راهنمایی برای شروع آهنگسازی

شروع موضوع توسط mohammad_music ‏3/4/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک راهنمایی برای شروع آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, studio_one
    سلام خدمت همه دوستان و اساتید.شاید شبیه این پست در تالار وجود داشته باشه اما میخوام یه بار دیگه راهنمایی بشم.من ویولون می زنم و اگه تعریف از خود نباشه ترانه های قشنگی هم از خودم دارم.اما میخوام تمام این ها رو در قالب یک آهنگ پیاده کنم.من با daw ها آشنایی ندارم.لطفا یک نرم افزار ساده کار آمد و قوی معرفی کنین و مراحلی که باید طی کنم رو واسم توضیح بدین.ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من نمیتونم به جز یک DAW استاندارد نرم افزار دیگری رو پیشنهاد نمیکنم .
    به نظرمن این زمانی که صرف جستجوی یک نرم افزار " هلو برو تو گلو " میکنید رو صرف یادگیری یک DAW ساده کنیدبسیار مفیدتر هست . یادگیری یک نرم افزار ساده مثل Reason . FL , Studio one حدود 2 روز یا 5-6 ساعت وقت شما رو نمیگیره ولی درعوض حداقل یک آماتور استاندارد هستید تا یک یوزر نابلد .
    من بعد از کیوبیس و پروتولز و سونار ، studio one رو خیلی پیشنهاد میکنم ، چون همه چی رو به سادگی در دسترس شما قرار داده فقط کافیه کلیک کنید انتخاب کنید.
    در تاپیکش میتونید عکسهای اون رو رو ببینید و متوجه این موضوع خواهید شد.

موفق باشی.

https://www.persian-music.org/170-مفهوم-daw-و-آشنایی-با-نرم-افزارهای-آهنگسازی.html

https://www.persian-music.org/406-آشنائي-با-انوع-daw-و-vst-و-sample-هاي-گوناگون.html

https://www.persian-music.org/27537-مشورت-برای-آموزش-موسیقی.html

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوست عزیز خیلی ساده میگم امیدوارم خوب متوجه بشی

نرم افزار های آهنگسازی در همه حیطه های آهنگسازی و بعضا تصویر غلبه دارن ... یعنی شما با داشتن نرم افزارهایی نظیر fl studio , sonar , cubass و... میتونید به صورت دستی توسط صداهای آماده ( vst ) ها یا رکورد صدا ها و ساز های زنده آهنگ مورد نظر خودتون رو در هر سبک و با هر تفکری بسازید .. و گاها نرم افزارهایی هم هستند که مثل nuendo که هم آهنگ سازی و هم تنظیم ترک های ویدئویی رو انجام میدن...

حالا اگه شما فقط میخواهید صدای ویولونتون رو رکورد کنید .. که با نرم افزار های خیلی ساده تری نظیر sound forg و adob audition و توسط یک میکروفون خوب میتونید رکورد کنید ..و لذت ببرید .. ولی اگه خواستید آهنگ سازی هم انجام بدید به اون نرم افزار ها هم احتیاج پیدا خواهد کرد.

4. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از هر دوتون .جوابای خیلی خوبی گرفتم. من الان روی کامپیوتر 3 تا از این نرم افزار ها رو دارم .کیوبیس ،اف ال و سونار. خودم میخوام بین اینا یکیو انتخاب کنم و بچسبم بهش.در درجه اول کیوبیس و اف ال و دوم هم سونار.حالا کدوم آیند بهتری داره؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - - - - - - - -

5. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    مقایسه ی نرم افزار ها چیز مهمی نیست ..

چون همه ی این نرم افزار ها یک هدف رو دنبال میکنند و از اصل یکی هستند .. فقط 20 الی 30 درصد تفاوت دارن که این تفاوت ها هم بیشتر در جزییات و دکوراسیونشون به چشم میخوره

انتخاب daw هم میگرده به راحتی کاربر با اون نرم افزار و هدف چگونه ساختن آهنگ در سبک های متفاوت میتونه نرم افزار مورد نظر کار بر رو تعیین کنه ...

ولی به نظر من و طبق نظر خیلی از دوستان همین سایت اگه سبک کاریت الکترونیکه fl studio و reason رو بهتون بیشنهاد میکنم .. ولی اگه کلاسیک و پاپ کار مبکنبد کیوبیس و سونار... ..

6. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من نمیخوام مثل خیلی از اهنگای جدیدی که همش ترنسه کار کنم.مثلا تنظیم های شادمهر رو خیلی دوست دارم اما الکترونیک رو هم دوست دارم

- - - - - - - - - -

من نمیخوام مثل خیلی از اهنگای جدیدی که همش ترنسه کار کنم.مثلا تنظیم های شادمهر رو خیلی دوست دارم اما الکترونیک رو هم دوست دارم

7. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اون برمیگرده به خودتون و نحوه ی انتخاب ساز ها و صداهای در خور سبکتون ...زیاد ربطی به daw نداره ...

8. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اینو من نمیتونم بگم که کدوم بهتره .
    شما باید ببینید چه انتظاری دارید.لینکهایی که در پست اول من هست رو مطالعه کنید قطعا به جواب میرسید )
    قیمت + ساپورت پلاگینهای 3rd + کوالیتی افکت ها و پلاگینهای همراه + امکانات ویژه + محبوببیت ، نقش مستقیمی در تعیین یک DAW داره.
    آسونی یا سختی قطعا معیار خوبی نخواهد بود. مثل این می مونه که من از شما بپرسم نوازندگی کدوم ساز سخت تره ؟
    موفق باشی.

9. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من از چند تنظیم کننده که پرسیدم گفتند کیوبیس یه چیز دیگس.من خیلی دوست دارم اونو یاد بگیرم اما اصن نمیتونم باهاش هیچ کاری بکنم در حالیکه اف ال راحتتره

10. reza_popmusic

reza_popmusic

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من همه نرم افزارای موسیقی خوبن.شاید کیوبیس از بقیه بهتر باشه ولی بهر حال یادگیری کیوبیس هم که دیگه با وجود ویدئوهای آموزشیش برای همه خیلی راحت شده و همه می تونن براحتی یادبگیرنش.یکی از بهترین و کاربردی ترین ویدئوهای آموزشیش هم که تو بازار هست رو می تونی از لینک زیر اینترنتی تهیه کنی
    آوای سازک - فروشگاه

11. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    راحتی برای کار کردن بر میگرده به خودت با هرکدوم راحت تر تونستی با همون ادامه بده. منم چند سال پیش کلی برنامه داشتم ولی با اف ال کار کردم حالا هم همه نیازهامو برطرف کرده نمیگم ایراد نداره ولی به نظرم از همش بهتره. تازه حالا خبر انتشار اف ال 11 هم دادن که با تغییراتی که توش میدن واقعا بهتر میشه.الان همه دارن به سمت اف ال روی میارن. مهران عباسی یکی از بهترین آهنگسازا و تنظیم کننده های کشورمونه مه توی شرکت image line که تولید کننده اف ال هست کار میکنه و همه کاراشم تقریبا با اف ال کا میکنه. همینطور شهاب اکبری و محسن یگانه هم با اف ال کار میکنن.

12. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    به نظر من بحث راحت بودن با یه DAW این وسط مهمه چون این برنامه ها تقریبا هیچ کمبودی ندارن!تنها مزیتی که اف ال نسبت به بقیه DAW ها داره Step Sequencer اونه!من خودم تا چند وقت پیش اف ال کار میکردم اما همیشه پا اف ال خسته میشدم یعنی یه جورایی واسم کسل کننده بود(صرفا نظر شخصیم درباره خودم بود)!اما الان استودیو وان کار میکنم و اصلا خسته نمیشم!از یه طرف اف ال از نظر استفاده از استودیو وان راحت تر بود!پارامترهایی که الان این برنامه ها رو از هم جدا میکنن همینا هستن معمولا!تفاوت چندانی نمیشه پیدا کرد!من پیشنهاد میکنم کسی که میخواد شروع کنه DAWهای مختلف رو ببینه بعد یک یا 2تاشونو که بیشتر جلبش میکنه استفاده کنه!هرچند قدم اول آهنگسازی و تنظیم یادگیری اصولی علم موسیقی به صورت تئوری و عملی از طریق شرکت تو کلاسای مختلف(مخصوصا ساز و سلفژ) هست!

13. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی.میشه یه کم از استودیو وان توضیح بدین خیلی وست دام مزایای اونو بدونم.

14. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    برای اهنگسازی با نرم افزار چه چیز هایی رو باید یاد بگیریم؟

15. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تنها فرقی که میتونم بگم داشته همون محیط کاربر پسندشه!اگه نه که کاربردش مثه بقیه اس!من تفاوت خاصی توش ندیدم!فقط همین عامل ظاهریش منو جذب کرد!

16. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    استودیو وان رو هرچی گشتم حجمش حدود 80 mb هست.به نظرتون کم نیست؟

- - - - - - - - - -

یه سوال دیگه اینکه pro tools آیا هنوز واسه ویندوز کرک نشده؟

17. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه عزیز اون فقط خود برنامه است بدون هیچ پک سمپل یا چیز دیگه ای فقط برنامه استودیو وان + FX PACK + Mojito + Impact Drum Sampler + Sample One + Presence SF2 Player هست!پک کاملش 15 گیگا بایت هست!البته مهم اینه که VST Support هست میتونین از وی اس تی ها استفاده کنین توش!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب اصل برنامه رو از کجا باید دان کنم؟ یا بخرم

19. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین همون 80 مگابایتی رو که میگی دانلود کن!اون خود برنامه اس!بعد دیگه ابزارهای دیگه رو که میخوای تهیه کن!میتونی دانلود کنی یا میتونی از طریق L!ght اقدام به خرید کنی!

- - - - - - - - - -

ببین همون 80 مگابایتی رو که میگی دانلود کن!اون خود برنامه اس!بعد دیگه ابزارهای دیگه رو که میخوای تهیه کن!میتونی دانلود کنی یا میتونی از طریق L!ght اقدام به خرید کنی!

20. mohammad_music

mohammad_music عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حالا به نظر شما واسه شروع آهنگسازی واسم خوبه؟؟؟؟

- - - - - - - - - -

حالا به نظر شما واسه شروع آهنگسازی واسم خوبه؟؟؟؟

- - - - - - - - - -

ببخشید که اینقدر سوال میکنما ولی این ابزار های دیگه که میگین چیا هستن؟آیا فقط مخصوص این داو هستند؟

- - - - - - - - - -

ببخشید که اینقدر سوال میکنما ولی این ابزار های دیگه که میگین چیا هستن؟آیا فقط مخصوص این داو هستند؟

بارگذاری...