راهنمایی راه اندازی یک استودیو حرفه ای با بودجه 25میلیون تومان

شروع موضوع توسط tarianism ‏16/1/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راهنمایی راه اندازی یک استودیو حرفه ای با بودجه 25میلیون تومان تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. tarianism

tarianism عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.من قصد راه اندازی یک استدیو حرفه ای را دارم.خواستم بدونم این قطعاتی که پایین میگم خوب هست؟
    1.sound card liquid saffire 56
    2.mic blue the kiwi(یه چیز جالب در مورد میک بلو بهتون بگم و اونم اینه که شما میتونین صداتونو در میک ضبط کنین و اونو برای شرکت بلو مستقر در کالیفرنیا بفرستید و اونا میک رو نصبت به صدای شما کالیبره میکنه و دوباره براتون میفرسته...البته در این وضع تحریم نمیدونم میشه فرستاد یا نه!!!به نظر من این میک در صدر بهترینها هست(البته به نظر من...بگذریم و ادامه...)
    3.monitoring dynaudio dm12
    4.preamp avalon 737
    5.processor t.c power core 6000
    6.mixer behringer 4824
    7.headphone akg k271 & dt770 beyer
    8.mic instrument blue the rocket stage 1 ya neuman km184
    9.amp headphone behringer power ha-8000
    10. midi cme 5
    11.asio driver
    12.vst .stand.pop filter.cubass.talk.cable.rack.....
    13.camputer تا 3 میلیون
    14.acoustic تا 8 میلیون برای یک اتاق 20 متری(تایل امریکایی)
    ایا این فهرستی که به من دادن مناسب با قیمت یا حرفه ای هست یا میشه بهترم بست?ممنون میشم راهنمایی کنین و این رو هم بگم اولویت ضبط من راک و quality خیلی برام مهمه...با تشکر

2. haniyeh

haniyeh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    1- خیلی خوبه
    2-این مورد رو اگر اشنایی داشته باشید بدک نیست ولی نسبت به قیمت اصلا ارزش نداره
    3-جنلک یا آدام. یا krk
    4-خوبه
    5-خوبه
    6-نیازی نیست اگر لایو رکورد میکنین از این بهتر هم هست ( مثل mackie
    7-خوبه
    8خوبه میک نیومن شما با اون پری خوب جواب میده
    9- بگیر
    10- اگر مدل جدیدهای قرمز رنگ بود بگیر از اون بهتر هم نوویشن هست که گمون نمیکنم بتونی گیر بیاری.
    12- کابل خوب بگیر.
    13- مک

کارتهای اپوجی یا rme هم محصولات خوبی دارند . البته اگر دومی رو بتونی گیر بیاری.

درضمن بهتره که قبل از خرید یک مدت به عنوان کارآموز در یک استودیو کار کنی که بفهمی محصولات خوب چی هستند و چه تفاوتی باهم دارند.
    موفق باشی

3. tarianism

tarianism عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوستم.من 2سال صدابرداری کردم(دوبلاژ).کم و بیش با قطعات اشنام ولی چون فروشندگان این قطعات هر کدوم یه حرفیو میزنن ادم کمی گیج میشه.به هر حال ممنون...

4. haniyeh

haniyeh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حرف فروشنده رو جدی نگیرید.
    قطعات خوبه ولی میکسر و موینتور رو تجدید نظر کنید.

5. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوست عزیز خب شما اگه بتونید بگید که بیشتر کارتون و انتظارتون از استودیو چیه و برای چه فعالیت هایی میخواهید استودیو بزنید خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد... مثلا برای رکورد دوبلاژ، صدابرداری ،آهنگسازی باز آهنگسازی از چه نوعی (transe,pop,hip hop و...) آیا live record گرفتن برات خیلی مهمه مثلا از پیانو و درام نیز میخواهید رکورد بگیرید؟ چون متراژ ها برای رکورد متفاوته و دونستنش خیلی مهمه...سبک های Acoustic بیشتر کار میکنید یا Electronic و....

این سوالاتی که عرض کردم جوابش خیلی مهمه...
    و فقط محض اطلاع دوستان و بنده هست تا بتونیم نوع کار رو بسنجیم و مقدار وسائل و سخت افزار مورد نیازتون بسته به نوع فعالیتتون بهتون معرفی کنیم...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/1/11
  6. tarianism

tarianism عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز تو تایپ اصلیم سبک رو گفتم که راک هستش یعنی اولویت ضبطم موزیک راک هست.و اینکه این قطعات در این سبک جواب میده؟
    با تشکر

7. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    میتونید یک میکروفن Ribbon خوب برای جلوی آمپ گیتار هم برای خرید در نظر داشته باشید.
    از این مانیتور من تو استدیو رادیو استفاده میکنم بنظرم فوق العادس در موردش تو چند تا تاپیک نوشتم البته بهتره که قبل از خرید صدای مانیتورها رو با دقت بشنوید.
    میکسرتون رو پیشنهاد میدم از یه برند بهتری انتخاب کنید هر چند اینترفیستون ورودی های زیادی ارائه میده و ممکنه نیازی به میکسر نباشه.
    حتما از کابل خوب استفاده کنید.

8. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    برای سبک راک من به شما پیشنهاد میدم حتما یه u87 بگیرید برای وکال و همچنین اگر واقعا روی راک تمرکز دارید یه کمپرسور Tubetech Cl1b هم بگیرید اینارو من طبق تجربه میگم برای جلوی امپ گیتار فکر میکنم به غیر از مواردی که دوستان گفتن میکروفون sm57 هم لازم میشه ، احتمالا قطعاتی هم هست که باید هارش خونده شه بنابراین یه میکروفون داینامیک هم برای هارش خوندن احتیاج دارید. البته خیلی از راکرها توی دنیا از DBX Blue استفاده میکنن اینم یه الترناتیو میتونه باشه .

بارگذاری...