راهنمایی برای خرید کارت صدای usb

شروع موضوع توسط sasha5879 ‏20/9/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای خرید کارت صدای usb تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sasha5879

sasha5879 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام خدمت دوستان عزیز سایت . قبل از طرح سوالم میخوام تشکری داشته باشم از مدیران و کاربران فعال سایت به خاطر مطالب ارزنده ای که در سایت قرار دادن .

اگر بخوام خروجی صدای یک PC با کارت صدای AudioPhile 192 رو به یک لپ تاب اتقال بدم شما عزیزان که تجربه استفاده از کارت صدای USB رو داشتین چه کارت صدای USB رو برام پیشنهاد میکنید . ؟

اگر بخوام حد اقل هزینه رو بکنم شما عزیزان کدام یک از ین سه کارت m-audio رو توصیه میکنید طوریکه خرید کارت جوابگوی کار من رو داشته باشه . ؟
    Fast Track Pro - Fast Track USB - MobilePre USB ؟

یا نه خیلی دست پایین بگیرم نخوام پول بیشتری خرج کنم . اگر بخوام خروجی صدای هدفون کارت صدای آن برد روی PC رو به کمک یک کارت صدای USB سادهمانند m-audio Transit
    به لپ تابم انتقال بدم شدنی هست . البته نمیدونم این کارت صدا رو میشه تو ایران پیدا کرد یا نه ؟ یا ایا ورودی این کارت صوتی ورودی مخصوص میکروفن هست Line In ؟
    اگر دوستان کارت usb ساده ای مثل این رودر مدل های مختلفی که ورودی Line In داشته بشه با کمترین هزینه کارم رو جابه جا کنه میشناسن لطف کنن معرفی کنن . ممنون .

2. Payam_omrani

Payam_omrani عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز توصیه من به شما کارت صدا M-Audio Fast Track Pro هست
    خودم دارم و هم رو PC و هم با Laptop خوب جواب گرفتم ازش

3. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون از توصیه ت . میشه بگی با چه لینکی وصل کردین ؟ headphone output سیستمت به کارت صدا Fast Track Pro یا balanced analog outputs کارتهای حرفه ای مثل Audiophile 192 یا Delta 1010 به Fast Track Pro ؟

4. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Fast track Pro برای کار زیاده شما فقط میخوای بک کانال استریو رو با کیفیت بالا به لپتاپ منتقل کنی پس به احتمال 99 در صد مبدل Transit ااز M-audio کارتو راه میندازه .فقط ببین برای ورودی هم مثل خروجی مبدل 24 بیت 96 کیلوهرتز داره یا نه اگه داشت میتونی استفاده کنی .

5. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تشکر sinuous . مشکل منم اینه که نمیدونم ورودی روی m-audio Transit همون ورودی LINE IN هست یا میکروفون ؟ و آیا میشه تو جمهوری این کارت صدا رو پیدا کرد یا نه ؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هم لاين داره و هم ورودي ميكروفون.
    بله ميتونيد پيدا كنيد چيزي نيست كه پيدا نشه.

7. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه اونقدرام راحت . من خودم شهرستانم ولی یکی از دوستام رو فرستادم جمهوری اما ترانسیت نبود که نبود ( البته اگه خودم بودم از زیر سنگ هم پیداش میکردم ) خلاصه این ترانسیت قسمت ما نشد.

ما هم یه 300 تومن باد آورده همون روز به دستمون رسید . دل رو به دریا زدیم و دوستم Fast Track Pro رو خرید .

باور کنید این رو که خودم مینویسم خیلی مسخره به نظر میرسه . ولی بعد از نصب Fast Track Pro بر روی لپتاب و مقایسه یک میکس استاندارد از لحاظ مستر یک با خروجی کارت Fast Track Pro و بار دیگه با خروجی کارت AudioPhile 192 دقت در پخش جزایات AudioPhile 192 خیلی بالاتر از Fast Track Pro به نظر میرسه .

خودمم توش منودم . خیلی عجیبه . میتونه ایراد از چی باشه .؟ از usb بودن کارت Fast Track Pro ... ؟!! از چینی بودن جنس Fast Track Pro ...؟!!! از ویندوز یا از پلیر ها ؟

ولی دوستانی که 2 نوع کارت رو دارن خواهش میکنم تست کنن واقعا تفاوت رو میتونن با گوشهاشون تشخیص بدن .

خلاصه این کارت Fast Track Pro کار ما رو راه انداخت ولی چنگی به دل نزد .

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين فرقي كه در كيفيت ميبينيد در چه چيزي هستش؟
    ايا هر دو كار رو با يه بيت و سمپل ريت كار كردين؟

9. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فست ترک رو ببر روی پی سی در کنار اون یکی کارت نصب کن بیت و فرکانس کاری هر دو رو یکی انتخاب کن و از یک منبع پخش استاندارد استفاده کن و خروجی هر دو رو از یه سیستم پخش بگیر ببین فرقی میکنه؟
    خود شما بهترین شرایط تست رو دارید

10. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اتفاقا همین کار رو هم کردم . یک میکس رو با کیفیت 320 کیلو در دو 8 FL در یک ویندوز همزمان با یک اندازه ولوم که خروجی یک FL رو بر روی Fast Track تنظیم و خروجی FL بر روی Audiophile 192 تنظیم کردم . و کیفیت دو تا کارت رو بر روی 24 بیت 44100 هرتز قرار دادم . نتیجه کار همون بود که فکر میکردم . عکس پایین تائید حرفای من رو نشون میده . !!!!

راهنمایی برای خرید کارت صدای usb-12.jpg

اولین و فاحش ترین تفاوت در اندازه ولوم خروجی دو کارت هستش که عکس نشون دادن تفاوت ولوم دو کارت رو در یک شرایط یکسان به خوبی نشون میده . و با گوش دادن هم میشه تفاوت اندازه ولوم رو تشخیص داد .
    اما کیفیت و وضوح خروجی دو تا کارت هم متاسفانه یکی نیست ( البته اثبات این حرف یک کار سلیقه ای میتونه باشه چون با گوش دادن میشه تفاوت رو درک کرد ) . در خروجی صدای Audiophile 192 به خوبی میشه استریو بودن دو کانال صدا رو تشخیص داد اما در فست ترک یک صداها منو تر به نظر میرسه و تشخیص تفاوت دو کانال یکم مشکله . صدا های خروجی Audiophile 192 خیلی sharp تر و واضح تر از فست ترک هست شفافیت صدا ها رد Audiophile 192 خیلی بهتر به گوش میرسه شما میتونین با دقت بیشتری تمامی یا بیشتر صداهای تشکیل دهنده یک میکس رو بشنوین اما در فست ترک صدا ها حالت خفه تری داره . (البته همان طور هم در اوایل بحث گفتم ادعای من در مورد دوم یعنی وضوح صداها میتونه کاملا سلیقه ای باشه )

در کل در شفافیت و وضوح و اندازه ولوم دو کارت با قاطعیت میتونم بگم که تفاوت دو کارت در گوش دادن در تفاوت یک mp3 یکی با کیفیت 128 کیلو و یکی 192 کیلو هستش .

البته چرا اینطوری هستش نمیدونم باید شرکت M-Audio جوابگوی این ادعای من باشه دوستانی که دو نوع کارت رو دارن تست کنن به نتیجه گیری من میرسن . شاید اشکال فقط مختص همین کارت من باشه و این اشکال رو به کارتهای دیگه در همین مدل تعمیم نمیدم . ولی از کارتی به شهرت و محبوبیت فست ترک انتظاربیشتری باید داشت که عملا برای من این طور نبود ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/9/09
  11. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    البته یک مطلب دیگر رو هم فراموش کردم وقتی ولوم فست ترک رو تا اخرین رنج بالا میبرم یک صدای نویز رو میشنوم که مربوط به رادیو fm هستش که بر روی فست ترک تائثیر میزاره . هر چقدتعداد کابلهای بیشتری بر روی فست ترک نسب میکنم صدای نویز بیشتر میشه . البته میتونه ایراد از کابلهای ارتباطی باشه ولی خوب همون تعداد کابل اعم از میکرفون . مانیتور . ولاین ... رو بر روی Audiophile 192 نسب میکنم کوچکترین نویزی رو حس نمیکنم . ؟!!

12. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من خیلی تعجب میکنم از این گفته شما اما من اصلا نویز ندارم با فست ترک یعنی ولوم ها روی آخرین حده اما نویز ندارم .
    راستی یه نکته مهم شما وقتی از دوتا کارت استفاده میکنی از هر دو در سیستم آزیو استفاده میکنی با دایرکت؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/9/09
  13. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من همین الان یه تست انجام دادم :
    یه تکه کوتاه با کیفیت بالا ساختم و 16 بیت 48 کیلوهرتز به صورت wave اکسپورت کردم البته از synth استفاده کردم نه سمپل.
    توی اف ال اون رو به صورت لوپ گذاشتم تکرار کنه.
    کارت صدا رو هم روی اسیو فور ال گذاشتم توی ورژن جدیدش میشه سریع بین ک ارت صداها سوئیچ کرد.
    بعدش هدفون رو به خروجی فست ترک زدم و ولومهای هر دو کارت صدا رو هم از توی ویندوز یکسان قرار دادم.
    و ولوم فست ترک رو که روی دستگاه هستش LEVEl و mix رو هم روی ماکزیموم گذاشتم.
    حالا در همان لحظه میتونستم از طریق ازیو بین کارت صدا ها سوئیچ کنم و هدفون رو در میاوردم و به کارت دیگه میزدم کارت دوم من کارت انبرد لپتاپ بود .
    با تعجب شنیدم که اولا صدای کارت Onboard لپتاپ بلندتر بود( شاید از حد استاندارد بیشتر بود و فست ترک استاندارد بود)و دوما هیچ تفاوت کیفیتی هم توی پخش مشاهده نکردم !!!!!

14. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آقا خوشبختانه مشکل من رفع شد .

این بار با تهیه کابل کواکسیال مخصوص خروجی Spdif دوباره تست کردم . باور نکردنی بود ؟!!!!!!!!

راهنمایی برای خرید کارت صدای usb-spdif.jpg

به اندازه یک هزارم فرکانس هم از افت کیفیت خبری نبود . خیلی کیف کردم به همه دوستان توصیه میکنم حتی المکان برای یک بار هم که شده این خروجی Spdif رو تست کنن تا به معنای واقعی کیفیت صدا رو تجربه کنن.
    در عکس بالا هم رنج ولوم ورودی Spdif رو میبینین این ولوم صدا خروجی صوت یک کارت صوتی مدل Audiophile 192 که از طریق خروجی Spdif به ورودی Spdif یک کارت صوتی دیگه مدل Fast Track Pro بر روی یک سیستم دیگه واره شده و بعداز پردازش دوباره از خروجی Spdif کارت Fast Track Pro به به ورودی Spdif کارت Audiophile 192 برگشته تمامی این پروسه رو با خروجی آنالوگ انجام دادم وهمان طور در تاپیک های قبلی هم گفتم با چه افت کیفیتی مواجه شدم ولی در حالت دیجیتال بدونه کوچکترین افت کیفیتی .

به تمامی دوستانی که هنوز پولشون خرج سخت افزار های گران قیمت نکردن توصیه میکنم سخت افزار هایی رو تهیه کنن که حتما امکانات خروجی و ورودی دیجیتال صوت ( Spdif ) رو داشته باشن .

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    :smile (13):مگه تا حالا spdif رو تست نكرده بودين؟
    من خيلي وقته كه مسترهامو با اين خروجي به فاينالايزر ميدم و دوباره ركورد ميكنم.
    پيشنهاد ميكنم حتما optical رو هم تست كنيد اون بازم بهتره.
    البته فكر نميكنم كارتتون داشته باشه. اما خيلي خوبه.

16. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه خوب ! هیچ یک از سخت افزارام خروجی یا ورودی دیجیتال نداره . و همیشه این خروجی spdif یک علامت سوال بزرگ بود .

ما فقیر فقرا که پول فاینالایزر نداریم مجبوریم برای مستر کردن دست به کارهای شلوغ پلوغ و ابداعی بزنیم که نتیجه ای بیشتر این تکنیکها برابر با افت کیفیت هستش.
    مثلا عادت دارم اگر در مستر یک میکس به مشکلی بر خوردم به اصل میکس بر گردم و سعی میکنم میکس رو اصلاح کنم برای همین مستر کارهام اکثرا آنلاین انجان میدم یعنی همزمان با میکس مستر ور هم انجام میدم خیلی پیچیده اس ولی نتایج بهتری برام داشته . . چون روی کانل مستر FL برای مسترینگ حد اقل 8تا 11 تا VST جور با جور قرار میدم که نتیجه کار برابره با اشغال 50 درصد فضای CPU و فضای کمی جهت میکسینگ برام باقی میمونه .
    به فکرم رسید برای صرفه جوی بیشتر در مصرف cpu در میکسینگ مستر کارهم رو روی لپ تاب م انجام بدم . با خرید کارت فست ترک به هدفم رسیدم ولی به قیمت افت کیفیتی که عرض شد . تا اینکه به فکر SPDIF افتادم و خوشبختانه مشکلم به صورت کامل رفع شد .

خوب در باره وضوح و شفافیت صدا ی optical خیلی شنیدم . هیچ یک از 2 کارت فست ترک و اودیو فیل 192 این خروجی رو ندارن . . و متاسفانه تست نکردم چون .

Genelec 8030 که یک مانیتور زیاد قدیمی نیست ! ولی چرا شرکت سازنده ورودی SPDIF برای این مانیتور تعبیه نکرده جای سواله . ؟؟ ( و نمیدونم مانیتور های نسل جدید این سیستم رو پشتیبانی میکنن یا نه )؟
    :smile (39):و در پایان خوش به حال او نایی که مانیتور های با وردی optical دارن . فکر کنمoptical دیگه آخر کوالیتی باشه .

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين كه ميفرمائيد جز اصوله. بايد ميكس اصلاح بشه. به قول يكي از دوستان خيلي خوبم كه هميشه امضاش اين بود ( مستر معجزه نميكنه و خوب ميكي كن . صداي خوب استفاده كن.
    با اين روش مخالفم. بعد ز پايان كار 2 تا 3 روز بعد ( حداقل ) شروع به ميكس كنيد تا گوشتون ازاد تر بتونه بشنوه. البته ديويد كيپسون كه ميگه 10 روز !
    مانيتورهاي spdif دار رو تست كردم اما به نظرم خيلي خوب نيومد نميدونم چرا؟

18. sasha5879

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    کاملا درسته و موافقم مسترینگ در ایده آل ترین شرایط یک موزیک پرودسر( اعم از شرایط روحی و جسمی) باید انجام بشه با همین فاصله زمانی تا 10 روز . خوشبختانه یا بدبختانه اونقدر وسواس هستم که مستر یک کار گه گاه 15 روز طول میکشه . طول کشیدن کارام برای اصلاح میکس به خاطر مستر هستش و گه گاه سورس هامو تا 50 بار اپدیت میکنم ( و البته در هر بار آپدیت کردن چیزای تازه تری دستگیرم میشه ) .
    و دلیلش هم چیزی جز خستگی و شرایط روحی وعدم تمرکز فکر نیست .

عجیبه شاید مانیتور مارک معتبری نبوده ؟ یا از تنظیمات spdif بوده . ؟ نمونه ش همین خروجی spdif فست تراک اتومات تنظیمات روی cd کوالیتی قرار داره یعنی 16 بیت خروجی هر بار که اونو به حالت استودیو یعنی 24 بیت بر میگردون بلافاصله با برقراری صوت رو 16 بر میگرده . از بی سوادی ما هستش یا عیب کارت یا نرمافزار نمیدونم ؟ ولی همینوجورش هم خداس :smile (6):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/9/09
  19. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بايد سمپل ريت خروجي spdif رو روي تنظيم دلخواهتون قرار بديد معمولا توي برنامه تنظيمات داره.

20. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,494 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بله می تونید استفاده کنید و مشکلی هم ندارن
    خیلی از عزیزان در همین سایت هم از مدل های مختلف usb استفاده می کنن و مشکلی ندارن باهاشون

بارگذاری...