راهنمایی در مورد خرید سنتور

شروع موضوع توسط Persian_Star ‏20/5/13 در انجمن سایر سازها

تاپیک راهنمایی در مورد خرید سنتور تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. Persian_Star

Persian_Star عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان..قصد دارم یه سنتور بخرم...کاملا مبتدی ام...بودجه هم تا 500 تومن هست..میخوام ببینیم چه سنتوری بگیرم خوبه؟از کجا؟لازمه زیاد خرج کنم؟موقع خرید چه نکاتی رو چک کنم؟و این اینکه از لحاظ یادگیری سخته یا آسون؟هزینه ی کلاسا چجوریاس؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. mehrdadn32000

mehrdadn32000 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    بودجتون برای یه ساز مبتدی کافیه ولی در نظر داشته باشید که بعد از مدتی باید سازتون رو عوض کنید.در مورد ساز تا سعی دارین از مغازه خرید نکنید از سازنده خرید کنید البته بودجتون برای این کار پایینه.برای خرید به گوششیهای ساز توجه کنید که ترک نخورده باشه.صفحه ی ساز تاب نداشته باشه.بیش از حد رنگ نداشته باشه.روی سیمهای زرد پشت سر هم نتها رو بزنید و بشنوید که نتها تلفیق داشته باشن و صداها گم نباشه.برای یاد گیری هر سازی سختیه خودشو داره و پشتکار از پس هر سختی بر میاد.بهتون پیشنهاد میکنم از آموزشگاهی شروع کنین که فعال باشه و با برنامه هاش شمارو علاقه مند نگه داره.در ابتدا از کلاس خصوصی پرهیز کنید

3. alireza-hj

alireza-hj

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام 500 تومن برای خرید یه سنتور مبتدی زیاد هم هست من خودم یه سنتور مبتدی دارم اگر خواستی پیام بده.

4. Persian_Star

Persian_Star عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام...متاسفانه تجربه خوبی از خرید دسته دوم ندارم...ترجیح میدم دست اول بخرم..ممنون ازت

دوستان من تئوری موسیقی رو در حد آهنگسازی بلدم...برای یادگیری، کتاب و سی دی های آموزشی میتونه مفید باشه و تا حدی کارم رو راه بندازه؟

5. mehrdadn32000

mehrdadn32000 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    موسیقی اصیل ایرانی سرشار از تکنیک ها و مفهوم های احساسیه..هرگز به خودآموز اکتفا نکنین که راه کج رو به شما نشون میده.سلز دسته دوم ارزشش از نو بیشتره ولی باید با شناخت کافی خریداری بشه... در انتخاب ساز دقت کنید ساز بد شمارو حتما زده میکنه.من 15سال هست که دارم سنتور میزنم و تجربه ی بسیار در تعویض ساز دارم

6. moreka

moreka

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من نوازنده آماتور سنتور هستم و قصد تعویض سازم رو برای بار دوم دارم. می‌خواستم بدونم که با سنتورهای امید علیزاده و فلاح شمسی (گیلان) آشنا هستی؟ خیلی تو نت سرچ کردم و مطالب زیادی درباره اینکه چه چوبی برای سنتور خوبه و… خواندم ولی مهارت استاد چیز دیگریست. ضمن اینکه بسیاری از نامهای معروف هم انگار فقط سنتورها را مهر می‌کنند و عملا ساخت آن به دست افراد دیگر انجام می‌شود. این بار می‌خوام سازی بگیرم که نشه ازش ایراد گرفت، چه ایراد ظاهری چه ایراد موسیقایی. شما چه کسی را توصیه می‌کنید؟

7. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فروش سنتور

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز من یه سنتور دارم می فروشم برای خودم 400 تموم شده. اونم یکی از دوستام که کارش ساختن سنتوره برام ساخته کلی هم منت سر ما گذاشته که چوبش ماله 30 سال پیشه و از این حرفا دیگه راستو دروغشو نمی دونم چون تخصصی تو این کار ندارم خواستی پیغام بده من میفروشمش

8. mehrdadn32000

mehrdadn32000 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز شما بع دنبال مهر نباش من به شخصه فقط مهر اقازاده رو قبول دارم.اساتید بزرگ از ساز ایشون استفاده می کنن.ولی شما شخصا برو کارگاه در متن قبلی خصوصیات یه سنتور خوب رو برای شما نوشتم در ضمن پیشنهاد من اینه که از شمال ساز نخرین.من خودم بچه ی گیلانم اب و هواشو کاملا میشناسم

9. hameddani

hameddani

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب آقای mehrdadn32000
    مشخصه که متاسفانه از سنتور سازی هیچ گونه اطلاعاتی ندارید و متاسفانه بچه گیلان هم نیستید چون اگر بودید حداقل فلاح شمسی و سازهاش رو یکبار از نزدیک در کارگاهش می دیدید و حرف خودتون رو پس می گرفتید و به گیلانی بودن خودتون افتخار می کردید و بی اثر بودن آب و هوا بر روی سنتور های ایشان را از نزدیک مشاهده می کردید. تمام اساتید داخل و خارج استان به بی نظیر بودن سازهای ایشان صحه گذاشتند بعد توی گیلانی غریبه پرست مرغ همسایه غاز بین ....
    بیشتر تحقیق کن دوست خوب و به این فکر کن که ایتالیا و آلمان و ... هم بسیار مرطوبن مثل گیلان اما بهترین سازهای جهان مثل ویولون استرادیواریوس در اونجا تولید شده. بیشتر تحقیق کن. خیلی بیشتر. مطالعه کن. خیلی زیاد. به این فکر کن که ساز ساخته شده در مناطق خشک رو بیاری گیلان افت صدا خواهد داشت و چال می ره و باد می کنه اما ساز فلاح شمسی رو بدون اینکه مشکلی براش پیش بیاد با افزایش کیفیت صدا و با افتخار و غرور می تونی ببری به مناطق خشک.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. hfthunder

hfthunder

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    دوستان منم میخوام یه سنتور بخرم و مبتدی هستم
    تا 400 تومن هم میتونم خرج کنم یه راهنمایی بکنید لطفا
    من هر چقدر تو اینترنت گشتم نتونستم یه لیست قیمت ببینم
    حقیقتش مدل و مهر هم نمیشناسم
    تو حدود 400 تومن ( حالا یه خورده بالا پایین مهم نیست ) یه سنتور خوب به من معرفی کنید لطفا
    ممنون از شما...

11. oraa

oraa

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    با سلام خدمت تمامی دوستان گلم ، http://www.santuri.ir سایت تخصصی سنتور که خودم ازش 2 تا سنتور خریدم که کاملا حرفه ای هست حتی سنتور شما را در صورت نداشتن کیفیت پس میگیره و گارانتی یک ساله داره که شما می تونید ازش به حداقل پول حرفه ای ترین ساز را بخرید ، اسم سایت کارگاه سنتور | کارگاه نوازندگی سنتور | سنتور | خرید سنتور | خربد آنلاین سنتور | ثبت نام در سایت سنتوری | هست .
    واقعا عالیه برای خانومم خریدم نیمه حرفه ایشو وقتی به استادش نشون داد گفت حرف نداره رفتم واسه خودم تمام حرفه ایشو خریدم واقعا عالی بود
    موفق باشد

آخرین ویرایش: ‏10/4/14
  12. *shahin*

*shahin*

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان..قصد دارم یه سنتور بخرم...کاملا مبتدی ام...بودجه هم تا 500 تومن هست..میخوام ببینیم چه سنتوری بگیرم خوبه؟از کجا؟لازمه زیاد خرج کنم؟موقع خرید چه نکاتی رو چک کنم؟و این اینکه از لحاظ یادگیری سخته یا آسون؟

13. oraa

oraa

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    دوست عزیز برای خرید یک سنتور خوب باید یک نفر از اساتید ساز شما را تایید کنه ، با این بودجه ای که دارید میتونید از سایت خرید سنتور | خرید اینترنتی سنتور | سنتور طبری | سنتوری ساز خودتونو سفارش بدید ، شاید خرید اینترنتی هنوز مرسوم نشده اما من سازی که خریدم از این سایت با سازی که دوستم 800 تومن از بیرون خرید خیلی فرق میکنه اصلا باورش نمیشد که با 400 تومن خریدم ، این سایت تمامی مجوز های کافی داره یعنی از خریدت اطمینان داری درصورت تخلف میتونی شکایت کنی ، به نظر من بهترین راه همینه که از خریدت مطمئن باشی چون تو فروش ساز دقل بازی خیلی زیاد ، اگر ایشالله از این سایت خریدی ببر به استادت نشون بده اگه تایید نکرد بیا اینجا به من بدو بیراه بگو اگرم تایید کرد به جونم دعا کن ، در هر صورت از هرجا ساز میخری باید یک استاد ببینتش خودت چون مبتدی هستی متوجه نمیشی . پس بهتره ازیک استاد نوازنده که سازنده هست بخری ، مثل سنتور طبری . موفق باشی

14. savita

savita

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    سلام دوستان.من تصمیم دارم کلاس سنتور برم خیلی درمورد خرید ساز مناسب سرج کردم ولی هرکی از یه ساز و سازنده تعریف میکنه گمونم خیلی سلیقه ای هستش! حالا سوال من اینه که اگه بخوام از خود یه سازنده تو تهران سنتور بخرم کسی هست که کارهاش معتبر باشن؟ و اگه اره لطف میکنید شماره و ادرسشو بهم بدیم؟ و دیگه اینکه تو شروع کار استاد چقدر اهمیت داره؟ اخه من بدلیل یه سری مشکلات فعلا فقط میتونم جایی که بهم نزدیک باشه رو واسه کلاس رفتن انتخاب کنم و ناچارا استاد شانسیه دیگه واسم! به نظرتون صبر کنم شرایطم مساعد شه واسه رفتن پیش یه استاد معروف یا واسه شروع زیاد فرقی نمیکنه؟ و در اخر اینکه نمیدونم درست بود سوالامو اینجا مطرح کردم یا نه چون همین الان عضو شدم و زیاد وارد نیستم به قوانین سایت!به هرحال ممنون میشم جواب بدید

15. oraa

oraa

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    دوست عزیز سنتور 9 خرک سل کوک که استاندارد سنتور هستو خریداری کنید و و سنتور هایی که برند هستند ، مثل سنتور ناظمی ، یحی یا طبری خریداری کنید . حتما به سایت santuri.ir مراجعه کنید ، به نظرم بزرگترین ارسال کننده ساز سنتور طبری در ایران ، نمیخوام تبلیغ کنم اما بعد خرید مثل من دوستاتم معرفی میکنی . برای کلاس هم اگه غرب تهرانی یه استاد حرفه ای میشناسم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  16. savita

savita

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    ممنون از توضیحاتتون. بله غرب هستم ممنون میشم معرفیشون کنید

17. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
  18. savita

savita

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    ممنونم. واقعا کار سختیه مگر اینکه یه نوازنده واسه ادم سازو بخره :(

19. savita

savita

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    فکر نمیکنید 1-2 میلیون هزینه کردن واسه شروع کار زیاد باشه؟! من فکر میکردم سنتور تو این رنج قیمت واسه حرفه ایهاست

20. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    نخیر اما سوال خوبی رو پرسیدید
    سنتور مشقی خوب حدود ۳۰۰- تا ۴۰۰ تومان هست . کمی بیشتر هزینه کنید و یک سنتور عالی تهیه کنید . از همون ابتدا سعی کنید گوشتون رو به شنیدن صدای خوب عادت بدید .
    نکته دوم اینجاست سنتور مشقی کمتر خرید و فروش میشود و در صورت فروش هم کلی ضرر میکنید ولی در موسیقی و صدا یک مسیله ای هست که اگر امکان خرید وسایل High end رو دارید این کار رو حتما انجام بدید ولی اگر مشکل بودجه هست میتونید ساز مشقی خوب هم تهیه کنید.
    سری به تاپیک خرید و فروش وسایل دست دوم کاربران بزنید و ببینید چرا بعضی از تاپیکها بعد از شش ماه یا حتی یک سال هیچ آفری ندارند .
    معمولا صاحب اول و آخر سازها و وسایل ارزون و بی کیفیت همون خریدار اول هست.

موفق باشید.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت سنتور

,
  2. خرید سنتور

,
  3. قیمت سنتور در بازار

,
  4. فروش سنتور,
  5. قيمت سنتور,