راهنمایی برای خرید کامپیوتر اهنگسازی

شروع موضوع توسط vahid800 ‏30/1/15 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک راهنمایی برای خرید کامپیوتر اهنگسازی تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. vahid800

vahid800 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    با سلام و عرض ادب
    دوستان من مدت زیادی هست در صدد تهیه یک سیستم pc برای کار اهنگسازی تنظیم میکس و مستر هستم.
    با تحقیقاتی که طی این مدت انجام دادم و مطالعاتی که داشتم قطعاتی اصلی و اولیه
    مانند:
    cpu cor i7
    ram 16 gig
    حداقل 1 ترا هارد
    پاور حداقل 530 واتپ

نیاز دارم بودجه ای که برای این کار در نظر گرفتم به نسبت قیمتها در بازار حدود 3.000.000 iهست.
    قصد دارم قطعات را دونه دونه هر بار که شرایط خرید دارم تهیه کنم و بعد از تکمیل شدن اسمبل کنم.
    حالا چند سوال دارم.
    با توجه به مبلغی که در نظر دارم چه قطعاتی را پیشنهاد میکنید که هیچ مشکلی هم برام حین کار کردن در پروژه ها ایجاد نکنه؟
    اصلا این کارو انجام بدم یا خیر؟(منظورم اینکه قطعاتو دونه دونه بخرم) یعنی هر بار که پول دستم اومد؟

چند فروشگاه رفتم و قطعات بهم پیشنهاد دادن مثل
    cpu 4770 k
    minboard z97 asus
    power 630 گرین
    هارد 1 ترابایت
    کیس ایکس1 نمیدونم نوشته توی فاکتور یا ایکس 7 یکم بد خط نوشته
    رم 2*8 gskil
    یه دی وی دی رایت asus
    قیمت کل زده 3.400.000
    ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فاکتورای دیگه ایم دارم :
    مادربورد z87
    i7 4770 k
    8 گیگ رم
    2 ترا هارد
    پاور 500
    دی وی دی پایونر
    مبلغ 2500000
    ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

z87 asus
    i7 4750
    2 ترا هارد
    h.d.sdd که نمیدونم چیه 128 زده
    رم 4*2
    گرافیک 1 گیگ
    پاور 530
    کیس as
    مبلغ کل 3200000
    ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
    asus z87 دیلوکس
    i7 4770 k 8 mb cache
    16 گیگ رم
    هارد 2 ترا ساتا
    گرافیک 2 گیگ
    دی وی دی رایت
    پاور 5300
    جمع کل 4.100.000
    ــــــــــــــــــــــــــــــ
    اینها پیش فاکتورهای فروشگاها و قطعاتی بود که پیشنهاد دادند.

تو بعضی قطعات یچیزاییشون مشترک هست تو بعضی ها هم نه تازه قیمتهاشون هم با اون چیزی که من مد نظرم هست فرق داره بجز یکیش که زیر 3 تومن بود به نظرم اون نمیتونه سیستم خوبی باشه.

حالا من میخوام دونه دونه قطعات رو بخرم بعد جمعش کنم باید چیا بخرم با این پول؟
    اول کدوم قطعه رو بخرم که به مشکل بر نخورم مثلا اگر برم cpu بخرم وقتی بعد از یه مدت خواستم minboard بخرم مادر بردی گیرم بیاد که بتونه اون cpu رو ساپورت کنه.؟
    کلا چه نظری دارید برای یه ادم علاقه مند و کم درامد که ضرر نکنم و پشیمون نشم.؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

2. vahid800

vahid800 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام اساتید عزیز کسی نیست راهنمایی کنه چکار کنم یا از بین این قطعات کدوم بهتر هست که من انتخاب کنم و بخرمشون؟

3. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    خدا بیشترش کنه چقدر سوال
    اول اینکه چرا قطعات رو میخواید دونه دونه بخرید؟؟ به نظر من بذارید پول که دستتون اومد همه قطعات رو با هم بخرید نه یک قطعه رو الان یکی رو یک ماهه دیگه.شاید تا یک ماه دیگه cpu جدید یا ... اومد که نظرتون عوض شد پس به نظر من هر موقع 3 تومن پول رو داشتید همه قطعات رو خریداری کنید
    3 تومن هم واسه یک کیس خوب و حتی عالی کافی هستش و بیشتر هزینه نکنید.مثلا cpu های k برای اورکلاکینگ هستش که بعید میدونم شما چیزی دربارش بدونید(یک نوع هک cpu به حساب میاد) که کار هرکسی نیست و بدون k هم میتونید بخرید به عنوان مثال 4770 .
    و کارت گرافیک 2 گیگ که زدید نیازی ندارید اگه بازی و کار گرافیکی با سیستم انجام نمیدید.برای آهنگسازی و تنظیم و میکس و مستر اصلا به کارت گرافیک نیاز ندارید چون خود مادربرد از گرافیک 1 گیگ بهره میبره.
    من از برند های زیر بهتون پیشنهاد میکنم که خریداری کنید
    مادربرد که asus و از چیپست های z97
    سی پی یو هم از مدل های i7
    رم رو هم فکر میکنم فعلا 8 کافی باشه به صورت دو عدد ماژول 4 . بعدا خواستید میتونید 8 تا دیگه اضافه کنید.پیشنهادم اینه از g-skill استفاده کنید
    هارد هم 1 ترا کافیه.اگه بیشتر نیاز داشتید همون 2 ترا. segate
    پاور هم corsair

بارگذاری...