1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

راهنمایی در مورد نوع دربهای آکوستیک

شروع موضوع توسط reza346 ‏23/10/10 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک راهنمایی در مورد نوع دربهای آکوستیک تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. reza346

reza346

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از دوستان خواهش میکنم در مورد خرید نوع درب منو راهنمایی کنن .از چه نوعی باشه
    ؟ شیشه ای باشه بهتره یا چوبی از کجا تهیه کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین

2. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    درب های آکوستیک رو معمولا در بازار به نام لمسه میشناسند که در واقع یک لایه ابر فشرده را بر روی در میچسبونن و روش رو چرم میگیرن و بعد با میخهای تزئینی میکوبن ....
    اگر شما در استودیو از دربهای دو لایه استفاده میکنید ( یعنی دو درب پشت سر هم یا روبروی هم ) همین نوع برای شما کافیه ، اما اگر درب تک لایه دارین بهتره که نوعی رو انتخاب کنید که علاوه بر ابر فشرده ، فوم 2 میل پلی اتیلن هم روش خورده باشه ، به اضافه این که اگه چوب درب رو قبل از چسباندن ابر کمی خراش بدین (خراش عمیق ) نوع صداگیری خیلی بهتر میشه .... ضمنا حتما از چارچوب فلزی برای استحکام استفاده کنید .

3. mahdi-music

mahdi-music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    میشه بگید قیمت این درها چنده و از کجا میشه پیدا کرد؟

4. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    این درب ها معمولا قیمتی بین 200 هزار تومان تا 300 هزار تومان دارند ، که اقلب زیر پل چوبی به فروش میرسند ... اما پیشنهاد من اینه که خودتون درب رو بخرید و در همون خیابان به مغازه هایی که کار لمسه کوبی میکنند بسپرید ، در اونصورت باهاتون بر اساس متراژ درب حساب میکنند و کمی پائینتر در میاد ، مثلا دو هفته پیش من چهارتا درب 1.80*70 دادم برای لمسه هر درب شد 120 هزار تومان البته بدون کرایه حمل که اونم بسته به مسیر

5. reza346

reza346

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در های شیشه ای دوجداره با گاز و در های pvc دو یا سه جداره هم هست در مورد اینها چی ؟ میتونن
    به خوبی عایق باشن ؟ کدوم یکی بهتره ؟ اگه با چرم کشیدن مقایسه کنیم کدوم بهتر میتونه جلو عبور صدا رو بگیره . یه مسئله ای که هست این درها چرمی زیاد برای داخل خونه مناسب هسست ؟؟؟

6. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست من در مورد درب ها باید بگم که ، اصولا درب های استودیوی جایگذاری خیلی مهم تری نسبت به صداگیری دارند یعنی اگر شما جای درب رو اشتباه بگذارید ، حالا از نوع آنچنانی هم که استفاده کنید فایده ای نداره ! مثلا یکی از نکات اینه که درب روی دیواری که ویزور داره نصب نشه ! نکته بعدی این که درب رو حتما دو جداره استفاده کنید و حتما در یک راهرو باشه .... نکته اصلی اینه که چرم کشی فقط ظاهره قضیه است ، اصل جنس زیر چرم کار میشه ....
    درب های شیشه ای که وسطشون با گاز پر شده رو معمولا برای اطاق های کنفرانس استفاده میکنند ، شخصا به این عقیده دارم که درب لمسه شده برای استودیو خیلی بهتره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...