راهنمایی برای یادگیری و تسلط روی ارگ و کیبرد

شروع موضوع توسط MAJIA ‏16/5/12 در انجمن مباحث عمومی کیبوردها

تاپیک راهنمایی برای یادگیری و تسلط روی ارگ و کیبرد تالار مباحث عمومی کیبوردها در persian-music.org.

1. MAJIA

MAJIA

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و درود به همه ی هنرمندای عزیز
    من تازه ساز کیبرد خریدم و استادی هم ندارم که بهم آموزش بده کتاب بیر رو هم گرفتم و تا یه جاهاییش هم پیش رفتم اما الان دیگه برام سخت شده به نظرتون باید چه کار کنم تا این سازو یاد بگیرم و روش مسلط بشم؟از راهنماییتون پیشاپیش ممنونم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    خوش اومدید به انجمن

من کتاب بیر رو کار کردم. اصلا به درد نمیخوره.

ببینید متدهای خیلی جدیدتری اومدن که متاسفانه %80 از اساتید (به علت اینکه قدیمی هستن و به فکر آپدیت خودشون نیستن، چون اینقدر غرور داردن که قبول نمیکنن، که بابا متدهای جدیدتری هم توی دنیا وجود داره، دست از سر کچل این بیر وردارین) اونو بلد نیستن و آموزش نمیدن.

اگه شیراز بودین یه آموزشگاه با یه سری استاد 2012 رو بهتون معرفی میکردم.

متاسفانه من حدود چند ماه، پیش یکی از نامدار ترین استاد های شیراز (در ضمن شهریه ی کلاسش از همه گرانتر بود) آموزش میدیدم، که بعداز مدتی فهمیدم که سیستم آموزش ایراد داره.
    (البته چون من خودم یه چیزایی بلد بودم متوجه ی این امر شدم، شما چون تازه میخواین شروع کنید، شاید متوجه نشید)

تا اینکه یه آموزشگاه تازه تاسیس به من معرفی کردن که از همه لحاظ جدیده. (کلاس، استاد، متد آموزش، کتاب ها، پروژه های آموزشی، کنفرانس گذاری در طول ماه بین تمام شاگردها و بحث گفتگو در مورد رشته ی مربوطه و ساعت کلاس در بعضی از روزها با وجود وقت، تمرین و رفع مشکل، تا 1 ساعت و...........)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. amirsoltany

amirsoltany عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    بیر متد پیانو هست
    بهترین راه برای آموزش keyboard به نظز من اینه که کار نوازنده های بزرگ رو زیاد گوش بدی و از متد های wolf smaltin ، dereck shernian استفاده کنی
    البته خیلی از پایه نیستن این متدها

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. MAJIA

MAJIA

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سپاس از پاسخ هاتون دوستان باید بگم فعلا شرایط رفتن به کلاسو ندارم میخوام ببینم به صورت خود آموز باید چکار کنم؟مرسی

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    همان طور که دوستان گفتند بیر متد نوازندگی پیانو برای کلاسیک کار ها است.
    اما برای پیانو میشه گفت بدون استاد ممکنه به نتیجه مطلوبی نرسید.

اما کیبرد رو میتونید از روی کتابی که بهتون معرفی میکنم به صورت خود آموز کار کنید.
    خود این کتاب هم در اصل خود آموز است اما در حد امکان توصیه میشه در کلاس استفاده بشه.

شیوه نوین اٌرگ نوازی (جلد یک تا شش) از فروشگاهای موسیقی میتونید این کتاب رو تهیه کنید.
    تا جلد 3 رو کار کنید پیشرفت خوبی میکنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    من هر شش جلد این کتاب دارم و اوایل با این کتاب شروع کردم ولی بعد متوجه شدم در ایران نوازندگی کیبورد هیچ قانونی نداره و این کتاب عملا به دردم نخورد
    توسیه من اینه که اول نت هارو به صورت گوشی یاد بگیرید بعد گام ها و میزان هارو بشناسید بعد آکوردهارو بعد سعی کنید آهنگ هارو گوش کنید و روی گامهای که یاد گرفتید بزنید و در آخر آکردهارو در بیارید
    این کار کمی پیچیدست ولی با 5 جلسه آموزش میتونید به راحتی هر آهنگی که گوش میدید بزنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3

در ایران نوازندگی کیبرد قانون نداره ! این موضوع هیچ ربطی نداره که باعث بشه شما تصمیم بگیری ساز رو آکادمیک یادنگیرید.
    اگر کسی بخواد حرفه ای کار کنه قطعا باید از روی قانون و اصول جلو بره و بنده هم این کتاب رو برای افرادی که میخواند آکادمیک شروع کنند مناسب میدونم.

فکر نمیکنم یک هنرجوی موسیقی که تازه وارد دنیای موسیقی شده با 5 جلسه چنان گوش قوی پیدا کنه که به راحتی بتونه نت ها رو تشخیص بده !

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    در ایران نوازندگی کیبورد خلاصه میشه به مجلس حرفه ای ترین نوازنده ها هم مجلسی کار میکنن برای مجلس رفتن هم این کتاب فقط وقت تلف کردنه در ایران آهنگ سازها هم نت خوانی بلد نیستن چه برسه به نوازنده ها ولی اگر کسی میخواد نت یاد بگیره بد نیست ولی بعد از تمام شدن این شش جلد حتما باید خود آموز پیانو بگیره و کار کنه

معلومه پیدا نمیکنه ولی مبانی و اصول نت در آوردن با گوش میتونه یاد بگیره
    در آوردن آهنگ به صورت گوشی کار سختی نیست فقط احتیاج به آموزش درست داره و تمرین.

9. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    شاید بین بعضی ها این طور باشه اما ما نوازندگان حرفه ای هم داریم که مطابق با بروز ترین اصول کیبرد رو یادگرفتند و مینوازند.

10. rafaell

rafaell عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -1
    نرم افزار:
    الان متد جدید چی هست ؟:smile (73):

بارگذاری...