راهنمایی برای خرید میکروفون . انتخاب بین دو مدل

شروع موضوع توسط aryagio ‏10/1/13 در انجمن Microphone ( میکروفن ها )

تاپیک راهنمایی برای خرید میکروفون . انتخاب بین دو مدل تالار Microphone ( میکروفن ها ) در persian-music.org.

1. aryagio

aryagio عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    من دو مدل میکروفون دیدم که از لحاظ الگوهای قطبی شبیه به هم بودن ولی کارایی رو خب مسلما مشخصه کدوم بهتره
    یکی Rode NT-2 New pack و اون یکی Icon O3
    Rode که بالای 800 هست ولی Icon با مشخصات مشابه حدود 330 تومن قیمت کردم از تهران ملودی
    من این میکروفون رو برای home studio و ضبط ساز و وکال میخوام در حد نرمال نه خیلی استثنایی و ...
    لینک مشخصات دو تاش رو میذارم
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    Icon O3
    http://www.************.com/microph...ge=flypage.tpl&product_id=560&category_id=178

Rode NT-2
    http://www.************.com/microph...age=flypage.tpl&product_id=144&category_id=56

بودجه ای که من دارم تا 400 هست نهایت . میخوام ببینم Icon O3 کارم رو راه میندازه ؟ میخوام وکال های تستی و تست وکال و همچنین ضبط ساز بگیرم .

2. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    rode بخری بهتره .من دارم راضیم
    بعدنم خواستی بفروشی بهتر ازت میخرن

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    برند Icon به تازگی توی بازار ایران راه پیدا کرده و تبلیغات خوبی هم براش انجام شده
    این مدلی که فرمودید از مشخصه های خوبش Multi Pattern بودنش هست که برای استودیوی خونگی نیای بهش نیست چون استفاده از فیگورهای مختلف نیازمند آکوستیک خیلی خوب هستش

توصیه ی من توی این رنج Rode NT1-a هست که واقعاً عالیه برای وکال (جنس صدای نرمال)
    اگر هم هزینه ی NT2-a رو دارید که مطمئناً خرید خیلی خوبی میتونه باشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. aryagio

aryagio عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی ایمان جان
    من یه میکروفونی میخوام که برای ساز هم مناسب باشه . الان میکروفون RODE تو تبلیغاتش که دیدم مدل NT -1 برای وکال هست فقط ظاهرا و مدل NT-2 هم وکال و هم ساز که البته الان هزنیه ش رو ندارم . خیلی بتونم تا 400 و خرده ای اونم با پاپ فیلتر . البته اگه NT-1 برای ساز هم باشه گزینه خوبیه . نمیدونم اینطور هست ؟؟
    چند تا مدل از میکروفون های Alctron هم دیدم تو رنج قیمت 300 و خرده ای که البته مثل اینکه چینی هست .
    فضای من یه محل کوچیک 3 در 4 شایدم کمتر هست که میخوام با اسنفنج فشرده یا همون پر تراکم آکوستیکش کنم و نمیخوام از وکال روم استفاده کنم .
    اگه برند Icon O3 یا کلا برند Icon رو دوستان کسی دیده و یا مشخصاتش مناسب نیاز من هست بهم بگید لطفا چون فعلا نمیخوام هزینه ای کنم و در واقع استودیوی رسمی هم نیستم بیشتر برای کارای دوستانی که براشون آهنگ میسازم میخوام استفاده کنم .
    یه سوال خارج از این مطلب هم دارم ایمان جان که برات پیام شخصی میدم .

5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    علیرضا جان جان NT1-a هم برای ساز هست و هم وکال، توی یه سری تست ها برای گیتار آکوستیک حتی بهتر از میکروفنهای گرون قیمت تر از خودش هم نتیجه داده

میکروفنی خیلی خوبیه هم برای وکال و هم ساز، شک نکن
    ضمناً میتونی نمونه صداش رو برای ساز و وکال توی سایت خودش بشنوی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...