راهنمایی در مورد موسیقی

شروع موضوع توسط Д Ł I ‏13/1/14 در انجمن پیانو

تاپیک راهنمایی در مورد موسیقی تالار پیانو در persian-music.org.

1. Д Ł I

Д Ł I

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام به همه دوستان عزیزم

علی هستم. خوشحالم که در جمع شما هستم.
    اول اینکه ، ممکنه سرنگار مناسبی رو انتخاب نکرده باشم برای سوال هام. مدیران محترم زحمت جابجایی ش رو بکشن اگر نامناسب بود.مرسی
    بنده 22ساله هستم.
    از چند سال پیش علاقه ی ویژه ای به موسیقی داشتم.. هرزگاهی با نرم افزارAdobe Auditionیه کارایی انجام میدادم بصورت اماتور و غیر حرفه ای. ( میکس و.. نویز گیری صدا و.. حذف وکال و..)
    علاقه ی بسیار زیادی به پیانو دارم. و حدود" 20ماه پیش شروع کردم به پیگیری جدی اموزش پیانو . دو ماهی هم اموزش هایی دیدم حتی. و البته به دلایلی ، مجبور خرید یک کیبورد اموزشی برای یادگیری های ابتدایی کار شدم.
    اما متاسفانه از نظر مشغله ی شغلی ، و مسائل اقتصادی که مطرح بود ، نتونستم ادامه بدم . کیبورد رو فروختم و کاملا دور شدم از همه برنامه هام.
    در حال حاضر اطمینان دارم از این که این حس زود گذر نبود و همچنان میل و انگیزه برای یادگیری پیانو و شناخت و درک موسیقی رو دارم.
    صدای معمولی هم دارم ، در صورتی که احتیاج باشه برام.

در حال حاضر چند سوال دارم

-برای شروع به صورت جدی ، دیر نیست ؟
    -اول تئوری موسیقی رو پیگیر بشم ، یا همین ساز که عرض کردم رو ؟
    -بنده سطح تحصیلاتم دیپلم هست در حال حاضر. در این ضمینه ادامه تحصیل بدم ؟ نظرتون چیه ؟
    -متاسفانه در حال حاضر خرید پیانو برام میسر نیست . اما ؛ مجددا" خرید کیبرد رو پیشنهاد میکنید ..؟

پرچونگی کردم یه مقدار.. عذر خواهی میکنم.
    پیشاپیش ممنون از شما

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    سلام دوست عزیز :
    سوال هایی که پرسیدی بنظرم جوابشون واضحه : برای شروع هر هنری که هیچوقت دیر نیست ( زگهواره تا گور دانش بجوی )
    بهتره که تئوری موسیقی را در اولویت قرار بدید چون مطمئنا بعدها پشیمون میشی چون اگه غیر اصولی رفتی جلو دیگه برگشتن برای یادگیری تئوری توی کتت نمیره ، ( مثل خودم )
    برای تحصیل توی زمینه موسیقی ،( ظاهرا وضعیت مالی خیلی خوبی هم نداری ، اینجور که توی نوشته های شما دیده میشد )
    اگه میدونی توی این زمینه میتونی بجایی برسی که کسب درآمد کنی که چه بهتر اگه میدونی فقط وقت تلف کردنه که تحصیلاتت رو در رشته ی دیگه بگذرون ، میتونی درکنارش موسیقی رو هم فرابگیری این بنظرم عالیه میشه .
    خرید پیانو هم خیلی ملاک نیست شما میتونید باخرید یک کیبورد مناسب نیازتونو برطرف کنید ( درصورت حرفه ای شدن و ببینی که به حدی رسیدی که نیاز به یک پیانو حرفه ای داری ارزش داره که دنیارو بدی پیانو بخری ) .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    نه به شرطی که خوب تمرین کنی

دونستن تئوری موسیقی خیلی خوبه اما سعی تئوری رو در کنار ساز زدن یاد بگیری چون اگر صرفا بخای تئوری کار بکنی نمی تونی درست ارتباط بر قرار کنی و جذاب نیست واست و یه چیزی میشه مثل ریاضی یا فیزک تو مدرسه و کم کم ازش زده میشه! ولی اگر در کنار ساز کار کنی چون به صورت عملی این تدوری ها رو می بینی بهتر درکشون می کنی و ارتباط بر قرار می کنی.

شما واسه تحصیلات در ضمینه موسیقی 2 راه دارین(البته اگر نخاین برین اون ور آب ) یکی اینکه کنکور هنر بدین و پس از کسب رطبه ی مناسب در امتحان عملی شرکت کنید و پس از قبولی در این آزمون ها به دانشگاه برین که چون ساز کار نکردین امتحان عملی رد خواهید شد
    یکی دیگه اینکه دانشگاه علمی کاربردی برین (که باز هم امتحان عکلی داره و راحتر از دانشگاه سراسری) یا کنسرواتوار تهران که هر دو باید پول بدین!
    پس به نظر من جهت یادگیری ساز در آموزشگاهای معتبر این هزینه ها رو بکنید خیلی بهتره!

نیاز نیست حتما پیانو داشته باشین با یه کیبورد ساده شروع کنید ولی حسابی تمرین کنید در کنرش هم تئوری کار کنید و با راهنمای استادتون نمونه کار های مفید رو گوش بدین و ببنید

اگر قصد آهنگ سازی و صدا برداری هم دارین در کنار تمرین نوازندگی کار با نرم افزاهای صدا برداری رو هم شروع کنید که واسه یادگیری این نرم افزار ها این سایت منبع بسیار خوبیه و دوستان و اساتید محترم بهتون کمک می کنن
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    با تشکر از شما
    این مبحث تئوری و عملی ، منطقی تر به نظر میاد بله .مرسی
    والا وضعیت مالی که .. ؛برنامه های اقتصادی دیگه هم دارم که نمیخوام از دست بدم شون . بنده هم که جوون نوپا هستم و مخارج دیگه هم دارم.
    پس با این حساب بهتره که کنار موسیقی رشته ی دیگه ی رو دنبال کنم ( مرتبط با شغل فعلی م )
    بله . کیبورد . اما این خودش سوال بزرگیه ، که چه مارکی ، چی بگیرم که کلاویه هاش نزدیک باشه به پیانو ، و نیاز مقطعی م رو برطرف کنه ؟

با تشکر از توجه و وقت گذاشتن شما

5. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از راهنمایی تون. به دلم نشست
    چند درصد نیاز به استاد هست برای یادگیری ؟ ( یک تجربه تو کار دیگه ای داشتم که بدون استاد ، کار رو دقیق و بهتر یادگرفتم)
    شما چه کیبردی پیشنهاد میکنید در حال حاضر ؟

6. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ما تو شهر خودمون بیشتر از 10 ساله که آموزشگاه موسیقی داریم تجربه ثابت کرده که بدونه استاد نمی شه درست و اصولی یاد گرفت مخصوصا سازی مثل پیانو مه استایل نوازنده بسیار مهمه
    این استاده که میتونه زمانی که مثلا حالت دست شما اشتباهه بهتون اطلاع بده یا اگر نتی رو استباه بزنید یا به مفهوم موسیقی رو اشتباه متوجه شدید درستشو بهتون بگه
    شدیدا توصیه می کنم به یه آموزشگاه مراجعه کنید و یاد گیری پیانو رو اونجا ادامه بدین چون مدرین آموزشگاه ها تحت نظر ارشاد هستن و اکثر اونها کارت صلاحیت تدریس دارن اما افرادی که به صورت خصوصی تدریس می کنن هیچ گونه نظارتی بر روی اونها نیست (مگر اساتید خیای سرشناس که به صورت خصوصی کار می کنن و البته هنرجوی تازه کار نمی پذیرند)

خرید پیبورد بستگی به بودجه ی شما داره
    اگر بتونین پیانوی دیجیتل خرید کنید که خیلی بهتره (از 1900 به بالا)
    کیبورد هم از 400 500 هست تا 13 14 میلیون و حتی بشتر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:

لطف میکنید تا سقف 2500معرفی کنید چند مدل و مارک مناسب ؟

از بازدیدکننده های محترم تاپیک هم در خواست مشارکت و نظر دارم .مرسی

8. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    علی جان اگه یه سرچ توی سایت انجام بدین مطالب زیادی دستگیرتون میشه ، خودم بارها شاهد این بحث ها بودن ، مطمئن باشید سوال هایی که توی ذهن شما در باره خرید کیبورد هست خیلیا پرسیدن .

9. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    پیرو صحبتهای دوستان اینو اضافه کنم که آموزش پیانو و کیبورد دو مقوله جداگونه هستن.استایل خاصی که در هنگام نواختن پیانو باید داشته باشین بسیار متفاوت از نواختن کیبورد هست.پس همین الان انتخاب کنید که قصد دارید یک نوازنده پیانو باشید یا یه آهنگساز تیز هوش که به ساز کیبورد آشناییه خوبی داره.
    باز هم میگم این دو مقوله جدا هستن.برای آهنگساز شدن(یا همون ارنجر یا تنظیم کننده)اجباری نیست که نوازنده خوب پیانو باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:

از شما عزیزان بسیار بسیار ممنونم بابت توضیحاتتون .
    بله . عرض کردم ، دنبال پیانوی دیجیتال هستم و انشالله جدی و با انگیزه ی تمام میخوام ادامه بدم
    لطفا " چند مارک و مدل پیانوی دیجیتال معرفی کنید ( تا سقف 2500تومن)
    از بازدید کننده های محترم تاپیک هم همین درخواست رو دارم .. مرسی مرسی

آخرین ویرایش: ‏16/1/14
  11. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    راستش دوست عزیز من تخصصی در سازهای کیبورد ندارم با عرض پوزش .

12. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ضمت تشکر از توضیحات خوب دوستمون و در تایید فرمایشاتشون باید بگم که نوازه ی کیبورد بخشی از مهارت هاش به سرعت عمل در تعویض صدا و تعویض سریع ریتم یا تغیرر واریاسیون ریتم و اجرای به موقع پاساژ و استارت اساپ دادن های به موقع و ... این چیزا بستگی داره
    و اینم بگم که معمولا پیشنهاد میشه کسی که میخاد پیبور هم کار کنه واسه شروع پیانو کار کنه که استایلش خوب بشه و البته قدرت انگشت هاش بیشتر بشه

13. PrettyPiano

PrettyPiano

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام
    من حدودا 2 سال پیانو کار کردم ولی به خاطر مشغله زیادم یک سالی وقفه افتاد بین کلاسهام. اما توی این مدت هر وقت می تونستم تمرین میکردم. الان می خوام دوباره کلاس هامو شروع کنم اما استاد قبلیم رفته خارج از کشور . حالا برای پیدا کردن یک استاد خوب دچار مشکل شدم.
    اگر شما عزیزان استاد خوبی یا آموزشگاه خوبی رو ترجیحا سمت غرب تهران میشناسید لطفا معرفی کنید.

در ضمن من یه مشکلی هم دارم و اون اینه که نت خوانی یا همون دشیفر نوازیم ضعیفه. یعنی اگر یک قطعه رو هر چقدر هم که ساده باشه برای اولین بار ببینم نمیتونم اجراش کنم.باید میزان به میزان نتهار و و حرکت دستهام رو تمرین کنم بعد کل قطعه رو کامل کنم.

به نظر شما الان بعد از دوسال که چند تا قطعه بلند رو هم خیلی خوب می تونم اجرا کنم برای رفع مشکلم باید چی کار کنم؟
    استاد جدید باید چه چیزهایی با من کار کنه؟
    اگر راهنمااییم کنید ممنون میشم.
    در ضمن سوال اولمو یادتون نره.
    ممنون از همه

14. ستاره بارانی

ستاره بارانی عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    سلام.لطفا اگه امکان داره آدرس تامارا دولیزه و تلفن آن را ذکر نمایید.
    ممنون

15. ستاره بارانی

ستاره بارانی عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    سلام. من تازه عضو این سایت شدم.من 25 سالمه.و خیلی علاقه به یادگیری بیانو دارم.کلا عاشق موسیقی هستم.ولی متاسفانه تا الان فرصت رفتن سراغ موسیقی رو نداشتم و هیچ بیش زمینه ای در نوازندگی در هیچ سازی را ندارم ولی بسیار علاقه به موسیقی دارم.می خواستم ببینم الان واسه یادگیری دیر نیست؟
    لطفا اگه براتون مقدور آدرس و شماره تماس خانم تامارا دولیزه را ذکر کنید.

16. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    واسه یادگیری هیچ وقت دیر نیست چه برسه به این که این همه علاقه هم دارید شما
    در ضمن سنی ندارید که

17. ستاره بارانی

ستاره بارانی عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    ممنون.لطفا اگه امکان داره شماره تماس و اگر موسسه دارند آدرس موسسه خانم تامارا دولیزه را بفرمایید.می خواستم برای آموزش بیش ایشون برم.

18. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    باید دید هدفتون چی هست
    سنتون خیلی هم مناسبه
    دوستانی با من کلاس موسیقی میان که 32 - 33 سالشونه و خیلی هم پیگیر هستن
    اکثر اموزشگاه ها تئوری را همراه ساز بهتون اموزش میدن
    در کدوم زمینه ؟ :دی
    در این باره اطلاعات زیادی ندارم ! دوستانی که پیانو میزنن بهتر میتونن راهنمایی کنن
    ولی کلاویه های کیبورد نرم تر از پیانو هستن
    من میتونم میدی کنترلر oxigen 88 رو بهتون پیشنهاد کنم که کلاویه های سنگین مثل پیانو داره ! و همچون پیانو داری 7 اکتاو هست
    البته خودم استفاده نکردما ولی قصد خرید دارم
    در این باره از دوستان دیگه هم سوال بفرمایید
    ارزوی موفقیت ..

19. ستاره بارانی

ستاره بارانی عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    ممنون.لطفا اگه امکان داره شماره تماس و اگر موسسه دارند آدرس موسسه خانم تامارا دولیزه را بفرمایید.می خواستم برای آموزش بیش ایشون برم.

20. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    دیدم دوبار تاپیک رو بالا آوردید گفتم حتما براتون خیلی مهمه.
    اسم این خانوم رو سرچ کردم و دیدم یک خانوم روسی الاصل و ساکن تهران هستن.
    خیلی ها به عنوان افتخاراتشون در رزومه اشون ذکر کرده بودن که شاگرد این خانوم هستن.
    متاسفانه آدرس دقیق بدست نیومد ولی اگر یکم فعال باشید می تونید از طریق شاگردانشون به ایشون دسترسی پیدا کنید.
    یکی از شاگردانشون خانوم پریسا قدیم پور هستن که وقتی رزومه اشون رو خوندم تا چند ثانیه داشت چشمام سیاهی می رفت.
    موفق باشید.
    پریسا قدیم پور
    پی نوشت : کار بهتری که می تونید انجام بدید اینه که یه روز یه سر برید کنسرتوار تهران (بین میدون ولیعصر و هفت تیر خیابون ویلا) یا یه زنگ بهشون بزنید با مدیر گروهشون صحبت کنید. حتما اطلاع دارن و اگر بخوان بهتون می گن.
    یا زنگ بزنید فرهنگسرای ارسباران یا ...

آخرین ویرایش: ‏4/6/14
بارگذاری...