راهنمایی برای خرید کامپیوتر مناسب

شروع موضوع توسط kamran_omega ‏12/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای خرید کامپیوتر مناسب تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان
    من دارم یه سیستم جم میکنم تا باهاش بتونم با خیال راحت کارهای سنگین تو محیط کیوبیس 5 و نوندو 3 انجام بدم.ازاونجایی هم که میخوام خوش به حالم بشه قصد صرف هزینه زیاد ندارم :d.
    خودم یکم تحقیق کردم در مورد سی پی یو بین اینها موندم:
    c2d e8500
    q9400
    i5 750
    به نظرتون قابلیت هایپرتریدینگ خیلی اهمیت داره؟
    کلاک اسپید اهمیت بیشتری داره یا تعداد هسته ها؟لااقل درمورد همین 3 تا اوضاع چطوره؟
    مادربورد:
    لطفا یه مدل ارزون قیمت پیشنهاد بدین که گرافیک آنبورد نباشه چیپ ست خوبی هم داشته باشه.البته میدونم بستگی به انتخاب cpu داره پس باهم درنظر بگیرید و راهنماییم کنین.
    رم:
    DDR3 4gig 1333 مناسبه؟فعلا میخوام با 32bit OS کارکنم
    هارد:
    قصد دارم 2تا بگیرم یکی 500 گیگ یکی هم 1000. ساتا 2 /7200rpm مناسبه؟یا برم سراغ 10000rpm؟
    گرافیک:
    بازهم لطف کنین یه مدل بگین که ارزون باشه و قابلیت دوال اسکرین داشته باشه.برق مصرفیش هم کم باشه چون حتی المقدور پاور خاصی نیازنشه.

من با esp1010 کار میکنم و میخوام بتونم یک یا 2 تراک همزمان رک کنم درحالی که 8-9 تا تراک( هم midi و هم Audio ) همزمان داره پلی بک میشه با افکت پلاگین و vstهای سنگین مثل omnisphere,nexus,superior drummer,stylus ,... و البته با رزولوشن 24bit-96KHz.

ممنون میشم اگه کمکم کنین.

2. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    i5 750
    4GB 1333 Dual channel
    هارد هم همون 7200 کافیه اگه performance بهتر میخواین از WDl black caviar استفاده کنید

3. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم از راهنماییتون.
    راجع به مادربورد و کارت گرافیک چطور؟

4. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    من خودم از Giga p55-Ud3p استفاده میکنم و ازش راضیم
    در مورد Graphic هم بیشتر برمیگرده به میزان نیازتون (در حال حاضر اکثر کارت ها 2 خروجی دارند)

5. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    درمورد مادربورد پیشنهادیتون قیمتش یکم بالاست برای من اگه چیزی با قیمت پایین تر سراغ دارین لطفا بگین.
    درمورد گرافیک هیچ انتظاری جز دوال اسکرین بودن ندارم.هرچی ارزونتربهتر.
    بازم ممنون.

6. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    کلا chipset P55 قیمتش نسبتا کمی بالاتر از مدل های 4 هسته ای دیگه هست من شخصا Mainboard دیگه ای با قیمت پایین تر نمیشناسم.(شاید دوستان دیگه آشنا باشند)
    اگه بخواید باید یک کلاس پایینتر بیاید و سراغ Core 2 Quad برید که قیمت CPU و mainboard پایین تر هست.
    در مورد گرافیک هم من سری 5000 از ATI رو پیشنهاد میکنم که از Direct X 11 پشتیبانی میکنه.(از brand هایی مثل Sapphie یا HIS که با بودجتون هماهنگ تر باشه)

آخرین ویرایش: ‏13/4/10
  7. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    به نظرتون بین این دو یعنی quad و i5 درعمل اختلاف زیاده؟

8. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    اساسا ساختار سری core i یک ساختار جدید هست (چیزی بجز clock و تعداد هسته ها)
    برای مقایسه سریع (نه کاملا تخصصی) میتونید از لیست CPU ها در سایت زیر مدل مورد نظرتون رو انتخاب و با بقیه مقایسه کنید
    CPU Benchmark

9. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    مادربورد Gigabyte P55-UD3L-TPM با قیمت 167 هزار تومن ارزونترین مادربورد P55 با سایز ATX هست. اگر هم مدلی پایینتر میخواین میتونید از Foxconn P55MX استفاده کنید با سایز mATX و قیمت 132 هزار تومن.

10. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    مرسی از راهنماییتون.
    حالا با گرفتن این سیستم میتونم این کار رو باهاش راحت انجام بدم؟

11. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    شما برای مادربوردهای Mini ATX میتونید از دو گزینه زیر هم استفاده کنید:
    INTEL - DP55WB با قیمت حدود 140 تومان
    راهنمایی برای خرید کامپیوتر مناسب-DP55WB_sm.jpg
    ---------------------------
    ASUS - P7P55-M با قیمت حدود 165 تومان
    {username}-{filename}

----------------------------------
    در مورد کارت گرافیگ هم سری 5450 Radeon بدون فن هستند گزینه خوبی هست.تا 3 مانیتور رو پشتیبانی میکنه.قیمت دقیق ندارم ولی حدود 50 تومان باید باشه.

{username}-{filename}

بله کارهاتونو میتونید راحت انجام بدین.

فایل های ضمیمه:

• راهنمایی برای خرید کامپیوتر مناسب-DP55WB_sm.jpg
      DP55WB_sm.jpg
      اندازه فایل:
      31.8 KB
      نمایش ها:
      0
    آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/4/10
  12. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    من کیس ATX دارم ولی مینی نه.پس به نظرم بهتره همون ATX رو بگیرم.
    فقط دوستان من یه حساب کتاب دارم میکنم میبینم هزینه ها خیلی رفته بالا!
    این سوال خیلی حیاتیه لطفا جواب رو تشریحی بدین :D
    من با q9400 و مادربورد مناسبش هم میتونم همین کارو راحت انجام بدم؟کسی هست که هر دو رو تست کرده باشه؟

ازلطفتون واقعا ممنونم.

13. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    اگر شما هزینه ای را که میخواین جهت خرید پداخت کنید رو اعلام کنید دوستان بهتر میتونند کمک کنند. اما با هزینه کمتر سی پی یو AMD Phenom II X4 965-955 پیشنهاد میشه که مادربوردهای ارزانتری آنها رو پشتیبانی میکنه.

14. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    600 الی 650 برای این قطعات: cpu-mainboard-ram-hdd-graphic card

15. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان من طی 2-3 روز آینده میرم که برای خرید اقدام کنم.ممنون میشم آخرین راهنماییتون رو بکنین.
    من بین i5 750 و Q9400 دودلم هنوز.از یک طرف فکر میکنم اگه سیستمم رو بر پایه i5 اسمبل کنم بخاطر LGA 1156 بعدا میتونم برای ارتقا چنانچه لازم شد راحت تر اقدام کنم (چون نیازی به ارتقا مادربورد نخواهم داشت)ولی از طرف دیگه شاید فعلا نتونم بیشتر از 2گیگ رم و یک هارد 1 ترا هزینه کنم و مجبور شم جز به جز این دو قلم جنس رو بعدا تکمیل کنم.اما اگه سیستم رو بر پایه Q9400 اسمبلش کنم خیلی راحت ترم توی هزینه ها ولی واقعا نمیدونم در عمل i5 نسبت به q9400 چقدر بهتره؟آیا ارزش داره این همه دردسر رو داره؟
    معذرت که تو این تاپیک اذیتتون میکنم.

16. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ببین عزیز

اگر برای پردازنده زیر 200 میخوای خرج کنی بهتره بری سمت AMd
    اگر میخوای بالای 200 خرج کنی اولویت با اینتل هستش ولی خوب یه بدی که داره بعدا نمیتونی پردازنده رو عوض کنی و از پردازنده های بهتر و جدیدتر استفاده کنی و برعکس در AMd صادق هست یعنی خرید سیستمهای مبتنی بر AMD یک خاصیت داره و اون اینه که بعدا 6 هسته ای ها میاد شما مجبور نیستی مادربورد رو عوض کنی و با اپدیت بایاس میتونی اونها رو هم روی مادربوردت نصب کنی و لذت ببری

در ضمن با توجه به این بنچمارک
    http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=76
    نتیجه میگیریم خرید q9400 عاقلانه نیست ولی اگر I5 میگیرید اولویت با اون هستش فقط این نکته رو هم در نظر بگیرید که اینتل برای بعدها نمیتونه از پردازنده های نسل قبلیش استفاده کنه ولی الان پردازنده های AMD فنوم جدید روی مادربوردهای 10 سال پیش اتلون ساپورت سوار شدند دلیلش هم اینه که شرکتهای مادروبرد ساز خیلی راحت میتونند با این پردازنده کار کنند و فرکانسهای این پردازنده رو پوشش بدهند.

با توجه به این که در کار شما رندر از همه چیز مهمتره. و حجم رم رو هم نباید دست کم گرفت
    4 گیگ رم 1600 برای شما خوبه ضمن این که هرچقدر تایمینگ کمتری داشته باشی میتونی سریعتر نتیجه کاررو بگیری . این تایمینگ در کار شما بسیار بسیار موثر تر از فرکانس هستش.
    پس من 1600 اپوجی رو پیشنهاد میکنم با تایم 8 به قیمت 120 تومن
    ولی اگر بودجتون میرسه رمهای کورسیر با گارانتی اسمان و یا ایستا رو تهیه کنید به قیمت 150 تومن با تایم 9 ولی تایم 9 این رم از بقیه جلوتر عمل میکنه من برای دوستم تایم 9 و فکرانس 1600 رو روی تایم 8 بستم !!! با تنظیم تایمینگ در مادربورد میتونید این کار رو بکنید و زودتر رندر بگیرید و کارتون رو گوش بدید.

در ضمن الان 6 هسته ای ریلیز شده حدود 1 هفته میشه . ولی قیمتش نسبتا بالاست و اون چیزی که شما یمخواید حدود 300 تومن قیمتشه. ولی خوب 6 هسته ای هست که در اینتل حدود 1 میلیون تومن قیمتشه

در ضمن برنامه های اینده مبتنی بی بر 4 هسته ای هستند ( هر هسته برابر یک پردازنده مجزا عمل میکنه وقتی میگن پردازنده 3200 4 هسته ای یعنی 4 تا پردازنده 3200 !!! )

در کار شما گرافیک معنایی نداره و با گرافیک انبرد هم میتونین کار کنین . اگر بازی انجام نمیدین !

برای هارد هم 1 ترا بیگرید که هم سریعتر بافر میکنه و هم ارشیو بزرگتری داری که فایلهاتو که میدونم هم کم نیست ارشیو کنی
    ضمنا مکستور و سیگیت و سامسونگ همشون از دم مرجوعی زیادی داشتند نظر من وسترن هست .
    من با توجه به صحبتهای شما و تجربه خودم این سیستم رو پیشنهاد میکنم که تا 4 سال دیه شما رو از خرید سیستم با توجه به کارتون بی نیاز میکنه.

CPU=phenomII955 4X= 175$
    main=msi785g-e53=130$
    main=770ud3p=120$
    main=msi 890g e 65=180$
    Ram=1600 4*1 APOGEE = 120$
    ODD=DVD Hp1270I=33$
    HDD= 1 TERA WESTERN BLACK 32MB buffer = 95$
    power supply=535a green=50$
    Case= magnumII=35$
    VGA= ati 4650 sapphire=55$

3 تا مادربورد معرفی کردم که مورد قرمز و اولی مادربورد با قابلیت اورکلاک بالا هست .گرافیک انبرد داره و نیازی به خرید گرافیک ندارید مگر این که خودیتون بخواید . گرافیک قویی هم داره 4200 هستش .

مدل بعدی 770yud3p گرافیک انبرد نداره باید برایش تهیه کنید . ولی USB3 و ساتا 3 داره که جدید هست و از برند گیگا هست

lمدل بعدی رو نمیدونم وارد شده باشه یا نه ولی قیمت حدودیش رو نوشتم ضمن این که یو اس بی 3 و ستا 3 داره و چیپست جدیدی 890 داره و گرافیک انبردش هم قویه و از مدل 785g e 53 قویتره.

برای کیس هم که انتخابی دست خودتونه و بعد از بحث کولینگ انتخابش سلیقه ای با توجه به دمای زیاد یه کیس خنک و با طراحی معکوس در نظر گرفتم مگنوم 2 که تنها مشکلی داره سر و صدای زیادی رو بیرون میده . و در ضمن پاور این کیس در قسمت کف نصب میشه که گرما رو به قطعات نمیده .

ضمنا ترجیحا سراغ برند گیگا نرو . در بردهای گرافیک مرجوعی زیادی داشته و در مادروبرد هم من ازش راضی نبودم. برندهایی که خودم نوشتم رو به غیر از رم و مادروبرد گیگا تایید میکنم برای رم هم که نوشتم کورسیر با توجه به خیلی از معیارها همواره بهترین هست.
    سئوالی هست بپرسید

17. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    رامتین جان خیلی ممنونم از توضیحات عالی که دادی.راستش من amd اصلا کار نکردم از اینتل هم طرفداری نمی کنم چون تا حالا با بیشتر از سلرونش کار نکردم! اما یه جنگی هست بین طرفدارای intel و amd هرکدوم هم اون یکیو به کل میکوبه.
    انتقاد مهمی که به amd میشه یکی اینه که بیشتر دچار مشکل حرارتی میشن یکی هم اینکه من شنیده بودم برای هر مادربوردی فقط یک سی پس یو amd کار میکنه که مخصوصه خودشه و در واقع با سوختن سی پی یو مادربور هم دیگه به دردی نمیخوره که البته با توضیح شما در مورد بایوس گویا فقط برای اینکه من amd نخرم اینرو گفتن.
    درضمن من تجربه ای تو اورکلاک ندارم و با توجه به اینکه از گارانتی ساقط می کنه تجهیزات رو تا قبل از کهنه شدن سیستم طرفش نمی رم.
    بنکمارکی رو که لطف کردی لینکشو دادی دیدم مشخصا در کل amd بهتره اما تو ضمینه ی کار موسیقی کدومیک از مقایسه هاش رو در نظر بگیرم؟چون تو بعضی هاش intel بهتره.
    علت اینکه گرافیک آنبورد نمی خوام اینه که از سی پی یو استفاده زیادی میکنه و خب مسلما روی کارم میتونه تاثیر بذاره.
    در مورد رم 2*2 بگیرم بهتر نیست تا یک 4؟
    به نظرت با پاور atx 300 w به مشکل می خورم؟

18. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مشکل حرارت پردازنده که به افسانه ها پیوست !! دیگه از این خبرها نیست به حرف فروشنده جماعت گوش نده. فروشنده به فکر فروش جنس خودشه کافیه یه خورده شل بیای و بفهمه چیزی نیمدونی تا خرخره بندازه توی پاچه .
    حتی مادربورد MSI مشکل پورت USB داشت ولی الان دیگه همه شرکتها کارشون درست شده تا جایی که حتی مادروبردهای اشغال ازراک و بایواستار و بقیه با مارکهای معتبری مثل گیگا و ایسوز مقایسه میشوند پس در خرید MSI که یک مارک اصیل هست شک نکن.
    در مورد پردازنده هم حرفتون درست نیست یعنی چی که فقط پردانزده مخصوص خودشو قبول میکنه و هیچ پردازنده دیگری رو قبول نمیکنه
    ببین عزیز روی مادربوردهای AMd ساپورت مثل بقیه مادربوردهای اینتل درجه و نامی هست
    مثلا برای اینتل میگن سوکت 478-775 و... برای AMd این اعداد عوض میشه و اسم گذاشتند مثلا am-am2-am3 که شما باید AM3 ساپورت بگیرین فقط دقت کنید اگر سی پی یو 10 واتی مثل 965 بگیرید باید روی ماردبورد 140 وات ساپورت نوشته شده باشه.
    در مورد اورکلاک هم عرض شود که اورکلاک تا وقتی که به قطعات صدمه نزنه شامل گراانتی میشه.
    ببین واضح تر بگم.
    کارت گرافیک رو اورکلاک کنی باطل میشه چون درجه حرارت روی چیپستش هک میشه و فرض کن دمای نرمالش قبلا 35 درجه بوده و با اور به 60 درجه رسوندی وقتی از اورکاک خارج بشی و همه چیز رو عادی کنی ( مثلا کور کلاک رو پایین بیاری ) دمای چیپست برای هیمشه به جای 35 درجه میاد روی 60 درجه و دیگه محاله که 35 باشه و از روی این مشخصات میشه فهمید که کارت گرافیک اورکلاک شده و گارانیتش باطل میشه
    باری رم هم همین صورت و رمی که اورکلاک میشه تایمینگش بالاتر میره که اصلا به درد تو نمیخوره . چون توی رندر گرفتن و صدا گرفتن به مشکل میخوری و کارت کندتر میشه کسی که اورکلاک میکنه دلیل داره یا بودجه نداشته یا دسترسی به قطعات گرونتر و به روزتر رو نداره .
    هر بار اورکلاک هم 1/3 عمر قطعات رو کم میکنه مثلا قرار باشه 6 سال کار کنه برای تو 4 سال کار میکنه حرف منم همینه که تو تا 4 سال با قطعاتت کار کنی و بعد از اون بری سراغ اورکلاک که دیگه عمرش هم تموم شده و یک سال هم اضافه تر کار میکنی و بعد از اون که دیگه قطعات میخواد بسوزه میری میفروشیش !
    حال کردی ؟
    در بین AMd و اینتل هم جنگ هست ولی هیمشه برد با AMD بوده دیدی که من طبق مستندات حرف مینزم و الله پشمکی از پستو چیزی در نمیارم من با مدرک بهت ثابت کردم که چیزی که میگیری درسته
    همین الان هم سایت گیگا اپدیت بایاس مربوط به پردازنده های 6 هسته ای رو برای ماردبوردهای سری ( 790-785) همونهایی که برات معرفی کردم توی لیستم رو توی سایتش گذاشته که میتونند با اپدیت بایاس از سی پی یو های 6 هسته ای استفاده کنند . در ضمن این سی پی یو ها از 200 تا 300 تومن قیمتش هست که اگر بودجه ات میرسه اولویت خرید با این 6 هسته ای هاست ولی برنامه های نصل بعدی هم حداقل 4 هسته لازم دارند که منم بارت 955 رو کنار گذاشتم که واقعا عالیه.
    در ضمن یه نکته باری اورکلاک . اگر اورکلاک منطقی انجام بشه هیچ ضرری به سیستم نمیرسونه.
    این که میگی توی موسیقی کدوم بهتره اینتل یا AMD و میگی که اینتل برتره بر چه اساسی این حرف رو میزنی نرم افزارهای موسیقی هرچقدر هم پیشرفته باشند به گرد پای 3DMAX نیمرسند چرا ؟ چون هنوز برنامه ای ساخته نشده که از توان 4 هسته به طور کامل استفاده کنه . حرف منم همینه عزیز که سیستمی که الان برای تو پیچیدم از برنامه های روز جلوتره. دیگه من با بنچمارک بهت نشون دادم انتخاب با خودت.

در ضمن خرید سی پی یو های AMD یک خوبی هم داره خاصیت cooln cuit داره که باعث میشه هسته های اشافی خاموش بشوند و از مصرف بی رویه برق جلوگیری کنه ضمن اینکه عمر پردازنده ات هم بالا میره و این خاصیت در همه ماردبوردهای جدید AMD ساپورت هستش .
    فقط باری وقتی که میخوای اورکلاک کنی باید این خاصیت رو خاموش کنی . ببین قدرت در بین 4 هسته ها پخش هستش مثلا اگر یه برنامه 100 درصد پروسس میشه به هر هسته از سی پی یو 4 هسته ای 25% تعلق میگیره ولی وقتی خود سیستم تشخیص بده با یک هسته هم میتونه کار بکنه 3 تا رو خاموش میکنه و با یکی کارم یکنه همین الان که مثلا من با برنامه CPU-z وضعیت سیستم رو چک میکنم میبینم که سرعت پردازنده 3200 رو زده 800 میدونی چرا ؟ چون باری روی پردازنده نیست فقط کافیه که فتوشاپ رو باز کنم تا سرعت به بالاترین اوجش یعنی 3200 برسه که البته من با خاصیت مادربوردهای MSI که اتو اورکلاک داره تونستم تا 3400 هم برسم . البته اورکلاک کردن قلق داره و نیازمند اطلاعات روز هستش و حالا هروقت اون موقع رسیدیم یه فکری به هحالش میکنیم یه جبر و انتگرال و دیفرانسیل باید خرجش کنی ( چه اینتل چه aMD ) تا بتونی ااور کنی.

در ضمن برای گرافیک انبرد هم عرض شود بیشتر کار گرافیک روی پل شمالی north bridge هستش که وضعیت گرافیک رو چک میکنه . و خیالت راحت باشه خیلی از سیستم ساتفاده نمیکنه اگر قرار باشه بازی انجام بدی اونوقت صحبتت کامل درست بود.
    ولی به نظر من انبرد هم کارتو راه میندازه اگر انبرد نخواستی برو یه 4670 بگیر و بنداز روی سیستم .
    در مورد رم هم که گفتم !!! منظورم همون 2*2 هست طبیعیه که در حالت دوال کیفیت بالاتر میره
    خواستی هم بگیری رم کورسیر 4 گیگ 2*2 بگیر با فرکانس 1600 و مدل جدیدش هم داره میاد که سبز رنگه و فقط مخصوص AMD ساخته شده نظر من اینه که کلا رم اصیل استفاده کنی و بهترین رم همین کورسیر هستش .
    با پاور 300 وات به مشکل نمیخوری ولی اگه دیدی من پاور رو 500 گذاشتم دلیل دارم
    میدونیچرا ؟
    چون اولا که همیشه باید بیشتر از نیاز سیستم پاور استفاده کرد چون بعد از یه مدت 10% توان پاور افت میکنه . و کاهش ولتاژ محصوصی رو خواهید داشت . در ثانی ممکنه بعدا یه ارتقا روی سیستمت داشته باشی مثلا گرافیک رو بیشتر کنی ویا یک قطعه خاص رو بزاری . پس میبینی که کم چیزی نیست . من با اینده نگری گذاشتم و متناسب با بودجه شما ضمن این که تفاوت قیمتش هم چیزی نیست حدود 15 تومن ولی کارایی قطعات و عمر قطعات داخلیت به پاور بستگی داره اگه پاور از این پاورهای ریمارک و مسخره باشه زهر خودشو به سیستم میریزه و بعد از یه مدت باید کل کیس رو عوض کنی دیگه انتخاب با خودت
    سئوالی بود درخدمتم.
    در ضمن مارک گرین معتبره و خیالت راحت .

19. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    اها یادم رفت توی صحبتهات گفته بودی که کدوم قسمت سایت انندتچ برای موسیقی هستش.
    باتوجه به اینکه کار استودیو و صدا یک کار خاص هستش و جنبه عمومی نداره ولی بازی و گرافیک شاخه های گوناگون و فراگیرتری رو نسبت به این بخش ( یعنی موسیقی ) داره معمولا به صورت اختصاصی همچین بنچمارکی رو نمیگیرن . پس دیدن نتایج گرافیکی هم تاثری نداره چرا ؟ چون گرافیک در کار شما 0 هستش !
    پس دیدن مشخصات 3dmax به کار شما نمیاد
    ولی از یه جنبه میاد
    که کارهای گرافیک و صدا بار پردازشیشون روی سی پی یو هستش ( البته برای بازی این مثال صدق نمیکنه ) و شما باید نتایج گرافیکها رو ببینید مثلا 3dmax در قسمت رندر گرفتن میتونه به شما کمک کنه . و تا زه یه مسئله مهم اینه که همین ورژن 3Dmax از توان هر 4 هسته استفاده میکنه و تست میگیره
    ولی در ریزن چون یک برنامه 32 بیتی هستش فقط 1 هسته استفاده میشه !!
    پس میبینی که حتی برای ورژنهای بعدی ریزن هم به مشکل نمیخوری
    البته ممکنه Daw شما چیز دیگری باشه و لی به هرحال مثالی زدم که متوجه بشید.
    شما باید این قسمتها رو نگاه کنید
    به بازیها کاری نداشته باشید ( چون بازیها قدرتشون روی گرافیک هست و اصلا از سی پی یو به اندازه برنامه های زیر استفاده ای نمیکنند.
    و درواقع برنامه های زیر سی پی یو رو در حالفت فول به کوره تبدیل میکنند.
    sys mark 2007 - e learning
    sysmark 20073D
    windows media encoder
    sony vegas pro 8
    winrar 3.8

ولی من خودم به شخصه معمولا بازیها رو هم نگاه مینم چون قراره یه انتخاب درست داشته باشم
    من صحبتها رو گفتم دیگه تصمیم گیری با خودتون ولی حتما برای رم روی 1600 و تاخیر و یا تایمینگ 9 فکر کنید و بند هم فقط کورسیر . چون تا یه عمر راحت هستید.
    سئوالی بود در خدمتم.

20. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    رامتین جان ازت خیلیییییی ممنونم که انقدر وقت گذاشتی و راهنماییم کردی.یک دنیا ممنون!

بارگذاری...