راهنمایی واسه ساختن آهنگ رپ

3/3/16
36
7
8
49
من نداشتم لاجیک داداش. ولی خب خودت تحقیق کردی و میدونی راحتی چرا ک ن ... نصب کن و استفاده کن واسه خودت.
فقط قبلش مطمئن شو تمام وی اس تی های خوب، تو لاجیک میان بالا. قطعا پسوند وی اس تی های لاجیک دیگه .dll یا .vst3 نیست.
اره پسوندش AU هستش . نسخه فول لاجیک رو واسه خرید توی سایتی چیزی ندیدی ؟ پیدا نمیکنم
[doublepost=1458540894,1458540729][/doublepost]آهنگ "نقش " از آلبوم نگار علی سورنا رو گوش دادی ؟ اهگسازش احسان ضیاست ( آتور ) . داو ایشون رو هم میدونی چی هست ؟
[doublepost=1458541121][/doublepost]اقا مرسی اینو خودم فهمیدم . آتورم لاجیکه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,777
113
55
.
عجیبه که بعد از این همه بحث و ایجاد تاپیک در مورد انتخاب DAW هنوز مشکل داریم!
دوستان اگر در انتخاب DAW کماکان مشکل دارند، دهها تاپیک و صدها پست در این ارتباط توی این فروم هست که میتونند مراجعه کنند. و یا حداقل این ویدئو ها رو ببینند:

DAW Difference | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران
Ramin Pir | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

3/3/16
36
7
8
49
عجیبه که بعد از این همه بحث و ایجاد تاپیک در مورد انتخاب DAW هنوز مشکل داریم!
دوستان اگر در انتخاب DAW کماکان مشکل دارند، دهها تاپیک و صدها پست در این ارتباط توی این فروم هست که میتونند مراجعه کنند. و یا حداقل این ویدئو ها رو ببینند:

DAW Difference | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران
Ramin Pir | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران
درسته که خیلی پست بوده ، ولی خب همشون که مشکلشون یکی نیست ، دومم اینکه شما نمیتونی بری پستی که واسه 2 سال پیش بوده رو ببینی و تصمیم بگیری ، مثلا استودیو وان 3 جدید اومده خب توی خیلی از جاهایی که بحث شده نیست .
منم تفاوت داو ها رو نخواستم ، از کسایی که کار کردن سوال کردم که کدوم بنظرشون کار کردن باهاش راحت تره و دلنشین تره
شاید همین پست واسه چند نفر مفید باشه فعلا ، اما یکسال دیگه که داو های جدید میاد که نمیشه از این پست استفاده کرد
این سایت بهترین جایی هست که من و امثال من که تازه شروع کردیم جواب سوالامون رو بگیریم ، دم بچه ها هم گرم همگی کمک میکنن

15/7/14
23
27
3
Borujerd
اره پسوندش AU هستش . نسخه فول لاجیک رو واسه خرید توی سایتی چیزی ندیدی ؟ پیدا نمیکنم
[doublepost=1458540894,1458540729][/doublepost]آهنگ "نقش " از آلبوم نگار علی سورنا رو گوش دادی ؟ اهگسازش احسان ضیاست ( آتور ) . داو ایشون رو هم میدونی چی هست ؟
[doublepost=1458541121][/doublepost]اقا مرسی اینو خودم فهمیدم . آتورم لاجیکه
وای دست رو دلم نذار :)
گفتی احسان ضیا ... وای من. من عجیب به آتور و مضراب ارادت دارم و واقعا بنظرم بی نظیرن در دنیا!!!
من نمیدونم داوشون چیه ولی گویا دوست عزیزمون میگه لاجیکه ...
هر داوی باشه مهم نیست. چون داوش اون رو بزرگ نکره، فکر بکرش و خلاقیت و استعداد عجیب غریبش اونو بزرگ کرده ...

3/3/16
36
7
8
49
وای دست رو دلم نذار :)
گفتی احسان ضیا ... وای من. من عجیب به آتور و مضراب ارادت دارم و واقعا بنظرم بی نظیرن در دنیا!!!
من نمیدونم داوشون چیه ولی گویا دوست عزیزمون میگه لاجیکه ...
هر داوی باشه مهم نیست. چون داوش اون رو بزرگ نکره، فکر بکرش و خلاقیت و استعداد عجیب غریبش اونو بزرگ کرده ...
صد در صد ، دادا اف ال بانک صدا نداره ؟ یا کیوبیس ؟ بانک صدا منظورم مثه استودیو وان که 50 گیگه
[doublepost=1458628608,1458621897][/doublepost]اگه امکانش هست یه میدی کنترلر خوب و ارزون و هم معرفی کن بهم واسه شروع

15/7/14
23
27
3
Borujerd
صد در صد ، دادا اف ال بانک صدا نداره ؟ یا کیوبیس ؟ بانک صدا منظورم مثه استودیو وان که 50 گیگه
[doublepost=1458628608,1458621897][/doublepost]اگه امکانش هست یه میدی کنترلر خوب و ارزون و هم معرفی کن بهم واسه شروع
اف ال بانک صدا نداره. یسری صداها و چیزا داره ولی حجمشون کمه. کیوبیس هم فک نکنم. البته بنده ورژن 5 کیوبیس رو دارم. از ورژن های بالاتر خبر ندارم باید بقیه عزیزان که کیوبیس دارن بگن.

میدی کنترلر میخوای؟
واسه معرفی چیزی نمیدونم چون خودم ندارم ... ولی کافیه یسری بزنی سایتای فروش وسایل صوتی صدها مدل با قیمتای مختلف پیدا میکنی ...

عزیز هزینه ای که میخوای بدی برای میدی کنترلر رو بده به یه استاد درست و درمون تئوری موسیقی رو یاد بگیر .
وقتی نوازنده نیستی ، میدی کنترلر بگیری بعد از یه ماه که داغ بودنش از دست رفت گوشه اتاقت خاک میخوره .

راه خوبی رو واسه شروع انتخاب نکردی

انتخاب داو و وی اس تی ها و پلاگین ها و خرید میدی کنترلر و بقیه وسایل همه اولویت های بعدی هستن و پیش نیاز اساسی همه اینها دونستن علم موسیقیه .
شما علمشو داشته باشی فقط با یه کامپیوتر میتونی آهنگای خیلی خوبی بسازی . اما بدون علم بهترین استودیو دنیا هم که داشته باشی هیچ کاری نمیتونی بکنی .

3/3/16
36
7
8
49
عزیز هزینه ای که میخوای بدی برای میدی کنترلر رو بده به یه استاد درست و درمون تئوری موسیقی رو یاد بگیر .
وقتی نوازنده نیستی ، میدی کنترلر بگیری بعد از یه ماه که داغ بودنش از دست رفت گوشه اتاقت خاک میخوره .

راه خوبی رو واسه شروع انتخاب نکردی

انتخاب داو و وی اس تی ها و پلاگین ها و خرید میدی کنترلر و بقیه وسایل همه اولویت های بعدی هستن و پیش نیاز اساسی همه اینها دونستن علم موسیقیه .
شما علمشو داشته باشی فقط با یه کامپیوتر میتونی آهنگای خیلی خوبی بسازی . اما بدون علم بهترین استودیو دنیا هم که داشته باشی هیچ کاری نمیتونی بکنی .
حرف شما درسته ، ولی مشکل اینجست که توی شهرستان استاد و این حرفا پیدا نمیشه . پس باید کلا بیخیال این کار بشم

15/7/14
23
27
3
Borujerd
حرف شما درسته ، ولی مشکل اینجست که توی شهرستان استاد و این حرفا پیدا نمیشه . پس باید کلا بیخیال این کار بشم
دوست عزیزمون nascent کاملا درسته حرفش. کاملااا!!!
میدی کنترلر اصن به درد تو نمیخوره. کاربرده اصلیش تو میکس و مستره. همون کاری که با اون میتونی کنی با موس هم میشه!
درضمن من خودم بارها پول دستم اومده و جمع کردم، اگه اونا رو داشتم الان میتونستم خیلی چیزا بخرم ولی همرو دادم واسه آموزش به استاد!!!
بعدشم من خودم تو شهرستانم. توجیح نکن خودتو.
اگه استاد موسیقی نداره شهرت، میتونی پولت رو بدی و پک های آموزشی بخری از اینترنت. من سایتای زیادی دیدم که آموزشای خوبی داشتن.
درضمن اصن شما اول کاری.
همین الانش آموزش های فری و رایگان انقددددددددر زیاد هست رو نت فک نکنم تا دوسال دیگه هم بتونی کامل یادشون بگیری.
فکر خرج الکی نباش. پول که قرار نیست تو رو کنه استاد بهروز صفاریان!!!
من دقت کردم دیدم خیلی پی خرج هزینه ای. یا پولت اضاف کرده یا هنوز از موقعیتت آگاه نیستی.
از همین الان میتونی سرچ کنی کتاب تئوری موسیقی تا هزارتا بیاد. مال استاد پرویز منصوری و ...
بعد از اون میتونی آموزشای داوت رو از سایتای زیادی حالا چ فیلم چ نوشته ببینی ...
پس فقط تلاش کن. نه خرج!!!
شما به حد کافی به علم و دانش و تجربه برس، یعد ...

3/3/16
36
7
8
49
دوست عزیزمون nascent کاملا درسته حرفش. کاملااا!!!
میدی کنترلر اصن به درد تو نمیخوره. کاربرده اصلیش تو میکس و مستره. همون کاری که با اون میتونی کنی با موس هم میشه!
درضمن من خودم بارها پول دستم اومده و جمع کردم، اگه اونا رو داشتم الان میتونستم خیلی چیزا بخرم ولی همرو دادم واسه آموزش به استاد!!!
بعدشم من خودم تو شهرستانم. توجیح نکن خودتو.
اگه استاد موسیقی نداره شهرت، میتونی پولت رو بدی و پک های آموزشی بخری از اینترنت. من سایتای زیادی دیدم که آموزشای خوبی داشتن.
درضمن اصن شما اول کاری.
همین الانش آموزش های فری و رایگان انقددددددددر زیاد هست رو نت فک نکنم تا دوسال دیگه هم بتونی کامل یادشون بگیری.
فکر خرج الکی نباش. پول که قرار نیست تو رو کنه استاد بهروز صفاریان!!!
من دقت کردم دیدم خیلی پی خرج هزینه ای. یا پولت اضاف کرده یا هنوز از موقعیتت آگاه نیستی.
از همین الان میتونی سرچ کنی کتاب تئوری موسیقی تا هزارتا بیاد. مال استاد پرویز منصوری و ...
بعد از اون میتونی آموزشای داوت رو از سایتای زیادی حالا چ فیلم چ نوشته ببینی ...
پس فقط تلاش کن. نه خرج!!!
شما به حد کافی به علم و دانش و تجربه برس، یعد ...
نه پولم اضاف که نکرده هیچ کم هم کرده :))) اوکی پس اگه میشه چندتا از اون پکیجایی که میگی رو معرفی کن تا بگیرم ، سایتی چیزی هم هست که داره اینا رو بگو ، تصویری هم باشه که عالیه

15/7/14
23
27
3
Borujerd
آره حتما معرفی میکنم. اول بم اینو بگو ...
1 - داوت چی شد نهایتا؟!
2 - میخوای آهنگسازی وتنظیم یاد بگیری یا چیزای دیگه؟
3 - ساز میزنی یا ن؟
4 - تئوزی موسیقی تا چه حد میخوای یاد بگیری؟ (خیلی زیاد یا ن تا حدی که تو کارت مشکل نباشه دیگه)
5 - هدفت اینه توی یک داو حرفه ای شی؟
6 - داوی که انتخب کردی قبلا باش کار کردی و کلا ازش خبر داری چی به چیه یا ن؟
7 - از عکس پروفایلت راضی هستی یا ن؟
آخرو شوخی کردم نمیخواد جواب بدی :)
جواب شیش سوال اول رو همونطور به ترتیب واسم بنویس تا بگم بهت. فقط تو نهایتا یه جمله هرسوالو جواب بده.

3/3/16
36
7
8
49
آره حتما معرفی میکنم. اول بم اینو بگو ...
1 - داوت چی شد نهایتا؟!
2 - میخوای آهنگسازی وتنظیم یاد بگیری یا چیزای دیگه؟
3 - ساز میزنی یا ن؟
4 - تئوزی موسیقی تا چه حد میخوای یاد بگیری؟ (خیلی زیاد یا ن تا حدی که تو کارت مشکل نباشه دیگه)
5 - هدفت اینه توی یک داو حرفه ای شی؟
6 - داوی که انتخب کردی قبلا باش کار کردی و کلا ازش خبر داری چی به چیه یا ن؟
7 - از عکس پروفایلت راضی هستی یا ن؟
آخرو شوخی کردم نمیخواد جواب بدی :)
جواب شیش سوال اول رو همونطور به ترتیب واسم بنویس تا بگم بهت. فقط تو نهایتا یه جمله هرسوالو جواب بده.
1 - یا سونار یا استودیو وان هنوز ب نتیجه نرسیدم
2 - اهنگسازی و تنظیم ( هیپ هاپ )
3 - گیتار تا حدی ( خودم یاد گرفتم بدون استاد و کلاس )
4 - کار راه انداز باشه کافیه
5 - صد در صد
6 - قبلا با اف ال کار کردم ( نمیدونم چرا حال نمیکنم باهاش )
7 - مگه میشه آدم از ش.ن راضی نباشه ، عشقه :))

مهدیار آقاجانی (آهنگساز هیچکس) با لاجیک پرو کار میکنه.
سیروان خسروی هم از سونار و کیوبیس استفاده میکنه (به گفته یکی از عزیزان که باش در ارتباطم). محسن یگانه هم با اف ال و لاجیک کار میکنه.
دی جی سروش هم با اف ال استودیو کار میکنه. مهران عباسی با اف ال استدیو کار میکنه. بابک سعیدی با لاجیک. یاس با کیوبیس.
شادمهر عقیلی هم از سونار و پروتولز استفاده میکنه. محسن چاوشی از کیوبیس. احسان خواجه امیری از پروتولز. مرحوم مرتضی پاشایی با کیوبیس و نیوندو.
این یسری از غولای موزیک سازی و تنظیم کننده غرب :
Above & Beyond: Logic
Armin Van Buuren: Logic
Tiesto: Cubase
Sander Van Doorn: Logic
Sean Tyas: Logic
Simon Patterson: Logic
Markus Schulz: Logic
Aly & Fila: Logic
Paul Van Dyk: Logic
Jorn Van Daynhoven: Logic
Aligator :Logic
Mark Eteson: Logic
Super8 & Tab: Logic
John 00 Flemming: Logic
Cosmic Gate: Logic
tyDi: Logic
BT: Logic
Sied Van Riel: Logic
Alex Morph: Logic
Arty: FL
Artic Moon: FL
Nitrous Oxide: FL
Breakfast: FL
Daniel Kandi: Reason
John O' Callaghan: Cubase
Bjorn Akkeson: Cubase
Bryan Kearney: Cubase
Gareth Emery: Cubase
Ferry Corsten: Cubase
Thrillseekers: Cubase
Airbase: Ableton
Mat Zo: Ableton
Deadmau5: Ableton
Ernesto vs Bastian: Cubase
Kraftwerk: Cubase
Josh Gabriel: Ableton / Pro Tools
ATB: Logic
Tiesto and Paul Oakenfold used to use Cubase (and Pro Tools)
Mistabishi: Cubase
Subfocus: Cubase
Pendulum: Cubase
Chase & Status: Cubase
Nu:Tone: Cubase
Logicstics: Cubase
Xample & Lomax: Logic
Nero: FL Studio
Arnej: FL Studio
Andy Duguid: Ableton
Dash Berlin: Ableton + Logic
DJ Shogun: Logic
Kyau & Albert: Cubase
Lange: Cubase
DJ Eco: Reason

بسه یا هنوز بگم؟! :)
[doublepost=1458509985,1458509684][/doublepost]درضمن چرا اذیت کنه کیوبیس؟! شما میتونی نسخه هفتش رو الان کرک شده فک کنم گیر بیاری. من خودم همون ورژن 5 دارم و تا حالا خیلی خوب بوده برام.
انشالله بزودی ورژن جدیدش رو هم نصب میکنم ...
سلام خسته نباشید، مهدیار رو از کجا میدونید که با لاجیک کار میکنه؟