آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای میکس و مستر گیتار بیس و کیک درام

6/6/16
21
20
اراک
با سلام خدمت دوستان
ی سوالی داشتم که لطف میکنید اگر جوابمو بدین

من در میکس و مسترینگ گیتار بیس و کیک درام چ کار کنم که این دو در هم منحل نشوند و هر کدام صدای خودشان را بدهند یا به زبان دیگر فرکانس هاشون در هم قاطی نشه؟
مثلا برای گیتار بیس چ اکولایزر و برای درام چ اکولایزری در نظر بگیرم؟

هر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا بگین.....خیلی ممنون ک وقت گذاشتین

به هر کدام از لاین ها یک اکولایزر بدهید و در کانال مستر یک آنالایزور باز کنید . هر دو صدارو باهم پلی کنید و در اکو لایز ها ببینید کجاها باهم تداخل فرکانسی دارن و تداخل هاشون رو با قطع کردن یا پایین آوردن اون قسمت در اکولایزر درست کنید . به آنالیزر هم نگاه کن

EHSAN.E

عضو سایت
7/12/11
18
تهران
با استفاده از اکولایزر شما می تونید صدای این دو ساز رو از یکدیگه تفکیک کنید. دقت داشته باشید lowکات شما باید بصورت صحیح در هر ساز انجام شه تا از کیفیت اون کم نکنه و بقولی صدا لاغر نشه. فاب فیلتر پیشنهاد من به شما برای اکولایز هستش. موفق باشید.

24/4/12
131
تهران
اصولا محدوده ی فرکانسی باس کاملا مشخصه و اگر کیکه شما خیلی باس نداشته باشه با هم تداخل پیدا نمیکنن... اگر فقط سعی کنید فرکانس باسه کیک رو کم کنید کافیه

Hamed Sedighi

نوازنده
هنرمند
20/1/11
490
31
کرمان
توی آنالایزرچک کنید اغلب بیس ها حدود 140 هرتز رو تقویت کنید و کیک رو هم توی 140 هرتز کم کنید تا حدی . اینکه چند دسی بل افزایش و کاهش داشته باشید رو گوشتون تشخیص میده ضمن اینکه الزاما 140 هرتز نیست ممکنه 132 هرتز باشه . توی آنالایزر متوجه میشد . فرکانسی که kick رو باید تقویت کنید رو هم گوشتون باید تشخیص بده و شیب مناسب low cut که اغلب شیب ملایم مناسب هست

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,503
خرمشهر
با سلام خدمت دوستان
ی سوالی داشتم که لطف میکنید اگر جوابمو بدین

من در میکس و مسترینگ گیتار بیس و کیک درام چ کار کنم که این دو در هم منحل نشوند و هر کدام صدای خودشان را بدهند یا به زبان دیگر فرکانس هاشون در هم قاطی نشه؟
مثلا برای گیتار بیس چ اکولایزر و برای درام چ اکولایزری در نظر بگیرم؟

هر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا بگین.....خیلی ممنون ک وقت گذاشتین

مهمتر از همه اینه که قبل از هر چیزی کیک و بیس رو بخوبی انتخاب کنید ، یک کیک خوب انتخاب کنید که خیلی توی محدوده بیس شما نباشه چون تداخل اگه زیاد باشه با اکولایزر چیزی درست نمیشه ، نکته بعدی اینه که نت های بیس متغیر هستن و ممکنه بعضی نت ها بیان توی محدوده ی کیک شما اگه با اکولایزر نتیجه نگرفتید میتونید اون محدوده رو با یک مولتی باند SideChain کنید . از انالیزر هم کمک بگیرید .

naksoka

عضو سایت
29/12/09
155
سلام استاد چرا من نمیتونم عکس آپ کنم ؟ اخطار میده میگه تعداد پست هام کمه!! بدون عکس نمیتونم سوالمو بپرسم

بالا