راهنمایی برای شروع ویولون

شروع موضوع توسط alfa.mh ‏12/8/12 در انجمن ویلن

تاپیک راهنمایی برای شروع ویولون تالار ویلن در persian-music.org.

1. alfa.mh

alfa.mh

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    1.دوستان من میخوام ویولن رو شروع کنم و از امسال دانشگاهم شروع میشه.با توجه به این که آدم درس خونی هستم و رشته ی سختی رو هم انتخاب کردم نگرانم که به درسم لطمه بزنه.به نظر شما دوستان مجرب میتونم این ساز رو همگام با درس خوندن یاد بگیرم؟
    2.خیلی ها هستند که می گن سمت ویولن نرو چون از موسیقی دلسردت میکنه.نظرتون چیه؟
    ممنون از نگاهتون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با سلام و درود .
    من مجرب نیستم اما نظرمو میگم شاید به دردتون بخوره !
    اگر با برنامه ریزی برید جلو هیچوقت به درستون لطمه وارد نمیشه ! مثلاً میتونید 3 ماه تابستون رو برید کلاس ! بعد از اون تمرین کنید تو خونه در کنار درس خوندن (البته با زمان سنجی و برنامه ریزی)!

آدم اگه به یه چیزی علاقه ی قلبی داشته باشه هیچوقت ازش دلزده و دلسرد نمیشه ! حرف مردم رو نباید چندان جدی گرفت ! اونی که دل زده شده از روی هوس شروع کرده یاد بگیره ! وگرنه کسی که واقعاً با علاقه بره سمت کار حتی اگه واسه یادگیریش لازم باشه تو معدن کارگری کنه ، مطمئناً واسه رسیدن به هدفش می کنه !
    اگر ویلن قرار بود آدما رو از موسیقی دلسرد کنه هیچگاه ساخته نمیشد !

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    دوست عزیز کی گفته ویالن آدمو دلسر میکنه ؟ شاید اونی که اینو گفته ، نتونسته درست منظورش رو بگه بهتون !! دوره مقدماتی اموزش ویالن ، حداقل 4 ساله !! به نظر من اگه با یه ساز اسون تر شروع بکنی ، هم اطلاعاتت در مورد موسیقی بیشتر میشه و هم اینکه اموزش ویالن واست راهت تر میشه !! این نکته رو هم نباید فراموش کرد که ویالن به تنهایی صدای خشکی داره و زمانی صدای زیبایی پیدا میکنه که با ساز های دیگه مخلوط شه ( یا همون همنوازی ) !! به نظر من پیانو ، چون مثل ویالن کلاسیک هم هست ، خیلی انتخاب بهتریه !!! صدای بسیار بسیار بسیار دلنشینی هم داره !!

4. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    اگه علاقه باشه هر سازی عالیه
    من الان 4 ساله ویولن میزنم و رازیم چون برام لذت بخشه نواختن ردیف های آوازی
    چون برام لذت بخشه وقتی تنالیته هایی رو میزنم

علاقه مهم ترین چیزه

5. alfa.mh

alfa.mh

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از جواب های دوستان.فکر کنم اونقدری به ویولن علاقه دارم که بتونم ادامه بدم.عجله هم ندارم.6سال وقت هستکه یاد بگیرم و تا آخر عمرمم تمرین کنم.فقط ای کاش تعداد بیشتری جواب بود تا از نظرات بیشتری استفاده کنم.بازم ممنون

6. samane.t

samane.t عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام،
    من الان 21سالمه و از نوجوونی علاقه ی خاصی به ویولن داشتمو دارم، اونموقع خونوادم موافق یادگیریش نبودن و نتونستم دنبالش برم اما همیشه فکر یادگیریش تو سرم بوده
    الان میخوام سراغش برم، آیا دیر شده؟؟ به طور معمول چقدر طول میکشه که بتونم باهاش بنوازم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

7. arash_lyric

arash_lyric عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    هیچوقت برای یادگیری دیر نیست عزیزم شماهروقت شروع کنی می تونی درسته ساز ویلن ساز سختیه من خودم 8 ساله میزنم ولی باید بگم هیچی بلد نیستم من تازگیا یه فیلم پیدا کردم 2g حجمشه آدرس سایت رو میذارم براتون دانلود کنید یکی از بهترین استاد های دنیا آموزش میده دانلود فیلم مجموعه ای بی نظیر از آموزش ویولون | تهران موزیک

8. samane.t

samane.t عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از پاسختون، امیدوارم بتونم،
    برای خرید یه ویولون که از لحاظ فنی مشکلی نداشته باشه، تو این سایت دیدم که اکثرا میگن یه ویولونیست رو با خودم ببرم، اما من هیچ آشنایی در این زمینه ندارم که همراهم ببرم،
    آیا شما فروشگاهی که بشه بهش اعتماد کرد رو میشناسید که معرفی کنید؟ (در تهران). دوستان دیگه هم اگر پیشنهادی دارن ممنون میشم راهنمایی م کنن،
    با توجه به پستهایی که اینجا دیدم میخوام یه tf142 بگیرم برای شروع
    راستی، برای آموزشش هم نیاز به کمک و راهنمایی دارم که کجا برم؟ ضمن اینکه به این خاطر که دانشجو هستم و کار نیمه وقتی دارم نمیتونم بودجه ی زیادی بهش اختصاص بدم اما میخوام از پایه خوب یاد بگیرم(در سبک کلاسیک)

9. ویولن(سحر)

ویولن(سحر) عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام samane جون
    من هم باید در پاسخ شما بگم که:من الان 21 سالمه و دقیقاً 1 ساله که ویولن شروع کردم و اصلاً اعتقادی ندارم که دیر شروع کردم-چون ترجیح میدم واسه علاقه ای که به ویولن دارم قدمی بردارم تا اینکه بخوام چند سال دیگه حسرت بخورم که ای کاش همون 20 ساه بودم شروع میکردم.
    در جواب
    alfa.mh هم باید بگم که من الآن هم توی یه شرکت روزی 9 ساعت کار میکنم و هم دانشجو رشته شیمی هستم ولی با این حال ویلون رو تمرین میکنم.
    شما کافیه که
    اراده کنید.هرچقدر هم که کم کم پیشرفت کردید مهم نیست-مهم این که شما بالاخره این ساز رو رام میکنید.

10. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز من 6 ساله که ویلون کار میکنم اما هنوز ویولن نمیزنم ویولن ساز سختی اما بی نهایت زیبا استاد یاحقی میگه ویلون مثل یک اسب وحشی زیبا میمونه که رام کردنش خیلی سخته اما اگه نظر من و میخوای یه استاد کلاسیک نواز خوب پیدا کن و از کلاسیک شروع کن وبعد برو سراغ ایرانی چون کلاسیک نوازی تو رو خیلی حرفه ای میکنه و بعد از اون خیلی راحت میتونی ایرانی هم بزنی اما ایرانی نوازی تنها قدرت نوازندگیتو کاهش میده چیزی که من الان بعد از 6 سال با اون مواجه شدم موفق باشی .

11. santu

santu عضو سایت

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.ویولن چون جزو سخت ترین ساز ها حساب میشه بیشنهاد میشه که از کودکی شروع به یاد گیری بشه.که اونوقت شما تو سن 20 سالگی میشی یه استاذ ویولن.مثل شادمهر و...
    ولی وقتی از 20 سالگی شروع به یاد گیری بشه دیگه نمیشه تمرکز 100 درصد رو یاد گیری داشته باشید.
    ولی به هر حال واسه یادگیری هیچ وقت دیر نیست به شرطی که ادامه دار باشه یاد گیریتون.
    موفق باشید

12. samane.t

samane.t عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از صحبتهای خوب و انرژی بخش تون،
    بله من هم میخوام که از کلاسیک شروع کنم، این مورد رو از دنبال کردن مباحثی که اینجا مطرح شده بود متوجه شدم.
    الان نیازم اینه که چون هیچ فرد آشنایی دورو برم ندارم که بخوام برای خرید ویولون همراهم باشه که سرم کلاه نره ، تو تهران، به کدوم فروشگاه مراجعه کنم؟
    و بعد از خریدش چطور میتونم یه استاد کلاسیک کار مطمئن پیدا کنم؟ آموزشگاه های معتبر رو نمیشناسم، راجع به این هم اگر از بین دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم واقعا

- - - - - - - - - -

ممنونم سحرجان،
    امیدوارم علاقه م بتونه کمکم کنه که خوب پیش برم تو این راه،
    خوشحال میشم برام از نحوه تمرین کردنت بگی مث مدت زمانی که برای تمرین میذاری و فکر میکنی که مناسبه
    و اینکه به چه سطحی رسیدی الان، دلم میخواد بدونم با این شرایط دانشجو و شاغل بودن، من بعد ا زیکسال تقریبا به چه سطحی خواهم رسید

13. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    توصیه ای که به شما میکنم اینه که هرگز خودتون ساز نخرید و ابتدا به دنبال استاد باشید بعد از اون با راهنمایی های استاد اقدام به خرید ساز کنید چون روشهای تدریس اساتید با هم دیگه فرق میکنه و هر استادی هم نوع صدای خاصی رو از ساز میخواد که این صداها در مارکهای مختلف ویولن فرق میکنه البته این و خیلی سخت میشه احساس کرد ولی اساتید روی اون حساسن نکته دیگه ای که هست اینه که توی بازار نمیشه به فروشنده گان اعتماد کرد پس بزارید مارک رو استاد بهتون معرفی کنه

14. ویولن(سحر)

ویولن(سحر) عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام سمانه جون
    من تقریباً روزی 1 ساعت حداقل کار میکنم،نت خونی خیلی مهمه-حتماً نت خونی رو تقویت کن
    من الآن میتونم آهنگ هایی مثل:گل سنگم،Love story،سلطان قلب ها رو بزنم ولی یه نکته مهم این که ویبره دسته که آهنگ رو زیبا میکنه باید اجرا کرد که این دیگه مستلزم تمرین خیلی زیاده.

15. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    اگر برای دلتون میخواهید بزنید و علاقه شخصی دارید به صدای این ساز بی نظیر .. فکر میکنم بعد از ورودتون به کلاس نهایت بعد از 9 ماه بتونید قطعاتی رو بنوازید ..
    اما اگر برای حرفه ای شدن میخواهید یاد بگیرید باید بگم دیر هست .... و از کودکی باید انگشتان دست آشنا باشه و شکل بگیره ...

هیچ دلیلی هم نیست که بگه شما نمیتونید حرفه ای بشید ...
    در ضمن باید مدتها بگذره که خودتون متوجه بشید حرفه ای چه کسی هست !

کارتون رو ادامه بدید ... اول برای دلتون و عشقتون به نوازندگی و در دو سه سال آینده شرایط شما فرق خواهد کرد با امروز و خودتون بهترین تصمیم رو میتونید بگیرید.. مهم شروع شما از نقطه صفر به سمت بی نهایت هست :)

16. samane.t

samane.t عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام، ممنونم سحرجان،
    امیدوارم بتونم خوب پیش برم

17. گلرنگ

گلرنگ

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من عاشق صدای ویولون هستم طوری که وقتی بعضی از اهنگ هاشو میشنوم دیگه گذر زمان رو احساس نمیکنم
    من 30 سالمه و مدرس زبان انگلیسی هستم وی تصمیم دارم تدریس رو کنار بذارم و برم ویولون یاد بگیرم هیچ اطلاعاتی هم از این ساز ندارم به نظرتون برای یاد گرفتن این ساز برای من دیر شده؟

18. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    نه کی گفته دیره.....اگه تمرین داشته باشین خوبه...اما خواستن توانستن است...

19. navidrezagh

navidrezagh عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان......

من تازه کارم و توی ثبت نام یکم عجله کردم.........

امشب رفتم و ی استاد خوب ویولن سنتی بود ، که اونجا ثبت نام کردم.......

الان که اینا رو خوندم ، پشیمون شدم.....راستش فکر کنم که به کلاسیک بیشتر علاقه دارم .مثلا عاشق آهنگای دیوید گرتم........

به نظر شما برم و کلاسا رو لغو کنم؟؟؟؟چهارشنبه اولین جلسه کلاسه...

20. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نباید تو هیچکدوم از اینا عجله کنبد.نه در ثبت نام و نه در تغییر نظر. شما ابتدا بفرمایید بر اساس چه موزیکهایی و چه افرادی علاقه مند به ویولن شدید.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ویولن خوب برای شروع

,
  2. شروع ویولن

,
  3. استاد ویولن قزوین

,
  4. ویالن قزوین