راهنمایی جهت شروع یادگیری گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط nul ‏29/12/11 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمایی جهت شروع یادگیری گیتار الکتریک تالار گیتار در persian-music.org.

1. nul

nul عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

من می خوام یادگیری گیتار الکتریک رو شروع کنم . اما هیچ اطلاعات فنی در رابطه با کلا موسیقی و گیتار الکتریک ندارم اما بسیار علاقمند هستم .

اولین سوالم اینه که برای شروع چه گیتاری و چه تجهیزاتی نیاز هست و چقدر هزینه بر هست ؟
    دومین سوال هم اینکه که من اطلاعی در رابطه با سبک ها ندارم اگر می شه سبک هارو بگید و اینکه سبک گیتاری که آقای رضا یزدانی می زنه چی هست ؟ به طور مثال در فیلم طهران تهران

با تشکر از همه عزیزان

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. shreder

shreder عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام تبریک میگم برای شروع یک زندگی جدید با گیتار الکتریک
    شما به این چیزا احتیاج داری که شرح مفصلش در سایت موجود هست
    1-پول
    2-علاقه
    3- گیتار الکتریک
    4-ایفکت
    5-امپ
    6-استاد
    7-گوش دادن موسیقی مرتبط
    8-درگیر شدن در دنیای موسیقی راک و متال و....
    اوم بنده خدا رو که فرمودی رو نمیشناسم ولی یه سرچ کنی تو گوگل افراد مطرح در این فن رو بهت معرفی میکنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. nul

nul عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز سپاسگذار از راهنماییتون

ممنون می شم دوستان دیگه هم نظراتشون رو بفرمایند

4. End_Up99

End_Up99 Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    تقربيا مهمترين عاملي كه اين اوله كاري تاثير گذاره همون پوله، شما بگو نهايتا تا چقد ميتوني بودجه بذاري تا دوستان راهنماييت كنن

5. nul

nul عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای شروع به نظر شما با نظر به اینکه من هیچی نمی دونم و کاملا آماتور هستم هزینه 500 تومان کافی هست ؟ بعد حالا یکسری چیز هارو که یاد گرفتم اضافه کنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. End_Up99

End_Up99 Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    راستش گيتار الكتريك كه شما انتخاب كردي فقط گيتار تنها كافي نيست، يعني به علاوه ي گيتار شما بايد يه آمپ و يه افكت هم در كنارش بگيري، Shreder عزيز به 8تا مورد اشاره كرد كه خيليم به جا بود
    اما چون شمام مثله خودم تازه كاري با همين 500تومن كارت راه ميافته...
    راستي واسه اشنايي با سبكهاي Rock يه سري به اين لينك بزن بدك نيست
    راک ( Rock )

7. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    آقای رضا یزدانی پاپ راک باید باشن.چون توی ایران هستن معمولا نمی شه سبک خاصی رو بهشون نسبت داد.چون گاهی آهنگسازای ایرانی مجبور می شن آهنگاشون رو برای مجوز گرفتن ویرایش کنن.این باعث می شه موسیقیشون به سمت چیزی که عرف جامعه (یعنی سبک پاپ یا مدل علی افتخاری) هستش کشیده بشه ناخواسته.البته شاید من دارم اشتباه می کنم .بهتره از آقای پایگان که توی سایت هم هستن سوال کنین.
    به نظر من قبل از هر انتخابی سبک مورد علاقتون رو بشناسین.اگه از موسیقی خارج از ایران هم خوشتون اومده مثلا کلاسیک یا راک و شیطان پرستی ، یه چند تا از آهنگای محبوبتون رو نام ببرید تا سبک مورد علاقتون رو دقیق تر شناسایی کنیم.
    شناسایی سبک خیلی آسون و خیلی مهمه.شما هم حتما یه سبک مشخصی توی ذاتتون هست که توی اون موفق تر خواهید بود تا سبکای دیگه.بالاخره همه تام ویتس و Seasick Steve نیستن که هر سبکی موسیقی بزنن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. armageddon_st

armageddon_st عضو سایت

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام:smile (53):
    خوبي

خوب ... خيلي خوش آومدي ...
    اطلاعات رو رفته رفته بدست ميآري .... هر چي توي اين فروم هست بخون ... سعي هم بكن موسيقي هاي خوب و مورد علاقه ات رو با دقت گوش بدي!

مهمتر از همه چيز انگيزه و علاقه تو به اين هنره كه حرف اول رو ميزنه ...
    اگه انگيزه ات "انگيزه" باشه ... بقيه مسائل چيزي نيست ...
    از پول خريد لباس شب عيدت ميزني تا بتوني يه كابل يا يونيت براي خودت بخري
    پول تو جيبيهات رو جمع ميكني ...
    ولي با هيچ چيزي نميتوني "انگيزه" بخري و اونو به هيچ وسيله اي نميتوني حفظ كني مگه با خودش!
    رو راست و دوستانه بگم: " تب تند رود ميخوابه" .
    اگه توهم يه هو جو گير شدي و با يه ويدئو كليپ يا ديدن يه گيتاريست توي يه مهموني شبونه دگرگون شدي و ميخواي گيتار كار كني كه پيشنهاد مي كنم بي خيال شو.
    راه پر خرج و سختي پيش رو داري كه صادقانه بگم انتها نداره ...
    ولي اگه نه ... واقعا" احساست يه احساس درونيه و مدتيه كه تشنه ي شروع كردني و خودت رو باور داري ... بسم ا...

اول مشخص كن چه آهنگهايي رو گوش ميدي و ازشون خوشت مياد؟
    بعد هم بگو نوازنده مورد علاقه ات كيه و دوست داري مثل كدوم نوازنده بشي؟
    اين حد اقل هاست:
    1- گيتار
    2- كابل
    3- پيك
    4 تبديل بزرگ به كوچيك
    كه در صورتي كه كامپيوتر و Speaker داشته باشي ميتوني با كمك اون و نرم افزار راحت شروع كني.

اميدوارم از اينكه رك و راست بودم ناراحت نشده باشي. چون دوست ندارم خدا نكرده وقت يا پولت حروم بشه و يه كار نيمه تموم توي كارنامه زندگيت ثبت كرده باشي. دوست دارم اگه مياي،‌ بياي و براي خودت توي گيتار الكتريك كسي بشي ...

شاد باشي:smile (64):
    فعلا

پي نوشت: اگه واقعا" عاشق گيتار الكتريك هستي 1 ثانيه تاخير هم گناهه!!!! بيا تو! ... خوش آومدي!

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  9. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قربان دوستان قدیمی و مطلع راهنمایی کردن... ولی من ناشی نظرم اینه که اصلا سراغ پی سی نری. حتما باید آمپ بگیری. البته عرض می کنم که دوستان از من مطلع تر هستند ولی به هر حال این نظر من است.
    به نظرم گیتار و آمپ رو باید بخری،،، بعد در اولین فرصت بری سراغ افکت. مولتی افکت ها کیفیت خوبی ندارند ولی حتی یک مولتی افکت به درد نخور مقل زوم جی وان هم به دلیل اینکه می تونه ریورب و دیلی رو واسه شما تامین کنه (+ریتم که خیلی مهمه) باز هم برای کسی که نمی تونه بنا به دلایلی بیشتر هزینه کنه کار راه اندازه.

10. nul

nul عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از این همه حسن نیت دوستان بسیار سپاسگذارم .

من به این ساز مدت هاست علاقه دارم ولی قبلش مثلا فلامینکو گوش می کردم اما یک چیز خاصی داخل صدا و حس گیتار الکتریک هست که بسیار بهش علاقه مند شدم و موقع شنیدنش خیلی احساس خوبی دارم .

در مورد سبک هم خیلی ممنون می شم بر اساس چیز هایی که می گم شما تشخیص بدید چی واسم مناسب هست و بگید که کلا دنبال همون سبک برم .

چند تا قطعه کوتاه رو ضمیمه کردم که دوسشون داشتم و از آهنگ این تاپیک هم خوشم اومد از آهنگ Bring Me To Life از Evanescence هم خوشم می آد .

اما اون حس اصلیم دنبال آهنگ هایی هستم که زیاد تند نباشن دیگه مثل هوی متال اینا زیاد دوست ندارم مثلا می خوام یک نت خاصی رو به زیبایی زده بشه .

پس در کل من به وسائل زیر احتیاج دارم :

1- گيتار
    2- كابل
    3- پيك
    4 تبديل بزرگ به كوچيك
    5 - اسپیکر
    و بعد از اینکه کمی یاد گرفتم افکت هم تهیه کنم .

اگر با توجه به گفته های بالا اون سبک رو نتونستید متوجه بشید نام چند نوازنده رو که می دونید بگید من می رم آهنگ هاشون رو دانلود می کنم و گوش می کنم و خبرش رو به شما می دم .

از لطف همه عزیزان سپاسگزارم

فایل های ضمیمه:

• music.zip
      اندازه فایل:
      674.4 KB
      نمایش ها:
      47
  11. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    .. من دلم می خواد مثل اسلش بشم باید چی کار کنم؟ :D
    .. اینا همش نظر شخصیه منه و ممکنه اشتباه باشه.دوستان هم حتما نظرشون رو بگن. متاسفانه (ینی خوشبختانه) شما ظرفیت موسیقیتون زیاده و کارای زیادی رو حتما گوش خواهید کرد و خوشتون خواهد اومد و چیزی هم که توی این آهنگایی که گذاشتین مشترکه ملودی و خلاقیته.سبک این آهنگ اوانسنس آلترناتیو متاله ،به جز یه تیکه کوچولوش که رپه و مهم نیست اصلا.( رپ و رپر واسه اعضای تالار گیتارالکتریک معنی نداره :D ).علاقتون به این آهنگ نشون می ده که شما ذاتا به متال علاقه دارین . کم کم به اهنگای خیلی تند هم علاقه پیدا می کنین و تند ترین ریتم های متال واستون جذاب می شه.(آهسته آهسته) البته چیزی که شما دنبالش هستین ، اسم خاصی نداره و می تونه توی هر سبکی واستون خوش صدا و زیبا باشه.ولی مطمئنم با این آهنگا وارد موسیقی شدین و آخرش به نئو کلاسیکال و ملودیک هوی متال و ملودیک دث متال و شاید هم متالکور ختم می شه. من بهتون پیشنهاد می دم از کارای قدیمی تر راک و متال ، آهنگایی که دوستان پیشنهاد می دن رو گوش کنید .تجربه خوبیه.کم کم که به آهنگای تند تر و متال تر برسین تا کاملا متوجه بشین که توقعتون از موسیقی چیه.ولی واسه شروع همین الان هم دیر شده به اندازه کافی.وقتی شروع به نوازندگی کنین خیلی راحت تر همه چیز رو درباره سبک های موسیقی مورد نظرتون متوجه می شین. واسه شروع فقط به یه گیتار و آمپ + کلاس با یه استاد خوب نیاز دارین.پیک و سیم گیتار رو معمولا اشانتیون بهتون می دن.افکت و بقیه تجهیزات واسه شروع ضروری نیست ولی اگه دلتون خواست می تونین تهیه کنین ولی حتما با کسایی که اطلاعات کافی دارن حتما مشورت کنین.اگه هم علاقه داشته باشین با پی سی هم می تونین کار رو به شکلی که دوستم آرماگدون پیشنهاد دادن شروع کنین.هرکدوم مزایایی داره ومعایبی.ولی مهم تمرینه و تمرین. چون آهنگای ایرونی توی این سبک ها گوش نمی دم چیزی از داخل کشور رو نمی شناسم.می تونین آهنگ Comfortably Numb از پینک فلوید رو گوش کنین.که لینک دانلودش رو بهتون پیام خصوصی می کنم.همینطور می تونین آهنگای جو ستریانی رو تهیه کنین و گوش کنین.من چون علاقه ای بهش ندارم :D نمی دونم کدوم آهنگاش به سلیقه شما نزدیکتره

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/12/11
  12. nul

nul عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز

من این چند روز وقت گذاشتم و فول آلبوم Metallica و Pink Floyd رو دانلود و گوش کردم اما از تعداد محدودی از آهنگ های Metallica خوشم آمد مثل Fade To Black و UNFORGIVEN اما از اکثر آهنگ های Pink Floyd خوشم اومد .

یک درخواست دیگه دارم از دوستان اگر وقت داشتند از خواننده هایی که می شناسند رو اسم ببرند مثلا بگن این شخص راک هست و اون شخص هوی متال و ... که من برم دنبالش و فول آلبوم هاشون رو بگیرم .

یک سوال دیگه من کل کرمان رو گشتم نه گیتار فروش درست و حسابی بود و استاد خوبی هم ندیدم که گیتار الکتریک کار باشه . اگر دوستان کسی رو می شناسند ممنون می شم معرفی کنند .

با تشکر

13. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    من چند سال پیش یه ماه کامل توی کرمان زندگی کردم.نه اثری از ساز فروشی بود و نه جایی که بشه درست و حسابی ازش موسیقی تهیه کرد.
    بهتره که برین از تهران ساز بخرین .چون گیتارای متنوعی رو می تونین اونجا واسه انتخاب داشته باشین و قیمتش هم خیلی به صرفه تره تا شهرستان. ولی از هر جا که می خرین مواظب باشین که هر فروشنده گیتار فقط به جیب خودش فک می کنه و حتما تیغ برنده ای دستشه که با خالی بندیاش و دروغاش تیز ترش می کنه .
    اگه هم از خارج از کشور می تونین ساز تهیه کنین که خیلی بهتر از تهرانه.مثلا دبی
    واسه استاد می تونین خودتون توی خونه از روی متود تمرین کنین .اینجا هم توی سایت اغلب بروبچس در حد تیم ملی حرفه ای هستن و می تونن راهنمایی کنن.منم که توپ جمع کنم :d

14. amin_l4m

amin_l4m عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا من یه سری سوال دیگه داشتم.
    1 : افکت رو کی باید بگیرم ؟ کی لازمم میشه ؟! قیمتش حدودن چقدره ؟!؟
    2 : اونجور که فهمیدم میتونم بجای آمپ از یه سری برنامه ها استفاده کنم و برای استفاده به کارت صدا احتیاج دارم . راستش نمیدونم کارت صدا چیه و چ جوری گیر میاد میشه یه توضیحی بدید ؟ بعد این کارت صدا تا چه مدت نیاز منو تامین میکنه حدودا ؟ با این برنامه ها میشه نیازمون به افکت رو هم تامین کرد !؟
    3 : من این هفته احتمالا برم واسه خرید لطف کنید اگه کسی آدرسی تلفنی از نمایندگی آیبانز داره یا نکته ای مونده رو بگه . ممنون ...

15. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.
    1. میتونی همین الان بگیری میتونی هر وقت دلت خواست بگیری. یه چیزیه که موقع نیاز بهش باید بگیری نه الان.(یعنی بعد از یه مدت کار کردن که به یه سمتی گرایش پیدا کردی نسبت به سبک مورد علاقت میری افکت مربوطه رو میخری)
    قیمتش هم بستگی داره. یه مدل مولتی افکت داریم که پردازشش رو دیجیتالی انجام میده. یه مدل هم یونیت داریم که انالوگی هستش (و نسبتا بهتر)
    معمولا مولتی ها مث یه پدال برد هستش که توش کلی افکت داره(بنا به اسم مولتی) که از 250 تا .... تومن قیمت دارن.
    ولی یونیت ها فقط یه مدل صدا رو در میارن(به طور حرفه ای) و معمولا طبق نیاز تهیه میشن. حدودا از 150 الی ......
    نظر شخصی: اینهمه توضیح دادم ولی در اخرش میگم که الان لازمت نمیشه!
    2 میشه ولی هیچوقت جای امپ رو نمیگیره! میتونید به کارت صدای کامپیوتر هم وصل کنید. ولی فکر نکنم ارزش داشته باشه که برین براش یه کارت صدای 300 تومنی بخرین: دی
    میتونین با همون کارت صدای آنبرد تست کنید. خرجش یه تبدیل جک 500 تومنیه!
    3 تلفن نمایندگی رو برات پیام میدم. توی سایت خود ایبانز هم هست!. نکته هم اینکه اگه میتونی با کسی برو تا ساز رو برات تست کنه!

16. amin_l4m

amin_l4m عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منظورت 500 تا تک تومن بود ؟ :smile (49):خب من اگه با برنامه وصل شم نیازم به افکت هم تامینه اما اگه بخوام آمپ بخرم 100 - 150 باید بدم یه آمپ بدرد نخور. بعدا هم باید یه افکت هم بخرم . من 400 تومن بیشتر کلا پول ندارم. تازه اولش 300 بود رسوندم به 400. فکر کنم. میخوام GRG 170 بگیرم اما فکر کنم با آمپ تازه بیشتر از اینا در بیاد .
    خودمم دوس دارم آمپ باشه اما به نظرتون میشه با 400 دیگه ته تهش از جونم بکنم 420 - 430 :smile (9): این grg 170 رو با آمپ بخرم !؟

اینم بگم واقعا از خرید میترسم چون مطمئنم تنها برم از اونجا که سنمم کمه به چشم یه بچه بهم نگاه میکنن ! من هنوز نمیدونم پیکاپ ها و امثال اینا رو چه جوری باید تست کرد!! یعنی میگید دلو بزنم به دریا و به فروشنده اعتماد کنم !؟!؟!؟:smile (16):دوستان عزیز کسی نمیخواد گیتار بخره که وارد باشه منم با خودش ببره ؟!!! ( شوخی ! )

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/1/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من همون 170 یا اگه تونستی 270 رو بگیر. فعلا امپ نمیخوای. با همون کامپیوتر کار کن. بعدا پولتو جمع کن برای خرید یه امپ که خودش افکت داشته باشه!
    راستی منظورم 500 هزار تومن بود برای یه تبدیل فیش! D:

18. amin_l4m

amin_l4m عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام . من یه سوال داشتم میخواستم ببینم شما میتونید سبک این آهنگو بگید :
    Jack black - SCHOOL OF ROCK
    خواهش میکنم دانلود کنید چون من آهنگای تو این سبکو که یه جورایی شاده و این حس شادی به خصوص از [HIGHLIGHT]خواننده[/HIGHLIGHT] به ما منتقل میشه رو دوس دارم .
    اما یه سری آهنگا هستن شاید یه جورایی شبیه همین باشن اما غم و اندوه از صدای خواننده میباره ( مثل LINKIN PARK - WHAT I've DONE ) از این جهت من فقط از کارایی مثل همون کار بالا از جک بلک که گفتم رو دوس دارم که انگار داره میخنده و میخونه !اما سوز از صدای لینکین پارک میاد که متاسفانه این حس بد به منم منتقل میشه. منظورمو فهمیدید !؟
    خواهش میکنم حتما اون آهنگو دانلود کنید تا بتونید به من کمک کنید

19. bardia12

bardia12 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, garageband
    دوست عزیز نمی خوام به طرفداران آقای جک بلک توهین کنم ولی ایشون رو نمی شه از نظر قدرت موسیقی خیلی آدمای دیگه مقایسه کرد به نظر جک بلک بیشتر کمدینه تا خواننده و بهتره دنبال گروه های دیگه ای برید تا نوازنده ی بهتری بشید و عمق موسیقی راک رو درک کنین.

20. amin_l4m

amin_l4m عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه باو توهین چیه. من خودم هم جک بلک رو به عنوان خواننده قبول ندارم ! اصلا تا قبل این فیلم نمیدونستم جک بلک خواننده هم هست . اصلا غیر از این کار کاری دیگه هم ازش گوش نکردم .
    منتها من از این آهنگش خوشم و اومد و احساس کردم از اینجور آهنگا خوشم میاد و دوس دارم تو همین سبک کار کنم . البته حالا چون خواننده ی مطرحی هم نیست نمیشه بگیم این کارش زیبا نبود که ! شما هم اگه خواننده های دیگه رو میشناسین که تو این سبک آهنگ بخونن معرفی کنید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. یادگیری گیتار الکتریک

,
  2. گیتار الکتریک برای شروع

,
  3. آموزش گیتار الکتریک

,
  4. شروع گیتار الکتریک,
  5. برای یادگیری گیتار الکتریک ,
  6. یادگیری گیتار لکتریک,
  7. پیش نیاز برای آموزش گیتار برقی,