آخرین ارسال‌ها

راهنمایی جایگزینی اسپیکر

10/12/18
5
20
دوستان سلام.من یه استدیو فسقلی زدم.چیزای لازم رو گرفتم اما پولم به اسپیکر مانیتورینگ نرسید.الان تو این فضاحت اقتصادی دیگه بهش فکر هم نمیتونم بکنم.بنظرتون با این هدفون k72 akg که دارم نمیشه یا هدفون دیگه؟؟؟میشه راهنماییم کنید گیر کردم.ممنون:frown:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
دوستان سلام.من یه استدیو فسقلی زدم.چیزای لازم رو گرفتم اما پولم به اسپیکر مانیتورینگ نرسید.الان تو این فضاحت اقتصادی دیگه بهش فکر هم نمیتونم بکنم.بنظرتون با این هدفون k72 akg که دارم نمیشه یا هدفون دیگه؟؟؟میشه راهنماییم کنید گیر کردم.ممنون:frown:
البته که نمیشه. این هدفون بخش زیادی از رنج فرکانسی رو برات درایو نخواهد کرد و چیزی که خواهی شنید غیرواقعی خواهد بود برای میکس.

10/12/18
5
20
نالان من با دو میلیون تومن ارزون ترین اسپیکر مانیتورینگ رو میتونم بخرم اما هدفون مانیتورینگ هم میتونم بخرم.کدوم بهتره چون کف قیمت هست کیفیتش خوب نیست اسپیکره یعنی؟اگه اینطوره هدفون بهتره ؟

نالان من با دو میلیون تومن ارزون ترین اسپیکر مانیتورینگ رو میتونم بخرم اما هدفون مانیتورینگ هم میتونم بخرم.کدوم بهتره چون کف قیمت هست کیفیتش خوب نیست اسپیکره یعنی؟اگه اینطوره هدفون بهتره ؟
مطلبی که به نظرم من خیلی حایز اهمیت هستش اینه که شما اگر فشار داینامیکی هر محدوده فرکانسی رو بدونید، می تونید میکس قابل قبولی رو ارایه بدید ( بدون اسپیکر مانیتورینگ شما شنواییتون ضعف پیدا میکنه اما به این معنا نیست که نتونید کاری رو میکس کنید ).
در وحله اول شما باید علم میکس رو بیاموزید بعدا با توجه به نیازتون سراغ تجهیزات برید.

5/10/10
25
دوست عزیز در هدفون صدا با جزئیات زیادی پخش میشه و در میکس ممکنه یک سری تغییرات اشتباه انجام بشه و نکته دیگه اینه که در هدفون استریو ایمیجینگ گسترده و فراتر از یک مانیتورینگ نشون میده که باز هم مشکل ایجاد میکنه . در نظر داشته باشید که موزیک شما قراره در چه سیستم صوتی پخش بشه و نسبت به اون تصمیم بگیرید .
برای داشتن یک استودیوی میکس و مسترینگ نیاز به هزینه کردن در موارد مختلفی هست که در ایران متاسفانه قیمت ها منصفانه نیست .

19/8/18
150
20
mashhad
هدفون استریو ایمیجینگ گسترده و فراتر از یک مانیتورینگ نشون میده که باز هم مشکل ایجاد میکنه .
سلام.توی هدفون های پشت باز که مخصوص مسترینگ هست گمون نکنم این مسئله صادق باشه چون پشتش باز هست از پژواک صدا و تداخل بخصوص محدوده مشکل آفرین باس جلوگیری میکنه.اما هدفون های پشت بسته که بسیار هم معمول هست این مشکل صادق هست

5/10/10
25
سلام.توی هدفون های پشت باز که مخصوص مسترینگ هست گمون نکنم این مسئله صادق باشه چون پشتش باز هست از پژواک صدا و تداخل بخصوص محدوده مشکل آفرین باس جلوگیری میکنه.اما هدفون های پشت بسته که بسیار هم معمول هست این مشکل صادق هست
هدفون های مانیتورینگ درسته که کیفیت و صداقت بیشتری نسبت به هدفون های کلوز بک دارن ، اما توصیه مهندسین صدا ، استفاده از اسپیکر مانیتورینگ هست .
شاید در بهترین نوع از این نوع هدفون پاسخ فرکانسی صادق تری داشته باشه اما جزئیات زیادی که پخش میکنه ممکنه بعضی جاها میکسمن رو به اشتباه بندازه ، البته بازم تاکید میکنم در هدفون ها استریو ایمیجینگ گسترده تری وجود داره.

10/12/18
5
20
ممنون از همه دوستان.فقط لطف کنید بگید من الان با دو تومن حدودا marantz studio scope3 و m-audio av42 میتونم بخرم.کدوش بهتره.لطفا راهنماییم کنید.ممنون از .همگی نظر بدید لطفا
[doublepost=1544707711,1544698426][/doublepost]لطفا دوستان مطلع حتما نظر ببدن
[doublepost=1544730269][/doublepost]هیچکس نیست راهنماییکنه و اطلاعاتی در این مورد داشته باشه؟

5/10/10
25
ممنون از همه دوستان.فقط لطف کنید بگید من الان با دو تومن حدودا marantz studio scope3 و m-audio av42 میتونم بخرم.کدوش بهتره.لطفا راهنماییم کنید.ممنون از .همگی نظر بدید لطفا
[doublepost=1544730269][/doublepost]هیچکس نیست راهنماییکنه و اطلاعاتی در این مورد داشته باشه؟
دوست عزیز در جریانید که این دو مانیتورینگ خیلی آماتور هستن و خدایی نکرده در میکس استفاده نشه ، ولی واسه تنظیم میتونید ازش استفاده کنید و پروژه تون رو به میکسمن در یک استودیوی دیگه منتقل کنید .
در این رنج قیمت و مقایسه بین این دو مدل ، هرچند خیلی شبیه به هم هستن اما M Audio گزینه ی مناسب تری هست نسبت به پاسخ فرکانسیش .

10/12/18
5
20
دوست عزیز در جریانید که این دو مانیتورینگ خیلی آماتور هستن و خدایی نکرده در میکس استفاده نشه ، ولی واسه تنظیم میتونید ازش استفاده کنید و پروژه تون رو به میکسمن در یک استودیوی دیگه منتقل کنید .
در این رنج قیمت و مقایسه بین این دو مدل ، هرچند خیلی شبیه به هم هستن اما M Audio گزینه ی مناسب تری هست نسبت به پاسخ فرکانسیش .
ممنون جواب ت.اتفاقا برا میکس و مستر میخام.presonus eris e5 کارکرده چطور؟اون خوبه؟

5/10/10
25
ممنون جواب ت.اتفاقا برا میکس و مستر میخام.presonus eris e5 کارکرده چطور؟اون خوبه؟
دوست عزیز . اگر واسه میکس و مسترینگ میخواین که من بهتون پیشنهاد میدم از پایه شروع کنید. بعد از سواد علم صدا میریم سراغ اینا
اول ایزوله کردن محیط
دوم آکوستیک استاندارد
سوم تجهیزات مسترینگ

که برای رسیدن به استاندارد متاسفانه باید هزینه ی بسیار زیادی بشه .
در مورد مانیتورینگ presonus eris e5 باید عرض کنم که واسه تنظیم خوبه ولی میکس و مسترینگ نه .
ما خودمون از مانیتورینگ های genelec به همراه avantone mixcube اکتیو استفاده میکنیم که طبق تجربه صدای واقعا خوبی دارن

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
63
این دوتا که گفتید فقط برای کارهای معمولی بدرد می خورد و اگر کارتون حرفه ای هست. عملا خریدنشون پول دور ریختن هست.

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
63
ممنون جوابت.مدل. person us eris e5چی.شما چه مدل قیمت مناسب پیشنهاد میکنید

خوب person us eris e5 چند پله از اون دو مدل که گفتید بالاتر هست و خوب به طور کلی صداقتش بیشتر هستش ( نسبت به اون دو مدل) ولی باز هم برای میکس میشه گفت خیلی مناسب نیست. البته اگر در ابتدای کار هستید می تواند کار راه انداز باشد. متاسفانه قیمت تجهیزات خیلی بالا رفته و اگر قبلا می توانستید با این بودجه ها یک چیز تا حدودی مناسب بخرید الان خیلی سخت تر بشود کاری کرد. در مورد دست دومم من هیچ وقت هیچ کالای الکتریکی دست دومی نمیخرم ( البته این تا حدودی سلیقه بنده و تجربه بنده است و شاید دست دوم خوب هم باشد).

صفحه ما در اینستاگرام

بالا