راهنمایی برای شروع گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط ezioauditore ‏2/4/13 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمایی برای شروع گیتار الکتریک تالار گیتار در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. ezioauditore

ezioauditore عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلاممن می خوام تابستون گیتار الکتریک بگیرم و شروع کنم.اطلاعاتی هم از گیتار و موسیقی ندارم.تا حالا فقط موسیقی گوش دادم.سبک متال هم بیشتر از بقیه موسیقی ها دوست دارم.گیتار آهنگ the dragon fight across the ویوز رو از amin amarth رو هم خیلی دوست دارم.برای شروع باید چی کار کنم و بودجه چقدر لازمه و چه گیتاری بگیرم؟اگه نکته هم هست که لازمه بدونم هم لطفا بگین.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. ezioauditore

ezioauditore عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی نیست کمک کنه؟

- - - - - - - - - -

کسی نیست کمک کنه؟

- - - - - - - - - -

کسی نیست کمک کنه؟

3. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما باید کلاس برید. ساز و تجهیزات بخرید. زیاد هم به فکر سبک الان نباشید. بودجه را بفرمایید تا دوستان بگویند چه ساز و تجهیزاتی بخرید.

4. ezioauditore

ezioauditore عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    1 میلیون کافیه؟

5. ezioauditore

ezioauditore عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امروز رفتم ببینم کلاسش چطوریه گفت که الکتریک ممنوعه.
    حالا چی کار می شه کرد؟
    ساکن اصفهانم.

6. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام. اگه توی همون تاپیک متال هم پست میدادین جواب میگرفتین
    شما برای شروع یه گیتار میخوای و یه امپ برای خروجی صدا و افکت هم که در اینده لازمتون میشه.
    برای کلاس هم ببخشین اما بیخود گفتن ، چی چی ممنوعه. من خودم ساکن اصفهان نیستم ولی یکی از دوستان شماره فروشگاهی رو به من دادن که توی پروفایلتون میذارم.احتمالا اموزش هم داشته باشن.
    درمورد گیتار هم میشه از بین مدل های مختلف rg و s ایبانز ببینین که چی به بودجه تون میخوره. حدودا از 600 تا 700 داره به بالا.
    برای امپ هم باید بودجه ای در نظر داشته باشین اگر بگین سقف هزینتون چقدر هست بهتره.
    بازم سوالی باشه همینجا هستیم!
    فعلا!

- - - - - - - - - -

سلام. اگه توی همون تاپیک متال هم پست میدادین جواب میگرفتین
    شما برای شروع یه گیتار میخوای و یه امپ برای خروجی صدا و افکت هم که در اینده لازمتون میشه.
    برای کلاس هم ببخشین اما بیخود گفتن ، چی چی ممنوعه. من خودم ساکن اصفهان نیستم ولی یکی از دوستان شماره فروشگاهی رو به من دادن که توی پروفایلتون میذارم.احتمالا اموزش هم داشته باشن.
    درمورد گیتار هم میشه از بین مدل های مختلف rg و s ایبانز ببینین که چی به بودجه تون میخوره. حدودا از 600 تا 700 داره به بالا.
    برای امپ هم باید بودجه ای در نظر داشته باشین اگر بگین سقف هزینتون چقدر هست بهتره.
    بازم سوالی باشه همینجا هستیم!
    فعلا!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش چرت گفته حتمآ استاد گیتارالکتریک نداشتن یه همچین حرفی رو زده !! شما " آموزش گیتار الکتریک در اصفهان " تو گوگل سرچ کنی حتمآ چندتا آگهی تدریس گیتار الکتریک پیدا میکنی که میتونی باهاشو تماس بگیری

8. ezioauditore

ezioauditore عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی به خاطر کمک هاتون.
    بوجم 1 ملیون هست.
    برای همه چی به جز کلاس ها.
    سبکمم دث متال و هوی متال و شبیه به همینا می خوام باشه.
    یه سوال دیگه:
    مثلا دیدید تو گوشی خریدن قدرت رم و سی پی یو و سرعن و اینا ملاکه.تو گیتار چه چیزهاییش باعث خوب و بد بودنشون می شه؟

9. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما علاوه بر گیتار الکتریک نیاز به افکت و آمپ گیتار الکتریک دارید که باعث میشه بودجه شما برای خرید گیتار کمتر بشه!
    بنظر من اگه تازه میخوای شروع کنی فعلآ افکت نخر چون بیشتر آمپ ها چندتا افکت دارن که میتونه یه مدتی کارت رو راه بندازه.
    با گیتار های مبتدی میتونی بیشتر سبک ها رو کار کنی پس زیاد حساسیت به خرج نده. وقتی خواستی گیتار حرفه ای بخری اون موقع باید به جنس چوب نوع پیکاپ ها و بقیه موارد دقت کنی
    برای خرید هم اول با استادت مشورت کن اگرم خواستی سوالت رو در این تاپیک بپرس تا بچه ها بیشتر راهنماییت کنند
    https://www.persian-music.org/14723-مشاوره-خرید-گیتار-الکتریک-|-metal.html

10. مهدی...

مهدی... عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    garageband
    سلام. دوستان من 3 ساله نوازنده گیتار کلاسیک(تو سبک پاپ و کلاسیک ) هستم . و الان میخواستم الکتریکو شروع کنم . برای شروع یه گیتار و مولتی افکت و امپ وپیکاپ بهم معرفی کنید که متوسط باشه یعنی بعدها که حرفه ای تر شدم کارمو راه بندازه . مجبور نشم دوباره ساز بخرم . مثال مشابه کلاسیکش مثل یاماها سی 80 که متوسطه ... دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید. تا 2 میلیون می تونم هزینه کنم :). .......

11. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,921 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    دقیقا اینجا دوستان و بنده داریم چیکار میکنیم؟
    مشاوره خرید گیتار الکتریک | Metal
    زبان سایت فارسی هست لطفا قوانین رو بخونید.

12. hadi.electric

hadi.electric عضو سایت

شغل :
    درس میخونم
    امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    بنده از صفر می خوام شروع کنم.قبلا کیبورد کار میکردم که دیدم اصن برای من مناسب نیست
    الانم می خوام یه گیتار الکتریک و یه امپ بگیرم.برا گیتار تا 500 تومن جور کردم امپ رو هم پدر حساب میکنه.
    میخواستم کمک ام کنید چه گیتار و امپی مناسبه؟ با 500 تومن میشه ibanez خرید؟ و با 100 الی 150 تومن چه امپی میشه خرید خوب باشه.
    خیلی ممنون

13. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    قبلا توی یه تاپیک دیگه ای اینو نوشته بودم و الانم دوباره اینو مینویسم (البته با نگارشی جدید تا اسپم نباشه).

حدود 99% از بچه های خوب و تازه کار مثل شما معمولا یک تصوری از صدای آمپها دارن که فکر میکنن مثلا با یک امپ 200-300 تومنی میشه صدایی در حد اون اجراهای لایوی که شما دیدی را بگیرن.در حالیکه این تصور کاملا اشتباهه.

ببینید , شما برای گرفتن یک صدای خوب (اونهم انالوگ و با استفاده از آمپ و افکت) باید یک افکت با interface پردازش صدا داشته باشین(که زیر یک تومن پیدا نمیشه و الان مدلهای boss مطرحه) , و از اون طرف هم یک آمپ بسیار قدرتمند باید داشته باشی که صدا ها را از افکت برات بگیره و با کمترین تغییر , برات بتونه بخش کنه.(که امپهایی که الان توی بازار پیدا میشه چینی ستن و اصلا و ابدا صداهاشون صداهای واضحی نیست و اصطلاحا nasal و تودماغی هستن).

بهتر اینه که یک کارت صدای حرفه ای بخری (حدود 500-600 تومن , البته یه کم صبر کن دلار بیاد پایینتر !) , و بعدشم از گیتار ریگ استفاده کن.که واقعا چند صد میلیون تومن افکت و آمپ داخلش وجود داره !

راجع به کلاس موسیقی هم بهت بگم که کلا تیغت میزنن و باید بابت جلسه ی نیم ساعته , 10 هزار تومن بدی و مثلا 100 جلسه بری تا تسلط پیدا کنی روی سازت.
    بهتر اینه که از CD های آموزشی استفاده کنی.(اگه زبانت خوبه هم از زبان اصلیاش).
    البته یک سی دی آموزشی هست از آقای کرباسی که خوب و مفیده ولی چند تا ایراد داره.مثلا عمل bend ر

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)