راهنمایی در خرید کیبرد

شروع موضوع توسط Farzado79 ‏13/2/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی در خرید کیبرد تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Farzado79

Farzado79 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام به دوستان عزیز، من با نرم افزار Reason و Fl Studio کار میکنم. در ابتدا میخواستم یک Synthesizer بگیرم که دوستانی بمن پیشنهاد دادند که با توجه به VST و نرم افزارهای خوبی که الان وجود داره و با توجه به اینکه من در حال حاضر کار اجرایی زنده ندارم و همچنین قیمت بالای Synth، کامپیوترم رو Update بکنم و یک Midi Controler بگیرم، که انتخابم رو M-Audio Axiom 61 بود. ولی چون Axiom 61 قیمتش 480 تومان پیشنهاد دیگری شد که با این قیمت میتونم یک کیبرد (Korg یا Yamaha) در حد متوسط بگیرم که هم میتونم به عنوان Midi ازش استفاده بکنم و هم Sound ها و کارایی هایی داخل سیستم هست، نسبت به Midi Controller کاربردهای بیشتری میتونه برام داشته باشه.( البته الان کلاس کیبرد هم دارم میرم ولی چون علاقه من به ساخت موزیک Trance در خرید کیبرد شک دارم، چون خودم مطمئن نیستم تو این سبک موزیک کارایی لازم رو برام داشته باشه، نمی دونم چه انتخابی میتونه انتخاب بهتری باشه؟!) ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    اگه به سبك ترنس علاقه مند هستين همون آكسيوم براتون بهتره.
    چون با داشتن ناب ها ميتونيد روي vst هاتون كنترل بيشتري داشته باشين.
    و كارتون رو بهتر و اسونتر پيش ببرين.

3. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    منم با نظر mr omid موافقم
    کلا در مورد آهنگسازی با کامپیوتر midi controller مناسب تر هست تا Synthesizer
    البته وجود یک synthesizer خوب مثل Virus TI یا nordwave (برای سبک trance) خیلی مطبوب هست (مثلا برای نواختن و ضبط Lead های سنگین و پر احساس)
    ولی با احتساب هزینه مالی و نایاب و یا کمیاب بودن اینگونه Synthesizer ها بهتر هست که با همون VSTi ها کار رو پیش ببرید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/2/10
  4. Farzado79

Farzado79 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    خیلی ممنون از آقای محبی محترم و Psychopat گرامی بابت راهنمایی. من تو سایت M-Audio مدل Axiom Pro 61 که خیلی شبیه Axiom 61 و Keystation pro 88 (که دومی فکر میکنم 7 اکتاو) رو هم دیدم اما جاهایی که مراجعه کردم برای خرید این مدل هارو ندیدم. ولی فکر میکنم که قیمت بالایی داشته باشند. نظر شما در مورد این دو مدل چیه؟ ممنون.

5. Farzado79

Farzado79 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    شرمنده سئوالام زیاد شد ولی با وجود تنوع زیاد محصول و کاربردهای مختلف کیبرد، انتخاب یک مدل درست آدم رو مستاصل میکنه. یک مدل PCR-800 Roland هم هست از نظر قیمت که فکر میکنم از Axiom 61 بالاتر از نظر کیفیت تا اونجایی که دنبالش بودم باز همون Axiom 61 رو پیشنهاد میدادند. اگه نظرتون بگین ممنون میشم.
    در ضمن Synth Virus Ti و Nordwave حدود قیمتشون رو 2 میلیون تومان ؟ مرسی

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين مدلي رو كه از edirol معرفي كردين هم خوبه.
    اكسيوم پرو هم مناسبه.

7. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    Edirol قیمت جهانیش خیلی پایینتر از این حدود هست ولی تو ایران نزدیک به 2.5 تا 3 برابر فروخته میشه
    از نظر استحکام knob و fader ها و همینطور کلاویه از نظر من اصلا مناسب نیست (البته نسبت به قیمت حال حاضر ایران)
    ولی از نظر واسط بین سخت افزار و نرم افزار (ارتباط پارامتر های midi بین Soft Synth و controller از Axiom پیشرفته تر هست )
    قیمت اون synth ها هم بین 2 تا 3 هست بسته به مدلشون و یادتون باشه که اینها Analoge Modeling هستند.

8. Farzado79

Farzado79 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    بازم ممنون از دوستان عزیز بابت راهنماییتون، و تشکر میکنم از این اطلاعات عالی که در اختیار من گذاشتین.

بارگذاری...