راهنمایی برای خرید هدفون

شروع موضوع توسط davidmajdi ‏8/7/14 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک راهنمایی برای خرید هدفون تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

1. davidmajdi

davidmajdi

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما
    بنده چند روز پیش خونه ی پسرخالم با هدفون بیتس یک اهنگ گوش کردم و بعد از اون دیگه از شنیدن اهنگ لذت نمیبرم پس تصمیم گرفتم من هم هدفون بخرم. اما وضع من مثل پسر خالم خوب نیست و پول زیادی نمیخوام خرج کنم.هیچ اطلاعات فنی رو هم ندارم (امپدانس و فرکانس .. . اصلا سر در نمیارم ) چون رشته بنده عمران هست.
    .همه نوع اهنگ هم گوش میکنم از خواجه امیری و 2afm تا امیر فرجام و یانی و صد البته جناب جرج مایکل و ترنس و....
    بیس برام خیلی مهمه
    پول بنده سیصد هزار تومنه و با تحقیقات محدودم razer kraken توی *** مناسب دیدم اما اینجا اسامی و مدلهایی دیدم که انگار توی بازار تهران برج اسفند گم شدم (اهل مشهد هستم)
    لطفا هم یک نظر راجع به razer kraken بدید هم اگر پیشنهاد دیگه ای دارید محبت کنید.
    راستی دستگاه پخش واسه استفاده من چقدر مهمه چون گوشی من قدیمی هست.حدودا چقدر تاثیر داره ؟
    به نظرتون اگه موبایلم جالب نباشه(چون اکثرا با موبایل میخام گوش کنم) بهتره اول یک موبایل به روز بگیرم که
    boom sound داشته باشه یا نه ؟
    یک دنیا سپاس از لطفتون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/7/14
  2. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    Webdesigning,MikroTik Expert,Music Composer
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    با سلام دوست عزیز :
    ببینید در این سایت اکثرا راجع به برند هایی صحبت میشه که کاربرد حرفه ای مثل صدا برداری صحنه های زنده ، صدا برداری استودیویی و میکسینگ و مسترینگ دارند.(اکثرا)
    در این باره می تونم بگم که هدفون ها اگر اصل باشند کیفیت خوبی دارند.(البته فقط برای لذت بردن و گوش کردن به آهنگ نه کار دیگه ای). برند های مختلف زیادی هستند که کاربردشون همینه یعنی فقط برای گوش کردن و لذت بردن از آهنگ وجود دارن مثل Philips,Beats,Sony و.... که اگر بتونید Original این محصولات رو تهیه کنید خیلی خوبه. البته فقط این برند ها مثال بود. برندی هم که شما ذکر کردین هم مثل بقیه. البته سعی کنید محصولاتی رو تهیه کنید که حد اقل توی بازار امتحان پس داده باشه. میتونید از مارک هایی مثل AKG هم استفاده کنید که هدفون های آماتور خوبی داره.
    اما درباره بحث موبایل باید بگم بله تا حدی تاثیر داره ، من هیچ پیشنهادی درباره این که موبایلتون رو تعویض بکنید یا نه نمیتونم بدم ! در آخر تصمیم با خود شماست ، اگه تشخیص میدین که موبایلتون عملکردی که مورد نظرتون هست رو نداره پس باید فکری درباره اون بکنید.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,542 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من موبایل رو پیشنهاد نمیکنم یک پلیر خوب مثل ایپاد تاچ ( حتی کارکرده ) بهتر از موبایل ها هستند. بیتس و ریزر و ... رو فراموش کنید
    Sony MDR7506
    Sennheiser HD 555

این دو هدفون تقریبا شبیه به هم هستند .
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. hadi.electric

hadi.electric عضو سایت

شغل :
    درس میخونم
    امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    موبایل خییلی تاثیر گذاره!من پیشنهادم استفاده از محصولات اپل هست...تست کردم واقعا عملکردش عالیه.بعد از خریدتون متوجه خواهید شد.همون طور که گفتن iPod Touch بهترین گزینه برای خرید هست.هدفون هم گزینه های بسیار زیادی تو PHILIPS هست.

5. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,542 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اتفاقا فیلیپس یکی از بدترین هدفونها هستش .
    سنهایزر و سونی هر دو شرکت هایی هستد که هدفون های حرفه ای تولید میکنند و در کنار اون برای یوزرهای معمولی که هدفی جز شنیدن ندارند محصولات خوبی رو تولید میکنند. اون دو هدفونی که معرفی کردم رو تست کردم و قیمتشون هم نزدیک به بودجه ایشون هست.

6. davidmajdi

davidmajdi

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    جناب اخوان این دو مدلی که معرفی کردید بسیار مشخصات عالی دارند که با 10 ساعت جستجو میون این همه سایت فروشگاهی چرت و پرت نمیتونستم بشناسمشون!!! البته سونی بسته هست و سنسهایر باز . این دو مدل اصلا تو سایتهای ایرانی موجود نیستد. تو اینا کدوم بیس بهتری داره؟
    فکر کنم سنسهایر گرونتر نسبت به سونی هستش.به نظرتون میارزه سنسهایر بخرم واسه منه اماتور؟ سوال بعد از کجا بخرم؟ مشهد که فقط بیتس پیدا میشه.تو جمهوری هم که ادم گم میشه مخصوصا منی که اشنا نیستم.اگه جایی خاصی سراغ دارید لطفا بفرمایید. با تشکر

7. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,542 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من معمولا یکی دوتا پیشنهادهدفون میدم و چیزی رو به عنوان بهترین توصیه نمیکنم چون سلیقه من با دیگران مفاوت هست .
    مشخصات جفتشون شبیه به هم هست اما ۷۵۰۶ کمی بهتر هست .
    سونی این محصول رو برای دی جیها ساخته و میبینید که دو مفصل تاشو برای کوچک کردن سایز اون در نظر گرفته که برای حمل و نقل هم راحتتر باشد. ولی در سنهایزر به این شکل نیست
    بیس جفتشون هم شبیه به هم هست اما سونی بهتر بود چون کمی ایزوله تر هست (‌به علت بسته بودن ) و بهتر میتونید بشنوید..
    ضمنا در نظر داشته باشید که استفاده از هدفونهای کلوز در مدت طولانی گوش رو خسته و ناراحت میکنند. هدفونهای باز و نیمه باز (سنهایزر ۵۵۵) کمی بهتر هستند .

من هر کدوم رو که راحتتر باشه تهیه میکنم.

مسیج شد .

8. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای پلیر Sony Walkman MP3 Player NWZ-B173 رو هم در نظر داشته باشید.کاملا استاندارد و با کیفیت هستش.

9. davidmajdi

davidmajdi

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    وقت به خیر جناب اخوان.متاسفانه هدفون سونی mdr 7506 که معرفی کردید و صد البته عالی هم بود در فروشگاه هایی که مسیج فرمودید موجود نبودند و تماس که گرفتم جواب دادن که چون قدیمی شده خیلی سخت گیر میاد!!!مدل مشابه یا جایگزین اگه میشه معرفی کنید.

10. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    1-هدفونی که دورش کاملا بسته هست . مثل مدل icon HP-360 ، برای گوش ضرر داره ؟ چون خروجی هوا نداره.

2- کاربرد این مدل از هدفون برای چه چیز می تونه باشه در استودیو ؟ برای مانیتورینگ خوبه؟

11. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,542 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ۱- این مدلها برای استفاده طولانی مثلا در میکسهای طولانی خسته کننده تر هستند .بهتر هستش از هدفون های باز یا نیمه باز open or semi open استفاده کنید.

۲- هدفون کیو cue هستند برای استفاده نوازنده و خواننده استفاده میشوند و به علت کلوز بودن از نشت صدا جلوگیری میکنند.

12. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت دوستان محترم من تازه میخوام کار میکس مستر شروع کنم و کارم رپ و وکال رپ میگیرم به نظر شما تو رنج قیمت ۱۳۰ هزار تومن چ هدفونی گیرم میاد و‌نظرتون رو راجبهAKG K 44 Perception
    بگید ممنون میشم زودتر جوابمو بدید .

13. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,542 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    به نظر من بهتر هست که بودجه و مطالعتون رو در این مورد افزایش بدید.
    موفق باشید.

14. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من سوالم چیز دیگه بود .از نظر مطالعه که میکنم..رنج قیمتم گفتم .لطفا نظرتون رو در مورد اون هدفونی که عرض کردم میفرمایید .akg k44
    فعلا همینقدر برای هدفون میتونم هزینه کنم .قیمت این هدفون ک گفتم ۱۱۰ هزار تومن

15. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    من از این هدفون خیلی وقته استفاده میکنم. خدمتت عرض کنم که برای شنیدن اهنگ خوبه ولی اصلا برای میکس و مستر توصیه نمیشه! همانطور که گفتم این هدفون فقط مناسب به اصطلاح listening هستش. البته به درد اینم میخوره که خواننده یا نوازنده هنگام ضبط صدا در دد روم استفاده کنه ولی مقداری نشتی صداش از هدفون های استاندارد در این زمینه بیشتره.
    اگه با این هدفون اقدام به میکس و مستر کنید قطعا دچار اشتباه خواهید شد.

ضمن اینکه اصلا این هدفون از نوع پشت بسته هستش و مناسب مسترینگ نیست. (خسته می کنه)

16. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم اره تحقبقات ک کردم که این هدفون پشت بسته است و نشت صدا نداره مخصوص اتاق دد روم .و واسه میکس مستر باید نیم باز مستربنگ باشه .ولی از نظر کیفیت میگن خوبه .من خریدمش ولی هنوز به دستم نرسیده ...بازم تشکر میکنم

17. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    عرض ادب.
    آیا هدفون ددروم مهم هست که چه مدل یا قیمتی باشه؟چون قراره که فقط خواننده و نوازنده صدا رو بشنوند،برای نشتی صدا هم ولوم رو پایین میاوریم.
    پس آیا مهم هست که هزینه ی سنگینی بکنیم روی هدفون ددروم یا خیر؟

18. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3

اگر بحث صدابرداری جدی و استودیو حرفه ای هست خب باید انتخاب درستی انجام بدید اما اگر صرفا برای رکورد خونگی و ماکت هست میشه از خیلی موارد چشم پوشی کرد.

در کل هدفون برای دد روم باید پشت بسته باشه و همین طور راحت روی سر قرار بگیره تا تاثیر بد روی عمل کرد نوازنده یا خواننده نزاره.

همین طور باید صدای با کیفیت خوب و قابل قبول پخش کنه تا تاثیر مثبتی رو روی فردی که توی دد روم هست بزاره.

من بهتون K77 از برند AKG رو پیشنهاد میکنم.

19. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    فکر کنم K77 پشت بسته نیست رامتین. نیمه باز باید باشه تا اونجایی که یادمه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • موافقم موافقم x 1
  20. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3

بله حق با شماست من با K44 اشتباه گرفتم K77 نیمه باز هست.
    توی رنج قیمت پایین K44 و K77 به نظرم بهترین انتخابا برای دد روم هستن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...