راهنمایی در خرید و معرفی Drum Machineها

شروع موضوع توسط Holymen ‏21/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی در خرید و معرفی Drum Machineها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Holymen

Holymen عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام خدمت دوستان عزیز.

در انجمن جستجوهای زیادی انجام دادم ولی توضیحات و نکات مفیدی بصورت جامع در مورد این قطعه مهم داده نشده بود. بنابراین تصمیم گرفتم یک تاپیک مجزا در مورد این قطعه مهم که متاسفانه کمتر در موردش بحث شده ایجاد کنم. تقریبا در اکثر استودیوهای خانگی ساخت و ضبط موسیقی الکترونیک بخصوص در ساخت ریتم‌های مختلف در Trance از این وسیله استفاده میشه که بهره‌گیری از نوع نرم افزاری یا سخت‌افزاری Drum Machine بسته به نوع ریتم و سبک آهنگسازی متغیر هست. البته ایجاد افکت‌های مختلف هم از کاربردهای دیگه دستگاه به شمار میره. حال سوال این هست که در ایجاد و تجهیز یک استودیو خانگی و صرفا برای ساخت موزیک Trance در سطح بالا و حرفه‌ای آیا خرید این قطعه جانبی همانند میکسر، میدی کنترلر و سایر تجهیزات ضرورت داره و یا استفاده از VSTهای مختلف و قدرتمند نیازهای آهنگسازی رو کاملا برطرف می‌کنند؟

همونطور که در تصویر زیر می‌بینید این وسیله هم در کنار سایر وسایل تخصصی یک استودیو یافت میشه.

{username}-{filename}

البته در میان سایت‌های فارسی متاسفانه هیچ موردی برای معرفی و فروش ماشین‌های درام در دست نبود و فکر می‌کنم یافتن اینطور قطعات همانند سینتی‌سایزرهای Access در ایران بخاطر استفاده پایین و کمیاب بودن سخت باشه که شاید دلیل این امر تکیه و وابستگی اکثر آهنگسازان به قدرت‌های نرم‌ افزاری باشه تا سخت‌افزاری و هزینه‌های کمتری به همراه داره. فکر می‌کنم برندهای Akai و Alesis در زمینه ماشین‌های درام در صدر باشند.

{username}-{filename}

امیدوارم دوستان بیان و در این مورد بیشتر توضیح بدن که آیا خرید این دسته از ابزارها برای آهنگسازی الکترونیک بخصوص در سبک Trance ضرورت داره و یا استفاده از Padهای متداول بر روی میدی‌ها همانند قبل موثر هستند. همچنین وضعیت فروش و یافتن این موارد در بازار ایران چطور هست.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    امروزه با وجود ميدي كيبوردها و دارابودن پد درامز روي اونها معمولا كسي سراغ اينها نميره.
    اما هستند كساني از جمله خودم كه هنوز دنبال اين پدها و درام ماشينها باشند.
    ناگفته نماند با وجود وي اس تي ها درامز كه روز به روز هم داره به تعداد اونها افزوده ميشه صداهاي موجود در اين ماشينها عملا قدرت رقابت ندارند مگه اينكه اونها رو از طريق ميدي به وي اس تي متصل كنيد.
    اما باز هم با توجه به كوچيك بودن پدها من خودم 3 مدل از اونها رو كه درامز باكس هم هستند رو براي دكور تو استوديوم گذاشتم و بيشتر ريتمهام رو با وي درامز و استفاده از وي اس تي اجرا ميكنم كه بتونم حس نوازندگي درامز و نوانسهاي مورد نظرم رو پياده كنم.

بارگذاری...