راهنمایی درباره کتاب سلفژ پوزولی

شروع موضوع توسط Rocker ‏4/2/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک راهنمایی درباره کتاب سلفژ پوزولی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Rocker

Rocker عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام به همه اساتید گرامی و دوستان عزیز به ویژه جناب fender برای راهنمایی هایی که در زمینه خرید کتاب سلفژ پوزولی(کانتاتی و پارلاتی)داشتند.دوستان من این کتاب رو تهیه کردم اما از نوع تمرین اون اگاهی ندارم و اینکه به چه صورتی و توی چه بازه ی زمانی تمرین کنم و اینکه مباحث رو تا چه حد تکرار کنم.لطفا من رو راهنمایی کنید.ضمنا تصویر صفحه اول این کتاب رو از توی پیوست می تونید ببینید تا اگر لازم بود توضیحاتی بدید.
    از همکاری شما ممنونم...

فایل های ضمیمه:

• راهنمایی درباره کتاب سلفژ پوزولی-pozzoli.jpg
      pozzoli.jpg
      اندازه فایل:
      221.4 KB
      نمایش ها:
      80
  2. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    همونطور که می دونید این کتاب از 2 بخش کانتاتی و پارلاتی تشکیل شده.قبل از شروع هم باید به خوبی انواع کسر میزانها رو بشناسید و بر کلید سل و فا هم تسلط داشته باشید.جدیدا روی کتاب یک سی دی هم هست که درس ها در اون سی دی اجرا شده.بهتره که در شروع از حرکات دست و پا برای کنترل ریتم و محاسبه ی ارزش زمانی نت ها استفاده کنید.

پیشنهاد من به شما اینه که حتما این کتاب و کلا سلفژ رو نزد یک استاد کار بلد کار کنید چون به تنهایی و به شکل خود آموز شما قادر به رفع ایرادات و اشکلات احتمالی نخواهید بود ضمن اینکه ممکنه استادتون در این زمینه آموزش های جانبی مثل جاذبه و شناخت بیشتر صدا و فرکانس نت ها به شما بدن.

3. Rocker

Rocker عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    بسیار از توضیحاتتون ممنونم امیر آقا...اما سوال بعدیم اینه که این سی دی که گفتید به زبان فارسی هست یا نه؟ و اینکه جایی رو برای خریدش سراغ دارید؟

4. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در سی دی، درسها اجرا شده.

البته کتاب سلفژ پوزولی رو انتشارات رهام هم منتشر کرده که در اون کتاب در سی دی هم آموزش و توضیحات لازم به زبان فارسی هست و هم اجرای درسها.

5. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده هم در تایید فرمایشات آقای به نژاد توصیه میکنم سلفژ رو حتما با استاد کار کنید.چون تنهایی اصلا" راندمان زیادی نداره.ضمن اینکه قسمت اعظم سلفژ شنیدن هست.
    موفق باشید

6. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    با تائید حرف اساتید عزیز
    حتما پیش یک استاد
    سلفژ رو کار کنید مخصوصا این متد رو٬و اگه از رو کتاب تمرین کردید سعی کنید ملودی ها رو حفظ نکنید مثل یک آهنگ و تکرار کنید٬بلکه بتونید اپن نت رو که می خواید رو با گوشتون پیدا کنید
    به نظر من از روش جاذیه هم کمک بگیرید خیلی کمکتون می کنه!
    مثلا نت دو رو به عنوان پایه می گیرید و بعد نت ر رو میگید و بعد بازم دو٬ بعد می ر دو٬ ...

7. Mas64

Mas64 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همانطور که اساتید گفتن ، شما باید سلفژ رو با استاد کار کنید ، خصوصا بخش کانتاتی .
    حتما باید کسی باشه که بتونه ایرادات شما رو بگیره ، سلفژ جزء مسائل بسیار مهم در موزیک هست و نباید شما از اون به راحتی بگذرید .
    البته برای رسیدن به نتایج اصلی در موسیقی باید تجربه کنید ( موسیقی یعنی تجربه)
    کتابهای خودآموز در بازار زیاد هستند ، ولی اصلا نتیجه خوبی نخواهد داشت .
    موفق باشید :smile (46):

8. Rocker

Rocker عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    از تمامی دوستان و اساتید بزرگوار متشکرم...به نکات خوب و ارزنده ای اشاره کردید.از همتون ممنونم:smile (61):

9. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    با توجه به حرف های تمامی دوستان فکر نمیکنم دیگه لازم باشه من هم تاکید کنم که حتما پیش یه استاد خوب کار کنید
    اما جند نکته کوچیک رو در مورد تمرین سلفژ بهتون میگم که میدونم به دردتون میخوره . . .
    1 - اینکه مدت زمان تمرینتون به حدی باشه که درسهای مربوط به کانتاتی حفظتون نشه چون در این صورت غرور کاذبی بهتون دست میده که فکر میکنید صداها و فاصله ها رو تشخیص میدید اما در واقع این طور نیست و شما فقط طوطی وار درسها را حفظ کرده اید به نظرم بعد از هر نیم ساعت تمرین خوبه که 2 ساعت وقفه بندازید
    2 - پارلاتی رو هرچقدر تمرین کنید مفیده البته همراه با حرکت هر دو دست این باعث میشه تمرکزتون روی تمرین بالا بره
    3-تمرینات جدا از کتاب داشته باشید مثل خواندن صداهای آکورد های ماژور مینور کاسته افزوده و ... یا خواندن گامهای ماژور و مینور و یا گام های تمام پرده یا گامهای کروماتیک و ...
    4-در هنگام تمرین کانتاتی به هیچ وجه همراه با پیانو نخونید اول صدا یا فاصله مربوطه رو بشنوید بعد تکرار کنید
    به هر حال امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی به داداشم کرده باشم
    یا علی

10. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    البته برای تمرین٬اوایل گام ماژور و آکورد ماژور( c) رو بخونید خیلی بهتره٬ و آکورد رو هم به صورت آرپژ بخونید
    مثلا: دو٬ می٬ سل٬ دو٬ سل٬ می٬ دو

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کتاب سلفژ پوزولی pdf

,
  2. کتاب pozzoli

,
  3. پوزولی

,
  4. دانلود کتاب سلفژ پوزولی,
  5. تمرین پوزولی ,
  6. دانلود کتاب سلفژ پوزولی 1151,