راهنمایی درباره مارک گیتارهای(بیس)متوسط

شروع موضوع توسط abanegan ‏2/12/14 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمایی درباره مارک گیتارهای(بیس)متوسط تالار گیتار در persian-music.org.

1. abanegan

abanegan عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    میخام در باره این برندها (mavis-photogenic-sx vintage-Monaty-aria-history...) بیشتر بدونم مزایا یا معایبشون چی هست و اینکه ارجهیت خرید با کدومشونه و کدام کشور ژاپن.مکزیک.چین.فیلیپین.اندونزی...و اینکه موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. abanegan

abanegan عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هیشکی نیست جواب بده؟! یعنی همه فندر شناسن؟!!

3. erfan235

erfan235 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    دوست عزیز ارجعیت تو یه ساز بیس و الکتریک در کشور ساخت به این قرار است:
    اول امریکا بعد ژاپن بعد مکزیک بعد کره بعد اندونزی بعد هند بعد چین
    اگه مارک میخوای که بیشتر sterling و ibanez , cort , squier ,fender بیسشون خوبه
    رنج قیمت بگو تا بهت مدل مناسب قیمت بگم
    در مورد نکات خرید مفصل بهت توضیح خواهم داد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. abanegan

abanegan عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    رنج قیمت تا 700 تومن
    الان یه sx مکزیکی پیدا کردم حدود 600 و همینطور مارک photogenic و legend ژاپن که اینا هم در همین حدود قیمتن... فقط چیزی که هست اینه که sx سایت داره و تقریبا مارک شناخته شدست ولی از اینای دیگه چیز زیادی نتونستم پیدا کنم..

5. erfan235

erfan235 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    دوست عزیز sx که کپی کاری میکنه از فندر مارک معتبری نیست علی رغم داشتن سایت
    به اون یکی ها هم باید بگم خودت جواب سوال خودت گفتی
    ببین باید این مارک تست بشه توسط خودت نمیشه چیزی گفت من تا حالا sx ننواختم ببینم خوبه یا بده ولی میدونم گیتار کم اشناست
    با این بودجه از گیتارایی که معروف هستند نمیشه خرید گیتاری خوب با کمترین بودجه حدود1140000 هستش یکم صبر کن اونو بخر که من خودم تستش کردم خیلی خوب بود اخه برادرم بیس کار میکنه براش خریدم این بیس دارای چوب agathis است که هم خانواده alder است 24 فرته
    لینک مشخصات
    Cort Action گیتار بیس کورت

6. erfan235

erfan235 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    در مورد نکات خرید باید بگم
    نکته اول neck یا دسته میباشد که باید تمام فرت ها نواخته شود که buzz نداشته باشد (وز وز نکنه)
    دسته باید راست straight , relief باشه البته باید دید خوبی داشته باشی حتی کوچکترین برامدگی نداشته باشه گیتار رو مثل تفنگ میگیری و به دسته نگاه میکنی اینم تصویر
    راهنمایی درباره مارک گیتارهای(بیس)متوسط-relief.jpg
    البته intonation یا صدا دهی هم باید تست بشه یعنی باید فرت ها این نوت هارا در تیونر نشان بده
    راهنمایی درباره مارک گیتارهای(بیس)متوسط-attachment.php?attachmentid=3847&d=1321374959.jpg
    یعنی بیستو باید به gdae کوک کنی در حالت ازاد و فرت 12 نت هارو میگیری باید همان باشد
    دومین نکته باید پیکاپ ها درست کار کنند
    سومین نکته باید گیتار به درستی کوک بشه و...
    در مشکلات دسته باید بگم اگه مانند عکس a شد مشکل intonation میاد و سیم ها سخت کوک میشن سفت سفت که مطلوب نیست
    در عکس شماره b مشکل buzz اونهم شدیدا در فرت های 123 میده که صدای نا مطلوبی داره اگه خیلی شدید باشه اون نت خفه میشه کلا
    البته باید بهت بگم تمامی مشکلات بالا قابل حل با ریگلاژ (تنظیم تراس رود و بریج و صدل)میباشد که توسط متخصص انجام میگیرد خودت نمیتونی حتی با دیدن کلیپ در اینترنت چون کوچکترین اشتباه گیتارتو خراب میکنی ولی بعضی وقت ها با تراس رود قابل حل نیست که اونوقت باید دسته رو عوض کنی که پیدا نمیشه پس فروشنده میگه ریگلاژش میکنم بگو ریگلاژ بکن بعد میخرم

آخرین ویرایش: ‏9/12/14
بارگذاری...