راهنمایی برای یادگیری گیتار

شروع موضوع توسط Lich.King ‏8/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمایی برای یادگیری گیتار تالار گیتار در persian-music.org.

1. Lich.King

Lich.King عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود
    من دیروز یه گیتار کلاسیک aria گرفتم.
    من برای یادگیری نمیتونم برم کلاس حالا میخوام از رو فیلم اموزشی یاد بگیرم.
    من تو اینترنت گشتم سیدی اموزشی زیاد بود اما نمیدونم چیرو بگیرم شما کلا برای یادگیری گیتار بدون کلاس چی پیشنهاد میکنین

2. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام دوست عزیز.
    سی دی های آموزشی خوبه در صورتی که تمرینایی که میگه رو جدی بگیریو سخت تمرین کنی
    متاسفانه نداشتن استاد باعث تنبلی میشه
    سعی کن تئوریو بفهمی .با ساختار گیتار آشنا شی و تمرینات اولیه رو مو به مو و با دقت زیاد و تلاش زیاد انجام بدی...ایشالا موفق میشی.
    اگه به مشکلی برخوردی بام تماس بگیر.طبق قوانین نمیتونم شماره بذارم. اگه به کمک نیاز داشتی توو یاهو بم پیام بده
    موفق باشی

3. satch

satch عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کتاب های نیک مانالوف رو پیشنهاد میکنم خیلی ساده و روون یاد میده

4. Lich.King

Lich.King عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در ضمن من میخوام سبک پاپ کار کنم

5. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    اولا من پیشنهاد میکنم بیشتر دنبال کتابها و آموزشهای معتبر و بروز انگلیسی زبان باشید،
    مجموعه های فارسی نه طبقه بندی منظمی دارند، نه اصول و قواعد آموزششون به روزه.
    من برای شروع و آشنایی، مجموعه آموزشی Steve Krenz رو پیشنهاد میدم، با برنامه ریزی خیلی دقیقی جلو رفته.
    تو تالار گیتار بگردید لینک کتاب و ویدئوهاش هست.
    اما برای بعد که خواستید منحصراً سبک کلاسیک رو جدی تر ادامه بدید، باید کتابها و ویدئوهای مختص کلاسیک رو دنبال کنید.

6. Lich.King

Lich.King عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من انگلیسیم خوب نیست متاسفانه

7. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    ایم دویدئوها زبان آنچنانی بلد بودن لازم نداره،
    اولا خیلی ساده توضیح داده، بعد چون همه چی با تصویر میره جلو کاملا متوجه موضوع میشید.

8. Lich.King

Lich.King عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشین از کجا میتونم این مجموعه رو خریداری کنم

9. kirk_hammett

kirk_hammett عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    learn and master guitar package
    واستی من یه مجموعه آرشیو خیلی بزرگ از آموزش ویدئویی گیتار دارم.دارم یه سایت ایترنتی راه می ندازم برا فروش اگه خواستی بگو

10. kavian123

kavian123

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هیچ مرجع اموزشی کاملی وجود نداره اینو مطمئن باش

11. Lich.King

Lich.King عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اکورد های لامینور و می مینور و... رو باید یاد بگیرم یا فقط برا تمرین هست

12. imanhp

imanhp عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان امیدوارم خوب باشید
    من راستیتش یک چند تا سوال در مورد یادگیری گیتار دارم و اگه ممکنه شما هم اگه میشه یک پاسخ کوتاه به عنوان استاد من بهم بدید :

1. من هیچ تجربه ای از موسیقی ندارم ولی میخواهم برم کلاس گیتار و خوب گیتار الکتریک رو بیشتر دوست دارم صداشو من صدا های همشونو گوش دادم گاهی اهنگ های بعضی گیتار های خیلی صدای جیغ دارند که واقعا روی اعصابه ولی یک نوی گیتاری بودش که صداش دلنشین بودش و فک کنم شما ها بهش میگفتید گیتار الکتریک تو خالی
    حالا میخواستم ببینم من که میخواهم تازه یاد بگیرم میتونم با قیمت 300-400 یک گیتار نسبتا خوب بگیرم تا وقتی که یکمی حرفه ای تر شدم و بهدش برم سراغش ( قصد اینو هم ندارم که چیزی رو که میخواهم بخرم بفروشم به یک نفر دیگه بنابراین فکر اینو نکنید که کسی ازم گیتارمو نمیخره و تنها چیز مهم اینه که بتونم باهاش خوب یاد بگیرم )

2. میشه یک چند مدل بهم معرفی کنید ؟

3. شما به نظرتون اول از همه برم گیتار الکتریک خوب هستش یا اینکه اولش برم ساز های دیگه ؟ یعنی مشکلی که پیش نمیادش ( خودم فک میکنم یک حرف بی منطق هستش چون هر سازی رو میشه از پایه شروع کردش )

4. وسیله ی اضافی برای گیتار چی هستش که حتما نیاز باشه ؟

5. یک قیمت حدودی هم میتونید بهمخ بدید ازشون ؟

در اخر هم ازتون واقعا ممنونم که وقت گذاشتید و این نامه ام رو خوندید

13. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام
    هر سازی که میخواید توش حرفه ای بشید، باید از همون شروع کنید و بچسبید بهش
    گیتار الکتریک هم ازین قاعده مستثنی نیست :)
    نمیدونم منظورتون صدای کلین گیتار هست یا مثلاً گیتار الکترو اکوستیک که بیشتر تو جز ازش استفاده میشه
    با حدود 500 میشه Ibanez AF75 رو خرید
    لوازم جانبی گیتار هم که امپ و افکت هست و باید یه بودجه ای براش در نظر بگیرید
    ببخشید یکم خلاصه جواب دادم، فردا مفصل تر می نویسم براتون.

14. imanhp

imanhp عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من منظورم این بودش که نباید اول به قول بعضی ها گیتار کلاسیک یاد بگیرم بعدش برم سمت الکتریک ؟
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    منظورم این نوع گیتار هستش :

راهنمایی  برای یادگیری گیتار-Guitar-Hollow-Body.jpg
    Guitar Hollow Body

Guitar Hollowed Body : این دسته از گیتار ها دارای بدنه تو خالی هستند و اصولا به عنوان نسل اولیه گیتارهای الکتریک به حساب می آیند. کاسه صدای این سازها معمولاً دارای دو سوراخ f‌ شکل (مثل ویولون) هستند. بهترین و معروفترین مدل های این نوع گیتار Epiphone و Gibson مدل ES هستند. این دسته از گیتارهای الکتریک در قدیم، در انواع موسیقی بکار می رفته اند، اما امروزه از این ساز، بیشتر در موسیقی جز و بلوز استفاده می شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    قیمت پایین همین 500 هستش برای چیزی که کار راه بیاندازه ؟
    ------------------------------------------------------------
    میشه یک توضیحی در مورد این هایی که گفتید باید براش بخرم با یک قیمت حدودی بهم معرفی کنید
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راستی به نظرتون میشه با سی دی ها یا کتاب های اموزشی گیتار رو یاد بگیرم و با رفتن چند جلسه کلاس و معلم بتونم ایراد هامو بگیریم ؟ یعنی کلا کلاس نرم برای یادگیری کلی و برای رفع اشکال برم کلاس ؟

15. shahriar2

shahriar2 عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    از رو سي دي و کتاب خيلي سخته.ادم تمرين نميکنه و به هيچجا نميرسه.بعضي چيزا هم هست که به جز استاد کسي نميتونه يادت بده(حالا استاد ميتونه هر کسي که گيتار بلده باشه.مثلا يک دوست)اما اگر واقعا علاقه داشتي باشي با نرم افزار گيتار پرو و کتاب ها ميشه به جاهاي خوبي رسيد.اما پشتکار ميخواد.

16. imanhp

imanhp عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من الان 2 تا ست از شما دیدم که دارید به من جواب میدید
    توی یکی گفتید انقدر کتاب و سی دی هستش که دیگه نیازی با معلم و کلاس نیستش
    تو این یکی گفتید با کتاب کار کردن سخته و یک سری رو استاد میتونه فقط یاد بده
    که یکمی این 2 تا دارند هم دیگه رو نقص میکنن
    میخواستم بدونم جواب اخرش چی شدش ؟ چون الان واقعا موندم که حتما باید از اول برم با معلم شروع کنم یا میتونم با کتاب های اموزشی و سی دی ها هم پیش برم ؟

17. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    دوست من...
    نظر تمام دوستان اینجا درسته و هر کس تجربیات خودش رو میگخ...منم از اونجایی که این مشکل رو داشتم نظرم رو میگم...
    کتاب های آموزشی خوبن و کمک می کنن...
    اما بدون استاد کارتون خیلی کند و خطناک میشه...چون که ممکنه شما یه تکنیک رو اشتباه یاد بگیری و به حرکت اشتباه عادت کنی ...
    بنده نزدیک 1 سال حدودا با کتاب های مختلف کار کردم اما الان که پیش یه استاد خوب میرم می بینم که توی تک تک حرکاتم ریزه کاری ها رو رعایت نکردم و واقعا 1 سال از عمرم رو تقریبا هدر دادم...
    بازهم انتخاب با شماست شاید من پشتکارم خوب نبوده و اگر شما بدون استاد کار کنی مشکلی نداشته باشی...
    اما اگر از نظر مالی و محل زندگی مشکلی نداری حتما با استاد کار کن که نتیجه ی بهتری بگیری...
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  18. rmnmusicworld

rmnmusicworld عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من پیشنهاد میکنم یه چند جلسه ای بری کلاس base کار رو یاد بگیری . بعد پک آموزشی گیتار بابک امینی رو بگیر عالیه ....

19. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حتما با استاد خوب شروع كن. به دلايل مختلف، يه سريشو آريا گفت مثل اين كه اگه يه تكنيكو اشتباه ياد بگيري ديگه درست كردنش خيلي سخت و فاجعه ميشه، يكي ديگه اينكه وقتي استاد بالا سرت باشه ميدوني داري هدف دار تمرين ميكني و قراره به يه جايي برسي و اين باعث ميشه زده نشي و حوصلت سر نره و هزار تا دليل ديگه. البته استادت هم حتما بايد خوب باشه و تاكيد ميكنم باتجربه.
    وقتي ميخواي استاد انتخاب كني هم حتما سابقه و تجربش رو بررسي كن. چون هيچ تجربه‌اي نداري تو زمينه موسيقي استادي كه باهاش شروع ميكني حتما بايد خوب باشه، چون تو ميخواي به خوب بودنش اعتماد كني و در نتيجه پيشرفت كني. به كتاب اينا هم اصلا فك نكن، حداقل تو اين سطح نه. ميتوني بعدا كه كمي از موسيقي سر دراوردي و يه ديد كلي نسبت به سازت پيدا كردي با كتاب و سي‌ديو ... ادامه بدي ولي الان نه، هر چند كه پيشنهاد ميكنم تا آخر راه رو با استاد بري.

20. MorDar

MorDar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من تازه وارده این سایت شدمم راهنماییم کنید منبع فایلهای گیتار پرو کجاست راهنمایی  برای یادگیری گیتار-26571_vTT.jpg

بارگذاری...