راهنمایی برای خرید یک پکیج استودیو

شروع موضوع توسط mervin ‏18/7/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راهنمایی برای خرید یک پکیج استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. mervin

mervin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بنده قصد خرید یک پک استودیو(کارت صدا، اسپیکر، میکروفون) رو برای آهنگسازی و تنظیم، صدابرداری و میکس و مستر رو دارم. اما از بین محصولات زیر مردد هستم و نمیدونم کدوم ها با هم ست بهتری میشن و جواب بهتری میدن...؟ نظر شما چیه؟
    کارت صدا:
    M-audio profire 610
    Focusrite saffire pro 24dsp
    اسپیکر:
    KRK Rokit 5 G2
    Yamaha HS 50
    میکروفون:
    Audio technica AT2035
    Rode NT2
    SE Electronic SE 2200A

2. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تو این چند هفته چند تا تاپیک مشابه با این تاپیکی که زدید دیدم!
    کارت صدا saffire pro 24
    میکروفن:میتونید Rode nt1a رو هم به لیستتون اضافه کنید که تقریباً از لحاظ جنس صدایی که میگیره مشابه Nt2a هست ولی 300 تومن ارزون تر هست،ولی از این لیستی که در نظر گرفتید AT2035 رو بیشتر میپسندم البته Rode هم عالی هست
    در مورد مانیتور صدا هیچکدوم ازین هایی که گفتید مطابق نظر من نیست! ولی ممکنه شما خوشتون بیاد،بهتره صداشون رو بشنوید و خودتون مقایسه کنید

3. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام من میخوام برای میکس بهتر یک جفت مونیتور دیگه برای استودیوی خونگی خودم بگیرم:89:. در حال حاضر از yamaha hs-50 استفاده میکنم و بسیار راضی هستم ولی میخوام یک جفت دیگه هم داشته باشم تا بتونم هنگام میکس به جزئیات بیشتر توجه کنم. مونیتوری لازم دارم که صداش با hs-50 مقداری فرق داشته باشه. به نظر دوستانی که این تجربه رو دارن و از چند مدل مونیتور استفاده کردن :smile (75): ، من چه مونیتوری بگیرم؟:75: محیط من 12 متری هستش و میخوام از لحاظ قیمتی حدود 2 تومن باشه. پیشایپیش ممنون:smile (80):

4. mervin

mervin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من شما باید یک مانیتور با توان خروجی ووفر و توییتر نزدیک به هم بخرید تا صدا رو تا حد ممکن شفاف و صاف با بیس کم نشون بده. مثل m-audio bx5

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    درود بر شما بنده این مدل ها رو به شما پیشنهاد میکنم :

yamaha msp 5 بسیار مانیتور صدای خوبی هست و اگر به اون عادت کنید به صورت تکی هم میتونید میکس های خیلی خوب با اون انجام بدید. البته در پخش فرکانس های low کمی ضعیف عمل میکنه این مانیتور.

همین طور من تجربه ی استفاده از مانیتور hs50 رو در کنار hs80 داشتم و بسیار راضی بودم در کل من همیشه وجود یک مانیتور 6 یا 8 اینچ رو در کنار یک مانیتور 5 اینچ پیشنهاد میکنم. و در این رنج قیمت hs80 رو خیلی مناسب میدونم.

البته بستگی به سبک موسیقی که کار میکنید هم داره اما اگر من جای شما بودم hs50 رو هم میفروختم و سعی میکردم مانیتوری مثل msp7 یا adam 5x تهیه کنم.

موفق باشید

6. mervin

mervin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته neumann kh120 هم گزینه بسیار خوبی میتونه باشه.

بارگذاری...