1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

راهنمایی خرید اسپیکر مانیتورینگ تا سقف3میلیون

شروع موضوع توسط payamjavadipour ‏17/8/18 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک راهنمایی خرید اسپیکر مانیتورینگ تا سقف3میلیون تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. payamjavadipour

payamjavadipour عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان اسپیکر مانیتورینگ به نظرتون چی بخرم ؟ سایز و اینچ ووفر خیلی توی صدایی که میگیرم تاثیر داره آیا؟؟

M-AUDIO BX8 D3
    Presonus Eris E4.5
    mackie cr4
    ---------------
    گیتارالکتریک میزنم .کارت صدا فوکوسرایت اسکارلت2i2 دارم.
    هدف شنیدن خروجی صدا موقع گیتارزدنه !! چون با آمپ اصن نمیشه تمرین کرد. خروجی هدفون از کارت صدا هم اذیت میکنه و خسته میکنه...
    حالا سوال اول کارم درسته یا کلا کار اشتباهیه؟
    مانیتورینگ بیشتر برا تمرینه یا برا رکورد و میکس و مستر؟ یا همش باهم ؟؟؟ بیشتر کاربردش چی میتونه باشه؟
    سقف3تومن میدونم کمه چون قبل گرونی دلار همینا حدود1.5بود الان شدن3.
    اگه جز اینا چیزی پیشنهاد بدین هم ممنون میشم .
    نه توی کار ترنسم نه دی جی و نه حتی وکال ! هدفم از مانیتورینگ فقط همونه که گفتم .
    ممنون میشم گستاریست هایی که تجربه مشابه داشتن اشتراک بزارن.

2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,786 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    پس شما "مانیتور" میخوای. "مانیتورینگ" یعنی "عملِ مانیتور کردن. اسم وسیله یا دیوایس نیست! با اسمِ کامل تر: ساند مانیتور، یا استودیو مانیتور.

خب، قبل از پرداختن به سوال شما، من یک چیزی رو متوجه نشدم. شما نمیخوای از اَمپ استفاده کنی، و میخوای خروجی صدا برای مانیتورها رو از ساندکارت بگیری. حالا افکت رو با چی میخوای تامین کنی؟ نرم افزاری از طریق کامپیوتر؟

• مفید مفید x 1
  3. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,429 / 3 / -2
    شبیه ساز امپ(و افکت) استفاده کن با همون هدفونت.

• خوشبینانه خوشبینانه x 1
  4. m--s

m--s عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 1 / -0
    من اصلا متوجه نمیشم مشکلت با امپ چیه الان؟ توضیح ندادی!!مدلش چیه؟
    میتونی گیتارتو به کارت صدا بزنی و با پلاگین صداسازی کنی و خروجی رو هم به امپ وصل کنی.
    هم افکت های مختلف داری صدا خوب. امپ برای شنیدن صدای گیتار دیگه!! اصلا هدفون استفاده نکن
    برای تمرین چند ساعته مناسب نیست مگر برای چند دقیقه مثلا برای ظبط کردن وگرنه خیلی به گوشت آسیب میزنه
    اگه برای تمرین میخوای اون 3 تومن رو خرج گیتارت یا تجهیزات دیگه گیتار بکنی خیلی بهتره
    ولی اگه میخوای برای میکس و مستر کارهات استفاده کنی فرق داره

• دوستانه دوستانه x 1
  5. payamjavadipour

payamjavadipour عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase

با گیتار ریگ صدا سازی میکنم .
    خروجی رو میخوام از اسپیکر بگیرم.
    آمپ خیلی صداش زیاده و اصن برا تمرین خوب نیس.
    نکته دوم اینکه پدال نویز گیت ندارم و تمرین با آمپ خیلی اذیت میکنه و ...
    آمپ هم که به کارت صدا وسل نمیشه پس مجبورم اسپیکر بگیرم/
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/8/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/8/18 ---
    خب میگم که از هدفون خسته شدم . گوش درد میگیره و سیمش هم دست و پا گیره به وقت نوازندگی آزاد نیستم ...
    گیتارریگ استفاده میکنم حله ... سوالم چیزه دیگه هستش من نیاز به راهنمایی برا خریدم ..
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/8/18 ---

مرسی از جواب کاملت داداش.
    گفتم که مشکلم اینه هدفون اذیتم و نمیشه به قولت برا تمرین استفاده کرد خیلی اذیت میکنه ///

اما خروجی به آمپ که میگی !!!
    کارت صدا رو نمیشه به آمپ خروجی داد !!!
    چجوری آخه ...؟؟؟
    کارت صدا رایت و لفت داره !!! پس باید بره توی دوتا باند ... آمپ که فقط یه ورودی داره !!!
    راهی داری بهم بدی بوصلم به آمپ؟
    رولند کیوب 30 دارم. بشدت نویز داره . نویز گیت هم ندارم برا همین رفتم کارت صدا گرفتم تمرین با آمپ بشدت عذاب آوره هم صدا هم نویز و ....

ینی مانیتور نگیرم؟؟

این ضبظ دوباند سی دی خورا هستا؟؟؟ توی دیوار دیدم 200تومان بخرم؟
    اونارو وصل کنم به ساندکارت چطوره؟ چندنفر این پیش رو دادن
    نظرت؟

6. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,786 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب من استفاده از اسپیکرهای رادیوضبط برای خروجی الکتریک گیتار رو زیاد مناسب نمیدونم! مخصوصاً با اون قیمت ناچیز! شما همونطور که خودت هم خوب متوجه شدی، باید یک جفت مانیتور بگیری (با توجه به اینکه میخوای افکت نرم افزاری استفاده کنی). خیلی ها این کار رو میکنند. نه فقط گیتار ریگ، پلاگینهای Stand alone زیادی الآن اومدند که جوابگوی سلیقه ی حرفه ای ها هم هستند.
    با توجه به قیمتهایی که در سایتهای ایرانی دیدم، با این بودجه شما همون برندها رو میتونی بگیری که خودت اسم بردی. اون برندها در سطح کلاس C هستند و تفاوت آنچنانی با هم ندارن. ولی به درد کاری که شما میخوای انجام بدی میخورن.
    اگر کمی بودجه رو میتونستی افزایش بدی، iLoud Micro Monitor رو توصیه میکردم. برای کار شما فوقالعاده است. نسبت به قیمتش فیدلیتیِ خیلی بالایی در مقایسه با اون سه تا برند داره. اینجا میتونی در موردش اطلاعات کسب کنی.
    ضمناً خروجی ساندکارت شما استریو هست، ولی اَمپ شما مونو. بنابر این کلاً از این داستانِ وصل کردن این دوتا باهم بیا بیرون.
    هدفون رو حرفش هم نزن! چون چیزی نیست که به درد کار تمرین الکتریک گیتار بخوره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. payamjavadipour

payamjavadipour عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase

آها مرسی از راهنمایی !
    اره منم شک کردم چون مونو و استریو ... اصن نشده !!! اون دوستمون گفت من تعجب کردم گفتم شاید راهی هس!!
    سپاس

8. pe32_64

امتیازات:
    +2,429 / 3 / -2
    درود
    یک Active PA Speaker تهییه کنید.
    یعنی در حد حداقل ولوم صدا هم زیاد از حد هستش ؟شاید سایزش بیش از نیازتون هستش؟
    انواع پلاگین های شبیه ساز آمپ نویز گیت رو دارن
    برا اتصال خروجی از کارت صدا به ورودی امپ یک سیستم Re-Amping نیاز هستش، البته اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم
    مساله مونو یا استریو بودن و دو ورودی داشتن نیست اصلا.
    همونطور که گفتم برا اتصال خروجی از کارت صدا به امپ یک سیستم Re-Amping نیاز هستش.
    چون سیگنال درون کارت صدا professional line level هستش(یعنی امپدانس پایین و بالانس شده ) ولی سیگنال کاری گیتار و امپ instrument level هستش(یعنی امپدانس بالا و بالانس نشده).
    پس اتصال مستقیم این دو به هم اشتباه هستش و باید به هم تبدیل بشن.
    به طور خلاصه اینطور:
    professional line level->instrument level: Reamp Box
    instruemt level-> professional line level: DI Box
    میتونی از این اسپیکر های کامپیوتر بگیری و به خروجی هدفون کارت صدات بزنی.

آخرین ویرایش: ‏18/8/18
  9. payamjavadipour

payamjavadipour عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase

ممنونم از اینهمه اطلاعات خوبی که در اختیارم گذاشتید .... پس با این تفاسیر اگه مبدل داشته باشم میشه خروجی رو به آمپ بدم.

رولند30 دارم.
    آره ولوم 1 آمپ هم بشدت بالا هستش و از طرفی نویزگیت که ندارم .... آمپ هم نویز هم فیدبک زیاد داره.
    برای همین کارت صداگرفتم که هم تمرین کنم هم رکورد.
    اما الان میبینم با هدفون اصن تمرین نمیشه کرد و نیاز اساسی به اسپیکر دارم.
    اون مبدل رو کجا میشه تهیه کرد؟؟ چون من نتونستم پیدا کنم

10. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,786 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    پیمان، دوستمون اگه حتی بتونه امپدانسها رو بین آدیو اینترفیس و اسپیکرِ اَمپ بلنس بکنه، مشکل استریو به مونو هم پیش میاد. اینطور که من متوجه شدم، ایشون میخواد کلاً پراسسینگ سخت افزاریِ اَمپ رو بذاره کنار و با پلاگین کار بکنه. پلاگینهای گیتار هم همشون امکانات دیزاین استریو دارن (برخلاف اَمپ ها). مخصوصاً پری سِت های گیتار ریگ پُر از ایمیج استریو هست. ریورب ها، دیلی ها و انواع افکتهایی که در پلاگینها موجود هست، ایمیج استریو دارن. بنابراین استفاده از "یک" اسپیکر برای خروجیِ پراسسینگ با پراسسورهای ویرچوال، دور انداختنِ بخشی از امکانات اون پراسسورهاست. البته که انتخاب با خود ایشون هست. به هرحال میشه خروجی/ورودی ها رو بلنس کرد. اَمپ ها معمولاً مجهز به Line Input هم هستند که برای خروجیِ با امپدانس های بالا هم بلنس شدند. ولی موضوع اینجاست که در این حالت، صدای حاصله با یک اسپیکر، در واقع مونو شنیده خواهد شد.

من همین الآن یک تست گرفتم با گیتار ریگ. زیاد هم جستجو نکردم، همون پری سِت اول (001) رو انتخاب کردم. عمداً هم مقطع مقطع نواختم که بازیهای Delay که چپ و راست میکنه، خوب شنیده بشه. پایین شر کردم میتونی بشنوی. با یک جفت مانیتور که شنیده بشه، تاثیر استریوی افکتها کاملاً پیداست.

حالا اگر دوستمون خواست که حتماً با یک اسپیکر بشنوه، مثل فایل شماره 2 خواهد شنید.

فایل های ضمیمه:

• موافقم موافقم x 1
  11. pe32_64

امتیازات:
    +2,429 / 3 / -2
    درود فرهود عزیز
    موضوع پست من در مورد استریو و مونو نیست ، در بحث این تاپیک و کاری که دوستمون میخوان انجام بدن ، توجه به امپدانس و روش اتصال بین تجهیزات مهم تر هستش.
    بحث مونو و یا استریو بی مورد هستش،چون صدای خروجی از گیتار الکتریک و بیس الکتریک مونو هستش و صدای اونها با پدال و افکتها تبدیل به استریو میشه.همونطور که خودتون گفتید این گیتار ریگ شبیه ساز امپ ، اسپیکر و پدال افکتها هستش و امکانات زیادی رو برای این کار در اختیار قرار میده.
    اینکه دوستمون بخوان مونو تمرین کنند یا صدای استریوی افکتها براشون برا مهم باشه ، موضوع ساده ای هستش و بنا به نیاز و ضرورت میشه سیستم رو تغییر داد.اگر هم درش مشکلی پیش بیاد میتونند از مطالب شما و تاپیک استفاده کنند.

آخرین ویرایش: ‏18/8/18
    • موافقم موافقم x 1
  12. payamjavadipour

payamjavadipour عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم از همه دوستان ممنونم. من یه ضبط پانوسونیک قدیمی پیدا کردم که باند هاشم سالمه....

فعلا اسپیکر مانیتورینگ رو بیخیال شدم . ولی اگه بگیرم یا همون اسپیکر اکتیو میگیرم یا یکی از همون سه مدل که تاییدشون هم کردین...

حالا سوال و مشکلم شد وصل کردن اسپیکرهای این ضبطه به کارت صدا !!!

این عکسو ببینید ///
    https://www.olx.in/item/panasonic-home-theatre-system-1600w-ID1b7nKJ.html

حالا اینکه منبع تغذیه خود این اسپیکرها باید از خود ضبط باشه ... اوکی...
    پشت ضبط چهارتا لاین داره !!!
    دوتا لفت و رایت برای AuX
    و یه جفت لفت و رایت دیگه هم هست برای Line Out

من خروجی R-L کارت صدامو باید بدم کدوم ؟؟ خروجی کارت صدا که rca نیست !!! trs هستش !!
    من یه جفت RCA بگیرم بعد اینورش تبدیل جکtrs بزنم وصل کنم به کارت صدا ؟؟؟

یا کابلی هست که خودش یه ورش trs باشه اونورش rca ؟؟؟

اسمشون چیه؟؟
    اینجوری حله؟؟ خروجی درست بصورت استریو میره به باند هاا؟؟ یا کار دیگه باید بکنم؟

بارگذاری...