آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای شروع ویولون

کلا به موسیقی علاقه دارم و توی سازهای مختلف به ویولن..........

من از کارای دیوید گرت خیلی خوشم میاد.......

- - - - - - - - - -

به نظر شما چیکار کنم.....از سرشب تا حالا کلی با خودم کلنجار رفتم..........ولی ته دلم کلاسیکو دوس دارم.........
و توی سایتم نوشتن که بهتره با کلاسیک شروع کنی...........

تغیییر بدم بهتره؟

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

به نظر شما چیکار کنم.....از سرشب تا حالا کلی با خودم کلنجار رفتم..........ولی ته دلم کلاسیکو دوس دارم.........

تغیییر بدم بهتره؟

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

تغیییر بدم بهتره؟

سلام گلرنگ جان
من خیلی نمی تونم نظر بدم فقط بگم من 32 سالمه الانم 2ماهه که شروع کردم استادم می گه خوب پیش می رم بچه هم دارم اما مطمئنا وقت ازاد داری برای تمرین همینطور برنامه ریزی من که مشکلی نمی بینم حالا تا هر جایی شد ادامه می دیم

سلام دوستان من 20 ساله هستم و یک هفته میشه که یه ویولن با مارک martineez خریدم، خیلی به ویولن علاقه دارم طوری که بعد از دو سال بالاخره خریدمش. گم شدم نمیدونم از کجا با چه سبکی شروع کنم؟ از اجراهای سامووِل که تو کنسرت یانی میزنه خیلی خوشم میاد. طوری که اهنگ until the last moment کنسرت سال 2006 چشمامو تر میکنه.
نظرتونو راجع به مارک ویولنم بگید. راستی من از اردبیل هستم کسی اموزشگاه خوبی سراغ داره؟ منتظر راهنماییهاتون هستم

- - - - - - - - - -

سلام دوستان من 20 ساله هستم و یک هفته میشه که یه ویولن با مارک martineez خریدم، خیلی به ویولن علاقه دارم طوری که بعد از دو سال بالاخره خریدمش. گم شدم نمیدونم از کجا با چه سبکی شروع کنم؟ از اجراهای سامووِل که تو کنسرت یانی میزنه خیلی خوشم میاد. طوری که اهنگ until the last moment کنسرت سال 2006 چشمامو تر میکنه.
نظرتونو راجع به مارک ویولنم بگید. راستی من از اردبیل هستم کسی اموزشگاه خوبی سراغ داره؟ منتظر راهنماییهاتون هستم

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
بلع!!!
اقا کلا یه خورده که مطالب رو خوندم جا زدم!! بالاخره ویلن سخته یا میشه زود یاد گرفت؟؟;)
به عنوان ساز اول(اولین سازی که میخوام یاد بگیرم) نظرتون چیه؟؟ کار درستی هست که برم سمتش؟؟؟
من وقتی اهنگهای ایرانی که توش ویلن بکار میره مثه اهنگای شادمهر رو میشنونم خیلی لذت میبرم،،
از بقیه سبک ها هم اطلاعی ندارم!!!!:(

اهان راستی یه چیز دیگه ویلن هم میشه به صورت گوشی زد؟؟؟؟

28/8/12
1,539
بلع!!!
اقا کلا یه خورده که مطالب رو خوندم جا زدم!! بالاخره ویلن سخته یا میشه زود یاد گرفت؟؟;)
به عنوان ساز اول(اولین سازی که میخوام یاد بگیرم) نظرتون چیه؟؟ کار درستی هست که برم سمتش؟؟؟
من وقتی اهنگهای ایرانی که توش ویلن بکار میره مثه اهنگای شادمهر رو میشنونم خیلی لذت میبرم،،
از بقیه سبک ها هم اطلاعی ندارم!!!!:(

اهان راستی یه چیز دیگه ویلن هم میشه به صورت گوشی زد؟؟؟؟
هر کاری یه سختی داره/یاد گرفتنشم بستگی به تمرین داره/اگه علاقه دارین برین سمتش/گوشی به نظر من اصلا کار درستی نیست

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
گوشی به نظر من اصلا کار درستی نیست
من کاری به درستی یا غلطی اینکار ندارم میخواستم ببینم میشه یا نه که ظاهرا از جوابتون معلومه که میشه!!
خب حالا میمونه یه سوال دیگه به طور معمول به فرض که استعداد و تمرین هم داشته باشم چن وقت طول میکشه تا بتونم یه قطعه از ملودی های ایرانی رو بنوازم؟؟؟

28/8/12
1,539
من کاری به درستی یا غلطی اینکار ندارم میخواستم ببینم میشه یا نه که ظاهرا از جوابتون معلومه که میشه!!
خب حالا میمونه یه سوال دیگه به طور معمول به فرض که استعداد و تمرین هم داشته باشم چن وقت طول میکشه تا بتونم یه قطعه از ملودی های ایرانی رو بنوازم؟؟؟
فک کنم با یک ترم یا دو ترم
من خودم هنوز قبل از این که به پوزیسیون برسم اهنگsong from secret garden رو بدون نت و گوشی یاد گرفتم حتی پوزیسیون هم داشت

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
فک کنم با یک ترم یا دو ترم
من خودم هنوز قبل از این که به پوزیسیون برسم اهنگsong from secret garden رو بدون نت و گوشی یاد گرفتم حتی پوزیسیون هم داشت
اقا ما که نفهمیدم چی گفتی(اخه تخصص ندارم) :D ولی دمت گرم که راهنمایی کردی

2/6/14
1
29
سلام
از مطالب مفیدی که گذاشتید ممنونم و یه سوالی داشتم
من 24 سالمه و دانشجوی فوق ام هیچ شناخت قبلی از موسیقی ندارم و به ساز ویولن علاقه دارم ...شنیدم برای از صفر شروع کردن ویولن خوب نیست درسته ؟؟؟
دوم اینکه مثلا اگه قرار باشه با کیبورد شروع کنم حدودا بعد از چه مدت افراد به ویولن سوییچ می کنن ؟(البته میدونم به ظرفیت ها آدم ها هم بستگی داره ولی با تمرین مناسب حدودا چقدر بعد میرن رو ساز اصلی )

28/8/12
1,539
بعضا میگن خوب نیست/البته از هر 10 نفر 1 نفر شاید این حرفو بزنه
من خودم از صفر شروع کردم و با هیچ کس هم در رابطه با این که میخوام ویلن شروع کنم مشورت نکردم/واسم سخت نبود/
هر کاری یه سختی داره/

AliRezA Nasehi

کاربر با تجربه
عضو سایت
6/1/12
1,080
29
تهران
سلام
از مطالب مفیدی که گذاشتید ممنونم و یه سوالی داشتم
من 24 سالمه و دانشجوی فوق ام هیچ شناخت قبلی از موسیقی ندارم و به ساز ویولن علاقه دارم ...شنیدم برای از صفر شروع کردن ویولن خوب نیست درسته ؟؟؟
دوم اینکه مثلا اگه قرار باشه با کیبورد شروع کنم حدودا بعد از چه مدت افراد به ویولن سوییچ می کنن ؟(البته میدونم به ظرفیت ها آدم ها هم بستگی داره ولی با تمرین مناسب حدودا چقدر بعد میرن رو ساز اصلی )
درود بر شما.
سوال شما در مورد ویولن بود اما من ساز تخصصی ایم گیتاره.
الان یه چند ماهی هست ویولن گرفتم و دارم یاد می گیرم. بگذریم.
زمانی که شما از صفر شروع کنید و طبیعتا نت خوانی و ریتم خوانی بلد نباشید واستون سخته.
مخصوصا اینکه اوایل باید حواستون به آرشه کشی و نگهداری ویولن (با استفاده از بالشتک) پوزیسون دست و ... هم باشه.
زمانی که گیتار رو شروع کردم برام خیلی سخت بود.
استاد بهم می گفت تو ریتمت ضعیفه.
منم نمی تونستم درست قطعه رو بزنم از نظر زمان بندی و کشش نت ها.
سر همین رفتم ساز تمبک یاد گرفتم!
و تو شش ماه ریتمم قوی شد.
در واقع مشکل من ریتم خوانی بود و واسه همین نمی تونستم هر قطعه ای رو بزنم.
اوایل به بچه ها می گفتم برن یه ساز کوبه ای یاد بگیرن.
الان می گم همین هم نیاز نیست.
اگر 6 ماه روی تئوری موسیقی و سلفژ وقت بذارید خیلی راحت تر و اصولی تر ساز یاد می گیرید.
این نظر منه.
موفق باشید.

24/10/19
2
سلام دوستان من 17 سالمه هیچ تجربه ای ندارم و به موسیقی نویسی در درجه اول علاقه دارم(یعنی به یادگیری و استفاده مفهیم علمی و ریاضیات) و در درجه دوم موسیقی نوازی و هوش بالایی هم دارم و در موسیقی هم به گفته مشاوران استعداد دارم و میخوام موسیقی رو شروع کنم. به ترتیب از صدای ویولن ، گیتار ، پیانو و فلوت کلیددار لذت میبرم ولی نمیدونم کدوم به موسیقی نویسی نزدیک تر و مقدور تره لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,678
53
.
حرفه یا شاخه ای بنام موسیقی نویسی نداریم. «آهنگسازی» داریم که موسیقی مینویسه.
شما در کشوری زندگی میکنی که مردمش از ساده ترین اطلاعات عمومی تولید موسیقی و متعاقباً مشاغل مربوطه بی اطلاع هستند. مردم ما همشون پزشک نیستن، ولی میدونن پزشک عمومی، پزشک متخصص، جراح، ارتوپد، پرستار، دندان پزشک، داروساز، دامپزشک، ماما و روانپزشک هرکدوم تک تک چه کاری انجام میدن. اما به موسیقی که میرسه، از شدت عدم شناخت، شروع میکنن به اختراع واژه هایی مثل «موسیقی نویسی». اون هم تازه به معنی « استفاده مفاهیم علمی و ریاضیات». مفاهیم عملی در کار موسیقی یعنی چی؟ در بُعد عملی موسیقی «نوازندگی» رو داریم. ریاضیات هم نداریم در آموزش موسیقی! گرچه «ریتم» بذات به اعداد مربوط میشه، ولی اسم مبحث آموزشی اون «ریاضیات» نیست. پرسیدی "کدوم ساز به موسیقی نویسی نزدیک تر و مقدور تره"، این هم یک سوال غلط، پیرو شناخت غلط. من واقعاً نمیدونم با این عمق شناخت، کجا میخوای بری. مسافرت هم بخوای بری یه شناخت نسبی از مسیر و مقصد حداقل باید داشته باشی.

مامان من هم وقتی سن تو بودم میگفت خیلی باهوشم، ولی جواب تست IQ من 70 شد! اگر منظورت از «مشاوران» اون حراف های علاف استخدام شده در دبیرستانها باشه، روی نظر اونها در مورد موسیقی در حد سواد و شناختشون از موسیقی حساب کن، یعنی صِفر. در این سایت هم بعضی ها در جواب چنین سوالهایی که شما کردی، دوست دارن به شکل تشویق های مامانی جواب بدن: نه تو میتونی عزیزم، پیش برو، ناامید نشو، تلاش کن، کوشش کن، خواستن توانستن است، عزم‌، اراده. . . و محیط این سایت رو در حد «خاله بازی» بیارن پایین. در حالیکه در جواب این سوالات اصلاً بحث امید و نا امید و این خاله بازی ها نیست. آموزش موسیقی یک روال داره که ربطی به امید و ممید و این حرفها نداره. و اولین پله ی این روال، یک شناخت نسبی از موسیقی هست که با توجه به سوالی که کردی، نگفته پیداست که داستان چیه.

در این لحظه که اینو تایپ میکنم، نه میشه جواب مثبت به شما داد و نه منفی. چون اون سه تا خطی که نوشتی، هیچ شناخت قطعی از توان شما به ما نمیده. شاید واقعاً نبوغ داری. بنابراین برای اینکه وقتتو تلف نکرده باشی، توصیه من اینه که توسط یک موزیسین حرفه ای یا اکادمیک، از نزدیک تست بشی. اینطوری حداقل میشه به جوابهای معتبرتر از اون مشاورها رسید. حدالامکان هم کسی رو پیدا کن که خودش در کار آموزش موسیقی و نوازندگی نباشه! :smuggrin-61:

ضمناً این جمله ی «علاقه دارم» رو هم بذار کنار. این بی اعتبار ترین جمله در ارتباط با توان آموزشی هست. من تا حالا نشنیدم کسی بگه «از موسیقی بدم میاد». همه دوست دارن. ولی آیا همه میتونن موسیقی تحصیل کنن؟!

24/10/19
2
حرفه یا شاخه ای بنام موسیقی نویسی نداریم. «آهنگسازی» داریم که موسیقی مینویسه.
شما در کشوری زندگی میکنی که مردمش از ساده ترین اطلاعات عمومی تولید موسیقی و متعاقباً مشاغل مربوطه بی اطلاع هستند. مردم ما همشون پزشک نیستن، ولی میدونن پزشک عمومی، پزشک متخصص، جراح، ارتوپد، پرستار، دندان پزشک، داروساز، دامپزشک، ماما و روانپزشک هرکدوم تک تک چه کاری انجام میدن. اما به موسیقی که میرسه، از شدت عدم شناخت، شروع میکنن به اختراع واژه هایی مثل «موسیقی نویسی». اون هم تازه به معنی « استفاده مفاهیم علمی و ریاضیات». مفاهیم عملی در کار موسیقی یعنی چی؟ در بُعد عملی موسیقی «نوازندگی» رو داریم. ریاضیات هم نداریم در آموزش موسیقی! گرچه «ریتم» بذات به اعداد مربوط میشه، ولی اسم مبحث آموزشی اون «ریاضیات» نیست. پرسیدی "کدوم ساز به موسیقی نویسی نزدیک تر و مقدور تره"، این هم یک سوال غلط، پیرو شناخت غلط. من واقعاً نمیدونم با این عمق شناخت، کجا میخوای بری. مسافرت هم بخوای بری یه شناخت نسبی از مسیر و مقصد حداقل باید داشته باشی.

مامان من هم وقتی سن تو بودم میگفت خیلی باهوشم، ولی جواب تست IQ من 70 شد! اگر منظورت از «مشاوران» اون حراف های علاف استخدام شده در دبیرستانها باشه، روی نظر اونها در مورد موسیقی در حد سواد و شناختشون از موسیقی حساب کن، یعنی صِفر. در این سایت هم بعضی ها در جواب چنین سوالهایی که شما کردی، دوست دارن به شکل تشویق های مامانی جواب بدن: نه تو میتونی عزیزم، پیش برو، ناامید نشو، تلاش کن، کوشش کن، خواستن توانستن است، عزم‌، اراده. . . و محیط این سایت رو در حد «خاله بازی» بیارن پایین. در حالیکه در جواب این سوالات اصلاً بحث امید و نا امید و این خاله بازی ها نیست. آموزش موسیقی یک روال داره که ربطی به امید و ممید و این حرفها نداره. و اولین پله ی این روال، یک شناخت نسبی از موسیقی هست که با توجه به سوالی که کردی، نگفته پیداست که داستان چیه.

در این لحظه که اینو تایپ میکنم، نه میشه جواب مثبت به شما داد و نه منفی. چون اون سه تا خطی که نوشتی، هیچ شناخت قطعی از توان شما به ما نمیده. شاید واقعاً نبوغ داری. بنابراین برای اینکه وقتتو تلف نکرده باشی، توصیه من اینه که توسط یک موزیسین حرفه ای یا اکادمیک، از نزدیک تست بشی. اینطوری حداقل میشه به جوابهای معتبرتر از اون مشاورها رسید. حدالامکان هم کسی رو پیدا کن که خودش در کار آموزش موسیقی و نوازندگی نباشه! :smuggrin-61:

ضمناً این جمله ی «علاقه دارم» رو هم بذار کنار. این بی اعتبار ترین جمله در ارتباط با توان آموزشی هست. من تا حالا نشنیدم کسی بگه «از موسیقی بدم میاد». همه دوست دارن. ولی آیا همه میتونن موسیقی تحصیل کنن؟!

سلام دوست عزیز خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و جواب منو دادید
در رابطه با عبارت های غلطی که گفتم باید بگم از اول هم گفتم شناختی ندارم
مشاور هم ازم تست استعدادیابی گرفت
دبیرستان تیزهوشان اصفهان هستم و تست هوشی که دادم امتیاز نسبتا بالایی اووردم
من نمیدونم موسیقی چیه و حق با شماست ولی منظورم رو هم نتونستم بدرستی بگم
من تو هنرهای زیادی وارد شدم و مثلا تو طراحی بدون معلم و در زمان و تمرین کم خیلی پیشرفت کردم(اینو یه استاد گفت که پیشرفت کردم از خودم نمیگم:) ). تا الان تصورم از هنر اصیل مهارت هایی بر محوریت (خلق) بود و خلق اثر رو در هنر هایی که رفتم تجربه کردم و واقعا لذت بردم ولی تا جایی که تو دوستا و اشناها میبینم فقط یه ساز برمیدارن و کلاس میرن وتمرین میکنن و چیزی که بعد از مدت ها نصیبشون میشه فقط مهارت خالی از خلاقیته،یعنی اوج هنرشون نواختن اهنگ هاییه که بارها نواخته شده و اونها هیچ تاثیر جدیدی بر دنیا نمیذارن و فقط تکرار و تقلید.
چون میدونستم ذات هنر موسیقی این نیست و من بجای انبوهی از تکنیک ها و مهارت های خشک و خالی بدنبال فلسفه عمیق هنرم که بر محور خلق اثر و خلاقیته، میخواستم جویای اون از شما بشم تا راهنماییم کنید.
با احترام و تشکر فراوان

صفحه ما در اینستاگرام

بالا