راهنمایی در مورد استودیو دوبله

شروع موضوع توسط asareza ‏2/5/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راهنمایی در مورد استودیو دوبله تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. asareza

asareza

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام به اساتید و دوستان هنرمند
    یه سئوال داشتم نمی دونم جاش اینجاست یا نه / در هر صورت اگه بد جایی مطرح میشه ببخشید.
    برای راه اندازی یک استودیو خانگی دوبله ( بدون نیاز به میکس و تنها برای رکورد صدای دوبلور ) به چه لوازمی لازمه / مثلا میکرفون و کارت صدا - چه مارکی ؟ - آیا به چیزی دیگه احتیاجه ؟ البته کیفیت صدا باید استاندارد صدا و سیما باشه . ممنون از راهنمایی شما . در صورت امکان مارک لوازم و قیمتشم بفرمایید .

2. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام

برای یک استودیوی دوبله جدای از کارت صدا و یک مکان با طراحی مخصوص برای اتاق دوبله به حداقل 4-5 مدل میکروفون نیاز هستش تا بتونید جنس صداهای مختلف رو به بهترین حالت ممکن ضبط کنید

3. asareza

asareza

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

با تشکر از پاسخ شما
    میسه بفرمایید چه رابطه ای بین جنس صدا و میکرفون وجود دارد و اصولا این رابطه تعریف شده یا نه ، با ذکر مثال لطفا /با سپاس

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله رابطه ایی هستش.
    اما بحث اینجا کمی دشوار میشه مخصوصا با کاری که شما دارید.
    برای مثال اگه بنده بخوام برای استودیو خانگی خودم میکروفون خریداری کنم. اول جنس صدای خودم رو میشناسم و مناسب با اون میکروفون تهیه میکنم.
    میکروفونی که نوع فرکانس دریافتی اون مناسب با فرکانس صدای من یا نزدیک به اون باشه.
    اگه صدایی بم دارم مسلما باید میکروفونی تهیه کنم که قدرت جذب صدای بم اون خیلی زیاد نباشه. و .....
    اما برای کار شما که ممکنه با افراد زیادی با جنسهای مختلف سروکار داشته باشید و احتمالا بودجه خرید چندین میکروفون رو هم نداشته باشید مبحث فرق میکنه.
    شما باید دنبال میکروفونی باشید که تقریبا همه منظوره باشه و بتونه دامنه خوبی رو پوشش بده.
    شما که نمیدونید فردا چه افرادی ممکنه برای کار به شما مراجعه کنند و چه نوع جنسی داشته باشند.
    بهترین کار برای شما میکروفونهایی هستند که مختص وکال ساخته شده و میتونند دامنه مناسب اون رو پوشش بدن
    حالا ممکنه این وسط جنس برخی مشتری ها با میکروفون همخونی نداشته باشه که اگه این تفاوت زیاد نباشه میشه اونها رو با اکولایزر میزون کرد.
    نه اینکه صدای شخص کاملا بم و میکروفون شما هم کاملا قدرتش در فرکانسهای low باشه.
    که در این جور موارد اکولایز کردن به کار لطمه وارد میکنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. خدنگ

خدنگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : راهنمایی در مورد استودیو دوبله

منم چند تا سوال دارم در این مورد:97:
    من 17 سالمه(16 و خرده ای) استعداد توی تیپ سازی دارم (هنوز روی حس کار نکردم) صدا های زیادی هم در میارم...
    یه فضای آکوستیک کم خرجه کم خرج چقدر هزینش میشه؟(هنوز روی بودجه فکر نکردم ولی میخوام با بودجه ی کم درستش کنم چون راستش بابام از دوبله خوشش نمیاد)
    کسی رو میشناسین(توی همین سایت) که تخصصی توی دوبله داشته باشه؟
    تا الان 2 بار توی تست انجمن گویندگان .... تهران تست دادم اما به خاطر حس قبول نشدم...! به نظرتون چیکار کنم؟
    میدونم زیاد ربطی به موضوع نداره ولی جایی رو پیدا نکردم که بخوام سوالامو بپرسم...
    توی کار دوبله که اتاق تنظیم نیاز نیست؟ ( کارم هنوز حرفه ای نیست در حد مبتدی رو به متوسطم) اگرم نیازه در حد من چقدر خرجش میشه؟
    پشم شیشه چه فرقی با پشم سنگ داره؟
    بازم سوال دارما ولی دیگه بعدا میپرسم ...

6. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

البته پدرای همه ی ما از این جور کارا خوششون نمیاد.
    ولی اتاق دوبله هم نیاز به اتاق تنظیم داره.
    اگه میخوای حرفه ای باشه که هیچی اما اگه یه چیزی باشه که فعلا کارت رو را بندازه بگو تا بهت بگم.
    چون من دوست دوبلور زیاد دارم ولی عضو این سایت نیستند

7. خدنگ

خدنگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

همممم آره میخوام یه چیزی باشه که کارم رو راه بندازه ولی کم خرج باشه :93:
    ممنون میشم اگه قیمت و روش و ... بهم بگی :smile (2):

بارگذاری...