راهنمایی درباره کتاب طراحی صدا

شروع موضوع توسط sasan44 ‏15/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک راهنمایی درباره کتاب طراحی صدا تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    سلام به همه
    یکی از دوستان من که در موسیقی الکترونیک تقریبا به سطح نیمه حرفه ای رسیده دنبال کتاب اموزش برای طراحی صدا یا همون Sound Design میگرده من چند تا کتاب پیدا کردم که لینکش رو قرار میدم دوستانی که اطلاعات دارند راهنمایی کنند یا اگر کتابهای خوب و معتبر میشناسید معرفی کنید . مخصوصا اساتید سایت که با این علم اشنایی دارند
    ConTempoNet Edizioni Musicali - Home Page

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. saeedttt

saeedttt عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    سلام.
    منم دنبال همچین کتاب هایی هستم.ولی تا الان نتونستم پیدا کنم.حدوده دوساله دارم رو sound design کار میکنم.مطالب هارو تیکه تیکه از وبسایت ها جمع کردم ولی هنوز احساس میکنم کنم نیاز به یک کتاب کامل درباره ی طراحی صدا با سینتی سایزر دارم.خودم چند تا کتاب درباره فیزیک صوت خوندم که خیلی تاثیر گزار بود.ولی هنوز نتونستم کتابی پیدا کنم که در مورد طراحی صدا با سینتی سایزر بوده باشه.اگه دوستان کتابی یا هر چیز کمکی ای رو میشناسن, لطفا معرفی کنید.
    ممنون

3. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    مبحث به این مهمی چرا کسی بهش توجهی نمیکنه ؟
    به نظر من یکی از راههای پیشرفت در موسیقی الکترونیک بحث صداسازیه که متاسفانه تو این انجمن خیلی مورد کنجکاوی قرار نگرفته .
    از دوستان تقاضا دارم اگه اطلاعاتی دارند با دیگران تقسیم کنند .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne

ریک اسنومن یه کتابی راجب سینتیسیز داشت هرچی گشتم پیدا نکردم

آخرین ویرایش: ‏16/9/15
  5. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    این کتاب منظورته ؟ Dance Music Manual: Tools, Toys, and Techniques
    این لینک امازونه http://www.amazon.com/Dance-Music-Manual-Tools-Techniques/dp/0240521072
    فکر کنم اینم لینک دانلودشه
    https://www.google.com/url?sa=t&rct...9Nj_VYehsST7LJSTJ80xfw&bvm=bv.102829193,d.bGQ

این کتاب یه صورت پایه ای تا مباحث تخصصی اموزش میده ؟

6. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    چپتر 6 توضیحات پایه ای داده ولی نه خیلی کامل حالا من از یکی از دوستان میپرسم تو همین تاپیک اسم کتاب رو براتون میذارم

7. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    در الكترو موزيك، مهمترين و پيچيده ترين و مشكلترين و گرانترين بخش saund design هست، شما با خوندن چند كتاب شايد كمى اطلاعاتتون بيشتر بشه ولى بخوائين به جائى برسين، نمى رسين، اگه بخوائين در اين مسير فعاليت كنين، ١. بودجه كافى براى خريد سخت افزارا داشته باشين كه حداقل از پنج هزار دلار شروع ميشه، و براى سيستم مناسب بايد از ده هزار دلار به بالا حساب كنيد، ٢. نياز به دوره كامل حداقل ( دو ساله ) با مهندسينى كه مدرك بين المللى داشته باشن ( از ايران هيچ اطلاعى ندارم كه اصلاً اين رشته، دانشكده داره يا نه )
    پس همون بهتر كمى با سينتى هاى نرم افزارى بازى كنيم;)
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏16/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏16/9/15 ---
    Moogmusic.com
    Moogmusic
    ى سركى بزنين :thumbsup:

8. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:

حرف شما درسته ولی فکر میکنم ایشون نمیخوان دستگاه انالوگ بسازن و برن مثلا کتاب 700 صفحه ای میکروکنترولر و avr رو بخونن فقط میخوان با سینت های دیجیتال صداسازی کنن جوری که هر صدای مد نظرشون باشه رو به راحتی اونم نه شانسی بسازن

9. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne

10. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:

براتون پ خ کردم

11. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت معرفی کتاب .
    بله متاسفانه بعضیها به دلایلی, این جور تفکرات را سالها با خودشون همراه میکنند حتی تا توی گور!
    البته ایشون هم به بخشی از ماجرا اشاره کرد که مورد بحث من نبود و در جای خودشون حرف درستی زدند .
    بازم ممنون.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏17/9/15 ---
    دوست عزیز ممنون که خواستی یه کمکی بکنی ولی همینطور که جناب majdodin فرمودند فعلا هدف یادگیری صداسازی نرم افزاری , اون هم به صورت اصولی است که میشد راهنمایی های بهتری صورت داد و پس از این یادگیریها میشد که برای فراگیری صداسازی به وسیله سینت های سخت افزاری هم اقدام کرد ولی اینکه شما بگین که با طی این راه به جایی نمیرسید و افکار منفی رو به سمت سوال کننده پرتاب کنید فکر نمیکنم کار درستی باشه . در ضمن به سایتی که معرفی کرین هم یه نگاهی انداختم مرسی بابت معرفیش . شما هم یه نگاه به این دو موضوع بندازید سایت اول تصاویری از استودیو هانس زیمر بزرگ و یه عکس هم از استودیو ارون حسینی اهنگساز خوب ایرانی میزارم البته منطور من مقایسه این دو عزیز نیست ولی دلیل نمیشه که بگیم ما چون لوازمی در حد هانس زیمر نداریم پس راه پیش رفت به طور کامل بستس
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/9/15 ---
    فکر کنم اون لینکی که گذاشتم مورد تائید مدیران نبوده عکساشو براتون میزارم

فایل های ضمیمه:

12. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عزيزان، قصد من افكار منفى و... يا توهينو ... نيست، متأسفانه اكثراً برداشتهاى اشتباهى ميشه،
    ى توضيح مختصر: ببينيد الان توى اين سايت چند نفر علاقه مند به موسيقى داريم، كه همه مشتاقانه، تلاش براى پيشرفت ميكنن، از طرفى از مديران اين سايت
    بايد قدردانى لازم بشه كه حداقل همچين سايتى هست، از طرفى هم اگر ما كمى ريشه اى فكر كنيم الان موسيقى ايران، موسيقى مردمى شده، يعنى دولتمون هيچ سرمايه گذارى در اين رشته نميكنه، اين مائيم كه چه داخل كشور چه خارج كشور تلاش ميكنيم كه اين رشته رو زنده نگهداريم و روز به روز براى پيشرفت، تلاش ميكنيم، به نظرتون در كل ايران ما چند دانشگاه موسيقى و چن استوديوى حرفه اى ( منظورم استوديوى استاندارد، بيش از ده اتاق، بيش از پنجاه نفر مشغول باشن) خدمت علاقه مندان موسيقى ارائه ميشه؟ خدمتتون عرض كنم، بيشتر از ى ساله تلاش ميكنم SAE Institute ى شعبه اى هم در ايران باز كنه ( كه با خيلى مشكلات روبرو هستيم ) كمى تحقيق كنيد ببينيد جايگاه موسيقى ايران در جهان در كدوم رديف قرار داره، و در چه كلاسى (٣يا٢يا١)،
    خدارو شكر، با همين چنتا كتاب خوندنا همه شديم Songwriter، بعدش Music Producer، بعدش Composer، بعدش Arrangement، و ميكس-من و خواننده هم كه ديگه خودمونيم!!!!!!! حالا اينا كمه ، ميخوائيم Sound Design Manager هم بشيم، حالا يكى پيدا شده ى اطلاعاتى ميده، نبايد سريع برداشت اشتباهى كنيم، لطفاً تو سايت يكى از دانشگاهاى موسيقى ى چرخى بزنين، ببينين براى هر كدوم از اينا چن سال دوره ميخواد.
    براى همه آرزوى پيشرفت و لحظات شيرين موفقيت رو دارم:thumbsup:

13. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    دوست عزیز من متوجه منظور شما در پست اول شدم و همینطور از سختیهای این راه و زحمتهایی که باید در طول چند سال متحمل شد تا این کار رو یاد گرفت هم اطلاع دارم ولی کسی که میخواد موزیک الکترونیک کار کنه باید صدا سازی بلد باشه حالا که ما امکانات سخت افزاری زیادی نداریم مجبوریم کار با نرم افزارهارو به خوبی و اصولی یاد بگیریم . من نمیخوام همه چیزو با هم یاد بگیرم و خود من هیچ اعتقادی به این موضوع ندارم و کاملا مخالف هستم که کسی تمام کارهای مربوط به ساخت و تنظیم و ضبط یک اثر را به تنهایی انجام بده ولی اهنگساز الکترونیک باید صداسازی هم بلد باشه و من هم در این مورد راهنمایی میخواستم و ممنون از تو بابت مسائلی که گفتی . من خودم از تمام کمبودها و مخالفتها در موسیقی اگاهی دارم و در ضمن من خودم کلاسهای مختلف موسیقی در ضمینه اهنگسازی پیش اساتید مختلف رفتم و فقط به فکر کتاب خوندن نیستم و هر روز چند ساعت رو مشغول نوازندگی و تمرینهای مختلف هستم همینطور که دوستم «sasan44 »در سوالش گفت من در ضمینه موسیقی الکترونیک نیمه حرفه ای هستم و قصدم یادگیری حرفه ای طراحی صداست ولی همینطور که خودتون گفتید در ایران جایی برای یادگیری این حرفه به صورت تخصصی وجود نداره و بهترین کار یادگیری از طریق کتابهای معتبر و تمرین زیاد است اونم طی چند سال نه در عرض یکی دو ماه
    که البته شما در این ضمینه کمکی نکردید و کتابی معرفی نکردید
    « اینو توضیح بدم که من sasan44 نیستم ایشون یه لطفی کرد و از طرف من با اکانت خودش سوال کرد من عضو سایت نیستم »
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏17/9/15 ---
    راستی یادم رفت بگم شما که با دانشگاههای موسیقی اشنایی دارید لطفا اگه امکانش هست لیست کتابهای که در مورد موسیقی الکترونیک در این دانشگاهها تدریس میشه رو بگید . منظور من اهنگسازی و صداسازی هست نه میکس و مستر و رکورد
    اینو اقای majdodin معرفی کرده
    http://fs2.filegir.com/hosseinkargar/BcmnSthrzd.rar

14. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Synthesis - Courses - Pyramind
    Synthesis & Sound Design Online Course
    Dubspot | Electronic Music Production & DJ School NYC , LA & Online
    Berklee Online
    البته بهترين دوره هاى آنلاين مال HOFA-College | (Fern-)Kurse für Recording, Mixing und Musikproduktion است، كه به زبان آلمانى، نميدونم به دردتون بخوره
    از اين سايتها هم اطلاعات زيادى بدست ميارين

Synthesizer:
    Synthesizer Wiki
    Videos
    Synthesizer-Diplom - Synthesizer Wiki
    ى موضوعى رو هم خدمت دوستان علاقه مند عزيز بگم، البته با تفاوق و مطلع بودن مديران سايت؛
    بخاطر اينكه افرادى مثل شمارو ميبينم كه تشنه پيشرفت هستيد ( كه خيلى تحسين برانگيزه ) ولى از كمبود امكانات با مشكلاتى روبرو هستيد،
    هر نرم افزارى، يا هر مجموعه آموزشى و... كه براتون مقدور به خريد از خارج از كشور نيست مثلاً به علت مشكلات نداشتن كرديت كارتو...
    با همكارى مديران سايت ميتونم براتون بخرم و بفرستم ايران ( با توجه به نرخ ارز روز + هزينه پستى )
    فكر ميكنم اگر چند نفره اقدام به خريدى، بشه مقرون به صرفه خواهد شد، حالا ببينيم مديران سايت چه پيشنهادى ميدن.
    موفق باشين

15. sasan44

sasan44 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -1
    ممنون بابت معرفی این سایتها چند تاشون رو قبلا دیده بودم ، لینک دانشگاه ها رو هم دیدم کلاسهای انلاین جالبی دارند اگه بشه راحت ثبت نام کرد،نمیدونی تو این دانشگاه ها چه کتابهایی تدریس میشه چون اکثر دانشگاههای خوب یه انتشارات هم برای چاپ کتابهاشون دارند اگه نشه انلاین ثبت نام کرد فکر کنم بهترین راه خوندن کتابهاشونه.
    راجع به خرید محصولان اموزشی هم منظورت چه اموزشهاییه چون بالای 90 درصد اموزشهارو میشه از تورنت راحت گیر اورد همچنین تقریبا همه ی نرم افزارهارو

بارگذاری...