راهنمایی خرید بین rode nt1 با rode nt2

20/3/11
217
19
18
کرمان
پاسخ : راهنمایی خرید بین rode nt1 با rode nt2

من اسمي نياوردم.
شما حرف من و متوجه نشدي
گفتم كه يه تاپيك كامل و با جزعيات بيشتر در مورد اين 2 مايك توضيح داده بشه كه سوالاي همه برطرف بشه
من نگفتم از كسي بهتر تو اين سايت ميشناسم يا نه..
چه ربطي به حرفاي من داشت
گویا شما متوجه صحبت های بنده نشدید.
1بنده ازشما پرسیدم ن اینکه شما این صحبتو گفته باشید:smile (18):
2. بهتر بود در همون صفحه ب پست های سایر دوستان و نظر اکثریت رو جویا میشدید:smile (38):
3. فک نکنم یک کمپانی بیاد بدون دلیل ی محصولشو از ی محصول دیگه گرون تر بزاره:smile (58):
4. اگه در این فروم در مورد این مبحث چیزی رو پیدا نمیکنید می تونید با ی سرچ ساده در سایت های دیگر در مورد این جزئیات(!) جویا شوید:smile (66):
5. موفق باشید:smile (31):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

من هم نميخواستم كابر بيوفته تو گوگل سرچ كنه تا جواب سوالش و پيدا كنه. واسه همين گفتم بحث كلي در اين مورد بشه
اميدوارم اندفه متوجه شده باشيد.
خوش باشيد. :)

11/4/12
1,603
334
83
QOM CITY

ببینین دوس من انتخاب هرچی زی برمیگرده به خودتون.مخصوصال میکروفون.میکروفون شما به جنس صداتونم بستگی داره.البته تو مشخصات این دو میکروفون باید ببینید رنج فرکانسی کدوم چقدره.مثلا اگه شما رنج فرکانس صدای خودتون مثلا 400 به بالاس خوب نیازی نداره میکروفونی بگیرین که از 100 هرتز شروع میشه.این فقط یه مثال بود.به بودجتونم بر میگرده.اما من چون تست داشتم با هردو میکروفون nt 2 a رو تایید میکنم کاملا.واقعا فوق العادست.انتخاب میکروفون بسته به خودتون داره.مثلا خیلیا میگن b1 صدای چندان خوبی نداره.اما به جرات قسم خیلی تمیزه.حد اقل برای من که اینجوریه چون چیزی که من میخوام رو بم میده.

28/12/13
5
0
1
Massachusset

سلام به همه من يه كارت صداي fast track دارم ميخوام بدونم براي rode NT1 مناسبه يا بايد پري آمپ هم بگيرم؟ ممنون

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
29
G Studio

سلام به همه من يه كارت صداي fast track دارم ميخوام بدونم براي rode NT1 مناسبه يا بايد پري آمپ هم بگيرم؟ ممنون
اگر در حد رکورد های خانگی معمولی انجام میدید کاملا مناسب و کیفیت قابل قبولی به شما میده اما قطعا یک پری امپ چند میلیونی رو نمیتونید در کنار این میک و این کارت صدا استفاده کنید.
nt1 در کنار این کارت صدا کاملا منطقی و مناسب است.

28/12/13
5
0
1
Massachusset

اگر در حد رکورد های خانگی معمولی انجام میدید کاملا مناسب و کیفیت قابل قبولی به شما میده اما قطعا یک پری امپ چند میلیونی رو نمیتونید در کنار این میک و این کارت صدا استفاده کنید.
Nt1 در کنار این کارت صدا کاملا منطقی و مناسب است.

مرسي دوست عزيز من همين امروز فردا nt1 ميگيرم

28/12/13
5
0
1
Massachusset

راستی یه سوال ! میکروفون های rode به خصوص NT1 حرف (سین) یا ( چ ) رو میزنن؟ یهعنی منظورم اینه که روی این کلمات اذیت میکنن یا نه ؟

tars

عضو سایت
20/5/13
290
222
43
34
persian-music

بنظر nt1 انقدر خوب هست که با اینکه الان تو بازار 600-650 گیر میاد با میک های تا یک میلیون قابل مقایسس،
ادم وقتی میخواد یه میکروفن 4میلیونی بیگره گزینه ها مشخصه اما حوال یک میلیون داستان گیج کنندس
at2020 550t
nt2 950t
akg PERCEPTION 220 1t
akg PERCEPTION 420 1.250t
SE X1 850t
کسی گزینه آخرو واسه گیتار و وکال امتحان کرده ؟

11/4/12
1,603
334
83
QOM CITY

ببین دوست عزیز که قصد خرید دارین.من راهنمایی شخصی خودم رو بهتون میکنم مابقی تصمیمات با خودتونه.
اول از از همه باید بگم که متاسفانه برخی از ما ایرانی ها عادت به این کردیم که با یه لیوان،حجم آبی معادل بشکه ی 20 لیتری طلب میکنیم و انتظار هم داریم همه ی اون آب که ما میخوایم تو اون یه لیوان گنجانده بشه.کافیه یه مقدار با خودمون حداقل رو راست باشیم.
شما کدوم فردی رو در این دنیا پیدا میکنین که جایی بخوابه که آب زیرش بره؟ دیگه چه برسه به شرکتهای عظیم و .... کاملا اشتباهه که هرجنسی رو از نظر قیمت مقایسه کنیم و بگیم خوب اگه ااینکه ارزونه کار اون گرون رو انجام میده پس ارزون رو میخریم.
بله میکروفون به طور مثال nt1 و nt2 تفاوتشون شاید تو 300000 تومان باشه.بله در کشور ما که موسیقی به عنوان یه زنگ تفریح و متاسفانه متربی به حساب میاد یا ازش سو استفاده هایی میشه خوب چندان تفاوتی نمیکنه برای کسی این موارد.
کافیه یه مقدار واقع بین باشید:
nt 1 a دارای فقط 1 الگوی قطبی هست و فقط از یک طرف میشه رکورد داشت.nt2 a داری 3 الگوی قطبی هست و از یک طرف-دو طرف- و قیمت سوم این که از هر طرفی شما میتونی در میکروفون بخونی و جواب بگیری.
امتیاز کارشناسان در زمینه ی امتیاز دهی به عملکرد میکروفون ها رو اگه دقت کنید متوجه میشید که nt 2 a ضبط ووکال 88 درصد و ظبط ساز 79 درصد هست.اما در nt1 a ضبط ساز 45 درصد هست.
بله شاید بگید اینها چه اهمیتی داره.خوب اون دیگه برمیگرده به واقع بینی و اینکه واقعا چقدر کار موسیقی و رکورد و میکس و مسترینگ براتون ارزشمند باشه.

من به شما دوست عزیز که قصد خرید دارین کاملا روک و صادقانه عرض میکنم تا واقعا درست تصمیم بگیرید.غیر از میک های rode هم میکهای خیلی خوبی در بازار هست.تصمیم آخر با شماست طبق بودجه و کاری که میخواید انجام بدید و انتظاری که از میکروفونتون دارید.

28/12/13
5
0
1
Massachusset

مرسي از دوستايي كه دلسوزانه راهنمايي ميكنن ولي ميكر فون هاي ديگه اي كه توي بازار هستند تو رنج قيمت nt1 &2 ممكنه خوب باشن ولي شركت rode امتحانش رو پس داده ... من اينطور شنيدم كه مطمئن ترين برند توي رنج قيمتي NT1&2 شركت rode هست ...

راستي به سوال من پاسخ ندادين

• عصبانی
واکنش‌ها: rava99
26/7/14
1
0
1
50
معذرت میخوام شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی به بزرگواری خودتون ببخشید
من یه میکروفون nt1-a خریدم (نو) و امروز که دقت کردم دیدم نرگی پشت میکروفون(محل فیش) یکی از سه تا نرگی فیش از بقیه بلندتره آیا این ایراده یا همشون همین طورین

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
57
28
ایران - شمال

nt1 در کنار این کارت صدا کاملا منطقی و مناسب است.
سلام و خسته نباشید .. nt1 , nt2 فاصله ی چندانی ندارند ،به جز برای ضبط ساز
کسی هست اطلاعاتی درباره ی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
داشته باشه ؟ یعنی nt2 a رو میشه با nt2000 مقایسه کرد .. و من اگر استیدو چنل داشته باشم و کارت صدای موتو (AUDIO EXPRESS HYBRID) بهم چه پیشنهادی میدین .. ممنون بزرگوار

sinateo

عضو سایت
27/9/13
22
5
3
تبریز
سلام اساتيد عزيز،لطفا درباره nt2000 هم توضيح بدين ،ممنون

B 2 - 830,000.jpg Behringer B2

Rode NT1 A.jpg Rode Nt1 A

1- با توجه به این تصاویر کدام میکروفن بهتر است ؟
2- آیا بهتر بودن میکروفن به این اطلاعات ربطی دارد ؟
با تشکر

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,278
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام و خسته نباشید .. nt1 , nt2 فاصله ی چندانی ندارند ،به جز برای ضبط ساز
کسی هست اطلاعاتی درباره ی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
داشته باشه ؟ یعنی nt2 a رو میشه با nt2000 مقایسه کرد .. و من اگر استیدو چنل داشته باشم و کارت صدای موتو (AUDIO EXPRESS HYBRID) بهم چه پیشنهادی میدین .. ممنون بزرگوار
ان تی 2000 مایک خوبیه جناب لایت داشتند . همچنین ان تی 2
منتها به عنوان کسی که چند رود دارم. باید عرض کنم اکثر رود ها صدایی تقریبا مشابه دارند به جز مایک ریبون جدید و مایکها تیوب اون.
و بیشتر در دامنه high کمی تیز تر عمل میکنند
مشاهده پیوست 15469 Behringer B2

مشاهده پیوست 15470 Rode Nt1 A

1- با توجه به این تصاویر کدام میکروفن بهتر است ؟
2- آیا بهتر بودن میکروفن به این اطلاعات ربطی دارد ؟
با تشکر
مقایسه جالبی نیست
در این مورد رود صدای بهتری بهتون میده نسبت به بهرینگر. ( البته ممکنه به شلیقه و گوش ما خوش بیاد توضیحات در ادامه )
ضمن اینکه خیلی از نمودارهای و فرکانس ریسپانسهای مایکها روی کاغذ با اونچه میشنوید و سلیقه شما میپسنده فرق میکنه
مدتها ملاک انتخاب مایک برای من همین نمودار فرکانس ریسپانس بود.
اما وقتی تست نهای رو میکردم با اون چیزی که سلیقه م میخواست کمی فرق داشت. لذا دیگه کلا خریدها رو بر مبنای تست اولیه اونم توی محیط خودم انچام میدم.