راهنمایی برای خرید یک کمپرسور

شروع موضوع توسط hadi_365 ‏27/1/14 در انجمن دیگر ابزار

تاپیک راهنمایی برای خرید یک کمپرسور تالار دیگر ابزار در persian-music.org.

1. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام

من کارت صدام fast track pro هست، میکروفن هم nt2 و neumann
    اتاق کاملا آکوستیک هست و مشکلی از این بابت نیست، فقط موقعی که اون پیچ جلوی کارت صدا رو تا آخر میچرخونم صدایی که از میکروفن میاد به اوج و کیفیت خودش میرسه، ولی موقع ضبط صدا از حد خودش بیشتر میشه و صدا دیگه قابل گوش دادن نیست و باید دوباره رکورد کنم، با فاصله گرفتن از میکروفن هم چیز زیادی عوض نمیشه و حتی کیفیت صدا افت هم میکنه...
    میخوام بدونم که اول اینکه تنظیمات خاصی هست که بشه برای رفع این مشکل روی کارت صدا انجام بدم؟ بعدم اینکه تا جاییکه میدونم این وظیفه کمپرسور هست که این مشکل رو حل کنه، اما آیا اگه ی کپرسور بگیرم میشه صدا رو با همون کیفیت بالا رکورد کنم ولی از اون حد خودش بالاتر هم نره؟؟؟ ( مخصوصا وقتی خواننده گام بالا میخونه)

و اینکه بنظر شما این کارت صدا و دو تا میکروفنی که دارم، میشه باهاشون در کنار یه کمپرسور یه رکورد خوب و قوی گرفت؟؟؟
    من 600 تا 1 تومن نهایتا برای کمپرسور کنار گذاشتم، لطفا اگه کمپرسوری هست که بتونه مشکل من رو حل کنه بهم معرفی کنید؟؟؟

بازم میگم، اصلا نمیخوام کیفیت صدا پایین بیاد، وگرنه با همون پیچ جلوی کارت صدا میتونم صدا کنترل کنم، ولی وقتی اونو کم و زیاد میکنم انگار صدا دورتر و بی کیفیت تر میشه

موفق باشید

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز اون پیچی که فرمودید اسم داره. !
    شما دارید با این کار حساسیت مایک رو افزایش میدید. ضمن اینکه اصلا میکروفون نویمن بدون یک پری امپ کلاس A مناسب نیست با این کارت استفاده بشه. البته نگفتید کدوم مدل نویمن رو دارید اما استفاده از نویمن با این کارت صدا شبیه استفاده از موتور بنز روی بدنه پرایه هستش !
    برای رفع این مشکل دو راه حل دارید.
    1- خرید کارت صدایی که پری خوب و دی اس بی ریل تایم داشته باشه که کامپرسور هم داشته باشه. مثل motu ultra lite mk3
    2- خرید یک چنل استریپ خوب. با توجه به اینکه استفاده ز کامپرسور منوط به داشتن پری امپ یا میکسر هستش چنل استریپ مناسب تره. کامپرسورها معمولا مستقیما وارد عمل نمیشند و باید بعد از پری امپ یا میکسر قرار بگیرند. اما چنل استریپ ها شامل پری امپ و کامپرسور و اکولایزر هستند. که مناسب ترند برای شما.
    با قیمتی حدود 1600 برای شما مناسب ترین گزینه س.
    اما تاکید میکنم اگه از نویمن در کنار فست ترک پرو استفاده میکنید. بهتره اول کارت صداتون رو ارتقا بدید.
    ضمن اینکه کامپرسور و قرار گرفتن اون بین مایک و کارت صدا هم روش داره و قرار نیست خیلی شدید وارد عمل بشه. فقط برای کنترل دیستورتی ها خواهد بود و مابقی کارها در میکس باید انجام بشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون استاد بخاطر توضیحاتتون

پس بنظر شما خرید یک چنل استریپ کافیه؟ و این مشکل دیستورت شدن رو کاملا حل میکنه؟ و اینکه چیز دیگه ای لازم نیس که بگیرم...
    در مورد کارت صدام حق با شماست، و گرفتن fasttrack هم داستان خودشو داشت و قصد خریدش رو نداشتم... بنظر شما چه کارت صدایی میتونه به خوبی جوابگو باشه و اگه میشه لطف کنید و حدودا یه تخمین بزنین که کلا اگه بخوام یه کارت صدایی رو که میخواین بگیرم و ی چنل استریپ بگیرم، چقد باید هزینه کنم؟ ( در مورد پیچم ببخشید، منظور همون gain هست که شمام فرمودین)

راستی چرا نمیشه از این کارت صدا برای نیومن استفاده کرد؟ نقاط ضعفش نسبت به کارت صداهای حرفه ای تر چیه؟

با تشکر

4. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون بخاطر اینهمه توجه هتون...

کاش یا اصلا جواب ندین یا بطور کامل جواب هر کس رو بدین، هرچند وظیفه یا اجباری برای شما نیس که حتما بخوایین جواب بدین... در کل ممنون
    بنده هم جواب سوالاتمو از اساتید دیگه گرفتم

موفق باشید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. فروش کمپرسور صدا