راهنمایی در مورد شروع کار موسیقی

شروع موضوع توسط amirhossein va ‏25/3/15 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار )

تاپیک راهنمایی در مورد شروع کار موسیقی تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار ) در persian-music.org.

1. amirhossein va

amirhossein va

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    دوستان سلام من 18 سالمه وعلاقه شدیدی به اهنگ سازی و خواننده شدن در ضمینه پاپ دارم وبه خاطر عقاید مذهبی پدرم تا به حال نتونستم اقدامی بکنم . ولی الان رضایت پدرم رو گرفتم وسر کار میرم ومقداری پول برای موسقیم پس انداز کردم .

راستش از خرداد پارسال که کنسرت محمد علیزاده رفتم یه عالمه سوال و جوجه دور سرم سبز شد واز اون موقع 4 بار کنسرت محمد علیزاده رفتم 4 بارم خواننده های دیگه .

اولین سوالی که برام پیش اومد این بود که تو همه ی این کنسرت ها یک نفر ارگ 2 طبقه میزد و مارکش corg بود یک نفر کیبرد 1 طبقه بامارک roland x7 میزد یک نفر هم با یک لپ تاپ اپل ویک دایناکورد مشغول بود.تصاویری هم که از استودیو ها دیده بودم همه این وسایل رو کنار هم دیدم

حالا من میخوام شرع کنم هیچی هم ازموسیقی نمیدونم یه لپ تاپ خوب دارم ولی اپل نیست یعنی سیستم عاملش مک نیست ویندوزه نمیدونم به کار میاد یا نه میخوام یه کیبرد خوب بگیرم که با کمترین پول بیشترین اشو بخورم ویک بار پول بدم و هم تو مراحل ابتدایی به دردم بخوره هم موقعی که یک استودیو کوچیک برا خودم درست کردم که کار بزنم به کارم بیاد و هم به عنوان پیانو ازش استفاده کنم

از کجا شروع کنم ؟ کدوم اموزشگاه برم (محدوده پیروزی-نیرو هوایی – بهارستان)؟ با توجه به این که در نهایت میخوام اهنگ سازی کنم و برا خودم کار بزنم همزمان گیتار هم شروع کنم؟به ویالون هم علاقه دارم شروع کنم؟

دوستان من هیچ اطلاعاتی ندارم دیدم که برخی دیگه از عزیزان هم سوال کرده بودن که چند مرحله براشون گفته بودید که من ازشون سر در نیاوردم واز علاقه و... براشون گفته بودید .

مطمن باشید خیلی علاقه دارم که پس از چند سال صبر حاضرم کل هفته کار کنم جمعه دانشگاه برم و با همه این تفاسیر موسقی رو به زندگیم وارد کنم

عاجزانه خواهش میکنم از توضیحات تخصصی خوداری کنید ومن رو کاملا روشن کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اولا Korg نه Corg!!!
    سازهایی که تو کنسرت ها استفاده میشه بستگی به نیاز آهنگ ها وتنظیم های رهبر ارکستر داره و کیبوردها ربطی به دو طبقه یا سه طبقه بودن نداره
    اگه میخواید آهنگسازی کار کنید فعلا یدونه ساز رو دنبال کنید تا آخرش برید اگه به آخرش رسیدید برید سراغ یه ساز دیگه!!
    یه میدی کیبورد بگیر به لبتابت وصل کن و با نرم افزارهای موسیقی کار کن البته قبلش باید علم آهنگسازی رو یاد بگیری بعد داخل نرم افزار پیادش کنی
    این سایت رو خوب زیر و رو کن جواب خیلی از سوالاتت رو میگیری بعدش اگه باز سوال داشتی میتونی بپرسی از دوستان
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. amirhossein va

amirhossein va

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    مت
    متشکر از راهنمایی تون

4. amirhossein va

amirhossein va

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    متشکر از راهنماییتون

5. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام...
    در مورد علاقه دیگه صحبتی نمیکنم چون به نظر میاد حساب کار رو کردید.
    تعدد وسایلی که میبینید فقط برای کار اجراست و نیازی به خرید همه ی اونا ندارید.
    در ابتدا شما باید با علم موسیقی آشنا بشید بعد از اون به آهنگسازی و مراحل دیگه بپردازید.
    حالا برای آشنایی با علم موسیقی چند راه در پیش دارید و اولین قدم هم اینه که ببینید میخواید چیکار بکنید! با این حالتی که گفتید قصد دارید به آهنگسازی پاپ بپردازید و با الگوهایی که نام بردید فکر نمیکنم لازم داشته باشید خودتون رو درگیر مباحث خیلی پیچیده ی کلاسیک و یادگیری قطعات کلاسیک بکنید! اما آشنایی با تئوری و هارمونی رو حتما بهتون پیشنهاد میکنم چون با کار آهنگسازی تجربی شاید آخرش یه چیزی بسازید که به گوش شنونده ی عادی خوب بیاد اما پیشرفتتون کم میشه و خلاقیت زیادی نمیتونید به خرج بدید.

نکته ی بعدی اینه که ببینید میخواید خواننده هم بشید یا فقط آهنگسازی. اگر قصد خوانندگی دارید باید با کلاس های سلفژ و آواز شروع بکنید (اطلاعات بیشتر توی همین سایت هست).(البته سلفژ برای تمام موسیقیدان ها لازمه!)

در آخر پیشنهاد بنده برای شروع کارتون: یک میدی کنترلر خوب ترجیحا 7 اکتاو با کلاویه های پیانویی تهیه کنید و با کمک بچه های همین سایت به یک daw خوب وصلش کنید و با استفاده از چندتا vst مناسب یه صدای پیانوی کم هزینه داشته باشید. (این کار کمک میکنه که هم شما با برنامه ها آشنا بشید و هم بدون صرف هزینه ی زیاد روی خرید پیانو از کمک یه پیانو برای یادگیری تئوری و وارد شدن به دنیای موسیقی بهره مند بشید و اولین وسیله برای آهنگسازی رو هم بهتون میده! از اون گذشته باز به تمرین سلفژ کمک میکنه)

بعد از اون یه گیتار هم میتونید بگیرید و شروع به نوازندگی گیتار پاپ بکنید (البته دل به خواهی هست ولی به نظر میاد گیتار به فعالان پاپ توی ایران کمک های زیادی میکنه توی راه!)

و در آخر یک خواهشی از شما دارم! لطفا و خواهشا برای یک هدف خوب و تبدیل شدن به یک آهنگساز خوب برنامه ریزی کنید و این علاقتون رو توی یک مسیر علمی و درست رشد بدید. موسیقی پاپ ما نیاز داره به یه پیشرفت خوب!

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  6. yas alidadi

yas alidadi عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    سلام.دوست عزیز.به خانواده جدید خودت خوش اومدی.با توجه به علاقه ی بسیار و شوق برای یادگیری،مطمعنا میتونی ی آهنگ ساز و خواننده خوب بشی.پس جای خیلی خوبی اومدی برای رسیدن به هدفت.البته با کمک استاید و بزرگان اینجا که مثل پدر و مادر دلسوزن.موفق و در پناه حق دوست عزیزم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز دکمه تشکر رو واسه همین موضوع گذاشتن و به شما پیشنهاد میکنم اگه مطلبی رو دوست داشتید از دکمه تشکر استفاده کنید
    مطالب این سایت انقدر گرانبها هستند که حیفه با پست های غیر ضروری حجم سرور رو افزایش بدیم
    ممنون و متشکر
    موفق باشید

8. Mansour-Ghandi

Mansour-Ghandi

شغل :
    کارشناس آی تی
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام خدمت دوستان
    منم تازه وارد هستم
    یک یاماها 1100 خریدم.
    میخواهم یاد بگیرم.
    1. برای شروع حتما باید با نت یاد بگیرم یا همینطوری با گوش کار کنم؟ (پیش اساتید)
    2. حتما باید کلاس حضوری برم یا اینکه کتاب و سی دی آموزشی هم جواب میده؟

با تشکر.

9. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام
    حتما بانت به صورت علمی شروع کنید
    دردرجه اول با اساتیدکار کنیداگه امکانش براتون مقدور نبود از کتاب وسی دی های آموزشی کمک بگیرید در هر حال از موسیقی علمی خارج نشید

10. Dr.mojtaba

Dr.mojtaba عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان خوبم ..به راهنمایی خوبتون نیاز دارم...ی چند سالیه گیتار کار کردم ..الان هم ویولن دارم کلاسشو میگذرونم....ی دوسالیه دارم با اف ال استودیو کار میکنم خوب پیش رفتم زیاد حرفه ای نشدم ولی تا اونجایی که نشون دوستام دادن نظر خوبی دادن...اهنگم بدک نیست ولی مشکل وکال دارم ...توی فروشگاه اینترنتی کارت صدای FOCUSRITE SCARLETT 2I2برام معرفی کردن با میکروفنRODE NT1-A به نظرتون خوبن هزینه کنم اینا رو بخرم....البته بیشتر موقعها با میکروفن عادی وکال میگرفتم که خیلی افتضاح میشد....میشه کمکم کنید

11. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام.
    توی مرحله ی اول باید توجه داشته باشید که استفاده از میکروفون های کاندنسر و داشتن رکورد خوب وکال نیاز به اتاق آکوستیک داره.
    بعدش میتونید در مورد تجهیزات فکر بکنید. (توی تالار مخصوص خودش توضیحات عالی و کامل هست)
    اگر نمیخواید این همه انرژی و هزینه بذارید بهتره که یکم برای استودیو هزینه کنید و کار قابل قبولی رو اونجا بگیرید...
    چون فقط با یک کارت صدا و یک میکروفون نمیتونید انتظار زیادی داشته باشید! پری آمپ مناسب مانیتور خوب برای میکس و مستر مناسب و ... هم هستن که اینا هم هزینه ی زیادی میبره.

12. Dr.mojtaba

Dr.mojtaba عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون دوست خوبم....اخه ما ی جایی دور افتاده زندگی میکنیم که از استودیو برخوردار نیست ...ی بار استان رفتم استودیو ی کاری دوست خوبم اماده کرد ووو اهنگ سازی و میکس مستر ..فقط موند وکال...که بخاطر موقیت کاری ی کم سخته برام مرخصی انچنانی ندارم خواستم خودم شروع کنم ..حالا نه در حد حرفه ای ......

13. mirhosein

mirhosein

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوست من شرایط منم مثله خودته خوشحال میشم تو تلگرام با هم بیشتر صحبت کنیم

14. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    زفیق تو اینکار که وارد میشی هی باید خرج کنی هر چی بیشتر حرفه یی تر خرید وسایل جدید و گرونتر بیشتر...امیدوارم بتونی دووم بیاری.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/11/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/11/15 ---
    جسارتا شما چند سالتونه بزرگوار؟

• موافقم موافقم x 1
  15. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اولین کار و مهمترین کار یاد گرفتن تئوری موسیقی تا جایی که نیاز شما باشه
    اگر همراه یادگیری تئوری موسیقی یک ساز هم تهیه کنید خیلی بهتره .
    اگر تئوری موسیقی رو یادنگیرید ، دیگه ادامه راه به صورت اصولی و درستش امکان پذیر نیست .

بعد از یاد گرفتن مباحث اساسی و پایه ای میتونید کم کم به فکر آهنگسازی و تنظیم باشید .

فقط بدونید که این یه راه طولانیه و خیلی مهمه که با علم جلو برید و کم کم تجربه کسب کنید .
    بدون علم هر چقدر هم که بتونید با گوش و استعداد خودتون قشنگ کار کنید اما باز یه جاش میلنگه .
    علمش هم یاد بگیرید مدتی باید زمان بگذره و تجربه کسب کنید تا ایرادات کارتون رو اصلاح کنید .

مصمم و با اراده باشید اما عجول نه .

16. kasra keshavari

kasra keshavari عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    داداش اگه از نرم افزار های میزبان استفاده کنی خیلی کارت راه میفته نرم افزار اف ال استودیو و.. .
    مثل نرم افزار های سرگرمی اهنگ سازی کم حجم اساسش و لی بااین تفاوت که اینا خیلی حرفه ایند و باید کتاب تئوری موسیقی و هارمونی و ریتم و... رو بلد باشی که اهنگات گوش خراش نباشه.با این نرم افزارهای میزبان میتونی اهنگای شلوغ بسازی اصلا راز اینکه این همه گروه زیر زمینی هست همینه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/11/15
  17. Mansour-Ghandi

Mansour-Ghandi

شغل :
    کارشناس آی تی
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    جسارتا شما چند سالتونه بزرگوار؟

جناب Samandar عزیز من 36 ساله هستم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/11/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏12/11/15 ---
    من 36 ساله هستم جناب Samandar عزیز. چطور؟

18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    جهت راهنمایی عرض کردم.شما باید برای شروع یک کتاب تئوری موسیقی پرویز منصوری بخرید.یه کابل میدی به یو اسبی ام ادیو برای اتصال ارگتون به کامپیوتر و همچنین نرم افزار افل استودیو که ساده ست رو برای شروع در کامپیوتر نصب کنید و اگر فرصت و توان مالی دارید بهتره که در یکی از اموزشگاه های موسیقی شهرتون ثبت نام کنید برای کلاس پیانو و حداقل یکسالی هم کلاس برید بعد یکسال خیلی چیزا دستتون میاد.

19. soheil a

soheil a

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    باسلام به همه بزرگواران.....
    من هم بخاطر عشق وعلاقه شدیدی که به هنر وبخصوص دنیای موسیقی دارم,میخوام دیگه خیلی جدی ورفته رفته بصورت حرفه ای وارد این دنیا شده وفعالیت کنم...بهمین خاطر فکرشو میکردم که باید ریشه ای وبعنوان علم نگاه کنم وبا گفته های شما دوستان باید اول تئوری موسیقی روبخونم ودرک کنم ودر کنارش ی سازی رو کار کنم...حالا میشه بگین تئوری موسیقی رو چجوری یادبگیریم؟چه مراحلی داره؟چه کتاب یا منبعی مطالعه بشه؟

20. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام. به نظر بنه حقیر ابتدا همونطور که خودتون فرمودید بهتره با یادگیری ساز شروع کنید که اگه این کار زیر نظر استاد باشه بسیار بهتره و در کنارش کم کم تئوری هم یاد میگیرید. و بعد از مدتی میتونید کم کم خودتون کتاب های تئوری تهییه کنید و مطالعه کنید و سوالات رو اط استادتون بپرسید.

بارگذاری...