راهنمایی برای خرید پیانو

شروع موضوع توسط سعید تهرانی ‏23/6/10 در انجمن پیانو

تاپیک راهنمایی برای خرید پیانو تالار پیانو در persian-music.org.

1. سعید تهرانی

سعید تهرانی عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, soundforge
    سلام
    بنده پول ِ زیادی ندارم چون هر چی داشتم برای کتاب های کنکور هنر دادم رفته.حالا هم برای آزمون عملی موسیقی می خوام پیانو رو انتخاب کنم .البته فلامینکو رو حرفه ای هستم اما پیانو چیز دیگه ای هست
    حالا از بزرگواران تقاضا دارم ارزونترین پیانو که می تونم پیدا کنم تا این یک سال رو باهاش کار کنم.
    ممنون

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    درود بر شما . واسه پیانو چقدر می خواین هزینه کنید ؟ دیجیتال می خواین ( الکتریک ) یا مکانیک ؟ قیمتها خیلی با هم تفاوت دارن . :smile (85):

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    دوست من من پیشنهاد میکنم حتما الکترو پیانو تهیه کنید.
    بخاطر 1001 دلیل
    حالا هر چقدر میخواهید هزینه کنید مهم نیست.
    ترجیحا اگه yamaha باشه بهتره

4. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    سلام
    از پست شما به نظر میاد که تازه میخواین شروع کنین به یادگیری پیانو، برای همین تجربیاتی رو خدمتتون عرض می‌کنم که نتیجهٔ ۳ سال تحقیق خودمه.
    شما لطفا میزان بودجه رو هم مطرح کنید، و بگید چه انتظارتی در آینده ازش دارین.
    پیانو‌های اکوستیک از نوع گراند قیمتی حد اقل ۸ میلیون و بیشتر دارن،
    پیانو‌های دیواری از ۲ تومن شروع میشن تا ۱۰ تومن،...هر چند خارج از این مقدار هم میتونید پیانو پیدا کنید مثلا پیانو‌های دیوری روسی یا yamaha هم ۱.۵ میلیونی دارن ولی‌ بجز دکور فایدهٔ دیگری ندارن، هم صدا هم تاچ خیلی‌ بدی دارن، و ۱۰۰۰ مشکله دیگه که اینجا جای بحثش نیست،
    پیانو‌های دیجیتال، قیمتی بین ۷۰۰،۰۰۰ تومن تا ۴ میلیون دارن،و می‌شه یک خوبشو از yamaha با ۱.۵ تا ۲ میلیون انتخاب کرد،
    به شخصه فکر می‌کنم که چون می‌خوای تازه شروع به یاد گیری کنید، دیجیتال‌ها خیلی‌ بهتر باشن براتون، چون با ۲ تومن یک پیانو دیجیتال خیلی‌ خوب میخرین، ولی‌ با همین پول به شما یک پیانو اکوستیک قراضه میدن ..........
    من سه ساله پیش همین مشکلو داشتم، الان اطلأعات خیلی‌ زیادی دارم که خوشحال میشم در اختیارتون بذارم

اگر سؤالی داری بگو تا جواب کاملی بهت بدم،

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/6/10
  5. سعید تهرانی

سعید تهرانی عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, soundforge
    ممنون
    اما اینا رو که گفتید خیلیه.من پولم شاید به زور به 500 هزا برسه. البته اصلاً مهم نیست که چی باشه فقط برای تمرین می خوام تا ان شاالله بببینم می تونم از پسش بر بیام. اخه تا اونجایی که می دونم برای هنرجوهای اماتور نیازی نیست ساز خیلی خوبی داشته باشن. حالا چه برسه به من که 100 کتاب باید تا سال 90 بخونم و اونطور وقتی ندارم.
    :smile (2):

6. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    متاسفانه پیانو به یک حداقلی نیاز داره که میشه همونی که mff عزیز گفتند
    در غیر اینصورت فعلا باید در پی یاد گیری کیبورد باشید (با همون سیستم آموزش نت خوانی کلاسیک)

7. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    خوب ۲ کار دیگه میشه کرد،
    یکیش این که یک M-audio Keystation Pro ۸۸ دست دوم بخری، نوش ۷۰۰ تومن باشه فکر کنم، دست دوّمش نزدیک ۶۰۰ گیر میاد ، ولی‌ یادت باشه که مورد دوم بهتر از مورد اول هست به دلیل تاچ، فقط مورد دوم میدی کنرلر هستش و نیاز به کامپیوتر داری ، آخر از همه این که این ۲ تا هیچ کدوم پیانو نستن، ولی‌ برای یادگیری اصول پیانو بهت کمک می‌کنن......
    دوم این که درسته که من گفتم که اینها رنجه قیمت هستن، ولی‌ yamaha از ۷۰۰ تومن هم پیانو دیجیتال داره، یک سری هستش به اسم Arius ، و یک سری دیگه به اسم YDP از هر دوتاش میتونی بخری، قیمتشون هم زیر یک ملیون، فکر کنم ۷۰۰ باشن این هم عکساش
    {username}-{filename}
    {username}-{filename}
    راجع به این دو سری در اینترنت خیلی‌ مطلب هستش، خواستی‌ بگو بیشتر کمک کنم،
    البته به اینها میگن پیانو‌های مبله در اصطلاح، یعنی‌ کابین هم دارن، سندلی‌ هم دارن که خیلی‌ به حالت استاندارد نزدیک میشن، یک مدل هائی هم هستش که اصلا پایه با سندلی‌ ندارن، و فقط کیبورد هستن، ولی‌ پیانو دیجیتال هستن، بهشون میگن مدل‌های Stage. مثل این:
    {username}-{filename}قیمتهای اینها رو هم من خیلی‌ دقیق اطلاع ندارم، ولی‌ در جمهور به راحتی‌ گیر میاری قیمتشونو، خواستی‌ بگو بهت آدرس بدم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. سعید تهرانی

سعید تهرانی عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, soundforge
    سلام
    در مورد اون پیانو اولی که طرح چوبه بیشتر توضیح می دید؟ در مورد صداش و شصتی هاش. میشه چند مدتی باهاش کار کرد؟

9. arash1237

arash1237 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من میخوام یک پیانو گراند دیجیتال بخرم
    لطفا راهنمایی کنید که یاماها بهتره یا gem ؟ حدود قیمتها نیز چطوره ؟ ممنون

10. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    یاماها 100% برای شما مناسب تر هست
    میتونید از سری clp یاماها استفاده کنید که از 800 هزار تومان شروع میشه به بالا

11. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان فراموش نكنيد كه ميخواد پيانو رو شروع كنه و اساتيد هميشه تاكيد داشتند كه با پيانو خوب شروع كنيد.اگر قرار باشه با يه پيانو ديجيتال ارزون قيمت كه از هيچ نظر استانداردها رو نداره(ديجيتال هاي جديد گرون قيمت به زور شبيه ساز آكوستيك هستن)مسلما دو روزه از پيانو زده نشيد اون پيشرفتي هم كه بايد نخواهيد داشت.پيانو پيانو هست. كيبورد كيبورده و ميدي هم ميديه.حد اقل فعلا ديجيتال yamaha مدلهاي قديمي clp مثلا 220 كه خودم داشتم خوبه.من قيمت خوب البته قسطي فروختم 900.000 تومن كه به 700.000 تومن هم راضي بودم.

12. rmnmusicworld

rmnmusicworld عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام
    سری clp همین 800 تومنی میدی داره ؟

13. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    با احترام به دوست خوبم mff سعید جان خواهشا ydp نگیرید اگر پولتون رو درون سطل آشغال بریزید بهتر از اینه که این پیانو رو بگیرید شما هم دقیقا وضعیتی مشابه من رو دارید نوازنده گیتار فلامنکو و بعد هم به دنبال پیانو و بعد دانشگاه موسیقی به نظر من yamaha clp 320 برای شما خوبه چون از اون پایین تر کلاویه های داقونی دارند و از اون مدل بالاتر بیشتر به امکانات دیجیتالی اون ها افزوده میشه که برای شما مهم نیست من خریدم تمرین میکنم و راضیم . . .

14. Masood_boy8600

Masood_boy8600 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, soundforge
    [HR][/HR] دوستان سلام،انشاالله میخواهم بالاخره یک پیانو بخرم،نظرتان درباره پیانو آکوستیک دیواری Yamaha JU109 چی هست؟با قیمتی که داره(حدود 3 میلیون و 200 هزار تومان)خوبه این مدل را بگیرم،یا مدل دیگری،آخه من تمام تجهیزات یاماها را خیلی قبول دارم،این خوبه یا برم از سری clp (پیانو های دیجیتال یاماها) بخرم؟

15. Anoosh-Pro

Anoosh-Pro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود

با اینکه نظر دیگران برام محترمه اما خریدن پیانوی اکوستیک در ایران اگر برای دکوراسیون سالن پذیرایی نباشه مصرف منطقی دیگری نداره ( البته هستند کسانی که در ماه کلی هزینه نگهداری پیانو های اکوستیک براشون مسئله ای نباشه !

کلا پیانوی هایی که هم اکنون در ایران برای فروش میبینید، ساخت کشور دوست و بردار چین هستند
    ( حالا هر مارک دهان پرکنی که روی آن حک شده باشد )
    و برای خریدن یک ساز چینی بُنجُل ، واقعا زور داره چند ملیون پول بدی.

و کلا اینکه نظر بعضی از اساتید گرام این هست که حتما باید با ساز خوب ( اگه منظورشون اکوستیک باشد ) شروع کنی ، تا وقتی که قرار نباشد خودشان از این هزینه ها بکنند ، به دیگران هر توصیه میکنند اما جهت اطلاع باید گفت که شنیدن صدای درست و کوک ، بسیار مهمتر از تعصب یک استاد پیانو روی ساز آکوستیک است!

اینکه پیانو کوک نباشد و فالش باشد به هیچ عنوان برای یک هنر جو مناسب نیست که هیچ ، بلکه مخرب هم هست

اگر کمی هزینه کوک کردن پیانو را بررسی کنید و اینکه هر کلاویه آن شامل 4 عدد سیم است و قیمت مارک یاماها برای هر سیم 50 هزار تومان ( قیمت خیلی قبل که دیگر خدابیامرزه ) در کوک کردن هم احتمال خراب شدن سیمها هست این را هم به هزینه ها اضافه کنید در نظر داشته باشید ساز شما برای اینکه صدای درست بدهد ماهی چقدر بطور متوسط خرج خواهد داشت آن هم یک ساز چینی!

نکته بسیار مهم تر اینکه صدای پیانویی که در کیبورد KORG Pa800 هست و در پیانو های دیجیتال KORG هم هست بسیار بسیار بهتر از صدای پیانو هایی است که که تا 20 میلون تومان ممکنه ببنید. اصلا زیر 4 میلیون تومان توقع صدا از یک پیانو اکوستیک نداشته باشید. تازه اگر قدری بودجه را اضافه کنید قدری اکشن بهتری خواهد داشت و خوش دستی بیشتر باز صدا بسیار نا امید کننده هست.

کلا بهترین انتخاب پیانوی دیجیتال است ( در ایران ) مگر اینکه هزینه های چند ده میلونی بیخودی ،برایتان مهم نباشد
    در مورد پیانو های دیجیتال یاماها که دوستان توصیه کردند شناختی ندارم اما در همان رنج قیمتی مدل هایKORG هم هست مثلا:

C-340

راهنمایی برای خرید پیانو-c340dr.jpg

یا مدلهای دیگر....

از اینها که بگذریم گیریم ما در ایران پیانوی bosendorfer هشتصد میلون تومانی غیر چینی هم داشتیم

{username}-{filename}

یا برند Steinway & Sons :

{username}-{filename}

{username}-{filename}

کدام استودیو وجود خواهد داشت که بتواند صدای چنین پیانو هایی را بر فرض محال اگر وجود داشته باشند رکورد کند؟؟!!

پس قدری واقعی تر بیندیشیم و توصیه کنیم و عمل کنیم

موفق باشید

انوش

فایل های ضمیمه:

• راهنمایی برای خرید پیانو-c340dr.jpg
      c340dr.jpg
      اندازه فایل:
      75.4 KB
      نمایش ها:
      0
    آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/6/11
  16. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در تکمیل فرمایشات آقای انوش استاد گرامی باید عرض کنم که من هم توصیه میکنم پیانوی دیجیتال خوب تهیه کنید.
    مگر اینکه بودجه تامین هزینه های کوک اون و سرویس اون داشته باشید. که حداقل سالی دو بار لازم هستش.
    در اب و هوای شرجی و مرطوبی مثل بندرعباس که توصیه میشه سالی 4 بار اینکار انجام بشه. چون رطوبت باعث ایجاد نم و زنگ زدگی سیمها میشه
    در صدا و سیما که کار میکنم یه پیانو اشتنوی قدیمی داریم که گرند هم هستش اما متاسفانه با توجه به قیمتش که بالای 100 میلیون هستش اما در حال حاضر اصلا قابل استفاده نیست مگه اینکه ست کامل سیمهای اون از خارج وارد بشه و یه متخصص اونها رو با چکش های معیوبش عوض کنه. که واقعا هم ارزش داره.
    یا پیانوی اداره ارشاد که اون هم همین مشکل رو داره.
    بنده هم توصیه میکنم یه پیانوی الکتریک بسیار خوب میتونه مناسب تر باشه.

17. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    پیانوی دیجیتال فقط رولند.عمر یاماها به سر اومد.

18. لیا

لیا عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    منم میخوام پیانو بخرم
    یه هفتس در به درم از بس اینور و اونور سئوال کردم
    تا 2 تومان چی خوبه از بین دیجیتالاش؟!

یادم رف بگم،از بچه هایی که واردن میشه بهم خبر بدن یه بار باهاشون حرف بزنم و هممممه ی سئوالامو بپرسم؟!

19. camaron

camaron عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام پیانو سی ال پی 320 قیمتش چقدره؟

20. elpersa

elpersa عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سلام
    یه راهنمایی میخواستم از دوستان برای خرید پیانو دیجیتال تو رنج 2میلیون تومن
    تو این قیمت بهترین مدلهایی که میشه خرید بگید؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. خرید پیانو قسطی

,
  2. هزینه کوک پیانو

,
  3. قیمت پیانو ju109

,
  4. yamaha ju109 قیمت ,
  5. پیانو دیواری قسطی