راهنمایی برای شروع کار اهنگسازی

شروع موضوع توسط farzaddd ‏24/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای شروع کار اهنگسازی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    سلام بچه های گل
    امیدوارم تا اینجا سال خوبی داشتید و داشته باشید!:smile (70):
    من راحب شروع کار جدی و حرفه ایه اهنگسازی ( تنظیم کنندگی ) سوالاتی دارم که واقعا منو گیج کرده و واقعا کسی نیست که منو راهنمایی کنه و من موندمو این دنیای مجازی که هرچی پیش میاد میام اینجا...

سوال اولم این که برای یادگرفتن کل مباحث تئوری موسیقی تو اموزشگاه های ازاد چقدر زمان میبره؟

سوال مهم این که تا حالا من بدون امکانات تنظیم میکردم یا به قول معروف همون تجربه کسب کردن! برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید من با هدفون 10 تومانی میکس و مستر میکردم!:smile (16): خب برای این کار میدی کنترلر , هدفون , کارت صوتی در حد متوسط چه چیزاایی پیشنهاد میکنید؟؟؟

سوال سوم: برای release کردن کارهام هم به سایت های خارجی به یک دوست یا مشاور احتیاج دارم که راهنماییم کنه .:smile (70):

تا اینجا فقط همین! خیلی ممنون که به تاپیکم سر زدین :smile (70):

2. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    بچه ها واقعا به کمکتون احتیاج دارم...40 تا بازدید داشته تاحالا ولی یه نفر هم چیزی نگفته

3. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    در درجه اول پیشنهاد می کنم سطح شناخت از موسیقی ، هارمونی ، سلفژ خودتونو بالا ببرید
    در درجه دوم اگر قصد دارید یک تنظیم کننده خوب بشید تمرینات پیانو بیشتر انجام بدید

برای مثال شناخت کامل سلفژ در بهترین شرایط خود 1 سال طول می کشه
    یادگیری سلفژ و هارمونی مثل یک دارو تلخ می مونه که با خوردنش مریض نمی شید
    شاید گفتنش راحت باشه ولی خیلی ها جا میزنند

متاسفانه امروزه همه فکر می کنند با یک هدفون و یک کامپیوتر و یه نرم افزار و یک دنیا vst آهنگساز و تنظیم کننده می شن
    ولی تسلط شما بروی هارمونی حرف اول رو می زنه و نرم افزار و ابزارهای آهنگسازی در درجه دوم

بحث میکس و مسترینگ خود به تنهایی یک تخصص هست و هیچ ربطی هم به تنظیم و آهنگساز نداره.
    برای پیشنهاد سیستم هم که مطلب تو سایت کم نیست شما هم که کاربر تازه وارد نیستید.حرف اول رو بودجه می زنه

4. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    خیلی ممنون اقای (اسمتون رو نمیدونم)
    من خودم خیی اسرار دارم کل مباحث تئوری موسیقی رو یاد بگیرم و امیدوارم از پسش بربیام! ( چون واقعا خسته کنندست که بشینی پشت سیستم و هی اهنگ بسازی بدون این که چیزی از موسیقی بدونی)
    میکس رو که نمیدونستم ربطی به تنظیم کننده نداره ..خیلی جالبه برام
    این مسیر شاید دشوار باشه ولی شیرین بودن اخرش همه چی رو از یاد میبره :x
    بازم ممنون که راهنماییم کردین

به سوال اخرم هم کسی بود من منتظرم....

5. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم عاشق خوندنم ولی میدونید که برای خواننده شدن یا باید پول داشت یا باید خودت هم آهنگسازی بدونی هم تنظیم هم میکس و مسترو... منم که پول ندارم رفتم سراغ راه دوم البته تو شهر ما فعلا کلاسی پیدا نکردم اما منم به شیرینی آخر سختی فکر میکنم موفق باشی.

6. mehdi098

mehdi098

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان عزیز منم بچه اطراف تبریزم کسی میدونه تو تبریز کجا آموزشگاه آواز فارسی هست چون آدرس اونایی که آذری یاد میدن رو میدونم اگه کسی میدونه جوابم رو بده ممنون :smile (70):

بارگذاری...