راهنمایی برای شروع پیانو

شروع موضوع توسط pooya.1999 ‏1/5/15 در انجمن پیانو

تاپیک راهنمایی برای شروع پیانو تالار پیانو در persian-music.org.

1. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام من الان 15 سالمه و تیر 16 سالم میشه؛من یه سالی هست به پیانو علاقه خاصی نشون دادم و علاقه ام توسط اهنگ rain از Brian Crain بود...البته اون پیانو و ویالون بود ولی در کل خیلی علاقه دارم.
    هدف خاصی رو تو موسیقی دنبال نمی کنم و فقط می خوام دستم خیلی خوب پر بشه که بعد واسه سرگرمی خودم بزنم.
    توی تیر قراره کار رو با یه استاد شروع کنم و احتمالا یه پیانو اسپینت هم بگیرم.
    حالا سوالم اینجاست که توی چند سال می تونم خوب بزنم و اینکه سنم الان مناسب هست که پیانو رو شروع کنم با توجه به اینکه سابقه موسیقی نداشتم؟
    روزانه 2-3 ساعت کلا می تونم تابستون برای پیانو وقت بذارم لطفا چند تا کتاب هم معرفی کنید کنار کار با استاد کتاب هم بخونم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    هیچ :)
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    سلام توی چند سالش بستگی به خودتون داره من روزی کمتر 6 ساعت تمرین نمیکنم الان یکساله پیانورو شروع کردم ولی والس های شوپن رو زدم الان دارم هاچ زنبور عسل رو تمرین میکنم و قطعه ی فرانز لیست la campabanella رو که خیلی سخته!! من از سن 18 سالگی شروع کردم که اولاش با ارگ بود سن شما عالیه فقط شروعش سخته بقیش کم کم آسون میشه اگه روزانه 2 یا 3 ساعت باشه شاید یه سه چهار سالی طول بکشه تا خیلی خوب بزنید کتاب های مربوط به موسیقی منظورتون؟
    کتاب آسمانی و خاکی سرگذشت ولفانگ آمادوس موزارت (همون موزارت خودمونه :D)
    کتابش خیلی قشنگه و دو جلد هست انگیزه ی زیادی هم به آدم میده :)
    فقط یک چیز بگم که اگه چیزیرو برای هیچ چیز انجام بدین همون هیچ چیز گیرتون میاد....

3. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    3-4 سال خیلی خوبه! من خودم براورد کردم که کلا می تونم 6-7 سال بطور جدی یاد بگیرم البته تا اخر عمرم که می زنم ولی یادگیری رو گفتم.
    نه هیچ چیز که نیست فقط نمی خوام اصلا راه موسیقی رو دنبال کنم چون مشغله زیاد دارم فقط عقیده دارم هر کس تو زندگیش باید یه نوع ساز رو بلد باشه؛واسه سرگرمی و آرامش می خوام؛الان من از بابتی هم ناراحتم چون دقیقا پارسال همین موقع من به یکی از دوستام که از 10 سالگی پیانو می زنه گفتم خیلی علاقه دارم ولی به نظرم دیره اونم گفت نه دیر نیست ولی من جدی نگرفتم حرفشو الان توی این یه سال می تونستم پیشرفت کنم ولی الان به این نتیجه رسیدم.

اون 2-3 ساعت میانگین بود متاسفانه تابستون بیشترم نمی تونم وقت بذارم چون المپیاد ریاضی دارم ولی خب شما حرفه ای دنبال می کنید!

نه کتاب برای اموزش نت های پیانو،چطوری پیانو بزنم و اینا؛اصلا همچین کتابی هست؟ می خوام تا قبل از کلاس رفتن توی یکی دو ماه اطلاعاتی در مورد موسیقی داشته باشم.

4. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام.
    توضیحات مصطفی جان درست بود فقط چند نکته اضافه کنم.
    ساعت تمرین مهم نیست! کیفیت تمرین خیلی خیلی مهم تره. اگر روزی 3 ساعت مفید تمرین کنید خیلی عالیه. من توی مدتی فقط میتونستم روزی 2 3 ساعت تمرین کنم اما کاری رو میکردم که برآورد میشد روی 7 8 ساعت وقت بخواد. و بوده زمانی که توی 8 ساعت کار 1 ساعت بکنم. پس هنر تمرین کردن رو باید یاد بگیرید.
    عقیده ی خوبی دارید! حرفه ای نیست اما بهتر از گذران وقت الکی هستش!
    در مورد کتاب الان کتابی برای چگونگی نواختن پیانو لازم ندارید چون که اون رو با استاد شروع میکنید. من پیشنهاد میکنم تئوری ابتدایی رو شروع به خوندن بکنید تا یه رنگی داشته باشید توی ذهن و با استاد بدون تئوری شروع نکنید. کتاب تئوری کمال پورطراب مناسب به نظر میرسه.
    در درجه ی دوم اگر میتونید وقت بزارید کتاب راجر کیمی ین به اسم درک و دریافت رو بخونید (البته بعد از تئوری) ممکنه یک مقداریش رو متوجه نشید یا خوب براتون مفهوم نباشه اما به درک خوبی از موسیقی میرسید در مورد دوران مختلف و نوازنده های خوبشون اطلاعاتی به دست میارید و لذت میبرید ازش.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    من کمال پروطراب رو دارم مطلب رو خیلی پیچونده شما اینو بخون خلاقیت موسیقی جلدش هم سیاهه کیوان جعفری نژاد و رضا کبیری زاد
    فعلا نمیتونید بدون استاد اصول نوازندگی رو یاد بگیرید خودتون هم کار نکنید چون اگه الکی کار کنید سخته بخوایید بعدا اصولیش کنید دستتون خراب میشه کتابایی هستن که نوازندگی رو یاد دادن ولی استاد باشه بهتره برای اینکه پیشرفت کنید باید همون تمرینهایی که دیگران گذروندن رو بگذرونید حالا بستگی به خودتون داره که توی یک ساعت چجوری و چقدر تمرین کنید بعضیا تمرین هارو سرسری میگذرونن که کتاب رو تموم کنن ولی بعدا گیر میکنن باور کنید من هیچ کتابی رو تموم نکردم همش آخراشونم :D
    من پیشنهاد میکنم کلاس تیوری موسیقی رو جدا از پیانو برید به نوازندگی خیلی کمک میکنه
    حرص اون یه سال رو هم نخور پس من چی بگم که از 18 سالگی تونستم شروع کنم :( به جاش جبرانش کن!

6. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    این کتاب هم در زمینه تئوری موسیقی هست؟
    سوالی هم در زمینه خود پیانو داشتم؛صدای پیانوی دیجیتال و با اکوستیک تفاوت زیادی داره؟ برای شروع کدوم بهتره؟

7. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    برای شروع دیجیتال خوبه اره کتاب تیوری هست فرق که صددرصد آکوستیک صداش حالت زنده تر داره!نمیدونم چطور بگم ولی فرق داره نگران این نباشین که نتونید با پیانو آکوستیک بزنید میتونید، یکی دوبار که با پیانو آکوستیک بزنید بهش عادت میکنید با فشار هر کلاویه سیم هاش احساس میشه خیلی قشنگه :) آکوستیک حساس تره و کوک کردن میخواد که فعلا تواناییش رو ندارید برای سطح پیشرفته خوبه در ضمن نگهداریش هم دردسره :)

8. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نه من خودم که خیلی آکوستیک دوست دارم؛به قول شما زنده تره؛حرفتون رو می فهمم چون خودم چند تا ویدیو در این زمینه دیدم احساس کردم که صدای آکوستیک های معمولی خیلی بهتر از دیجیتال فقط یه دیجیتال خیلی خیلی عالی بود که صداش به آکوستیک نزدیک بود که حتما گرون تر از اکوستیک معمولی هست.
    نگهداریش که لذت بخشه :D ولی کوک کردنش خیلی مشکل جدی هست که مانع خرید آکوستیک باشه؟

آخرین ویرایش: ‏2/5/15
  9. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    من که استادم بهم گفت کوک کردنش کار یه تازه کار نیست

10. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    خب البته ميتونم بدم بيرون کوک کنن يا طرز کار دقيقشو ياد بگيرم...که به قول شما دردسر داره.
    ممنون خيلى کمک کردين...

11. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    خواهش میکنم :) فقط بگم که با یکم گرم و سرد شدن هوا هی کوکش به هم میریزه صداش هم خیلی بلنده

12. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    خونه واسه خودمونه اپارتمان نشین نیستیم مشکلی با صدا نیست روزانه هم یکی دو ساعت بطور میانگین تنها هستم تو خونه که مزاحم کسی نباشه؛تهویه هم که خوبه دمای اتاقم یکسانه حالا یکی دو ماه دیگه قصد خرید دارم اون موقع اساسی تر تحقیق می کنم :)

13. mostafa12

mostafa12 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    خوبه ادامه بدین :) موفق باشین

14. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    آکوستیک توی نوانس ها خیلی تاثیر داره و ساستین صدا به خصوص دست چپ!
    کوک هم نگرانی زیادی نداره هر 6 ماه تا 1 سال یکم مخارج داره میشه کنار اومد!
    فقط باید یه ساز خوب بگیرید من چند وقت پیش یه ساز یاماها 14 میلیونی امتحان کردم با توجه به قیمت از دیجیتال ها هم کمتر بود!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  15. pooya.1999

pooya.1999 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    بله اون که صد در صد؛بودجه که معلوم بشه میام برای مشاوره.
    ممنون.

بارگذاری...