راهنمایی در مورد dj

شروع موضوع توسط maxarvini ‏10/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی در مورد dj تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. maxarvini

maxarvini

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه اساتید
    خیلی از شما اساتید از خردسالی موسیقی رو شروع کردید و من از هم از خردسالی دارم به موسیقی گوش میدم...ولی هیچ وقت نشده که موقعیتی واسم پیش بیاد که بتونم موسیقی با ساز های مختلف رو یاد بگیرم به خاطر بعضی مسائل...
    تقریبا به همه سبک ها علاقه دارم متال پاپ رپ ترنس و ...
    اول به خوانندگی فکر کردم ولی دیدم صدام خوب نیست...هرچند هنوز 16 سال بیش تر ندارم ولی بی خیالش شدم...
    فعلا تصمیم ندارم موسیقی بشه هدف اصلیه زندگیم...چون به نظرم ریسک بالایی داره...
    می خوام شروع کنم...واقعا علاقه دارم...ساز های مختلف رو امتحان کردم...پیش چند تا استاد رفتم...همشون گفتن استعداد موسیقی بالایی دارم و به خاطر انگشتام حیفه که دنبال این هنر نرم...این نظر اساتید بود...
    بین سازایی که باهاشون کار کردم چه سنتی و چه غیر سنتی از پیانو و گیتارالکتریک خیلی خوشم اوومد...
    بعد از این که تحقیق های مختلفی کردم dj بودن نظرم رو جلب کرد...برام جالب شد یه جوورایی...
    از تغییر دادن آهنگ ها خوشم میاد...از این که خودم کاملشون کنم مطابق میل خودم...
    از این که مثلا توی دیسکو ها جو دست dj هستش...کارای dj های بزرگ و گوش دادم...تحقیق کردم در مورد dj های ایرانی که خوردم به مسعود فولادی...خیلی خوشم اوومد که یه ایرانی هم می تونه تو دنیا جزو خوبا باشه...
    الان واقعا بعد از همه تحقیقاتم تصمیم گرفتم که یه dj بشم با تمام محدودیت هایی که تو ایران هست...
    همچنین دوست دارم یه آهنگ ساز هم بشم...مثل dj های بزرگ دنیا...که هم میسازن و هم میکس می کنن...
    اراده کردم که شروع کنم...الان می خوام راهنمایی کنین که من دقیقا چی کار باید بکنم...اگه خودتون یا کسی رو میشناسید معرفی کنید به من خیلی خیلی کمک بزرگی کردید...

2. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام

بنده در حد اسم جمع اساتید نیستم اما تجربیات و دانسته هامو میگم.

دوست عزیز اولا اینکه واژه DJ با آهنگساز و پرودیوسر فرق داره و فرقش اینه که DJ به شخصی اطلاق میشه که با انتخاب تعدادی از آهنگها و ادغام این آهنگها پشت سر هم (میکس کردن) بتونه اجرا کنه.
    البته شاید در حین گفتاری کمی ساده بیاد اما هنر میکس کردن آهنگها و هماهنگ کردن ضرب آهنگها و بیت ها در کل کار هر شخصی نیست و استعداد و مهارت فراوانی میخواد. البته هرجوری میشه با میکس ور رفت اما چنگی به دل نمیزنه!
    اما آهنگساز که اسمشم روشه تولید کننده یه قطعه میباشد (که خیلی فراتر و سخت تر از دیجی اینگ آهنگهاست!)
    متعصفانه واژه DJ در کشور ما به اشتباه جا افتاده، کسی که به آهنگ ترنس یا هاوس یا سایر سبک موسیقی الکترونیک گوش میده میگن این جاز (Jazz) هست اوناییم که کمی سرشون میشه میگن تکنو:smile (71): میگه DJ دیگه به این فکر نمیکنه که اینم کار یه آهنگساز هست!!!!!!!!!

شما میگید در ایران با همه محدودیت هاش میخوام DJ بشم: میشه بگید DJ بشید که چیکار کنید! در ایران اینکارها پشیزی ارزش نداره ملت برای رقصیدن میرن آهنگهای ساسی مانکن گوش میدن برای غمشون هم میرن آهنگهای خراطها و عبدالمالکی و... گوش میدن و حال میکنن راهنمایی در مورد dj-N_aggressive%20%282%29.gif

اما اگه واقعا مثل خودم به موسیقی الکترونیک علاقه دارید و همینطور به ،DJing ،اگه مایه زیاد دارید میتونی یه دستگاه DJ Set و میکسر و... تهیه کنی که قیمتشون خیلی بالاست کمترینش بین 1.5، 2میلیون هست و بالاتر... اما اگه شرایطشو ندارین بهترین راه نرم افزارهای کاربردی هست... برای دی جی اینگ کردن بهترین نرم افزارها بنظرم dekadance خود FL Studio هست و همینطور Atomix Virtual DJ که من خودم از این استفاده میکنم... (و بزودی به آلبوم میکس جدید (ترنس) میدم بیرون.

اما برای آهنگسازی نرم افزارهای زیادی وجود داره که با یه سرچ کوچیک تو انجمن میتونید اسما و کاربرداشون رو بفهمین... اما مسله مهم مهارت استفاده از این نرم افزارهاست که هم وقت میخواد هم علاقه ... و همینطور باید به سبک خاصی علاقه و مسیر آهنگسازیتون رو تو اون سبک قرار بدین و علم آهنگسازیش رو فرا بگیرین (امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/1/11
بارگذاری...