راهنمایی برای خرید هدفون برای مستر کردن

26/7/09
95
3
0
کرج
من بودجه برای خرید مانیتور صدا ندارم

می خوام یه هدفون برای میکس و مستر بگیرم

دوستان کدوم یک از این دو مدل رو بگیرم

k 514

k 77

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
برای میکس و مستر این هدفونها خیلی مناسب نیستن.
شما باید هدفون بهتر بگیرید.
برند beyerdynamic خیلی براتون مناسب تره.
dt-770
dt-880

13/12/09
157
53
28
تهران
www.niloofaran.com
من یک k514 دارمو خیلی راضی ام. واسه پیانو دیجیتال خریدم اما اینو دیگه نمیدونم که میشه میکس و مستر انجام داد یا نه؟ k77 که از دور خارجه اما k514 جدید هست و میشه روش حساب کرد باید صداشو شنید!

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,462
113
29
G Studio
ببینید دوست من مهم نیست که قدیمیه یا جدید مهم اینه که برای کار مانیتور ساختا شده باشه
من فکر میکنم در مدلهای akg فقط k 99 برای این کار هست و روی کارتون اون مانیتورینگ درج شده.
قیمتش هم حدود 95 هزار تومان میشه.

28/6/10
6
0
0
36
کرج
دوست خوبم بنا به دلایل زیادی استفاده از هدفون در میکس و مسترینگ توصیه نمیشه بهترین مونیتور برا میکس و مسترینگ مونیتور های ثابت هست البته با ویژگی های خاص. هدفون هرچند که حرفه ای هم باشه برای کار میکس و مسترینگ مناسب نیست و اگر تمایل به چنین کاری دارید حتما باید با مونیتور های ثابت هم نتیجه ی کار رو گوش کنید

سلام
با آوردن نام برند ها و مدل ها بچه ها رو گيج نكنيد .
بزاريد خيال همرو راحت كنم و به چند نكته اساسي اشاره كنم كه ياد بگيريد خودتون تصميم بگيريد كه چي بخريد .

نكته اول : ميكس ، مسترينگ ، آهنگسازي ، صدابرداري هنره .
نتيجه اول : هنر سليقه اي هست . هيچ كس نميتونه بهت نخ بده بگه چطور كار كني و در اثر خود شناسي پيشرفت ميكني و خودت بايد به خودت كمك كني .

نكته 2:همه آدما در يك بازه فركانسي توانايي كمتري دارند .
نتيجه 2 : بايد گوش خودتو بشناسي ببيني اين ناتواني در كدام بازه فركانسي هست .برو شنوايي سنجي كمكت ميكنه .

نكته 3: همه هدفون ها از AKG K44 تا Beyerdynamic DT-770 تا Senhizer HD-800 همه استاندار مانيتورينگ هستند .

نكته 4 :هر هدفوني در يك بازه فركانسي بيشترين بازده رو داره .
نتيجه 4 : بايد خوب گوش كني ، مقايسه كني ، بگردي يه هدفوني پيدا كني كه اون ناتواني گوشت رو برطرف كنه .

نتيجه گيري و تصميم نهايي با خودته.

2/9/10
42
5
0
esf
البته فکر نکنم 50 هزار تومان باشه چون من k99 رو حدود 2 ماه پیش از جمهوری گرفتم 75 هزار تومان.
یا طرف بهم گرون داده... که فکر نکنم.
یا ارزون شده .....
ولی در کل هدفون خوبیه ازش راضیم.

2/5/10
345
31
0
28
گچساران
چند قیمت هستن این دو مدل؟

dt-770
dt-880

---------------------------------
لطفاً در پست هاتون شخص خاشی رو مخاطب قرار ندید تا بقیه ی دوستان هم بتونن در بحث شرکت کنند
با تشکر

11/4/10
6
0
0
سلام دوستان خسته نباشید.آیا درسته که بعضی هدفونها توانایی باندهای مانیتور رو دارند؟اگر بخوام بجای باندمانیتور یه هدفون تو قیمت زیر 100هزارتومن بخرم دوستان چه چیزی رو پیشنهاد میکنند؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
خیر... درسته که هدفون هایی هست تو کلاس ریفرنس که میتونن بعنوان الگو استفاده بشن ولی الگوی فرعی... چون کلا هدفون های خیلی نزدیک به گوش هستن بخاطر همین گرایش به این دارن که بیس رو بلندتر از چیزی که تو میکس هست پخش میکنن. همینطور تصویر استریویی (یعنی آهنگ به چه شکل از باند چپ و راست پخش میشه) هدفون ها خیلی متفاوت تر از مانیتورهای استودیویی هست.
هدفون های کلاس ریفرنس از 250 هزار تومن به بالا قیمت دارن.

31/10/10
29
2
3
dubai
من که هدفون رو برای مستر به دشمنم هم توصیه نمیکنم . کدام یک ازاین دوستان یک حرفه ای رو میشناسن که باهد فون مسترینگ انجام بده . ؟

farzinfaraji

Banned
2/1/11
90
3
0
کرج
عزیز خیلی از بزرگان دنیا . اینکارو میکنند. یه مقدار تحقیق کن دوست گرامی

3/4/10
286
107
43
تهران
عزیز خیلی از بزرگان دنیا . اینکارو میکنند. یه مقدار تحقیق کن دوست گرامی
جسارتا" من با اوامر JunioR و Shaho کاملا موافقم .... هدفون فقط بعنوان یک رفرنس مکمل میتونه استفاده بشه ، هیچوقت نمیتونه مرجع تنها و خاص باشه...... (از اونجایی که در ایران معیار سنجش خوبی قیمت هست ، چنانچه شما هدفون 800 هزارتومانی Beyer Dynamics یا Studer یا Dyna Range رو هم بخرین نمیتونید صرفا" به اونها برای میکس و مسترینگ اعتماد کنید )

5/6/11
3
0
1
تهران
به نظر من هر دوتای اینها باید کنار هم قرار بگیرن و مکمل همدیگه باشن البته این فقط نظر منه