro دارم نصبشم کردم و FL 10 رو هم نصب کردم ولی داخل منوی Audio setting برای Input/output یکم گیج شدم چون هم گزینه Primary sound driver و هم Asio 4 all V2 و هم M-audio USB asio دارم و همشونم کار میکنن ولی اکسر اوقات بعد اینکه چندتا VSTi و یا Instrument حجیم باز میکنم صدای خروجیم خراب میشه و وقتی درایورمو به یکی از اونیکی های دیگه تغییر میدم درست میشه و اینکه Sample rate مناسب و چه buffer برای کارا انتخواب میشه با Fast track pro

یه سوال دیگه هم داشتم که فقط ببخشید سرتونم درد میارم ولی چطوری میشه از طریق کارت صدا رو صدای زنده مانند گیتار الکتریک افکت اعمال کرد ، یعنی به یکی از Insert ها با کابل وصل کرد و به زبون خودمون دیگه پول آمپ و افکت نداد!

میدونم سوالام زیادن ولی شرمنده ، ممنون میشم کسی جواب بده :)

شما بهتره که M-Audio USB ASIO رو برای ورودی خروجی اف ال انتخاب کنید.

اینکه صدای خروجی شما خراب میشه و شروع به خر خر میکنه مربوط میشه به سیستم شما...که چقدر cpu و ram بالایی داشته باشید...اگه سیستمتون قوی باشه در این موارد به مشکل برنمیخورید.

ولی برای اینکه بتونید درهنگام میکس راحت کار کنید و cpu usage بالا نداشته باشید بهتره که از تنظیمات کارت صدا، بافر رو روی بیشترین یعنی 2048 قرار بدید...در این صورت تاخیر بیشتر میشه ولی cpu کمتر مشغول میشه.

فقط هنگام رکورد باید بسته یه سیستمتون بافر رو روی حد اقل بذارید تا تاخیر نداشته باشید.

درمورد سوال دومتون من خودم همیشه این کار رو انجام میدم.

یعنی گیتارم رو به ورودی جلوی کارت صدا وصل میکنم و دکمه INS رو فعال میکنم...البته Line هم میشه ولی خب بلندی صدا توی Ins بیشتره...بعد مقدار gain رو تا جایی که clip نداشته باشید افزایش بدید.(توجه داشته باشید دکمه pad باید به سمت بیرون باشه)

حالا برای اینکه بخواید بدون استفاده از آمپ و افکت سخت افزاری از گیتار استفاده کنید، چنتا نرم افزار که قایلیت vst افکت دارن و میشه توی daw مثل اف ال استودیو هم استفاده کرد بهتون پیشنهاد میدم...البته همینطور که گفتم باید سیستمتون قوی باشه...چون همه این نرم افزار ها درصد زیادی از cpu رو مشغول به خودشون میکنن.

بهترین نرم افزاری که من میشناسم Guitar Rig 4 , 5 هست...بعدش Amplitube 2 , 3 هست.

به راحتی هم با یک سرچ ساده توی گوگل برای دانلود میتونید پیداشون کنید.

شما بهتره که M-Audio USB ASIO رو برای ورودی خروجی اف ال انتخاب کنید.

اینکه صدای خروجی شما خراب میشه و شروع به خر خر میکنه مربوط میشه به سیستم شما...که چقدر cpu و ram بالایی داشته باشید...اگه سیستمتون قوی باشه در این موارد به مشکل برنمیخورید.

ولی برای اینکه بتونید درهنگام میکس راحت کار کنید و cpu usage بالا نداشته باشید بهتره که از تنظیمات کارت صدا، بافر رو روی بیشترین یعنی 2048 قرار بدید...در این صورت تاخیر بیشتر میشه ولی cpu کمتر مشغول میشه.

فقط هنگام رکورد باید بسته یه سیستمتون بافر رو روی حد اقل بذارید تا تاخیر نداشته باشید.

درمورد سوال دومتون من خودم همیشه این کار رو انجام میدم.

یعنی گیتارم رو به ورودی جلوی کارت صدا وصل میکنم و دکمه INS رو فعال میکنم...البته Line هم میشه ولی خب بلندی صدا توی Ins بیشتره...بعد مقدار gain رو تا جایی که clip نداشته باشید افزایش بدید.(توجه داشته باشید دکمه pad باید به سمت بیرون باشه)

حالا برای اینکه بخواید بدون استفاده از آمپ و افکت سخت افزاری از گیتار استفاده کنید، چنتا نرم افزار که قایلیت vst افکت دارن و میشه توی daw مثل اف ال استودیو هم استفاده کرد بهتون پیشنهاد میدم...البته همینطور که گفتم باید سیستمتون قوی باشه...چون همه این نرم افزار ها درصد زیادی از cpu رو مشغول به خودشون میکنن.

بهترین نرم افزاری که من میشناسم Guitar Rig 4 , 5 هست...بعدش Amplitube 2 , 3 هست.

به راحتی هم با یک سرچ ساده توی گوگل برای دانلود میتونید پیداشون کنید.

عزیز فقط من دانلود کردم Amplitube3 رو یکم تو تنظیمات خود FL موندم میشه اینجاشم یه توضیح بدی ؟ که چجوری من صدایی که هنوز ار گیتارم رکورد نگرفتم رو وصل میکنم به کانال میکسر و زنده همون لحظه که میزنم روش Effect اعمال میکنم ؟

Honey_Shababi

هنرمند
19/12/09
271
29
ایران
عزیز فقط من دانلود کردم Amplitube3 رو یکم تو تنظیمات خود FL موندم میشه اینجاشم یه توضیح بدی ؟ که چجوری من صدایی که هنوز ار گیتارم رکورد نگرفتم رو وصل میکنم به کانال میکسر و زنده همون لحظه که میزنم روش Effect اعمال میکنم ؟

توی پیغام خصوصی براتون توضیح میدم...

میخوام صدای ارگ رو ضبط کنم.ی فیش 1 به 2 از phone ارگ ب قسمت بشت کارت صدای m-audio fast track pro قسمت insert باید وصل کنم?با نرم افزار adobe auditionهم میخوام رکورد بگیرم.تنظیمات مخصوص میدی رو هم لطف مکنید بگید ک بتونم رکورد صحیح رو انجام بدم
من متاسفانه سیدی های کارت صدارو گم کردم.امکانش هست بک کاملشو برام بزارید.شدیدا ب کارت صدا نیاز دارم.چون باید ی کار برای شبکه جمع کنم ک تااخر هفته باید تحویل میشم

20/1/13
20
تهران
سلام و خسته نباشید

بنده همین کارت صدافست ترک و میکروفون بهرینگر b-2 رو خریدم

کارت صدا نصب شده و کار میکنه

ولی مشکلش اینه وقتی کارت صدا رو وصل میکنم به لبتابم تا رکورد کنم اسپیکر هام از کار مییفته و هیچ صدایی نداره

من میخوام با کارت صدا رکورد کنم و با اسپیکر ها صداهارو بشنوم میشه راهنمایی کنیدچه تنظیماتی بزارم؟

20/1/13
20
تهران
راستی یه چیز رو یادم رفت بگم
از اسپیکر خود لبتاب استفاده نمیکنم اسپیکر 3تیکه creative هست فقط من خواستم وصل کنم دیدم همون فیش سبزی که از اسپیکر میخوره به لبتاب ، به کارت صدا نمیخوره یعنی ورودی برای اسپیکر به کارت صدا نیست

آیا تبدیل لازم داره تا یه فیش بزرگ تر بخوره؟

20/1/13
20
تهران
مشکل من حل شد یه فیش باید بخرید که مثل کابل av تلویزیون هست و یه طرفش مادگی برای ورود نری اسپیکر هست به همین راحنی

2/2/15
2
26
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی-من به تازگی یک fast track pro گرفتم.ولی لپ تاپم شناسایی نمیکنه-البته ویندوزم 8هست-سی دی همراش نبود و درایورش رو هم از اینترنت دانلود کردم که گزینه پنلش هم در پایین صفحه لپ تاپ اومده -ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری راه بندازمش

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
31
نیشابور
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی-من به تازگی یک fast track pro گرفتم.ولی لپ تاپم شناسایی نمیکنه-البته ویندوزم 8هست-سی دی همراش نبود و درایورش رو هم از اینترنت دانلود کردم که گزینه پنلش هم در پایین صفحه لپ تاپ اومده -ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری راه بندازمش
درود دوست عزیز ...
عجول نباشید !! شاید کمی دیرتر اما در این فروم ، سوال کسی بی جواب نمیمونه ...
اول مطمئن شید که ویندوز کاملا شناخته کارت صدا رو ( با توجه یه اینکه ویندوز 8 استفاده میکنید ) برای اینکار روی My Computer راست کلیک کنید و گزینه ی Propertis رو انتخاب کنید . در تب باز شده ، سمت چپ روی Device Manager کلیک کنید . در تب جدید ببینید که کارت صدا کامل نصب شده یا نه ؟؟ اگر نصب نشده بود ، از سایت خود کارت صدا آخرین آپدیت درایور رو دانلود و نصب کنید .
اگر نصب شده بود ، وارد کنترل پنل ویندوز ویندوز بشید . روی گزینه ی Hardware And Sound کلیک کنید ( اگر کنترل پنل رو از حالت Category خارج کردید ، مستقیم روی Sound کلیک کنید ) در تب جدید روی Sound کلیک کنید . یک تب جدید باز میشه . روی کارت صدای نصب شده ، راست کلیک کنید و گزینه ی Set As Deafualt Devices رو با کلیک کردن روی اون انتخاب کنید .
حالا ویندوز کارت صدای اکسترنال رو به عنوان کارت اصلی میشناسه ...
موفق باشید ...

صفحه ما در اینستاگرام

بالا