راهنمایی جهت خرید جدیدترین سیستم برای اهنگسازی به همراه مانیتور

شروع موضوع توسط samandar ‏5/8/12 در انجمن راهنمایی برای خرید قطعات

تاپیک راهنمایی جهت خرید جدیدترین سیستم برای اهنگسازی به همراه مانیتور تالار راهنمایی برای خرید قطعات در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود..
    دوستان میدونم در این مورد زیاد بحث شده و همشو خوندم ولی قبول کنید که روز به روز قطعات جدید با قطعات قدیم جایگزین میشه.به همین خاطر خواهشمندم جدیدترین سیستم اهنگسازی با مانیتور و کیبورد و کیس و ... کلا همه رو تا سقف 1500 بهم بگید.سیستم به روز باشه.رم ترجیحا تریپل چنل باشه.با سپاس فراوان.

2. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    با این هزینه سیستم AMD ببندید

با 1.5 ملیون میتونید یه سیستم عالی ببندید مثلا من الان AMD Fx 6 core 3.30 دارم 6 هسته ی واقعی میده از خیلی از مدل های i7 اینتل هم بالا تره

سی پی یو و مادر برد و 8 گیگ رم دوال چنل با پاور گرفتم 800(کیس و این چیزا داشتم)

AMD جمع کنی خیلی بهتر و به صرفه تره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    این درسته که میگن ای ام دی داغ میکنه؟؟و اگه خوبه و اینقد ارزونتر چرا همه میرن سراغ اینتل؟؟سیستمتونو دقیقا کی گرفتین؟؟کم نمیاره که؟؟شما تهرانید؟؟قیمت دونه به دونه ی این قطعات رو لطف کنید.همچنین این سیستم رو کسی براتون پیشنهاد کرده که برا اهنگسازی سیستم میبنده یا نه خودتون بستین؟؟

4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,484 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    برای داشتن رم Triple channel باید CPU های 2 نسل قبل رو بگیری که اصلا پیشنهاد نمی کنم با این بودجه باید برید سراع CPU Ivy اینتل که سوکت 1155 هست و رم Dual Channel پشتیبانی می کنن فردا سیستم پیشنهادیم رو می نویسم
    دوست ِ من این cpu که شما معرفی کردی الان خریدنش اصلا به صرفه نیست 4 هسته ایی های نسل جدید intel Ivy پا به پای 8 هسته ایی های نسل جدید AMD میان و حتی کارایی بهتری هم دارن چه برسه به 6 هسته ایی من الان فرصت ندارم براتون چارت های مقایسه ایی رو بزارم فردا براتون بنچمارک ها رو قرار میدم خودتون متوجه اختلاف کارایی می شید AMD در 3 نسل گذشته از نظر کارایی از رقیبش عقب بوده و با کاهش قیمت در کورس رقابت باقی مونده
    مشکل حرارت در cpu های 2 نسل پیش AMD وجود دارن و در CPU های نسل جدید مشکل گرما وجود نداره اما چون در بازار ایران این کلمه گرما جا افتاده هنوز این نگاه روی CPU های AMD هست من طرفدار هیچ کدوم از این شرکت ها نیستم ولی به خاطر اینکه قیمت CPU های AMD خیلی بیشتر از قیمت جهانی در ایران فروخته میشه AMD رو پیشنهاد نمی کنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    قربون دستت لایت عزیز جدیدترین سیستم رو برام تا 1500 معرفی کن.چجوریه که نسل جدید رم تریپل چنل رو پشتیبانی نمیکنه ولی نسل قدیم پشتیبانی میکنه؟؟مگه تریپل چنل از دووال چنل جدیدتر نیست؟؟لایت عزیز سیستم تا 1500 همراه با مانیتور.

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,484 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    ارتباطی به جدید یا قدیم بودن نداره رم 3 کاناله رو CPU های سری 1366 پشتیبانی می کنن رم های 2 کاناله رو سری CPU های 1155،1156 و 775 پشتیبانی می کنن که سری های 775 و 1156 دیگه cpu جدید براشون تولید نمیشه و از رده خارج هستن رم های 4 کاناله هم سری CPU های 2011 پشتبانی می کنن سیستمی که به شما پیشنهاد می کنم از سری 1155 خواهد بود چون سری 2011 در حال حاضر ارزون ترین CPU اش حدود 800 هستش

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    با سپاس منتظر میمونم تا فردا

8. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    این مطلب فکر کنم برای همه مفید باشه بخصوص اونایی که فکر میکنن AMD ضعیف تر از اینتل هست

حدود 15 سال پیش اونم تو ایران مردم وقتی سیستم جمع میکردن و اونم AMD یه فن معمولی و سطح پایین میزاشتن واسه سی پی یو(ایرانی بازی) و دمای سی پی یو های AMD اون زمان بالا بوده بعد 6 7 ماه کار کردسی پی یو میسوخت و مردم زده شدن از اینتل

و در طرف دیگه اینتل که سابقش یکم بیشتر از AMD بوده میگفته کل شرکت AMD اندازه ی آزمایشگاه اینتله و این جور تبلیقات

این جریان داغ کردنو هر کی گفته به شما اطلاعاتش از 10 سال پیش هنوز آپدیت نشده

چون AMD مشکل داغ کردن داشت تازگیا(3 4 ساله) شروع به تمهیدات اساسی در راه خنگ نگه داشتن اطراف پردازش گر کرده
    که حتی امروزه سری های جدیدش علاوه بر سرع تر بودن نسبت به اینتل از دمای پایین تری برخورداره و مهم تر از همه

حالا اینتل تو سری i اومده کارشو مولتی پروسسور کرده که شروعش از Pentium 4 بوده
    اما سری i7 که قوی ترین مدل های اینتل هستن 4هسته ای هستن و باقی هسته ها مجازی اند

اما AMD که کار مولتی پروسسور هاش از سری Athlon شروع شده امروزه در سری Phenome II سی پی یو های 6 هسته ی واقعی داره و تازگی تو سری Fx سرعت بالا تر Cache بالا تر(که از همه تو کار آهنگ سازی مهم تره) و حتی 8 هسته ای هم داره(8 هسته ی واقعی)و هم چنین دمای پایین تر

الان من 6 هسته ای با سرعت 3.30Ghz دارم cache 14mb داره که فکر نکنم اینتل همچین کشی داشته باشه من الان با کیوبیس راحت با latency 256sample پروژه ی 80 لاینی باز میکنم و کم نمیاره

و حدود 250تومان خریدم و احتمالا ایتل در این کلاس حدود 400 یا 500تومان هزینه داره(دقیق نمیدونم)

بعدشم من AMD بخاطر مقرون به صرفه بودن گرفتم چون واقعا بصرفست

رمی هم که گرفتم حدود 70توما(4گیگ) اونم خوبه رمش

پیشنهاد آخرمم اینه که با AMD مادر برد گیگا با ام اس آی بندازید چون ASUS زیاد مناسب نیست

امیدوارم بدردت خورده باشه مطالبم

- - - - - - - - - -

لایت عزیز تو کار آهنگ سازی همون جور که شما استاد بنده هستید باید بدونید Cache بالایی نیازه برای پردازش کار
    الانم تو بازار ایران و جهان بیشترین cache رو AMD داره

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    لایت جان لطفا بعد معرفی سیستم ادرس و شماره تلفن اون فروشگاهی که این سیستم رو داره و منصف و قابل اطمینانه و شما میشناسیش رو هم برام تو پیام خصوصی بگو.

10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    یونس جان این سیستم ما چی شد؟؟؟

11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    منتظریم.

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    یونس جان با این پول یه سیستم معرفی کنید لطفا

13. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    مثل اینکه بالاخره لایت عزیز تشریف اوردن!!لایت عزیز الان جدیدترین سیستم رو برام معرفی میکنید تا سقف 1500 همراه با کل سیستم یعنی مانیتور و کیس و ....مثل اینکه قیمت cor i7 2600k شده 600 تومن و 100 تومنی ارزونتر شده.!

- - - - - - - - - -

مثل اینکه بالاخره لایت عزیز تشریف اوردن!!لایت عزیز الان جدیدترین سیستم رو برام معرفی میکنید تا سقف 1500 همراه با کل سیستم یعنی مانیتور و کیس و ....مثل اینکه قیمت cor i7 2600k شده 600 تومن و 100 تومنی ارزونتر شده.!

14. hyund

hyund

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سمندر عزیز ببخشید آف تاپیک میدم. نتونستم پیغام خصوصی بفرستم برات. پیانوی دیجیتال fp-7f رو که می خواستی بفروشی فروختی ؟ شرمنده.

:smile (70):

بارگذاری...