راهنمایی سیستم

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏9/1/15 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک راهنمایی سیستم تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام خدمت دوستان گرامی . میخواستم یه راهنمایی از دوستانی که اشراف دارن به سیستم نظر بخوام راجبه این سیستمی که خودم در نظر گرفته بودم و یه مقایسه کوچیکی هم با Ios داشته باشم سیستم
    Mother Board : Asus X99-PRO
    CPU : Intel Core i7 5930K
    Ram : Adata Z1 32GB DDR4
    H.D.D : 6 TB WD
    Power : Green 1600B

و بقیه لوازم جانبی مثل کارت گرافیک و مودم و مانیتور . . .

به نظر شما با این تفاسیر سیستم ios هم بگیرم ولی خیلی از این سیستمی که من نوشتم پایین تر هست . میخوام یه سیستمی جمع کنم که دیگه 10 تا کانتکت یا وی اس تی یا پلاگین باز کردم مشکل ساز نشه برام . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ios چیه :laugh:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اوففف من واقعا شرمندم اشتباه کردم منظورم مکنتاش بود . imac :D

4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    AIO = All in One
    ایمک برای کار اداری مناسبتره خیلیا اونو کاستومایز میکنند و میبینید که حتی گیم هم بازی میکنند. ولی برای انجام پروژه های تخصصی به هیچ وجه من ایمک رو توصیه نمیکنم .

برای انجام پروزه های تخصصی باید از مک پرو استفاده کرد که قیمت اون حدود ۱۲ میلیون هست
    در برابر مک پرو همین سیستم به صرفه تر هست احتمالا بعدا هم میتونید هکینتاش نصب کنید و از مک استفاده کنید.

ضمنا :
    در کنار این ترابایت ها یک عدد SSD به ظرفیت حداقل ۱۲۸ گیگ برای نصب سیستم عامل تهیه کنید قیمت انچنانی ندارد ولی به شدت در سرعت اجرای برنامه ها تاثیر دارد .

بجای هاردهای گرین WD من توشیبا و هاردهای ۳ ترا اون رو پیشنهاد میکنم .

موفق باشید.

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ضاهرا همینطور هست که شما میگین ولی چرا الان خیلی از تنظیم کنندهای بزرگ دنیا یا حتی داخل همین ایران با Imac کار میکنند ؟ میشه یه توضیح جامع راجبه این قضیه بگید ؟ واقعا برای من هنوز گنگ هست . فکر نکنم فقط بخاطره برند باشه .

6. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    IT-Data Security Engineer
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    این چه سیستمیه جمع کردی داداش اینکه به درد آهنگ سازی نمیخوره پول زیادی داری سیستم درست ببند
    چقدر از سخت افزار اطلاع داری ؟
    هر سوالی ذهنتو مشغول کرده بپرس تا جواب بدم

7. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اطلاع درباره سخت افزار تا حدودی دارم ولی الان چند سال هست که سیستمم قدیمی شده و میخوام ارتقا بدم . مادربورد های Asus رو خودم داشتم و راضی هستم از این مدل بالاتر هم هست ؟ اگر شما سیستم پیشنهادیتون رو با قیمت تقریبی ذکر کنید ممنون میشم

8. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    من توی پست ها خوندم که بین انتخاب ویندوز و مک گیر کردید اول یه توضیحاتی میدم بعد سخت افزار مورد نظر رو انتخاب میکنیم چون انتخاب سخت افزار ها با انتخاب سیستم عامل تغییر میکنه

مهم ترین بحث توی دنیای امروزی مدیریت منابع هستش برای همین سیستم عامل های بسیار زیادی بوجود اومد و هرکدام الگوریتم های خاص خودشون رو دارن
    برخی از منابع شامل سخت افزار میشه .

سیستم عامل باید بتونه به نحوه درست از منابع استفاده کنه پس اینجاست که بحث بهینه سازی الگوریتم های مدیریت مطرح میشه یعنی هرچه الگوریتم سریع تر و کم حجم تر باشه بهتره .
    سیستم عامل مک بسیار پر سرعت و بهینه است پس برای مدیریت منابع به سخت افزار های کمتری نیاز داره
    ببین سیستم عامله که سخت افزار رو مدیریت میکنه پس اگه سیستن عامل دچار مشکل بشه سخت افزار هرچقدر قوی باشه دچار مشکل میشه
    البته وبندوز هم پیشرفت های بسیار خوبی داره و قابلیت های خاص خود

اول شما انتخاب کنید که میخواید با مک کار کنید یا ویندوز بعد میریم سراغ مرحله بعد
    خوبی ویندوز اینه که خیلی خوب میشه از نرم افزار های کرک شده استفاده کرد

9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خیلی ممنون . پس با توجه به حرف های شما سیستم عامل مک باید بهتر باشه ولی اینکه میگین نمیشه از برنامه های کرک شده استفاده کرد منظورتون دقیقا چیه ؟ چون من هر برنامه ای باسه ویندوز دیدم برای مک هم دیدم به صورت کرک شده . شما خودتون کدوم گزینه رو مناسب تر میبینید جدا از بحث کرک شدن برنامه ها . اینکه مک میتونه خیلی کامل تر پروژهای موزیک رو ساپورت کنه یا ویندوز ؟ البته با بودجه ای که عرض کردم .

10. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    نگفتم نمیشه گفتم در ویندوز بهتر میشه
    بودجه شما دقیقا چقدره ؟

مک بهتر پروژه هارو ساپورت میکنه

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    نهایتا 7 تومان . اگر امکانش هست یه سیستم از مک و یه سیستم از ویندوز که بشه با این بودجه تهیه کرد رو بگید .

12. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    الان داشتم قیمت ها رو چک میکردم با این قیمت های مسخره بازار اپل سیستم ویندوزی بگیرید به صرفه تره

Intel Core i7 - 3.6GHz - 4790 : 1.135.000 - cpu
    ASUS - MAXIMUS VII RANGER : 788.000 - mb
    Western Digital - SATA 3 - 2 TeraByte - 64MB / Black : 650.000 - h.d.d
    CORSAIR SSD - GS F240GB : 730.000 - S.S.D
    ASUS - ATI RADEON - R7 260X - 2GB OC : 600.000 - VGA
    G.SKILL - Dual Channel 16GB - 2400-(2x8GB) - Trident X - CL10 : 775.000 - RAM
    GREEN - GP600A-HP : 268.000 - Power
    -------------------------------
    این قطعات در میاد : 4.946.000

این قطعات دقیقا برای آهنگ سازی انتخاب شده حتی خیلی بیشتر از آهنگ سازی قدرت داره . سعی نکن بیشترش کنی چون داری پولتو میریزی دور . دقیقا هم همینارو بگیر قطعه مشابه نباشه

ssd روی میتونی این مدل هم بگیری SSD - Kingston HyperX 3K SH103S3/120G با قیمت 360 تومن 120 گیگه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    واقعا ممنون از وقتی که گزاشتی دوست عزیز . فقط یه سوال اینکه میگید بیشتر نکنم دلیلش چیه؟

14. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اتفاقا بیشترشون هم ناراضی هستند پردازنده های ایمک / مینی مک / مکبوک پرو / ایز و... همون پردازنده های لپتاپ هست ولی در مک پرو از پردازنده های دسکتاپ استفاده میشود .و همین یک نکته کوچک به تنهایی نتایج رو عوض میکند.
    غلاوه بر اون نبود رجیستری + استیببیلیتی بیشتر + برنامه های پیشرفته تر و انحصاری در مک از دلایل دیگر استفاده اونها از مک هست.

لیست شما با ۳۲ گیگ رم از لحاظ بودجه خیلی بهتر هست .
    من در فرصت مقتضی یک لیست پیشنهادی به همراه ادرس واردکننده ها ارسال میکنم که مستقیما بدون واسطه با قیمت کمتر تهیه کنی.
    موفق باشی.

15. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    سوال خوبی پرسیدی جای بحث زیاد داره ولی من سعی میکنم خلاصه اش کنم

از رم شروع می کنیم :

1. ببین سیستم عامل از یک فضایی در ههارد استفاده میده به نام swap (در سیستم عامل های مختلف نامش فرق داره ) که عمل swapping رو انجام بده ینی چی ؟
    یک نرم افزار از چندین ریز برنامه و تابع تشکیل شده و سیستم عامل زیربرنامه های مورد نیاز را از هارد به رم میاره و بعد از اتمام استفاده دوباره به هارد میبره به این عمل swapping میگن . تمامی نرم افزار ها در رم اجرا میشه و سی پی یو اونارو پردازش میکنه
    هرچقدر عمل swapping سریع تر انجام بشه نرم افزار سریع تر کار میکنه .

2.حجم رم مهم نیست چقدر باشه چون نرم افزار به اندازه زیربرنامه هاش حجم میخواد و بقیه فضا بدون استفاده میمونه

وقتی میخوایم سرعت تبادل اطلاعات رم و هارد رو بالا ببریم سعی میکنیم عمل swapping را سریع تر کنیم خیلی ها اشتباهی فکر میکنن باید حجم رم رو بالا ببرن در صورتی که حجم خیلی زیاد ربطی به سرعت نداره و حجم خیلی کم هم توی سرعت تاثیر داره
    که 16 گیگ خیلی زیاد هم هست و نرم افزار ها از نصف فضای این هم کمتر استفاده میکنند . چون هیچ وقت کل نرم افزار توی رم نمیاد فقط زیربرنامه ها میان و میرن .

------------------------------------------------
    CPU :
    با پیشرفت تکنولوژی پردازش نرم افزار ها از هسته به رشته تبدیل شد یعنی ریز تر شد و معماری طوری طراحی شد هسته های فیزیکی به چندین هسته مجازی جهت پردازش رشته تبدیل شد و مشکلات پردازش بسیار بسیار کمتر شد و سرعت چندین برابر .
    برای پردازش صدا نیازی به پردازنده های خیلی خیلی بالا نیست . هرچند این پردازنده ای که انتخاب کردم جز پردازنده های خیلی خوبه

---------------------------------------------

اما سیستم های خیلی بالا به چه دردی میخورند :
    1. پردازش تصویر به صورت کاملا حرفه ای و جهت رندر
    2. بعضی از سرور ها مثل application server

هر سوالی بود در خدمتم

آخرین ویرایش: ‏9/1/15
  16. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    تازه کارت گرافیک رو هم میتونید کمتر انتخاب کنید اگه اصلا باسیستم بازی نمیکنید

17. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اگر زیربرنامه ها زیاد باشن اون موقع به چه صورت میشه ؟ من همیشه مشکلم توی میکس یا ساخت کمبوده رم یا سی پی یو بوده . داخل کیوبیس دائما وضعیت سی پی یو رو پور نشون میده و باعث (پرت پرت) شدن کل پروژه میشه و مجبورم بعضی از پلاگین یا وی اس تی ها رو فیریز کنم یا بطور کل وردارمشون

18. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    کند شدن سیستم و پلی بک در پروژه های باز و ان فریز به علت ترکهای زیاد و ناتوانی پردازنده در رندر هست.
    رم بیشتر در این مورد کمک زیادی نمیکند و نیاز به یک پردازنده قویتر با کش بیشتر دارید. در سمپلهای باکیفیت که نت به نت ادرسدهی شدند و حجم بیشتری از فضای رم رو اشغال میکنند.چون بانکها در رم لود میشوندحجم بیشتری نیاز خواهید داشت
    ولی در بانکهایی که حجم کمتری دارند و یک نت رو به تمام کلاویه های پیچ میکنند حجم کمتری از رم اشغال میشود (‌مثلا بانکهای نکسوز ) . پس در نتیجه برای اجرای یک سمپلی مثل electri6ty با ۵-۶ ترک سمپل درامز و بیس و استرینگ با کیفیت حداقل به ۱۶ گیگ رم نیاز خواهید داشت . ( البته من اینجا خود سیستم عامل که ۲ تا ۴ گیگ از رم رو اشغال میکند نادیده گرفتم + پلاگینهای نیتیو و افکتها و خود DAW و.. )

حالا در بدترین شرایط ممکن هرچقدر تعداد ترکها بیشتر شود ( وبه تبع آن بانکهای با کیفیت بیشتری افزوده گردد ) نیاز به پردازنده پرقدرتری نیز خواهید داشت.

19. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    دوست عزیزمون تا حدودی اشاره کرد

با فضا هایی که رم ها ی امروی دارند( 8 و بیشتر ) شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت خیالتون راحت . هرچی زیر برنامه ها بیشتر باشند swapping بیشتر صورت میگرید . و سیستم عامل ها روز به روز دارن بهینه تر میشن
    مشکل زمانی پیش میاد که فضای رم خیلی کم باشه .

یه مبحث دیگه که درباره نویز افتادن در صدا هستش اینه که در سیستم عامل حالتی به وجود میاد که به آن میگن گلوگاه ببین وقتی شما از فریز استفاده نکنید سیستم عامل مجبوره تمام تابع های پلاگین ها و وی اس تی ها رو در آن واحد مدیریت کنه وقتی که سیستم عامل نتونه اونارو مدیریت کنه درنتیجه پردازشی به سی پی یو نمیرسه (در صدم ثانیه در پردازش سی پی یو تند تند وقفه می افته ) و باعث تولید نویز میشه.

بهتره بگید سیستم عامل فقط زمانی مشکل از پردازنده میتونه باشه که پردازنده خیلی ضعیف باشه مانند پردازنده های سری U در لپتاپ و پردازنده های سری پنتیوم و چند مدل از خوانواده i در pc

با کش قوی تر منظورتون کش L3 هستش؟ و در چه صورت به کش بیشتر نیاز است ؟ چون من فکر میکنم 8mb برای L3 کاملا کافی باشه اگر اشتباه میکنم لطفا دلیلتون رو بیان کنید .
    کش بیشتر از این برای پردازش های خیلی سنگین تصویر و 3D بیشتر استفاده میشه.

سیستم عامل ویندوز با حداقل رم 1 هم کار میکنه البته در 32bit و در 64bit تقریبا 2 گیگ نه اینکه تنها خود سیستم عامل 2 گیگ فضا اشغال کنه بقیه فضا در حالت standby میمونه نه حالت in use. در رابطه با DAW ایبلتون نهایتا 315 مگابایت حجم اشغال میکنه
    فکر نمیکنید حداقل 16 گیگ , این جمله زیاده رویه ؟ اگه نه دلیل علمی بیارید ممنون

آخرین ویرایش: ‏10/1/15
  20. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    گرامی مشکل شما در این کیس این هست که سیتسم های مختص کار استودیوها رو نمیشناسید و اونها رو با سیتسمهای گیمینگ و دسکتاپ مقایسه میکنید که زمین تا اسمون در پروسس متفاوت هستند ( از همون کارت گرافیکی که آفر دادید متوجه شدم )
    کمی در مورد ورک سسیشنها و سیستمهای مختص کار استودیوهای صدا و همچنین ویدیو تحقیق کنید رفرنسهای زیادی هست به تمام جواب سوالات میرسید .

موفق باشید.

بارگذاری...