آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای پیدا کردن این فاصله ها

• شروع کننده موضوع stefan
  • تاریخ شروع
10/4/10
248
دوستان بنیه ی فاصله های این مثال هایی که میگم رو میشه بگید چی میشه؟
دو بمل - لا دیز:۶
ر دیز -لا بمل:۴
سل دیز-فا بمل:۲

اون عدد هایی که نوشتم همون ارزش عددی هست ولی تو پیدا کردن بنیشون مشکل خوردم.

10/4/10
248
درود
دو بمل - لا دیز = ششم افزوده تر
ر دیز - لا بمل = پنجم کاسته تر
سل دیز - فا بمل = هفتم کاسته تر
ممنون .همیشه پاسخ گوی سوالای تئوری من بودی. میشه مطلب رو یکم باز کنی؟مثلا در همون ر دیز - لا بمل چرا ارزش عددی رو 5 گفتید؟ یا بعدیش 7؟
[doublepost=1554043470,1554043191][/doublepost]آها فهمیدم مشکل از سوال من بود.من تو کلید فا این سوال برام پیش اومده بود.مثل اینکه شما در کلید سل پاسخ دادید.بازم دستت درد نکنه:thumbsup:
[doublepost=1554043568][/doublepost]فقط یه سوال دیگه علامت اختصاری کاسته تر و افزوده تر چطوریه؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
679
ممنون .همیشه پاسخ گوی سوالای تئوری من بودی. میشه مطلب رو یکم باز کنی؟مثلا در همون ر دیز - لا بمل چرا ارزش عددی رو 5 گفتید؟ یا بعدیش 7؟
آها فهمیدم مشکل از سوال من بود.من تو کلید فا این سوال برام پیش اومده بود.مثل اینکه شما در کلید سل پاسخ دادید.بازم دستت درد نکنه:thumbsup:
خواهش میکنم برادر. منظورت چیه در کلید فا بوده؟ فاصله ر دیز تا لا بمل در هر کلیدی و هر سازی باشه فقط پنجم کاسته تر هست جواب دیگه ای نداره.
فقط یه سوال دیگه علامت اختصاری کاسته تر و افزوده تر چطوریه؟
والا من تا حالا علامت اختصاری ای براش ندیدم و چیزی در این مورد یادم نمیاد چون در عمل خیلی کاربردی نیست و بیشتر در پیچیدگی های تئوریک استفاده میشه. اگه شما جایی علامتی براش دیدید به ما هم بگید یاد بگیریم. ولی شاید بشه با افزودن کلمه Double مفهوم رو رسوند. Double Diminished

10/4/10
248
من گیج شدم:(( آقا این عکس رو ببین درست حل کردم یا نه؟مگه برای تعیین فاصله ارزش عددی اون نت ها مهم نیست؟چرا به جای 4 از 5 استفاده کردید؟
[doublepost=1554057508,1554057190][/doublepost]در میزان اول دو تا نت اخر: بینشون چهارتا نت داریم(همون ارزش عددی 4 یا همون ر دو سی لا )و هفت نیم پرده بینشونه.تا اینجا درست هست دیگه؟البته این چیزی که میگم بر طبق توضیح کتاب هست.حالا نمیدونم شما چرا میگید پنجم؟

فایل های ضمیمه

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
679
من گیج شدم:(( آقا این عکس رو ببین درست حل کردم یا نه؟مگه برای تعیین فاصله ارزش عددی اون نت ها مهم نیست؟چرا به جای 4 از 5 استفاده کردید؟
[doublepost=1554057508,1554057190][/doublepost]در میزان اول دو تا نت اخر: بینشون چهارتا نت داریم(همون ارزش عددی 4 یا همون ر دو سی لا )و هفت نیم پرده بینشونه.تا اینجا درست هست دیگه؟البته این چیزی که میگم بر طبق توضیح کتاب هست.حالا نمیدونم شما چرا میگید پنجم؟
خب این سوتفاهم بخاطر این بود که میزان اول بصورت پایین رونده نوشته شده که در سوال شما این مشخص نشده بود. در واقع باید میگفتید لا بمل - ر دیز . فواصل از نت پایینتر به نت بالاتر محاسبه میشن. بله لا بمل - ر دیز چهارم افزوده تر است. ولی اگر لابمل یک اکتاو بالاتر میبود، میشد ر دیز - لا بمل که میشد پنجم کاسته تر. که اگر بحث معکوس فواصل رو بخونید متوجه این تفاوت خواهید شد.

10/4/10
248
راستی برای اون نشانه ها که پرسیدم.برای افزوده تر اومده از دوتا ++ استفاده کرده.لابد برای کاسته تر از دوتا درجه (دایره تو خالی کوچک) کنار هم استفاده میشه(این استنبا خودم بود)

بالا