راهنمایی در مورد نوع دربهای آکوستیک

شروع موضوع توسط reza346 ‏23/10/10 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک راهنمایی در مورد نوع دربهای آکوستیک تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. reza346

reza346

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از دوستان خواهش میکنم در مورد خرید نوع درب منو راهنمایی کنن .از چه نوعی باشه
    ؟ شیشه ای باشه بهتره یا چوبی از کجا تهیه کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین

2. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    درب های آکوستیک رو معمولا در بازار به نام لمسه میشناسند که در واقع یک لایه ابر فشرده را بر روی در میچسبونن و روش رو چرم میگیرن و بعد با میخهای تزئینی میکوبن ....
    اگر شما در استودیو از دربهای دو لایه استفاده میکنید ( یعنی دو درب پشت سر هم یا روبروی هم ) همین نوع برای شما کافیه ، اما اگر درب تک لایه دارین بهتره که نوعی رو انتخاب کنید که علاوه بر ابر فشرده ، فوم 2 میل پلی اتیلن هم روش خورده باشه ، به اضافه این که اگه چوب درب رو قبل از چسباندن ابر کمی خراش بدین (خراش عمیق ) نوع صداگیری خیلی بهتر میشه .... ضمنا حتما از چارچوب فلزی برای استحکام استفاده کنید .

3. mahdi-music

mahdi-music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    میشه بگید قیمت این درها چنده و از کجا میشه پیدا کرد؟

4. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    این درب ها معمولا قیمتی بین 200 هزار تومان تا 300 هزار تومان دارند ، که اقلب زیر پل چوبی به فروش میرسند ... اما پیشنهاد من اینه که خودتون درب رو بخرید و در همون خیابان به مغازه هایی که کار لمسه کوبی میکنند بسپرید ، در اونصورت باهاتون بر اساس متراژ درب حساب میکنند و کمی پائینتر در میاد ، مثلا دو هفته پیش من چهارتا درب 1.80*70 دادم برای لمسه هر درب شد 120 هزار تومان البته بدون کرایه حمل که اونم بسته به مسیر

5. reza346

reza346

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در های شیشه ای دوجداره با گاز و در های pvc دو یا سه جداره هم هست در مورد اینها چی ؟ میتونن
    به خوبی عایق باشن ؟ کدوم یکی بهتره ؟ اگه با چرم کشیدن مقایسه کنیم کدوم بهتر میتونه جلو عبور صدا رو بگیره . یه مسئله ای که هست این درها چرمی زیاد برای داخل خونه مناسب هسست ؟؟؟

6. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست من در مورد درب ها باید بگم که ، اصولا درب های استودیوی جایگذاری خیلی مهم تری نسبت به صداگیری دارند یعنی اگر شما جای درب رو اشتباه بگذارید ، حالا از نوع آنچنانی هم که استفاده کنید فایده ای نداره ! مثلا یکی از نکات اینه که درب روی دیواری که ویزور داره نصب نشه ! نکته بعدی این که درب رو حتما دو جداره استفاده کنید و حتما در یک راهرو باشه .... نکته اصلی اینه که چرم کشی فقط ظاهره قضیه است ، اصل جنس زیر چرم کار میشه ....
    درب های شیشه ای که وسطشون با گاز پر شده رو معمولا برای اطاق های کنفرانس استفاده میکنند ، شخصا به این عقیده دارم که درب لمسه شده برای استودیو خیلی بهتره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...