راهنمایی جهت رکورد نیمه حرفه ای صدا!!

شروع موضوع توسط mojtaba770 ‏8/1/12 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک راهنمایی جهت رکورد نیمه حرفه ای صدا!! تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. mojtaba770

mojtaba770 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

ببخشید دیگه اگه طولانی شد
    پیشاپیش تشکر

برای هیئتمون لازم به ضبط صدا داریم قبلا از طریق PC و یه کارت صدا معمولی (در حد 7 الی 8 تمن )
    به این صورت که از خروجیه سیستم مون(emx4060s) به LINE IN کارت صدا و با نرم افزار جت اودیو ضبط میکردیم
    کیفیت ش همون کیفیتی بود که از خروجی هدوفن سیستم بیرون می امد (البته بطور دقیق مقایسه نکردم که چقدر اختلاف و نویز داره )

ولی الان هم جابه جاییومن زیاد شده و هم انتظاراتمون بالا تر رفته و به تجهیزات حرفه ای نیاز داریم

الان رفقامون که تو هیئت دیگه اینکار رو از طریق رکوردر ZOOM H4n انجام میدن سیستم صوتی شون دایناکورد 3000 (اگه اشتباه نکنم ) -
    >>> ایا روش صحیحه ؟
    >>یعنی روش رکورد صدای یه همچین مجلسی رو باید اینطور انجام داد ؟
    >> اگه راه حل مناسب سراغ دارید لطفا معرفی به فرمایید

در ضمن بصورت امتحانی از طریق رکوردر sony ICD-UX200F برا خودمون استفاده کردم اینو هم بگم که تنظیمات شو رو حالت نویز گیری بصورت متوسط و به صورت MP3 192 KBPS گذاشتم(از خروجی سیستم به ورودی میکروفن رکوردر)
    ولی وقتی با هدفونم (CREATIV HQ-400 ) چک کردم کیفیتش مثل حالتیه که با MP3 32K ضبط کرده باشی داشت (کم کیفیت بود ابته کامل مشخص نبود وقتی بدون اکو صحبت میکرد بیشتر مشخص بود)

2. mojtaba770

mojtaba770 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    [HR][/HR]>> مدل هدفون(creativ hq-400 ) رو گفتم که ببینم ایا این هدفون برا این جور کارا مناسبه ؟
    اخه یه سری ضبط منون با یه ورودی صدای بسیار بلند انجام شده بود تو هدفون گوش میکردم، هدفون زیاد بد نشون نمی داد ولی وقتی با اسپیکر گوش میکردم کیفتش خیلی بد بود یعنی مقدار صدا خیلی بالا بو و حالت خرخر میداد

اگه پیشنهاد دارید برا روش رکورد صدا اینو هم در نظر بگیرین که در آیند نزدیک میخوایم یه سیستم (دایناکورد 1000) بخریم

3. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام
    من خودم با داینا کورد 3میلیون تومنی (مدلش یادم نی)صدا گرفتم خیلی خوب بود
    شما فقط حواستون باشه که صدای دیستورت ضبط نکنی ....یعنی اون صدایی که از خروجی میگیرید وبه سیستم میدید زیاد نباشه (به خصوص موقعی که شور میخونه) در ضمن جت ادیو خیلی سادس واسه ظبط شما بهتره از نرم افزار هایی مثل نوئندو ....سونار.....کیو بیس...ووو که مخصوص ضبظ هس استفاده کنید
    نکته دیگه اینکه برای نداشتن نویز کمتر از کابل های مرغوب استفاده کنید
    خروجی خوبی داره
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mojtaba770

mojtaba770 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از راهنماییتون
    میشه یه توضیحی در باره تفاوت ضبط تو جت اودیو و این نرم افزار های یکه گفتین چیه ؟
    کار باشون چطوره سادس یا باید آموزش بینیم ، راستی ادوب ادویشن چطوره برا ضبط ؟
    بازم ممنون

5. mojtaba770

mojtaba770 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هنوز سال اصلیم مونده
    کارت صدا یا رکوردر ؟ دلیل تون
    ممنون

6. Hamed_abdollahi

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    با نم افزار های دیگه میتونید کنترل دقیق تری داشته باشید که دیستورت نشه
    ادوب ادیو شن هم نرم افزار خوبی هس میتونید ازش استفاده کنید وبرای ضبط نیازی به اموزش نداره .....
    من با رکوردر کار نکردم ولی با ساند کارت کار کردم (نه تو هیئت) برای موزیک .....وراضی هم هستم
    من فکر میکنم کارت صدا کیفیت ضبط بهتری داره
    سوالی بود در خزمتیم.......

7. Hamed_abdollahi

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    این حرفو نسیت به جت ادیو زدم
    وتو مثال هام از ادوب ادیوشن یادم رفته بود.......پوزش

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ساده ترین روش برای شما استفاده از برنامه sony sound forge هستش که بسیار ساده و خوب کار میکنه براتون و تنظیمات پیچیده ایی نداره ( برنامه حرفه ایی هستش اما برای شما و کاری که میخواین انجام بدید مناسبه )

9. sina_html

sina_html عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام. ببخشید من سوالم رو در تاپیک دیگری هم مطرح کرده بودم ولی چون دیدم این بروزتر هست اینجا هم میپرسم. ازین بابت شرمنده هستم ولی کمی عجله دارم.
    اول یه توضیحی درباره کارم و نیازهام بدم. من کار اصلیم تدوین ویدئو هست، کاری با ضبط صدا و میکس موسیقی ندارم. صدا هایی که باهاش سر و کار دارم برای تیزر تلویزیونی هست که اون هم صدا بردار استودیو ضبط رو انجام میده.
    نیازهای ضبط شخصی من یکی برای تهیه فیلم های آموزشی هست که خب همش دیالوگ هست و دیگه برای زمان بندی ساخت انیمیشن هست که اونم دیالوگ هست.
    برای این کار یه میکروفون داینامیک تهیه کردم به قیمت 25000 تومان. فضای آکوستیک هم در اختیار ندارم. کارت صدام creative audigy 2 zs هست که فکر نمیکنم برای این منظور برتری خاصی نسبت به امکانات آنبورد کامپیوتر های امروزی داشته باشه.
    حالا 2 تا مشکل دارم که شاید هم یکی باشن.
    1. لول صدا بسیار پایین هست.
    2. با بالا بردن لول صدا به صورت نرم افزاری، نویز (وزوز نه هیس) هم به شدت آزار دهنده میشه.
    اگر میکروفون رو به ورودی mic کارت صدا وصل کنم کمی وضعیت بهتره ولی اصلا قابل قبول نیست. اگرم به linein وصل کنم که هیچ...
    در تنظیمات کارت صدا گزینه boost +20dB وجود داره که تاثیر داره ولی هموش مشکل نویز رو هم داره.
    حالا میخواستم ببینم با کمترین هزینه چطور میشه این دو مشکل رو حل کرد.
    آیا تهیه میکروفون بهتر این مشکل رو حل میکنه؟
    آیا نیاز به پری آمپ دارم؟ (هزینه؟)
    آیا کارت صدای بهتری باید تهیه کنم؟
    باز هم تاکید میکنم، در حال حضر تنها مشکل من نویز و لول پایین هست.
    در سایتی که آدرسشو در آخر میزارم مطلبی دیدم که شاید خیلی نا مربوط به این مسئله نباشه. در اینجا توضیح داده که میکروفون های داینامیک با کیفیت بالا ممکنه این مشکل رو نداشته باشن و حتی نقشه یه مدار ساده برای تهیه پری آمپ کشیده که ممکنه مشکل رو تا حدودی حل بکنه.
    Sound card microphone
    میخواستم نظر دوستان رو درباره این شرایط بدونم.
    باز هم ازین که در دوجا پست میکنم عذر میخوام.
    با تشکر.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ساخت رکوردر صدا

,
  2. نحوه کار با ریکوردر زوم